Jump to content



Концерт "20 години Глория" - 30.09.2015 - Зала 1 НДК


Препоръчани коментари

Хванах малко от тази втора част на концерта сега по Планета - еми няма какво да се каже, Глория си е Глория, примата в поп-фолка, колкото и клиширано да звучи. Няма друга от чалгаджийките с толкова песни, които си тежат на мястото на концертна сцена. (Макар че пък не разбрах за какво беше патравият ремикс на "Феникс", една от най-"избухващите" ѝ песни, при това вмъкнат като фрагмент в микс). И с беквокалите е наистина стилно, несравнимо повече, отколкото на Пайнерските сбирки. Абе с една дума, "българската Цеца" може да не е чак на нивото на сръбкинята, но е над българските си колежки с много.

Тя този ремикс много го тачи, а той да е толкова смотан. Оригиналът, макар и с откраднатия аранжимент, е толкова избухващ наистина, а този хаЛс ремикс разваля всичко. Например при "Приятелко ти моя най-добра" ремиксът от 2003 е супер сполучлив и по-добър от оригиналът според мен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,5k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Глория да използва да поналожи още малко песните си. Такива концерти й пасват много добре, хубаво е по - често да е като на "Жените са цветя". Това може да й е само в +. За пореден път се убеждавам, че в чалгата има няколко златни и тя е най - отгоре. Там след нея са и Софка, Ивана, Преса, Деса, Тони, Ана, Ема... и сега новите Цура и Галена.

 

Пак ще се повторя, това е отговора на поп - фолка към поп (а). Графа е единственият от тях който пълни с клизма НДК и то без втори балкон, Глория засега от чалгата също. При това с вокалисти, бенд и всичко както си му е реда. Огромно браво затова, че всички дуетни партньори изпълниха по една самостоятелна песен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя този ремикс много го тачи, а той да е толкова смотан. Оригиналът, макар и с откраднатия аранжимент, е толкова избухващ наистина, а този хаЛс ремикс разваля всичко. Например при "Приятелко ти моя най-добра" ремиксът от 2003 е супер сполучлив и по-добър от оригиналът според мен.

 

Моля?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Моля?

От тук:

 

 

Особено на куплетите е 1:1. Ленко е аранжирал и двете. СЛОЧАЕНОС? Тя на Ивана си е кавър, де, но не знам дали гръцката е със същия аранжимент.

 

едит: Не, сега я чух на Анна Висси и е една идея по-различна, значи просто Ленко Драганов е решил да рециклира аранжимента за "Феникс" на Глория.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От тук:

 

 

Особено на куплетите е 1:1. Ленко е аранжирал и двете. СЛОЧАЕНОС? Тя на Ивана си е кавър, де, но не знам дали гръцката е със същия аранжимент.

 

едит: Не, сега я чух на Анна Висси и е една идея по-различна, значи просто Ленко Драганов е решил да рециклира аранжимента за "Феникс" на Глория.

 

 

От албума на Десислава - Мистерия има песни от Ленко с аранжимент като Феникс.

 

 

Всяко време си има своя Оцко с еднаквите песни...

Link to comment
Сподели в други сайтове

От албума на Десислава - Мистерия има песни от Ленко с аранжимент като Феникс.

Всяко време си има своя Оцко с еднаквите песни...

Така е. Веднага си сещам за "Ледено сърце" на Весела, която е изключително очевидно правена по "Птица-скитница" - страшна прилика има.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега гледам концерта по hd канала и звукът е ок. :Vishenka_05:

По ПЛАНЕТА също беше ок в 19 часа.

Настръхвам, много емоционален концерт. И с тези slowmotion кадри е още по въздействащо! :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ей, Глория ме разплаква за 2-ри път на концерта си, този път по Planeta HD.

Чак брат ми дето спеше се събуди и ми вика: "Гледай, как пее".

 

Познавам много хора, които не слушат фолк, но харесват Глория. Уникална жена, няма такъв талант. Има песни за всички поводи и емоции.... Сега няма такива песни със стойност. Този концерт ще се запомни! :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Птица - скитница" и "Убиец на любов" са кавър, многознайковци!

Може да са кавъри, но аранжиментите им са си български, различаващи се от тези на оригиналите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Орязаните песни не ги ли излъчиха по телевизията? Нали така направиха предишния концерт с някои песни, които не бяха включени в ДВД-то, но ги имахме от записа от Планета.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Всичко хубаво, но с липсващите песни сякаш се губи емоцията...адски купон настана особено на Сцената обичам лудо...по ТВ не би трябвало да има проблем да се излъчат...за ДВД-то разбираемо да ги няма и все пак ми се искаше да бяха оправили правата...едва ли щеше да е мн скъпо, 20 год са минали.

 

Относно приликите с аранжиментите - Токича едно време слагаше отсвира на Бели нощи във всяка песен почти. От Командира на Петра също една стабилна част я имаше за отсвир в адски много песни и т.н.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не си взе поука Глория и това е!! За какво пя на живо, след като сега са направили пеенето точно като след студиен записа?! То се губи емоцията, пак същото като миналия концерт. Разбрахме, че има студио и могат да обработват всичко, но.. :mf_surrender: Много изкуствено звучи..

 

ПП Втората част не е толкова изкуствено.. Иначе перфектен концерт, браво!

По-скоро са замазали положението с адски многото букети и прекъсвания/паузи, които правеше тя, за да ги вземе, да благодари, да позира за снимка и т.н.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Оо въобще не ми сравнявайте Феникс с каквото и да било,особено кавър версиите.

Феникс даде ново начало и рестарт на целия попфолк с появата си и като песен, и като клип. Жалко,че Глория пее повече ремикса. Но видеото - Люси беше казвал някъде че след този клип е имал неистов интерес за "същите кадри като на Глория". Просто е прелестна!

Link to comment
Сподели в други сайтове

На мен звукът си ми е ок, даже повече ми харесва във втората част, защото наистина не звучи толкова замацвано и изглаждано. Този монтаж върху пеенето го бяха направили и за предния концерт и се надявах сега да не е така, но уви.... добре, че има raw клипове. Не знам дали Глория го изисква това или е наложително поради технически причини, но определено не ми харесва така. Искам да слушам натурално този мощен и красив глас, не обработван. :)
image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тъкмо си казах, "ех, веднъж Глория да направи нещо добре от-до" и разбира се се изс:а на метенето накрая с тоя звук..Кому беше нужно да песните да звучат като записани в студио с идеален звук? :mf_surrender: Нали за това е жив концерт, за да чуем и ние емоцията, хората...Песните можем да си ги слушаме и в оригиналните вариенти..но нищо, пак е малкото зло. Въпреки, че някой песни направо си звучат плейбек! Аз не намирам почти никаква разлика..За мен беше по-голямо удоволствие да гледам клипчетата в нета преди концерта, както стана и с миналия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Страхотен концерт, току-що го доизгледах!

Невероятна емоция, непринудена и освободена Глория! Раздава се на макс!

Желязно пеене и чудесно поведение. Много добре подбрани песни.

Без оркестър повече да не си помислят да се изявяват оттук насетне. Особено много ме изкефи балканският микс. Много добре стоеше всичко на сцената. Живо и без нищо излишно или липсващо!

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мога да го спра, много е як концерта на Глория. Евала, евала за бенда, за живото пеене, за класата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ейй страхотна е Глория, каквато и да е, обаче с този концерт показа какъв изпълнител е и каква дискография е оставила след себе си. Затова винаги ще я уважавам. Само тя от големите имена се осмелява да прави големи концерти сама. Браво на нея и на екипа, с който е работила! Постарали са се и резултата е налице.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ееее, супер разочарован съм от монтажа.. Обожавам да слушам Глория на живо, какви са тези студийни наслагвания? Клипчетата, които се появиха след концерта ще си слушам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Първо искам да кажа на тези с глупостите за студийни записи да си пуснат отново първите клипчета от посетителите на концерта и да се заслушат да видим какво пък чак толкова е променено, дори на записа по планета хванах на някои песни 1-2 фалшиви момента. А пък на тези, които дори не са били на концерта - по-полека с възмущенията. Вие ще изкарате, че тя е презаписала 30-35 песни в студио едва ли не. Пя си желязно, никой не може да я пипне в пеенето - оправени са моменти, когато казва високо, къде ми микрофона, не чувам и ето такива подобни.

 

Това по мое мнение е най-добре организираният и реализиран попфолк концерт в цялата гилдия, почваме от живата музика, пълната на макс зала, Големи песни, златни, поднесени по възможно най-добрия начин, монтаж. Разбира се, че си има минуси, че можеше и по-добре, но това е - при тази липса на гръб, на спонсори, на някакви големи имена в екипите - толкова. Виждам, че и Иво Моллов е там, беше и при Азис (на концерта на Брена).

Най-добре изсвирените песни за мен са "Тя или аз", "Ледена кралица" - много, много голяма песен, и "Златна клетка" - звучат страхотно. Трябва да се спомене и интрото на "Ако те няма" - много красиво звучи.

Няма конкуренция, това е певицата на попфолка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...