Jump to content



Концерт "20 години Глория" - 30.09.2015 - Зала 1 НДК


Препоръчани коментари

Кой няма пари? Пайнер ли? :1000 (29): Я пак го кажи, че ми е като балсам за ухото.... :happyppl:

 

Защо би ти доставило удоволствие някой да няма пари? Доста неприятно излъчване на поста ти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,5k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Защо би ти доставило удоволствие някой да няма пари? Доста неприятно излъчване на поста ти.

 

За да кажат истината - че Пайнер си имат пари, но не искат да ги вкарват в Глория. Е, затова се мълчи доста години вече....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо би ти доставило удоволствие някой да няма пари? Доста неприятно излъчване на поста ти.

 

хейтър

злобен, човек - асоциален, без личен живот, мрази всичко и само гледа да го показва

 

хейтър

Човек, който обичайно е в позицията да се отнася негативно към нещо, което повечето хора одобряват; негативен, враждебно настроен тип.

 

хейтър

Неспособен да постигне сам нещо-плюе по талантливите и способните с повод и без повод!

 

 

Из: Определения за "хейтър" в интернет.

 

Получи ли отговор?

Link to comment
Сподели в други сайтове

За да кажат истината - че Пайнер си имат пари, но не искат да ги вкарват в Глория. Е, затова се мълчи доста години вече....

Няма как една компания, която има модерни технологии или претендира за такива да не ги използва. Това не е само за Глория, същото е и за Преслава, Ивана, Емилия, Анелия и а - у. Самият факт, че ти издаваш нещо и то не е на ниво говори много. Тук дори не говорим имаш ли желание да влагаш, а как го правиш, защото продукта на Глория е издаден от Пайнер. По този начин те предлагат и разпространяват това ДВД и вътре ясно пише, че те са отговорни за техническата част.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Някой от другите фенове каза, че като за двд качеството е ок - такова трябвало да бъде и нямало двд в hd формат. Това за мен са глупости. Дори двд-то на Крепост от 2003 е сто пъти по-добро и с кристална картина. Това сега за мен е подигравка и към Глория, и към феновете й. Не може компресирането да е проблем, защото все пак са 2 диска. По принцип Пайнер поне преди винаги държаха на качеството. В последните години при изчерпани тиражи правят нови, но не с матрични дискове, а със CDR, за да им излезе по-евтино, но така качеството пада и плюят на себе си. Сега обаче съм сигурен, че за сборното двд от Арена няма да има снежинки и квадратчета. Толкова време бавеха двд-то на Глория, за да го издадат в този вариант... По последни данни няма промяна в отношенията Глория-Димитров, така че според мен жената просто чака да й изтече договорът пролетта... На наградите ще си проличат много неща. От друга страна, виждате в страницата на Планета какви оди пишат за Глория... Нещо я четкат сега, но за мен това е в страни от проблемите в комуникацията между Глория и димитровградския бек, за алчността и неблагодарността на когото тя няма вина.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Проблеми има естествено, Глория отказва да поема участия. Тя имаше поне по 5 уредени от които избирателно си е поемала 1 или 2, максимум пет, но като цяло не поема, а си пътува. Започвам и аз да мисля, че за разлика от Камелия, Глория няма след като й изтече договора да поема участия от Пайнер. Иначе те й предлагат по 4 - 5 на месец, не знам. За мен трябва да се правят компромиси.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо би ти доставило удоволствие някой да няма пари? Доста неприятно излъчване на поста ти.

Фокси не го написа в този смисъл. Пайнер наистина имат пари. Дори и да не генерират такива приходи като преди, те си имат базата и натрупаните авоари. Просто Димитров е от типа хора стиснати - имат, но не дават... все едно ще си ги носи в... с извинение, нали...

Има един парадокс. Пайнер иска да влага в Преслава и Галена, защото правят участия и му носят някой лев. И на тях да дава награди. В същото време полудява от яд, че само Глория прави концерти и пълни зали, издава продукция и хората я купуват - и то без неговата помощ. Затова от яд не й отчете нищо за "Пясъчни кули" и не помогна за концерта. Него не го устройва договорът й. Той няма никаква полза от него. Но не може да очаква от нея да ходи на участия като луда и да му да дава 50 процента. Той не може да разбере, че моралният принос и престижът на марката Глория са нещо много по-важно, което е донесло достатъчно средства през годините, и трябва да му е достатъчно, че има защо да издава албумите й. Все повече се вижда независимостта им един от друг, нещата се изчерпани.

 

Между другото, нали Квят и онзи хотел бяха от спонсорите за концерта - защо не видях никъде на концерта нито като рекламни пана, нито като надписи, нито в записите после и в благодарностите на Глория да се споменава нещо за тях... Случайно ли са пропуснати?

Link to comment
Сподели в други сайтове

А вие случайно да виждате, че Глория няма почти никакви участия за годината?? Което значи никакви приходи във фирмата? Случайно да знаете, че тя дава почти нищожен процент от приходите си за Пайнер (поне доколкото тя е казвала)

Какво ПОВЕЧЕ очаквате? Пайнер да не е нейна фирма или собственика да й е баща? Някой има ли изобщо елементарни познания от бизнес, печалба, приходи? Направиха достатъчно за концерта, аз лично го засичах сумати пъти по Планета, и новия и стария, постоянно въртене на стари песни на Глория, реклама в канала, издаване на ДВД! Какво още да направят и колко пари са спечелили от нея??

 

Едно нещо ще напиша за ПОРЕДЕН ПЪТ. Пайнер е БИЗНЕС ОРГАНИЗАЦИЯ с цел ПЕЧАЛБА, не БЛАГОТВОРИТЕЛНО ДРУЖЕСТВО, нито държавна компания. Как не го разбрахте, толкова ли е трудно?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вижте, за да се стигне дотам, Глория или който и да е изпълнител да не поема участия и да чака договора му да изтече значи има проблем. Отделно Глория ходи по частни партита, като онова в Античният театър и не дава нищо на Пайнер - а. От другата страна, той наистина се опитва понякога да й помага със съвети и я натиска за по - комерсиални песни. Аз съм сигурен, че ГИК без Пайнер ще са успешни. Камелия с 5 участия на месец си е идеално, Глория и Ивана могат по същата схема, но наистина ще загубят концертите. Глория отделно отказва да ходи на общите концерти, но техниката за нейните собствени е на Пайнер. Трябва да има компромис, просто трябва да се договорят. Факт е, че Пайнер печалби генерира, но не бърка в миналите си пари. Отделни другите му бизнеси умряха и донесоха само загуби. Рекламите не са това което бяха, продажби няма. И двете страни отслабват от това, че чалгата върви надолу, затова трябва да се стигне до разумен консенсус.

Link to comment
Сподели в други сайтове

А вие случайно да виждате, че Глория няма почти никакви участия за годината?? Което значи никакви приходи във фирмата? Случайно да знаете, че тя дава почти нищожен процент от приходите си за Пайнер (поне доколкото тя е казвала)

Какво ПОВЕЧЕ очаквате? Пайнер да не е нейна фирма или собственика да й е баща? Някой има ли изобщо елементарни познания от бизнес, печалба, приходи? Направиха достатъчно за концерта, аз лично го засичах сумати пъти по Планета, и новия и стария, постоянно въртене на стари песни на Глория, реклама в канала, издаване на ДВД! Какво още да направят и колко пари са спечелили от нея??

 

Едно нещо ще напиша за ПОРЕДЕН ПЪТ. Пайнер е БИЗНЕС ОРГАНИЗАЦИЯ с цел ПЕЧАЛБА, не БЛАГОТВОРИТЕЛНО ДРУЖЕСТВО, нито държавна компания. Как не го разбрахте, толкова ли е трудно?

А ти какъв бизнес развиваш? Глория няма участия не защото не я канят - и нали знаеш, че не всички се обявяват? Януари и февруари от години не поема кой знае какви участия. Ми в крайна сметка 20 години е ходила - и от касети и дискове, и от участия са печелили от нея. От къде знаеш, че за тази ротация не си плаща примерно? За Пясъчни кули един лев не й дадоха. Излъчваха концерт, за който не дали 1 лв. Техника им е отдавала. Стадион им отстъпиха ей така заради нея. Какво ли не... И накрая не могат да поемат от своята част, за да платят "Откраднат миг" на Димчо Делев примерно. Рекламни материали не й отпечатват, сама си прави. За какво е тръгнала да ги моли и да се тръшка? За награди?

Докато Пайнер функционира като бизнес, ще развива не култура, а субкултура. ООД нали знаеш какво е? Не е ЕТ. Има форма на съдружие и всичко е взаимно.

Не може да казват на име като Глория какво да пее, кога да й пуснат двд-то, и да й отнемат наградите, които ѝ се полагат по право... Защото Боршош отстъпи НДК на Глория за концерта, но на Пайнер изобщо не позволи и сега са в немилост. Е, как няма да беснее Пайнер... Обаче няма да седне да се замисли, че ако все още има някой, който възприема фирмата и музиката му насериозно, то е заради Глория, не заради Преслава и Галена, нали... Не може цял живот да изцеждаш изпълнителите си и да им биеш шута, очаквайки да са ти верни. Отговори си на въпроса защо вече няма турнета и още много други дефицити...

Желанието на Пайнер за монополизъм го съсипа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вижте, за да се стигне дотам, Глория или който и да е изпълнител да не поема участия и да чака договора му да изтече значи има проблем. Отделно Глория ходи по частни партита, като онова в Античният театър и не дава нищо на Пайнер - а. От другата страна, той наистина се опитва понякога да й помага със съвети и я натиска за по - комерсиални песни. Аз съм сигурен, че ГИК без Пайнер ще са успешни. Камелия с 5 участия на месец си е идеално, Глория и Ивана могат по същата схема, но наистина ще загубят концертите. Глория отделно отказва да ходи на общите концерти, но техниката за нейните собствени е на Пайнер. Трябва да има компромис, просто трябва да се договорят. Факт е, че Пайнер печалби генерира, но не бърка в миналите си пари. Отделни другите му бизнеси умряха и донесоха само загуби. Рекламите не са това което бяха, продажби няма. И двете страни отслабват от това, че чалгата върви надолу, затова трябва да се стигне до разумен консенсус.

 

Защо винаги забравяте най-важното, думата на публиката! Защо все забравяте въпроса, "а иска ли я публиката"? Все продуцента е виновен, може пък по-младата публиката да няма интерес към продукта "Глория". Може пък Глория да не прави песни, които се харесват на хората...Защо проблема задължително трябва да е в договора, фирмата и т,н Нали вече имаме много подобни случай в които продуцента беше обвиняван за провала на изпълнители: Рени, Екстра Нина, Цветелина, Камелия, Вероника (без Камелия-всички останали бяха талантливи), всички те бяха "ядосани", че не им се обръща достатъчно внимание и опитаха в други фирми и какво стана? Някоя от тях да направи хит след Пайнер? Да има повече успех??? Може би пък са омръзнали на публиката?!!! Същото ще стане и с Глория ако не е в Пайнер, но такова нещо на този етап не вярвам да се случи, Глория просто мрънка, но знае, че няма да го направи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вижте, за да се стигне дотам, Глория или който и да е изпълнител да не поема участия и да чака договора му да изтече значи има проблем. Отделно Глория ходи по частни партита, като онова в Античният театър и не дава нищо на Пайнер - а. От другата страна, той наистина се опитва понякога да й помага със съвети и я натиска за по - комерсиални песни. Аз съм сигурен, че ГИК без Пайнер ще са успешни. Камелия с 5 участия на месец си е идеално, Глория и Ивана могат по същата схема, но наистина ще загубят концертите. Глория отделно отказва да ходи на общите концерти, но техниката за нейните собствени е на Пайнер. Трябва да има компромис, просто трябва да се договорят. Факт е, че Пайнер печалби генерира, но не бърка в миналите си пари. Отделни другите му бизнеси умряха и донесоха само загуби. Рекламите не са това което бяха, продажби няма. И двете страни отслабват от това, че чалгата върви надолу, затова трябва да се стигне до разумен консенсус.

Стефански... тя държи на концертна дейност. А тази техника и декори, с които правеше концертите си в градовете в северна България в последните години в читалищата, да не са на Пайнер ха-ха? На жената ѝ се правят концерти - на такъв етап е от кариерата си, тя е изпълнител тип Лили Иванова. Тя да не би да ходи по задимените нощни барове? Нелина, Дачева и Райна също не са се скъсали от участия в клубове, но ги викат на банкети, ретро партита, празници на градове, събори - тези участия също се декларират като приход за хазната на Митьо. А как може Цеца, Брена и Драгана да правят големи концерти, да обикалят дискотеките в Сърбия и околността, та чак и в Европа, да правят мегаголеми концерти в България в същото време, а да са на 100 години... А тук, като станеш на 40, да те отписват... и да иска Митьо 20 участия на месец, декларирайки му всичко до стотинка, без да влага в теб. Пайнер вече дори не издава и разпространява, защото виждате само кой издава албуми. Пайнер просто дава някаква трибуна за концерти с все по-рехава публика... и ротация по телевизия, която вече никой не гледа... Обезцениха си сами бизнеса още в периода, в който пуснаха турнетата на свободен вход. И изпаднаха до там да правят музика само за цигани и кифли - едните им ходят на концертите в НДК, а другите пълнят нощните бордеи... Глория на тях ли трябва да се хареса, как я виждаш?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо винаги забравяте най-важното, думата на публиката! Защо все забравяте въпроса, "а иска ли я публиката"? Все продуцента е виновен, може пък по-младата публиката да няма интерес към продукта "Глория". Може пък Глория да не прави песни, които се харесват на хората...Защо проблема задължително трябва да е в договора, фирмата и т,н Нали вече имаме много подобни случай в които продуцента беше обвиняван за провала на изпълнители: Рени, Екстра Нина, Цветелина, Камелия, Вероника (без Камелия-всички останали бяха талантливи), всички те бяха "ядосани", че не им се обръща достатъчно внимание и опитаха в други фирми и какво стана? Някоя от тях да направи хит след Пайнер? Да има повече успех??? Може би пък са омръзнали на публиката?!!! Същото ще стане и с Глория ако не е в Пайнер, но такова нещо на този етап не вярвам да се случи, Глория просто мрънка, но знае, че няма да го направи.

 

Какво лаеш пак ти???

Думата на публиката се чу в пълната зала 1 в НДК есента. Пълна зала - сама Глория, без никакви обяви за гост изпълнители.

Глория си пълни концертните зали в България и й дреме на шундата за това към какъв таргет се е насочил Пайнера - и не, не са "младата публика", защото в момента тази млада публика слуша Гери-Никол, Криско и СИЕ, тази млада българска публика се кефи на Х фактор и на американските чалги.

Чалгата се връща точно към корените си в момента, но по-жалкото е, че дори с толкова много външни вложения, уж да излгежда лъскаво, звучи като касетофон от сергия на пазар през 1996 година.

 

Тези певици, които ти си изброил НИКОГА, ама никога не са казвали "Аз се провалих заради Митко Пайнера". Те напуснаха заради липсата на внимание.

Пайнер може да не е благотворително дружество, но явно е акционерно - там ти си плащаш за всичко едва ли не. Повече от половината в тая фирма седят, защото само искат да работят професия певица. И хайде направи справка колко са певиците вътре, които си нямат богат мъж и които в същото време са топ имена?

Абсолютно сводническа фирма. За да си певица ти трябва спонсор, не глас. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гнусна история, в Пайнер не могат да преживеят, че Глория без тях постигна това, което не можа с тях - НДК да е пълна за концерт. И за мен е парадокс, но пък пред фактите и боговете мълчат. А в случая боговете казват - Пайнер са жалки отрепки, които не могат да признаят дори успех на собствен изпълнител, без тяхно участие.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма да споря повече по темата, защото тук стигане до консенсус няма. Всеки си има твърда и крайна позиция. Само ще кажа, че таланти като Глория, Камелия, ДесиСлава които 20+ години са хранили тази фирма се срещат веднъж. Всяка си има силни и слаби страни, въпрос на усет и управленски опит е да ги подсилваш и наставляваш, не да ги губиш и спъваш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че ви прекъсвам дискусията, но може ли да помоля за 1-2 скрийншота от ДВД-то?

Бях се навил да го взема само заради колекционерска стойност, не съм и очаквал да се доближи до записа с висока резолюция в тубата, но два диска с картофено качество не бих купил колкото и да са евтини.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Браво за Глото, за смелоста и успеха на концерта и!

Жалко че я няма любимата ми "Присъда" :1000 (27):

Защото изобщо не излъчиха акапелата, а не знам защо наблъскаха и в двд-то Славеев и Дачева... Липсваше само на Дани Милев изпълнението пф.

 

Много жалко и за гръцките песни, беше супер на тях - тъкмо и повечко кадри от публиката щяха да включат, макар че не се знае как щяха да ги монтират, де.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Взех си ДВД-то и споменах на продавача, че съм чул за лошото качество. Отговори ми, че не го е гледал, но и той е чул същого. За първи път се случвало такова нещо в тяхната фирма, най-вероятно било, защото не могат да съберат целия концерт в два диска и трябвало да смачкат малко картината. :mf_surrender:
Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...