Jump to content



Планета Пайнер с концерт в Арена Армеец


Препоръчани коментари

Оценка 9/10 Много добър концерт, зала, пеене, бенд. Щеше да е провал, нямаше да има хора не знам какво, всичко стана на прах и пепел след концерта и те направиха най-добрия си концерт в историята и то в толкова трудно време за музиката в България!!!

 

 

Чак пък най-добрият не е.

 

Определено Ивана са я монтирали и в замяна са й добавили 2те песни като компенсация във версията за бтв. Чудя се що не сложиха Тотя... вместо Соня Германска, която малко не й достигаше гласец... Анелия има ужасен глас. Изморен...

 

Емилия - винаги е по-хубаво да я слушаш, отколкото да я гледаш. Щото с това банално поведение...

 

Ивана и Деса изглеждаха доста добре. Дори като присъствие, имаше някаква разлика в муцуните им, в чупките...

 

Също така, бендът какво правеше - щракаше над синбеците. Да ти имам бенда...

 

Като цяло средна работа. Определено миналогодишния концерт беше по-добър, макар и в НДК.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Така, ето и моите основни впечатления.

Джена май беше най-силно приетата от жените, като се изключи Ивана. Тя има някаква своеобразна харизма в изпълненията си, която може да проличи на бозави песни като "Ти къде беше". Определено ще липсва, ако наистина ще прави пауза поради майчинство. Финалът с народната песен обаче беше малко anti-climatic.

ДесиСлава, както писах, страхотна певица, но изглежда не е усвоила изкуството да владее публиката. Сравнението с Милко, когото дадоха след това, и неговото артистично, като на истински шоумен, изпълнение на "Пиленцата", се натрапва от само себе си.

Емилия с брутално изпълнение на "Не виждам", на "Ето ме" също беше достатъчно силно. Определено highlight-ът на вечерта.

При Цветелина Янева цялата конструкция на представянето ѝ беше anti-climatic, всяка следваща песен с по-слаб прием от предишната - от най-големия ѝ хит "Влез" към хаотичното представяне на дуета с Килата.

При Анелия пак направи впечатление, както и на концерта през 2014, колко по-добре звучат гадните ѝ нови песни във версия с бенд. "Сценичното ѝ представяне" бих казал, че беше на оптималното ниво като за нея. И дотам. Малоумен избор на песни и Емилия я би с много.

Галена - впечатляваща сценография, но... Абе тя беше ли на живо въобще? Преслава определено я победи този път.

Фикрет и Галин много солидни, определено ще са идолите на новото поколение чалгарчета.

И като цяло - най-голямо "избухване" на старите песни, най-новата от тях, която може да се похвали с такова, е "Кой".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Все още гледам клипчетата - защо ми се струва всичко толкова бутафорно - засега Галена и Янева са на запис според мен.

На много песни музиката изобщо не звучи като жива - направете аналог с концерта на Глория, говорейки за бенда.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Все още гледам клипчетата - защо ми се струва всичко толкова бутафорно - засега Галена и Янева са на запис според мен.

На много песни музиката изобщо не звучи като жива - направете аналог с концерта на Глория, говорейки за бенда.

 

И на мен ми се стори, че Галена е на запис на 1-2 места... На В твоите очи все едно тя пее, а я показват как си е разтворила ръцете, но може да е бек-вокалистката. Цура винаги е била в последните години на запис.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Когато говорих тук, че в Пайнер работят идиоти, тук се надпреварваха да ми опонират.

 

А сега гледайте това монтирано скопено нищо и пак ми се обяснавайте.... :gun_bandana:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Само едно нещо да допълня. Колко излъчват концертите си на живо????? Само Пайнер го правеше и трябва да го приемем като нещо хубаво..

 

Вие да не мислите,че западните звезди не си оправят/презаписват песни от концертите, когато ги монтират??? Я погледнете какъв звук имат концертите на Бионсе, Шакира и т.н

Нормално е, че като видят някакъв гаф ще го оправят...Май само Галена е презаписвала и Ивана заради гафа, който има неври да чуе клипчетата от нета на Галена и да сравни със записа. Но Галена си е Галена, тя си има пари и си прави каквото иска...Като цяло няма кой знае какви промени..

Link to comment
Сподели в други сайтове

На мен пък Анелия много ми хареса. Много е отпусната и не повтаря през 3 секунди "По-силно можеме ли?". А и са я приели добре. За пеенето няма какво да кажа - тя на всеки концерт звучи така

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

На мен пък Анелия много ми хареса. Много е отпусната и не повтаря през 3 секунди "По-силно можеме ли?". А и са я приели добре. За пеенето няма какво да кажа - тя на всеки концерт звучи така

 

Супер беше. Аз синя преоткрих тази песничка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И на мен Анелия най-много ми хареса от "живата" част. Джена и Емилия пяха супер, но като цялостно представяне Анелия изпъкна повече. Много освободено поведение и добро сработване с оркестъра!

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Галена е презаписвала нещо, на клипчета от залата звучи различно.

пълни глупости! :mf_surrender:

 

 

Нарича се аудио мастеринг, нещо което няма как да стане при живото излъчване. Всички концерти минават през него, независимо дали става въпрос за Лили Иванова, Бионсе или Кичка Бодурова (да не говорим, че на някой им трябва цяла година да ги оправят), за това ви звучат като на плейбек. При живото излъчване няма как а се получи същото звучене, защото каналите на звука са различни, пък и за всеки изпълнител си трябват индивидуални настройки на микрофона, сещате се, че при концерт с 50 изпълнителя няма как да стане. До сега май не сме виждали пайнерски концерт мастериран, защото ги излъчват на живо, а както виждате още след този почнахте да ги нападате, че са сменили звука

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нарича се аудио мастеринг, нещо което няма как да стане при живото излъчване. Всички концерти минават през него, независимо дали става въпрос за Лили Иванова, Бионсе или Кичка Бодурова (да не говорим, че на някой им трябва цяла година да ги оправят), за това ви звучат като на плейбек. При живото излъчване няма как а се получи същото звучене, защото каналите на звука са различни, пък и за всеки изпълнител си трябват индивидуални настройки на микрофона, сещате се, че при концерт с 50 изпълнителя няма как да стане. До сега май не сме виждали пайнерски концерт мастериран, защото ги излъчват на живо, а както виждате още след този почнахте да ги нападате, че са сменили звука

 

Не ме интересува кво е и на кого концертите минават през него. За мен като потребител не е нужно и не искам да го има.

 

При Анелия на "Генерал" беше добре, но после с "Искам те, полудявам" цялата и "Погледни ме в очите" цялата и още от нея просто супер изнерви вече бая изморените хора.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не ме интересува кво е и на кого концертите минават през него. За мен като потребител не е нужно и не искам да го има.

 

Аз също съм против това. Ако ще е така какъв е смисълът да се пее на живо, след като при излъчването никой няма да разбере кой как е пял и пак ще си слуша един вид плейбек. :dontknow:

image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не ме интересува кво е и на кого концертите минават през него. За мен като потребител не е нужно и не искам да го има.
Аз също съм против това. Ако ще е така какъв е смисълът да се пее на живо, след като при излъчването никой няма да разбере кой как е пял и пак ще си слуша един вид плейбек. :dontknow:

+1 Писна ми от номера като коригиране на изпълнения, фалшиви аплодисменти и т.н. :1000 (27): Би трябвало тия концерти да се правят с цел да се чуе как реално пеят изпълнителите, как ги приемат хората и т.н. Едно време в кръчмите преди да станат известни все едно все с мастеринг са пели, големите певици! :mf_surrender:

 

Иначе пак казвам, на мен концертът много ми хареса и браво за бенда, но предпочитам отсега нататък всички концерти да се излъчват на живо, за да не мамят хората с преработки - пък ако ще само в НДК да се провеждат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пуснете си първия припев на Утешителна награда от записа и след това от случайно клипче. Само като чуеш как вие на "не тръгвайте със женени" на клипчето, а от записа пее идеално, можеш да разбереш за каква обработка става въпрос. На Твоите очи също. На клипчето се видя, че на последния припев нещо се оплетоха със вокалите, а на официалния изобщо не си личи. Да не говорим че има кадри, в които Галена е с разперени ръце към публиката, а същевременно се чува как пее самата тя на микрофона. :scratch: На Ивана също имаше такъв момент, още не е завършила фразата и се чува подвикване от сорта на "аййдеее, опа, уха" :mf_surrender:

Да не говорим за дупките в плейбеците на Малина и Галин. Усилил си нашия вокалите в припева, изрязал последния припев и си мисли, че хората са прости.

Татяна също е правила някакви шмекерии, особено на Да сме квит, "вокалите" са и толкова усилени, че баш си пее върху плейбека, но айде като за първи път сносно представяне й е простено.

Джулия страхотно си изпя песента, много ми е симпатична. Теди Александрова и Роксана, макар и с уникално прости песни се представиха много добре, пеят си и двете стабилно. Емануела и Кали бяха ужасно смешни, такова надвикване никъде не го е имало. Кали уж към пеещите спада, а с това фалшиво пеене на всеки концерт....

Емилия с Питбул абсолютно неадекватна, изобщо не знам защо излезе да се разхожда на сцената 4 минути. На Ето ме щях да оглушея от виенето на вокалистката, по добре да бяха пуснали вокала на плейбек. За Не виждам, обаче, моите адмирации- събра ми очите. Раздаде се на 100%, всички мълчаха и слушаха-така се прави! Преслава също ми хареса, но като знам, че това е само на голямата сцена, а всяка вечер в дискотеките е пълен минус не ми се коментира. Анелия ми е абсолютно безинтересна.

 

Като цяло ми се откроиха Десислава, Емилия с Не виждам, Ивана с приема( не знам кой е виновен за гафа със звука, но е абсурдно), Преслава, Теди, Татяна. Галена е смешна вече с вечните й опити да лъже и маже, само при нея всеки път има ту сменени кадри, ту обработка на гласа. Комплекси ли е, перфекционизъм ли е не знам, но определено не ми допада.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Анелия тази песен с бенда са я репетирали изпълнявали за концерта на Цеца и за това има опит. Честно казано тогава бяха доста по - неубедителни. Иначе цялата зала пее и знае текста, личи си че е сред най - големите хитове на 2015та година. Проблемно е малко, че с китарите няма как да се възпроизведат едни такива "чалга" мотиви, които правят песента купонджийска и дискотечна! С Дани и бенд е по - скоро акустична версия и от там няма как да има някакво зверско избухване, но мен така също ми допада. Силна е Анелия винаги!!!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, малко си е дръпнала жената за отскок преди да излезе на сцената :3fdb8960598fa63e:

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...