Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Като изключим Глория тогава, кое друго голямо име няма доста кавъри в кариерата си?! Следвайки твоята логика, всички звезди на тая музика трябва да се превърнат в караоке певци и да се затворят в пиано барове. Защото най-ярките хитове на Камелия са кавъри на сръбски и гръцки парчета, Азис тръгна с албуми,

изцяло с кавъри на арабски, сръбски и гръцки хитове, най-успешният албум на Десислава - 'Мистерия" е пълен с такива парчета, включително тоталката "Две сърца". При Преслава веднага се сещам за "Пиши го неуспешно", "И когато съмне", "Мъж на хоризонта", "От мен питието"...

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 4,8k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

А на какво се крепеше кариерата на Азис до 2010 година?

А тази на Тони Стораро до ден днешен?

Страхотен начин на мислене имаш, вместо да защитаваш твоята (щото няма как да я защитиш, разбира се), оплюваш и другите.

Тони Стораро въобще съм го забравила, че съществува, права си. Азис допреди 2010 не е разчитал на песни, че да му се крепи кариерата на кавъри.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Оплюване няма, има въпроси... На които не успяваш да отговориш по обясними причини. И само да вметна, че до 2010 година Азис има към 6 - 7 албуми с кавъри. А "моята" няма нужда от "защита" - тя излиза на живо и смазва онези с милионите гледания и "авторски" песни. Нали не сме забравили скандала с Оцко отпреди няколко години, когато чухме и видяхме оригиналите на половината Пайнерски "хитове".

И един добронамерен съвет - след като си "забравила" за съществуването на фактори и факти в жанра, не тръгвай да водиш предварително изгубени с мен спорове! И не прави обобщения, за които очевАдно не си подготвена!

Link to comment
Сподели в други сайтове

И Десислава, и Камелия могат да пеят вярно (за първата няма нужда да давам обяснения, а втората дори и да не е най-изявената в пеенето си изпълнява много добре нейните си песни). Отделно на това имат хитове 20 години след началото на кариерите си, а и поддържат ТОП 10 ниво откъм участия. След някоя и друга година може и на концерт да се решат и да ги видим и там. Но към момента какво повече може да се изисква от тях, което Глория и Ивана да предлагат?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Че кой говори за Десислава и Камелия? Да, те както и Азис държат нивото, наравно с младите. При Кали и Емилия също се получава, както и при Константин. Въпреки, че участията на Десислава са доста спорни, имайки предвид, че и плейбеци пуска, лигави се премного и т.н. А Коцето от години не се е напъвал да попее, завалията!

Но пък да ми се пенят тук за някакъв кой знае колко "нов" бизнес и за изритване, или пък да се принизяват имена като Ивана и Глория...

Някак едно време, спорехме и "враждувахме" с кралските, мерейки гласове, живи изпълнения, песни, хитове, послания към Бог и семейството, албуми, концерти, цели дискографии на двете тогавашни лидерки даже. А сега е толкова безинтересно - с това дали "Не се изтриваш" ще мине "Моро му" в тубата, или Яница или Александрова държат "хита" по дискотеките на зимата. Отегчително и посредствено!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Че кой говори за Десислава и Камелия? Да, те както и Азис държат нивото, наравно с младите.

Кои пък са тия младите? Освен Галин и Фъкрет, например, останалите са стари кранти с по над 10-годишна кариера.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма как Глория да пропее за майни и "Бентли-ментли"с цел да изкара хит. Залите са й пълни, с хит, без хит... това е положението. Аз от хитове за 3 месеца кяр не виждам.

Някои не правят компромиси с кариерите си и това е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Че кой говори за Десислава и Камелия? Да, те както и Азис държат нивото, наравно с младите. При Кали и Емилия също се получава, както и при Константин. Въпреки, че участията на Десислава са доста спорни, имайки предвид, че и плейбеци пуска, лигави се премного и т.н. А Коцето от години не се е напъвал да попее, завалията!

Но пък да ми се пенят тук за някакъв кой знае колко "нов" бизнес и за изритване, или пък да се принизяват имена като Ивана и Глория...

Някак едно време, спорехме и "враждувахме" с кралските, мерейки гласове, живи изпълнения, песни, хитове, послания към Бог и семейството, албуми, концерти, цели дискографии на двете тогавашни лидерки даже. А сега е толкова безинтересно - с това дали "Не се изтриваш" ще мине "Моро му" в тубата, или Яница или Александрова държат "хита" по дискотеките на зимата. Отегчително и посредствено!

Абе жена, кой ти говори против Глория?! Няма как да кажа нищо за нея, защото е прекрасен глас и дори и в последните 10 години има много хубави песни, които слушам с кеф. Май я намеси само за да не се чувстваш сама в загубения спор и да се включат и феновете ѝ... :whistling:

Тук нон-стоп се мерят гласове, живи изпълнения, песни, хитове, албуми и концерти, не знам защо си извади само гледанията.

 

Няма как Глория да пропее за майни и "Бентли-ментли"с цел да изкара хит. Залите са й пълни, с хит, без хит... това е положението. Аз от хитове за 3 месеца кяр не виждам.

Някои не правят компромиси с кариерите си и това е.

Така го казваш, все едно Камелия допреди това е пяла само за Исус и семейното огнище и изведнъж, огладняла за хит, е записала "Бентли-ментли".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кои пък са тия младите? Освен Галин и Фъкрет, например, останалите са стари кранти с по над 10-годишна кариера.
Е, Теди Александрова и Джулия, например - едва ли могат да се нарекат точно "стари кранти". Гледам, че освен Фикрет и Галин, сега се слуша и Денис, тези Аднан и не знам кой си с него и т.н.

 

 

Абе жена, кой ти говори против Глория?! Няма как да кажа нищо за нея, защото е прекрасен глас и дори и в последните 10 години има много хубави песни, които слушам с кеф. Май я намеси само за да не се чувстваш сама в загубения спор и да се включат и феновете ѝ... :whistling:

Тук нон-стоп се мерят гласове, живи изпълнения, песни, хитове, албуми и концерти, не знам защо си извади само гледанията.

Така го казваш, все едно Камелия допреди това е пяла само за Исус и семейното огнище и изведнъж, огладняла за хит, е записала "Бентли-ментли".

Мила, SG заговори за Ивана и Глория, сравнени с Десислава и Камелия, аз просто му отговорих Дори нямам интерес да диалогирам с теб, както казва Мара - "С теб диалог не търся", тъй като ти видимо не познаваш жанра. Тук нон-стоп се мери единствено его и отдавна не се говори за музикални кариери, каквито имат точно Ивана и Глория, затова и форумът е пусто и скучно място от няколко години. А Камелия, когато пееше "Залезът и зората" и вкара поезия в чалгата, тези "модерните", които са "запознати" с новия "бизнес", са били с дезодоранти пред огледалата, правейки се на певици.
Link to comment
Сподели в други сайтове

И кой е номер 1 във Веселина Топ 10-РАЙНАААА.

А ''Куклите' на Камелия дори не стигнаха върха в класацията,а бяха в дъното според вота на хората.

Тя е номер едно и в сигнала!!! Много се радвам за нея,че уцели хит. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Така го казваш, все едно Камелия допреди това е пяла само за Исус и семейното огнище и изведнъж, огладняла за хит, е записала "Бентли-ментли".

 

Ами, не помня да е имала простовати текстове. По-скоро закачливи. Това последното е ниво Яница, обаче дори и Яница взе да обръща внимание на текстовете си в последните 3-4 години.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя е номер едно и в сигнала!!! Много се радвам за нея,че уцели хит. :)

 

Да. Добре й започва годината, и новия й фолклорен албум върви и през март поредно турне в Америка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, Теди Александрова и Джулия, например - едва ли могат да се нарекат точно "стари кранти". Гледам, че освен Фикрет и Галин, сега се слуша и Денис, тези Аднан и не знам кой си с него и т.н.

Дърти са - Теда гони 10-годишна кариера вече, а Джулия не е първа младост за прохождаща чалгарка. Преди почваха на 18-20 години. Не търсят нови, щото виждат, че няма смисъл - няма работа.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Без да съм се интересувал за "драмата" между Пайнер и Ивана мога да се обзаложа, че става въпрос само за пари. Митака просто притиска Ивана за нещо така, както преди 3 години беше с Камелия и миналата година с Глория. Нямам идея за какво точно е проблема, но такива са методите на пенсионера. Припомням само за справка, че проблемът му с Камелия започна през април`2010 година, когато тя бе готова с всичко около албумът "Еротика", а големият "Проект 13" бе забавен с 3 месеца точно заради правата на старите кавъри на Кама от началото на века. Пайнера дори си направил устата да ги платят заедно, но Кама му припомнила, че в умопомрачението си от златните и платинени нейни албуми в началото на века, с които пенсионера си излекува за момент комплексите спрямо естрадата и поп гилдията, на всеослушание е повторил много пъти, че правата на кавърите в албумите и, са оправени лично от него. А накрая се оказа, че това далеч не е така. Последваха 4 години (2010-2014) "ледена епоха" между тях и накрая всеки по пътя си. Нещо такова е и с Ивана, на такова ми мирише.

Link to comment
Сподели в други сайтове

10. Най-добро изпълнение на живо

Анелия - Дай ми още (16 години Планета)

Джена - Коя (16 години Планета)

Джена и Преслава - Тук жена му пази (16 години Планета)

Емилия и Тони Стораро - Как да изтрезнея (16 години Планета)

Преслава - Не се изтриваш (16 години Планета)

Яница - Изкушение / Фуклата / Няма да ме купиш (16 години Планета)

 

 

:1000 (10): :1000 (10): :1000 (10):

 

Някои си плачат за Уши, нос, гърло...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана може да има колкото си иска кавърa - наистина беше досадила с тях в периода, в който беше налагана... Лично аз доста пъти съм я критикувал. Не защото беше пряка конкуренция на Глория тогава, а по принцип. Но сравнена с Преслави, Галени, Галинчовци и подобни, Ивана е повече творец. Има си и авторските песни. Просто кавърите върху парчетата на Индира й се получиха - в тоя период и Индира беше хит в България и Сърбия, защото Цеца лежеше по затворите, Драгана роди, Брена и Весна не издаваха албуми. Тогава Сека и Индира имаха хубави песни и се правеха кавъри върху тях. Ок. Раздаването на награди и ламтенето за тях също дразнеше, ок. По-късно Преслава пое щафетата, но тя прекали - не можа да се спре и си навлече гнева на колеги, защото за разлика от Ивана, която искаше награди в години на абсолютни успехи, Преслава се тръшкаше за такива в не чак толкова силни моменти.

И един въпрос имам... Преслава колкото и авторски хита за водки и не знам си какво да има, има ли песен като "Безумна цена"? И ще има ли някога? Излезе, че най-стойностната й песен е "Право на влюбване", пак мелодрамите, иначе на БГ Коледата тогава нямаше какво да пее. Хайде аман от такива авторски певици.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана може да има колкото си иска кавърa - наистина беше досадила с тях в периода, в който беше налагана... Лично аз доста пъти съм я критикувал. Не защото беше пряка конкуренция на Глория тогава, а по принцип. Но сравнена с Преслави, Галени, Галинчовци и подобни, Ивана е повече творец. Има си и авторските песни. Просто кавърите върху парчетата на Индира й се получиха - в тоя период и Индира беше хит в България и Сърбия, защото Цеца лежеше по затворите, Драгана роди, Брена и Весна не издаваха албуми. Тогава Сека и Индира имаха хубави песни и се правеха кавъри върху тях. Ок. Раздаването на награди и ламтенето за тях също дразнеше, ок. По-късно Преслава пое щафетата, но тя прекали - не можа да се спре и си навлече гнева на колеги, защото за разлика от Ивана, която искаше награди в години на абсолютни успехи, Преслава се тръшкаше за такива в не чак толкова силни моменти.

И един въпрос имам... Преслава колкото и авторски хита за водки и не знам си какво да има, има ли песен като "Безумна цена"? И ще има ли някога? Излезе, че най-стойностната й песен е "Право на влюбване", пак мелодрамите, иначе на БГ Коледата тогава нямаше какво да пее. Хайде аман от такива авторски певици.

Факт, че песни като "Дяволско желание", "Лъжа е", "Горчиви спомени" и т.н., са си изцяло авторски ...

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Миналия месец Тита и 100 кила размазаха цялата чалга за Декември.

За Януари - Скандау, Криско, Боро, Димчо, Поли Генова, Мария Илиева срещу Райна и Ивана. :1000 (29):

За лято 2017 Гери ги размаза, както винаги от 2015 насам.

Бавно но славно тая помия умира. Вече всеки кадър се насочва във поп/рап/рнб стила.

Джулия колкото и да я харесвам, не може да се мери с Гери, Тита, Дара или Сузанита.

А за Денис с някое от момчетата - още по-смешно сравнение.

 

Повече ротация, по-добри песни, повече изпълнители, повече разнообразие, повече композитори и режисьори, повече компании, повече млади звезди, по-добри клипове, по-голяма аудитория, по-добри концерти, по-успешни награди...Кажете сбогом на чалгата. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Миналия месец Тита и 100 кила размазаха цялата чалга за Декември.

За Януари - Скандау, Криско, Боро, Димчо, Поли Генова, Мария Илиева срещу Райна и Ивана. :1000 (29):

За лято 2017 Гери ги размаза, както винаги от 2015 насам.

Бавно но славно тая помия умира. Вече всеки кадър се насочва във поп/рап/рнб стила.

Джулия колкото и да я харесвам, не може да се мери с Гери, Тита, Дара или Сузанита.

А за Денис с някое от момчетата - още по-смешно сравнение.

 

Повече ротация, по-добри песни, повече изпълнители, повече разнообразие, повече композитори и режисьори, повече компании, повече млади звезди, по-добри клипове, по-голяма аудитория, по-добри концерти, по-успешни награди...Кажете сбогом на чалгата. :Vishenka_05:

1. Само Тита е с по - голям хит от чалгата. Но Тита е срещу Преслава, Галена.

2. Скандау, Криско, Боро, Димчо, Поли Генова, Мария Илиева срещу Райна и песните от декември.

 

Освен това, Криско и Тита са най - вървежни в чалга клубовете. Поп - фолка не умира, дори не е близо. По - скоро музиката следва естествения си път и има сливане.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Миналия месец Тита и 100 кила размазаха цялата чалга за Декември.

За Януари - Скандау, Криско, Боро, Димчо, Поли Генова, Мария Илиева срещу Райна и Ивана. :1000 (29):

За лято 2017 Гери ги размаза, както винаги от 2015 насам.

Бавно но славно тая помия умира. Вече всеки кадър се насочва във поп/рап/рнб стила.

Джулия колкото и да я харесвам, не може да се мери с Гери, Тита, Дара или Сузанита.

А за Денис с някое от момчетата - още по-смешно сравнение.

 

Повече ротация, по-добри песни, повече изпълнители, повече разнообразие, повече композитори и режисьори, повече компании, повече млади звезди, по-добри клипове, по-голяма аудитория, по-добри концерти, по-успешни награди...Кажете сбогом на чалгата. :Vishenka_05:

 

Не мисля. Скандау, Криско, Боро, Димчо, Поли Генова, Мария Илиева са им ужасни песните. А Райна и Ивана са хубави.

Новият клип на Ивана в момента по Планета.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...