Jump to content



13 годишни награди на Телевизия Планета - преки коментари


Препоръчани коментари

Ми права е. От известно време фолклорните награди се използват, за да задоволяват егото на попфолк изпълнителите, издали фолклорни песни за престиж, за самочувствие. Радвам се, че дадоха специална награда на Атанас Стоев от орк. "Канарите" например, защо Райна да печели "Фолклорен изпълнител/формация" например, а не "Канарите", които от толкова години се занимават с фолклор и постоянно имат успехи, участията им са с фолклор, а дори подозирам, че хонорарът им е по-висок от този на Райна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,2k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Сестрата на Преслава беснее във фейса. Вижте и профила:

 

Ivelina Koleva Nikolova Ne vseki pochitatel na narodnata muzika e na "Ti" s modernite v dneshni vremena glasuvaniq.Horata,koito slushat tazi muzika sa zakyrmeni i sa izrasnali s bylgarskata narodna pesen-mladi i stari...V tezi anketi glasuvat naj-chesto mladeji,koito s rajdaneto si opoznavat "pop folka".Az lichno nqmam nishto protiv kolegite ot tozi janr,zashtoto kakto az,taka i mnogo ot folklornite izpylniteli peem ot godini tezi pesni i nqmame nishto naprotiv da go pravim.I po tazi logika,pri nalichieto na stotici hilqdi fena na pop folka,nagradite Album i Izpylnitel vsqka sledvashta godina shte se prisyjdat na pop folk kolega.Kyde togawa ostawat izpylnitelite,koito polagat maksimalni usiliq i sredstwa da vyzrodqt ili pyk da syzdadat novata syvremenna folklorna pesen... Blagodarq na vsichki,koito sa glasuvali za men i moite kolegi,zanimavashti se izcqlo i samo s tazi tolkova slojna i inteligentna materiq narechena Folklor...

:mf_surrender:

1000%20(29).gif

Една Колевица му стига на Пайнера

Link to comment
Сподели в други сайтове

Викайте ми Люмиер.

 

Но и да не си гадател, можеше да го предположиш. Нулевата женственост при Джена, съчетана с афинитет към кича, лъскавото, перата и броката вчера я докара до вида на експлодирал шкаф за висулки на Мис Бони.

 

С други думи - какво се случва, когато грозновато момиче със самочувствие и любов към блещукащото се довери на гримьор с женски псевдоним.

 

За мен лично бе удоволствие за пореден път да си припомня защо ми е толкова антипатично това момиче още от "Грешни мисли" насам. И с усмивка да аплодирам Преслава като Певица на 2014.

Е, не :roll1: :roll1: :roll1: :roll1: :roll1: Не мислих, че някой ще успее да я оприличи на нещо, но поздравления! Успя.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ми права е. От известно време фолклорните награди се използват, за да задоволяват егото на попфолк изпълнителите, издали фолклорни песни за престиж, за самочувствие. Радвам се, че дадоха специална награда на Атанас Стоев от орк. "Канарите" например, защо Райна да печели "Фолклорен изпълнител/формация" например, а не "Канарите", които от толкова години се занимават с фолклор и постоянно имат успехи, участията им са с фолклор, а дори подозирам, че хонорарът им е по-висок от този на Райна.

 

Канарите са "чалгии" в пълния смисъл на думата.

 

Благодарение на Атанас Стоев се раждат "фолклорни песни" като "Ранена птица" и "Машала".

Благодарение на състава му фолклора по "Планета Фолк" е сведен до нивото на чалга с малко "ке", "дойдом" и "либе" в текста.

Благодарение на него се раждат албуми "Стил, наслада и кукуруз 23", пълни с "авторски" народни песни на чалга автори с чалга изпяване.

 

Признавам си, не съм слушал Ивелина Колева, но ако тя бяга от ТВ версиите пред "Приказките" с бални рокли и деколтета на чисти кючеци със заглавие "Малка си мома люляк бере", съм плътно зад нея.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сестрата на Преслава беснее във фейса. Вижте и профила:

 

Ivelina Koleva Nikolova Ne vseki pochitatel na narodnata muzika e na "Ti" s modernite v dneshni vremena glasuvaniq.Horata,koito slushat tazi muzika sa zakyrmeni i sa izrasnali s bylgarskata narodna pesen-mladi i stari...V tezi anketi glasuvat naj-chesto mladeji,koito s rajdaneto si opoznavat "pop folka".Az lichno nqmam nishto protiv kolegite ot tozi janr,zashtoto kakto az,taka i mnogo ot folklornite izpylniteli peem ot godini tezi pesni i nqmame nishto naprotiv da go pravim.I po tazi logika,pri nalichieto na stotici hilqdi fena na pop folka,nagradite Album i Izpylnitel vsqka sledvashta godina shte se prisyjdat na pop folk kolega.Kyde togawa ostawat izpylnitelite,koito polagat maksimalni usiliq i sredstwa da vyzrodqt ili pyk da syzdadat novata syvremenna folklorna pesen... Blagodarq na vsichki,koito sa glasuvali za men i moite kolegi,zanimavashti se izcqlo i samo s tazi tolkova slojna i inteligentna materiq narechena Folklor...

 

Казала е истината, заради една психясала македонка опорочиха и наградите за фолклор.

Как може фолклорен изпълнител, да е певица пееща песни само от една фолклорна област?!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Като цяло добре бяха разпределени наградите, единствено можеше Преслава и Галена да им сменят наградите и Преслава да си закрие. Най-много ме е яд, че заради очевидно наглата Преслава, Джена така и не видя певица... а да не говорим "Страх ме е" на Цветелина колко класи е пред "рок" баладата с аранжимент в стил 2006 година.

 

Прекрасна Джена, никаква забележка откъм представяне, добре, че взе хубава награда все пак - брутален прием на "Моли се да не почна". Галена както винаги на високо ниво, добро закриване, силен прием, беше излишно едната песен да е плейбек. Много се радвам за Фики, една от най-заслужените награди, а и той си я затвърди с перфектно пеене, прием и държание на сцената, хората много го обичат.

 

Анелия беше много яка, изпя си песента перфектно и като цяло през цялата вечер се държеше добре, без да личи да й е криво, че не взима от най-големите награди. Неочаквано Райна направи добро представяне, "Виновен" е страхотна песен, изпя я хубаво и с добро поведение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Канарите са "чалгии" в пълния смисъл на думата.

 

Благодарение на Атанас Стоев се раждат "фолклорни песни" като "Ранена птица" и "Машала".

Благодарение на състава му фолклора по "Планета Фолк" е сведен до нивото на чалга с малко "ке", "дойдом" и "либе" в текста.

Благодарение на него се раждат албуми "Стил, наслада и кукуруз 23", пълни с "авторски" народни песни на чалга автори с чалга изпяване.

 

Признавам си, не съм слушал Ивелина Колева, но ако тя бяга от ТВ версиите пред "Приказките" с бални рокли и деколтета на чисти кючеци със заглавие "Малка си мома люляк бере", съм плътно зад нея.

 

О, не съм запознат много с творчеството им. Само отделни песни съм слушал, баба ми много ги харесва. Дадох ги за пример, защото знам, че дълги години са много успешни и си се занимават само с фолклор, макар че от теб разбирам, че е "фолклор". :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Райна и Борето, колкото и да ми е симпатичен, не заслужават награди за фолклор - слаби са, пеят лесни песни и не си изкарват прехраната с тях. Нелина и Емилия единствени от Пайнер ми се връзват в такива категории, от чалгарките.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да кажа, че "Машала" не е авторска песен, а стара македонска. Не можем да съдим Райна, освен за това, че пее песни от най-смотаната фолклорна област.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Като цяло добре бяха разпределени наградите, единствено можеше Преслава и Галена да им сменят наградите и Преслава да си закрие. Най-много ме е яд, че заради очевидно наглата Преслава, Джена така и не видя певица... а да не говорим "Страх ме е" на Цветелина колко класи е пред "рок" баладата с аранжимент в стил 2006 година.

 

Прекрасна Джена, никаква забележка откъм представяне, добре, че взе хубава награда все пак - брутален прием на "Моли се да не почна". Галена както винаги на високо ниво, добро закриване, силен прием, беше излишно едната песен да е плейбек. Много се радвам за Фики, една от най-заслужените награди, а и той си я затвърди с перфектно пеене, прием и държание на сцената, хората много го обичат.

 

Анелия беше много яка, изпя си песента перфектно и като цяло през цялата вечер се държеше добре, без да личи да й е криво, че не взима от най-големите награди. Неочаквано Райна направи добро представяне, "Виновен" е страхотна песен, изпя я хубаво и с добро поведение.

 

"Ако утре ме губиш" е бая по-голям хит от "Страх ме е", Преслава заслужаваше да спечели.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Между другото, не можах снощи да не засмея на обявяването на "Ако утре ме губиш" за "рок балада". Колкото и хубаво песен да е, това не е нищо повече от една поп балада с китари в аранжимента и чалга изпяване от Преслава.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Фики тук ме спечели. Много яко изпълнение!

 

https://www.facebook.com/video.php?v=10203863291249625

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Ако утре ме губиш" е бая по-голям хит от "Страх ме е", Преслава заслужаваше да спечели.

 

"Страх ме е" за балада е доста хитова, такава песен в чалгата няма като стил, авторска е и има по-силен клип, който е излезнал в годината, за която са наградите. Песента на Преслава се забеляза, защото самата тя не беше вадила с години балада и хората се хванаха за уж "рок" звученето, което е нищо ново, всяка втора балада във фолка звучи така. Това е моето мнение, тъпо е, че далеч по-авангардна и нетипична балада остана в сянка, само за да може певицата на годината да има все пак някаква награда за продукт, а не само за име.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Страх ме е" е доста популярна песен, такава песен в чалгата няма като стил, авторска е и има по-силен клип, който е излезнал в годината, за която са наградите. Песента на Преслава се забеляза, защото самата тя не беше вадила с години балада и хората се хванаха за уж "рок" звученето, което е нищо ново, всяка втора балада във фолка звучи така. Това е моето мнение, тъпо е, че далеч по-авангардна и нетипична балада остана в сянка, само за да може певицата на годината да има все пак някаква награда за продукт, а не само за име.

 

Страх ме е е по-голям хит и се пее в кръчмите. Звученето е като от турски сериал, може би затова е по-успешна. Преса пак взе награда с нова песен. :D Ще се забрави, като почне да бълва песни в следващите месеци.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Джена е мега противна, бе! Харесала е всеки коментар, против Преслава и това че тя била най-добрата. Фалш и лицемерие лъха от тази кобра.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Джена е мега противна, бе! Харесала е всеки коментар, против Преслава и това че тя била най-добрата. Фалш и лицемерие лъха от тази кобра.

 

Най-вероятно това е сестра й.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Джена е мега противна, бе! Харесала е всеки коментар, против Преслава и това че тя била най-добрата. Фалш и лицемерие лъха от тази кобра.

 

 

И какво лицемерие е това? Лицемерно би било ако обяснява колко големи приятелки са.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И какво лицемерие е това? Лицемерно би било ако обяснява колко големи приятелки са.

 

Качила е снимка с Преслава....

И накрая харесва всичко против нея.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Качила е снимка с Преслава....

И накрая харесва всичко против нея.

Наглярка,дано повече не види награда от Планета... :gun_bandana:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Джена е мега противна, бе! Харесала е всеки коментар, против Преслава и това че тя била най-добрата. Фалш и лицемерие лъха от тази кобра.

Ех, тази награда "Певица на годината" от край време нанася трайни травми у някои певици, не пожали и Джена, която уж много добричка била и призовете за нея не били най-важни. Наистина, усеща се вече една досада Преслава все да печели, но пък хората си я искат и я подкрепят все така силно. Иначе Галенчето ги мачка и двете! :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ех, тази награда "Певица на годината" от край време нанася трайни травми у някои певици, не пожали и Джена, която уж много добричка била и призовете за нея не били най-важни. Наистина, усеща се вече една досада Преслава все да печели, но пък хората си я искат и я подкрепят все така силно. Иначе Галенчето ги мачка и двете! :Vishenka_05:

Преслава я мачка на няколко поредни концерта,ах пантерката тя.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...