Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

  • Отговори 4,8k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Два дена ме няма и все ще се намери някой, който да ме разсмее като вляза. Не говоря за онова обсебеното "десово", на което му съкратих живота с години, като размазвам денонощно нещастното му прехвалено Фатме. На него мога да му пусна разговори в ефир поне 5-6 чалгари, които никак не бяха щастливи след това, но това е друга тема. Дразня се обаче от ей такива постове, на хора които уж съм ги преценил за читави и аналитични. Значи да ви кажат в интервю Мара, Андра кой ли още не, че те самите са си купували гледания и това е елементарно, лесно и удобно, а тук с години да си измисляте преживявания е най-малкото глупаво.

Мара е купувала, Андра вероятно също, не съм я следила. Също така съм засичала Татяна, Карлос. Но тук се твърди масово, че всеки клип е с реални гледания и се вадят статистики, свързани с лайковете, които не са реални. Купените гледания си личат, няма генератори за гледания, всичко става по много проста схема:

 

Драганка решава, че ще си купи 100 000 за 150 долара на клипа Х. Плаща. В този момент клипът почва да се появява в сайтове за pay per click, в които всеки може да се регистрира и да трупа центове за кликания. Този клип продължава да се появява, докато не се генерират новите гледания. Това може да отнеме час, два, ден, седмица, според това как е заложен алгоритъма. Има сайтове, които предлагат различни пакети, има даже и Country Targeted Views. Но там цените са много по-високи - милион гледания струва 4100 долара, т.е. далече сме от мисълта, че някоя ще се бръкне 7 бона за 1 милион, който да e неуловим в сайтовете като popnable, но да може да се засече по лайковете.

 

Ето, ако искате можете да се разровите и да разгледате: https://www.buyyoutubviews.com/country-targ...tube-views.html. Същият сайт ползваше и Шейн Доусън в един клип от предните страници.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преслава затвърди лидерската си позиция с "Не се изтриваш"

http://signal.bg/charts.php?cat=1

 

Преслава затвърди лидерската си позиция в "50-те Най..." с актуалния си сингъл "Не се изтриваш". Парчето отново получи най-силна подкрепа от читателите на Signal.bg и за втори ът застана начело на попфолк хитовете.

Второто място също е без промяна като е отредено от феновете за Яница с "Изкушение".

В челната тройка с летящ старт влиза колаборацията на Емилия и Емануела - "Все едно ми е".

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Само на мен ли в сайтовете с реклами, примерно в някои за филм, ми излизат реклами от ютуб и то все от един и същи арабски канал...Доста успешен начин за генериране на гледания :whistling:

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Само на мен ли в сайтовете с реклами, примерно в някои за филм, ми излизат реклами от ютуб и то все от един и същи арабски канал...Доста успешен начин за генериране на гледания :whistling:

Сигурно, досега реклами на тубата не съм виждал.

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мара е купувала, Андра вероятно също, не съм я следила. Също така съм засичала Татяна, Карлос. Но тук се твърди масово, че всеки клип е с реални гледания и се вадят статистики, свързани с лайковете, които не са реални. Купените гледания си личат, няма генератори за гледания, всичко става по много проста схема:

 

Драганка решава, че ще си купи 100 000 за 150 долара на клипа Х. Плаща. В този момент клипът почва да се появява в сайтове за pay per click, в които всеки може да се регистрира и да трупа центове за кликания. Този клип продължава да се появява, докато не се генерират новите гледания. Това може да отнеме час, два, ден, седмица, според това как е заложен алгоритъма. Има сайтове, които предлагат различни пакети, има даже и Country Targeted Views. Но там цените са много по-високи - милион гледания струва 4100 долара, т.е. далече сме от мисълта, че някоя ще се бръкне 7 бона за 1 милион, който да e неуловим в сайтовете като popnable, но да може да се засече по лайковете.

 

Ето, ако искате можете да се разровите и да разгледате: https://www.buyyoutubviews.com/country-targ...tube-views.html. Същият сайт ползваше и Шейн Доусън в един клип от предните страници.

Интересен начин, мерси, че го сподели.

 

Още един аргумент в защита на гледанията, които правят песните. Ясно е, че и по този начин не се купуват.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преслава затвърди лидерската си позиция с "Не се изтриваш"

http://signal.bg/charts.php?cat=1

 

Преслава затвърди лидерската си позиция в "50-те Най..." с актуалния си сингъл "Не се изтриваш". Парчето отново получи най-силна подкрепа от читателите на Signal.bg и за втори ът застана начело на попфолк хитовете.

Второто място също е без промяна като е отредено от феновете за Яница с "Изкушение".

В челната тройка с летящ старт влиза колаборацията на Емилия и Емануела - "Все едно ми е".

Аман от феновете на Преслава да бутат любимката си с нейната боза :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Рени последно какво ще прави нова версия на "Уморих се" или ще пуска чисто нова песен? :3fdb8960598fa63e: Аз не виждам смисъл от това да дава втори шанс на стари песни..очаквам един уникален проект от нея, нека да заложи на доказани автори и аранжори..един приличен клип, убийствен текст и ще я изстреля на върха....нека се направи червенокоса може пък да и провърви..че с тази визия е от 15 години..нека промени нещо в себе си, за да се види промяна..

 

Подготвя нова версия на издадена вече песен, чиято име не е издала все още. "Уморих се" е мое предположение, заради интереса по време на допитването лятото, но тя има толкова много песни, които малко или много не са получили заслуженото, че може да ни изненада с избор. Смисъл голям и аз не виждам, но поне е на не толкова позната песен - по - голяма грешка, според мен е да се възражда доказан златен хит. Така много хора не са я чували и за тях е нова.

Иначе от 2006г. си е предимно руса, като е сменяла различни нюанси и прически, а от скоро започна да си прави червени, розови и лилави кичури, но си е рисковано да смениш цвета, с който те познават всички и трудно биха те възприели. Много фенове искаха да я видят пак червенокоса като доста от тях даваха за пример цвета в "Трябва да реша", но тя каза, че е трудно за поддръжка и не отива на всичко. Но от последните години това са любимите ми нейни визии: :P

 

27f3b4bb211326d1.jpg

658daae949af7aeb.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана също пробва да купува на "Кралете". Обаче гледанията застинаха, а Ютуб изтриха фалшивите. Има няколко вида купувания:

1. Споделяне на видеото в големи ФБ страници с разни стряскащи или интересни имена - обикновено в държави от третия свят

- обикновено клиповете имат ниска продължителност на гледания и идват от региони, в които даденият изпълнител не е популярен

 

2. Редиректи от различни IP-та, които по същество са ботове. - но тези IP-та Ютуб ги засича и блокира в даден момент. Според мен случая с Кралете е правен по тая схема.

- не е нужно следене, Ютуб ги реже, тъй като има изключително сензитивен бот, детектващ тези неща

 

3. Advertising - директна реклама през PPC сайтове. Често става дума за дразнещи PopUp реклами, които се появяват със зареждането на даден сайт.

- Доста често потребителят дори не разбира, че е генерирал гледане. И когато реши да затвори изкачащият прозорец вече е завършил клипа. В случая много браузъри блокират изскачащи прозорци, а също така доста потребители ги затварят веднага след като се появят. Този метод се ползва за retention views - демек с по-голяма продължителност на гледането.

 

4. Директна реклама на клипа с Ютуб, Адуърдс или Фейсбук - при първите две цените са брутално високи. Това е най-честият модел.

- не бих нарекъл като "черен метод" за добиване на гледания. У нас е доста разпространен

 

5. Share for share - потребители споделят или гледат клип, в замяна на същото.

- Потребителят гледа от 20 секунди до няколко минути от видеото и в замяна получава точки. Тези точки ги ползва, за да рекламира свое видео или сайт по същия начин.

 

6. Скрити iframes - видеото се скрива, но върви на заден план.

- Потребителят не разбира, че има купено гледане.

 

Само във 2рия случай, Ютуб филтрира гледанията. Останалите са един вид легитимни.

 

Други фактори за повишени гледания:

1. Участия в реалити формати - песните на Скандау започнаха да правят около и над милион, когато Тото спечели формата. А преди това увеличиха трафика с 10 до 30%.

2. Клип попада в Набиращи популярност

3. Множество реакции за дадено видео от Влогъри по цял свят.

4. Ютуб предлага даден клип отстрани с по-висока интензивност от нормалната. Пример е "Почти перфектен" на Емануела

5. Масово споделяне на клип с цел подигравка или друга причина.

 

Поради спецификата на региона, в някои държави се генерират малко лайкове спрямо броя гледания. Това е поради културни различия, а не защото има проблем с трафика.

Например в Сърбия изглежда няма класации или са за чужда музика, тъй като доста често ми пишат, че попнабле е единствената им класация, която могат да следят. И това важи и за доста други държави. В много страни няма музикални награди. Тоест, това съревнование като нашето го няма. Следователно директното мерене между изпълнители не съществува, поне не и в контекста на нашата страна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

5 милиона за 18 дни.

 

127 000 за само няколко часа :helpsmilie:

Май това че не е вече в трендинга, не се отразява на никакъв начин на гледанята, напротив. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...