Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Всеки, който ми следи постовете, знае, че съм луд на тема числа от всякакво естество. От години е това, но сега със този сайт и с popnable даже преминава към мания. :1000 (29):

А как си обясняваш причината,поради която си купуват гледания?Не трябва ли да е обратното,да вадят пари от тях след като са известни изпълнители.Ясно е , че е елитно да имаш милиони гледания ,но така не се ли обезсмисля цялата идея на youtube?

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 4,8k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Ако според теб са купени, те трябва да се купени от някъде. Числата доказват, че няма как да са, защото няма аномалии нито при топ държави, нито при самите числа. И мен не ме интересува дали е сръбска плескавица или френски кроасан - работя с числа. Същото мога да кажа и аз - не можеш да докажеш, че гледанията не са истински.

Link to comment
Сподели в други сайтове

А как си обясняваш причината,поради която си купуват гледания?Не трябва ли да е обратното,да вадят пари от тях след като са известни изпълнители.Ясно е , че е елитно да имаш милиони гледания ,но така не се ли обезсмисля цялата идея на youtube?

Ако вярваме на теорията на Фокса, че 1 милион се купува за 300 долара, от реклами ще получат между 1000 и 5000 долара. Чисто икономически, инвестицията би дала печалба. Но друг е въпроса, че не се прави такова нещо. Освен ако не плащат на хора да генерират такива гледания (а съм убеден, че ютуб има начини да засече такива надувания на числа) и да излиза, че гледанията са например от България или Сърбия или т.н., няма как да са. Мен лайкове не ме вълнуват - вижте например най-гледаните песни в ютуб в последните 24 часа - лайковете по никакъв начин не кореспондират с гледанията. Просто са два различни фактора, между които няма особено корелация.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако според теб са купени, те трябва да се купени от някъде. Числата доказват, че няма как да са, защото няма аномалии нито при топ държави, нито при самите числа. И мен не ме интересува дали е сръбска прескавица или френски кроасан - работя с числа. Същото мога да кажа и аз - не можеш да докажеш, че гледанията не са истински.

Като си толкова добър в числата, как си обясняваш тройно по-малко коментари и двойно по-малко лайкове от песента на Ера, която пък има тройно по-малко гледания?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Като си толкова добър в числата, как си обясняваш тройно по-малко коментари и двойно по-малко лайкове от песента на Ера, която пък има тройно по-малко гледания?

Ера Истрефи е световно известна. Има договор със световен лейбъл. Повече хора си пускате песента, лайкват, коментират и дотам - не си пускат песента повече от веднъж. Хитовете при нас се слушат по десетки, да не кажа стотици пъти от едни и същи акаунти, които могат да харесат (и да кажем коментират) само веднъж. Така си мисля поне, де - мен не ме вълнуват тези две неща, защото те са по желание, докато гледането се прави без значение искаш или не - стига да си слушал песента, това е едно гледане.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ера Истрефи е световно известна. Има договор със световен лейбъл. Повече хора си пускате песента, лайкват, коментират и дотам - не си пускат песента повече от веднъж. Хитовете при нас се слушат по десетки, да не кажа стотици пъти от едни и същи акаунти, които могат да харесат (и да кажем коментират) само веднъж. Така си мисля поне, де - мен не ме вълнуват тези две неща, защото те са по желание, докато гледането се прави без значение искаш или не - стига да си слушал песента, това е едно гледане.

 

Как ще коментираш гледанията на последната песен на Татяна, която изведнъж направи 600К за един ден? Ами песента на Рени от лятото, дето драстичният и нелогичен скок беше отразен дори и в статистиката?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ера Истрефи е световно известна. Има договор със световен лейбъл. Повече хора си пускате песента, лайкват, коментират и дотам - не си пускат песента повече от веднъж. Хитовете при нас се слушат по десетки, да не кажа стотици пъти от едни и същи акаунти, които могат да харесат (и да кажем коментират) само веднъж. Така си мисля поне, де - мен не ме вълнуват тези две неща, защото те са по желание, докато гледането се прави без значение искаш или не - стига да си слушал песента, това е едно гледане.

Лайковете+коментари=гледания

Няма как хората да си пускат повече песен на певица известна само на Балканите, пред една която спука рекорди само с един световен хит.

Как може да твърдиш, че хората лайкват и коментират нещо което са слушали веднъж, а друго което УЖ се слуша по стотици пъти от хората дори не му цъкват лайка?

Казах ти теорията ми за купени гледания. Сръбкинята вижда от кои държави трупа най-много гледания, умножават се по пет да кажем и се получава крайния резултат - 100 милиона, които като погледнеш другите два фактора(харесвания и коментари) не отговарят на първото.

Това че си проучвал купуване на гледания във някакви единични случаи, не означава че може да се купува само по този начин.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Как ще коментираш гледанията на последната песен на Татяна, която изведнъж направи 600К за един ден? Ами песента на Рени от лятото, дето драстичният и нелогичен скок беше отразен дори и в статистиката?

О, да, там са ясни нещата. Както и Кристиана и Ангел, Мария преди години, Карлос и т.н. Примери през годините бол. Купуване има, но си личи, както в примерите тук. Тук някои твърдят обаче, че всяка песен е с купени гледания, защото цифрите са им неудобни. Виждаме обаче, че статистики за дневни гледания, по държави и т.н. не покрепят такива теории. Сигурен съм, че ако има статистики за Татяна или Рени, ще излезе, че гледанията от генерирани от Индонезия или от Екваториална Гвинея или т.н.

Link to comment
Сподели в други сайтове

О, да, там са ясни нещата. Както и Кристиана и Ангел, Мария преди години, Карлос и т.н. Примери през годините бол. Купуване има, но си личи, както в примерите тук. Тук някои твърдят обаче, че всяка песен е с купени гледания, защото цифрите са им неудобни. Виждаме обаче, че статистики за дневни гледания, по държави и т.н. не покрепят такива теории. Сигурен съм, че ако има статистики за Татяна или Рени, ще излезе, че гледанията от генерирани от Индонезия или от Екваториална Гвинея или т.н.

Значи Татяна, Рени, Кристиана, Ангел, Мария, Карлос и Фики могат да купуват, а Северина не може? Брех.

Link to comment
Сподели в други сайтове

О, да, там са ясни нещата. Както и Кристиана и Ангел, Мария преди години, Карлос и т.н. Примери през годините бол. Купуване има, но си личи, както в примерите тук. Тук някои твърдят обаче, че всяка песен е с купени гледания, защото цифрите са им неудобни. Виждаме обаче, че статистики за дневни гледания, по държави и т.н. не покрепят такива теории. Сигурен съм, че ако има статистики за Татяна или Рени, ще излезе, че гледанията от генерирани от Индонезия или от Екваториална Гвинея или т.н.

 

Тоест... каква ти е теорията? Че купените гледания, ако ги има, се правят от реални хора (?) от страни в третия свят?

 

Щото това, което Денис казва, за някаква програма или генератор, който да ти умножи по няколко пъти гледанията така, както идват реалните... има логика. И по-този начин ще се измъкнат от подозрение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Както и да е, не ми се спори. Така или иначе мога да правя по-истересни неща с времето си, отколкото да убеждавам хора, че не се купуват гледания. Всеки може да вярва, в каквото си поиска. Аз избирам да не виждам конспирация във всичко, което диша.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Значи Татяна, Рени, Кристиана, Ангел, Мария, Карлос и Фики могат да купуват, а Северина не може? Брех.

 

Брех. Брях. Кюпек сикишей трей бебек бокуштрамзиии. Верей менле.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тоест... каква ти е теорията? Че купените гледания, ако ги има, се правят от реални хора (?) от страни в третия свят?

Щото това, което Денис казва, за някаква програма или генератор, който да ти умножи по няколко пъти гледанията така, както идват реалните... има логика. И по-този начин ще се измъкнат от подозрение.

Това просто е най-достъпния до хората пазар за всякакви неща - лайкове в социални мрежи, гледания, фалшиви коментари и т.н

Примерно съм виждал много мои приятели, които си помпат харесвания на снимките - все някакви араби и китайци. Тва не означава че е единствения начин. Пазара за фалшиви облаги е по-голям от колкото Сеньорчето си мисли. Да проучва малко повече, че и счетоводството не може да му помогне.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Изтрили са "Не виждам" от канала на Планета. Нещастници! :gun_bandana:

Да не са го скрили нещо? Щото нещо такова се случи и с "Не сме безгрешни" с над 2 млн. от концерта на Глория от 2015.

Макар че "Не виждам" е кавър и може да има засечка по тоя параграф...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама това е смешно и безотговорно - да си платят правата, нали са милионерки всички певици? Не говорим тук за някакъв фенски канал, където да се трие и блокира на поразия, а за официален на медия, имаща претенции, че е "най-" в своя жанр ..

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Денислав е прав за милионите, само забравя да отчете, че изпълнителките като Лейди Гага трупат милиони и в Спотифай, и така малко или много трафикът се разводнява и цифрата не е само една. Харесвам Северина, но ми е странно две последователни нейни песни да имат 99 милиона и 4 милиона.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама това е смешно и безотговорно - да си платят правата, нали са милионерки всички певици? Не говорим тук за някакъв фенски канал, където да се трие и блокира на поразия, а за официален на медия, имаща претенции, че е "най-" в своя жанр ..

Тука съм мега съгласен. Само че при кавърите е малко трудно, щото някои песни или държат цена, която с годините скача, или са песни, чиито автори трудно могат да бъдат издирени, някакви супер стари, не може да се осъществи контакт и не знам си какво.

При авторските песни е по-лесно да се разбереш, само че ето я Глория с авторските песни - какво си е подновила, тя си знае, ама "Откраднат миг" не я пее и на Димчо Делев му е много тъпо. Спомена ми, че единствената причина да не е дал песента на друга, е че това си е една от нейните класики. То пък не че може и току-така да я продаде - може да си продаде мелодията, а една песен има и текст. То пък май и текстът е негов в случая. Както и да е. Не се хващам конкретно за тая песен, но и Глория - която има много хитове и това все пак не означава да неглижира някои от тях, и другите имат достатъчно пари да си подновяват правата и ако си уважават творчеството и хронологията, ще го направят. Ако не... да не казвам...

Link to comment
Сподели в други сайтове

В гръцката музика топ композиторите са едни и същи вече 20 години. Те още купуват песни от тях, да не говорим за старите. Много от големите хитове, като "Не виждам" и "Две сърца" например, са кавъри на песни с много слаба популярност в Гърция, съдейки по гледания. Да не говорим, че кавъри в канала на Планета почти не останаха - как така всичко изтече в една и съща година.

 

Отделно от това пак нямат оправдание. Тук не говорим за някакви пълнежи на албуми, а за емблеми на жанра. Като купуват, не могат ли да договорят някакъв процент от приходите по песента от тубата и компилации? Така или иначе това е единствената стойност, която имат песните - композиторите не губят нищо повече, като си продадат песента.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дано не. Може далеч повече :gun_bandana:

 

Само да ви питам как сте със жените и къде е Шушана?

 

Преслава ги утрепа този сезон, добре, че Десислава е бременна, че поне не са конкуренция сега, че щеше и нея да отнесе :1000 (29):

Преслава за пореден път е тотално неадекватна, а не е като да няма тотални хитове тази година, чудя й се на акъла. Да беше направила балада или нещо, което ще остане във времето...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз пък не разбирам какви са тия неща с времетраенето на правата на песни. Мислех си, че веднъж платиш ли правото да направиш кавър, всичко е пито платено завинаги. А то се оказва, че е за някакъв период. Голяма простотия.

 

И в световен мащаб ли е така? Примерно Марая Кери редовно си подновява правата на Кен Лий през няколко години ли?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз пък не разбирам какви са тия неща с времетраенето на правата на песни. Мислех си, че веднъж платиш ли правото да направиш кавър, всичко е пито платено завинаги. А то се оказва, че е за някакъв период. Голяма простотия.

 

И в световен мащаб ли е така? Примерно Марая Кери редовно си подновява правата на Кен Лий през няколко години ли?

Ако купиш песен за по-кратък период от време ще е по-евтино, предполагам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...