Jump to content

Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 15 минути, Willy каза:

Абонирал ли си се с камбанката?😉

Като знам какъв фен ѝ е, сигурно е взел цялата камбанария.

  • Haha 2
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ей по тая линия трябваше да тръгне фолка още преди 20 години, ама алчния старец ни затрупа с евтини сръбски кавъри. Основната вина за дереджето на чалгата и за масовото отношение към тая музика е негово, а можеше да се развият по съвсем различен начин нещата. Супер любимо:

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, HIStory каза:

Ей по тая линия трябваше да тръгне фолка още преди 20 години, ама алчния старец ни затрупа с евтини сръбски кавъри. Основната вина за дереджето на чалгата и за масовото отношение към тая музика е негово, а можеше да се развият по съвсем различен начин нещата. Супер любимо:

 

Турските песни са адски скъпи, трудно се уреждат с права, аз освен Галена друг не знам да си е позволявал да пазарува от там.

Макар, че си има и свестни песни на достъпни цени:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , PHILIPP PLEIN каза:

FB_IMG_1610117363972.jpg

Някаква традиция ли има чалгарките да нахлузват тоз парцал след като заприличат на джапанка в лицето? :D Гера не го ли е обличала и тя, не е като да нямаше кофти период и тя...

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Willy каза:

Помним ли когато на Галена й се падна албума "Да гори в любов" от играта на Преслава и тя не й го връчи? После нашата реши да се оплаче на лайв, скандална!

 

И като пишат пускай по-често лайфчета като твоята бивша приятелка Преслава и вика: "Тя не ми е бивша приятелка". Съвсем я е изключила и от миналото си. 😂😂😂

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Olay каза:

Турските песни са адски скъпи, трудно се уреждат с права, аз освен Галена друг не знам да си е позволявал да пазарува от там.

Макар, че си има и свестни песни на достъпни цени:

 

Нямах предвид кавъри, а стилистика. Ако бяха залижили на подобно модерно за времето си звучене, чалгата щеше да е на съвсем друго ниво. 

Имаше все пак и добри примери, но някак недооценени - народът си иска простотия и маанета, а смятам, че българския фолк трябваше да придобие свой собствен, разпознаваем облик,каквито имат и турската, и сръбската, и гръцката музика. Тук обаче е тюрлюгювеч. Ето един добър пример от далечното минало:

 

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Fast каза:

Пайнера не е сбъркал за сръбските кавъри, а за твърде малкото румънски преди Андреа. Той така й не оцени приноса. 

Не е баш така, имаше една вълна румънски кавъри преди Андреа, дето беше заляла всичко. Ако 2004-та примерно са основно сръбски кавъри, 2005-та са 50/50 сръбски/румънски, които бяха даже още по-тъпи. Трябваше да се работи за собствен облик на българската фолк музика, ама свирено. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тия румънски неща бяха най-тъпото нещо за времето, в което излязоха - тогава се подведоха по успеха на тази песен и много се объркаха според мен - тя си беше единичен случай и нямаше нужда от копията й. 

 

 

  • Like 2
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...