Jump to content

Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Преслава черпи вдъхновение от природата

 

 

-----------------------------------------

 

Дано не стане като Райна. :wacko:

 

:1000 (29): :1000 (29):

 

Не вярвам. По-скоро от Планета се чудят с каква глупост да си запълнят обзорния бюлетин новини.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Оф, меленце, труден въпрос.

 

От тая година слушам "Пада звезда", "Няма да ме купиш", на Синан песента на английски, дето е, "Добре ти беше" в изпълнение на Тони Стораро, "Шедьовър" на Ванеса и май и новата на Деса ще слушам.

 

На Синан и Тони песните не те ли кефят?

 

ПС: Не мога да повярвам, че "Фуклата" те кефи. Аз едвам я изтраях първия път, след това я слушах още 4-5 пъти, за да разбера аз ли не съм в ред, или тука форума пак откача по default по песен на Яница, но май е второто.

 

Добре ти беше ми хареса и в двете версии, но ми омръзна. Фуклата не е лоша, но и не ми е някакъв връх.

На Синан ? Веднъж Ютуб ми я пусна и си казах - "Хм, не е зле" и като видях кой пее :mf_surrender:

Песента на Преса е тъпа...

 

Като ти прочетох горния пост и викам - брей тоя слуша всичко новоизлязло в чалгата и припада, а се оказа, че твоят изтънчен вкус също не включва много актуални чалгии..

 

Тогава за какво говорим?

Link to comment
Сподели в други сайтове

За жалост в чалгата просто вече почти няма отличаващи се песни, които да те зарибят за повече време- тези се броят на пръсти. От началото на годината такива са само "Moro Mou", "5,6,7,8", "Няма да ме купиш", "Напусни", "Аз бях тук", донякъде "Коя" и лично за мен сега новата на Деси може да се добави в списъка. На Кали и Есил новите също, всъщност. Повечето от тези песни са и най-големите хитове към момента, което е показателно.

 

Докато слушам новото парче на Деската се кефя страшно много, но също така се сещам за най-недооценения й проект в Пайнер "Не го прави". Само като си спомня как в началото на 2015 започна с едва 30k за първото денонощие, а сега новият клип ги прави за 4 часа... Жалко, че онзи брутален първи проект от Пайнер не беше пуснат днес, щеше да е много по-успешен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Добре ти беше ми хареса и в двете версии, но ми омръзна. Фуклата не е лоша, но и не ми е някакъв връх.

На Синан ? Веднъж Ютуб ми я пусна и си казах - "Хм, не е зле" и като видях кой пее :mf_surrender:

Песента на Преса е тъпа...

 

Като ти прочетох горния пост и викам - брей тоя слуша всичко новоизлязло в чалгата и припада, а се оказа, че твоят изтънчен вкус също не включва много актуални чалгии..

 

Тогава за какво говорим?

 

Ами хайде поздрав тогава:

 

 

В косата - светъл ден,

кожата му - крем брюле,

погледът му - остър нож,

той ума ми взе :1000 (6):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо принцеса Еми се пренебрегва тук с нейният хит? Не гръмна в началото, но смятам, че доста добре се движи и се знае от хората.

Игнорираме простачките. Стабилен хит си е. Дори се очертава като най големия и самостоятелен хит в Пайнер. Гръмна си още на втория ден, но то и тогава беше много сухо положението и дори и Преслава за 2 дни мачкаше. След това изеднъж ни заляха с много чалга. Нали 5 месеца за това ревахте. Хитове искахте :1000 (29):

 

На мен последните 2 месеца парчетата ме радват. Въртя ги по не повече от 4-5 дни, но все пак усетих разнообразие. Основно сами си прецакват проектите с тъпи мангалски вокали или пошли и познати припеви, но във всяко парче има по нещо хубаво за което да се хвана. Миналата година май месец излязоха наи добрите неща - Пей сърце, Гот ми е и в друг живот и после до дуета на Ема и Коце нищо свестно не беше излизало почти цялото лято. Чак Ноември декември пак накуп се появиха добрите парчета. А сега за два месеца - Коце, Емануела, Алисия, Джордан, Яница, Джена, МАрия, ДесиСлава, Есил, Ванеса. Все симпатични неща. Ами преди 2-3 години как мрънкахме от еднаквото звучене на Оцко. Сега е малко по добре. Чалгата беше станала аутотюн и садо мазо... От неколко месеца наблюдавам и едноизрастване при Ганев като композитор и аранжор. Попфолка му става на все по високо ниво и много умело съчетава актуалната световна вълна като бийтове и саунд с актуалните за фолка тематики, зарибяващи вокалчета и рап партии. В световен мащаб музиката се променя и е хубаво фолка да черпи отвсякъде, за да има разнообразие за нас. И в повечето световни поп хитове има рап партии. Чуйте музиката на МАдона преди и сега ии разберете, че няма нищо по нормално от това изпълнителите да се приобщават към новите тенденции и потребители.

Тука последната година едно хленчене за старата чалга, сякаш някога е била с осанката на мюзикъл... Сега е по добре от Алелей вълната и от Оцковата вълна. 2004 Анастейша правеше хитове с балади, но 2017 Ники Минаж прави хитовете и диктува звученето. Хората не сме стойностни като преди. Как музиката или киното ни да е стойностно като нема достатъчно потребители стойностното... Музиката се прави според манталитета и интересите на определени таргети. Виждате с каква помия ни тъпчат от всички страни. И гърците и сърбите смъкнаха нивото спрямо предишни години. Пазара е друг. Стига носталгии по отминалии времена

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе какво се правите на разсеяни тук и надувате акциите на обикновени песнивки, като това лято започва без голям пролетен хит?

 

 

Има един хит за момента реално от песните в последните 1-2 месеца и това е Джена и "Коя". Но излязоха и други нелоши парчета. И наистина като че ли разнообразието малко по малко пак си проправя път. В последните 15 песни примерно (от Преса насам), които пусна Пайнер, няма много сходство помежду им. От тях лично аз слушам около половината - Джена, Джордан, Мария, горе-долу Яница и Кали и сега ще слушам Есил и Деса.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Деса мачкоти:

84 774 показвания и 5514 лайка за 7 часа :girl_witch: Прибра коврите по оборите им. Не очаквах чак така да гръмне :girl_witch:

 

Фоксе, ще броиш ли с Десови. И без тва тази вечер сън и място не можеш да си намериш :D

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Песента на Деса ме кефи, ще си я слушам.

 

Иначе като гледания не мисля, че е кой знае какво. Криско мачка чалгата имаше 50,000 гл за първия час и 100,000 за втория. :3fdb8960598fa63e:

Криско е новата чалга. Чалгарките рапират, а рапърите редят над ориенталски мотиви и кръшни бийтове. Криско е най добрия бг продукт в момента. Това, което изживява като фурор в чалгата май само Деса, Ивана и Преса са го усетили през годините.

Стига сте омаловажавали едните за сметка на другите. Всички правят музика за деградиране, плътски удоволствия и забавление. И двата жанра търсят клубната сцена с тези парчета. Правят пари хората. Не създават културно наследство

Нормално е да слушаш на Деса. Тя е за вас като таргет. Феновете и ще се кефим повече на следващото :Р

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Новата на Деса е манжда... доста слаба. Текстчето не е зле, ама като цяло нито клип, нито песен ме впечатли.

Ти има ли нещо, което да харесаш? Превърнал си се в мрънкало. Все кусури търсиш. Кажи един път нещо хубаво. Аман !

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти има ли нещо, което да харесаш? Превърнал си се в мрънкало. Все кусури търсиш. Кажи един път нещо хубаво. Аман !

 

 

Аз по-горе изброих какво харесвам... :dontknow:

+ новата на Есил

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Криско е новата чалга. Чалгарките рапират, а рапърите редят над ориенталски мотиви и кръшни бийтове. Криско е най добрия бг продукт в момента. Това, което изживява като фурор в чалгата май само Деса, Ивана и Преса са го усетили през годините.

Стига сте омаловажавали едните за сметка на другите. Всички правят музика за деградиране, плътски удоволствия и забавление. И двата жанра търсят клубната сцена с тези парчета. Правят пари хората. Не създават културно наследство

Нормално е да слушаш на Деса. Тя е за вас като таргет. Феновете и ще се кефим повече на следващото :Р

Със сигурност Камелия и Глория са изживявали далеч по-голям фурор от Десислава, не че и тя не е, но интересно защо и тях пропускаш. Не забравяйте, че има хора, които помнят годините назад, когато всенародните любимки са били достатъчно ненадминати, а Десислава, Преслава и Галена са били просто публика и са пяли пред огледалото, правейки се наГлория.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Със сигурност Камелия и Глория са изживявали далеч по-голям фурор от Десислава, не че и тя не е, но интересно защо и тях пропускаш. Не забравяйте, че има хора, които помнят годините назад, когато всенародните любимки са били достатъчно ненадминати, а Десислава, Преслава и Галена са били просто публика и са пяли пред огледалото, правейки се наГлория.

Точно, има хора, които помнят и по-ранните години на поп-фолка, така че омаловажителният ти пост, в който подценяваш истерията спрямо Десислава, не минава! А много добре си спомням какво беше от албума "Ези-тура" до "Любовта е само чувство"! Оттам насетне, всъщност малко след като напусна "Пайнер", когато телевизията все още беше най-големият фактор, поутихнаха нещата по отношение на "фурора" към Десислава.

Иначе наистина не знам и аз защо Слави пропуска Глория, която всъщност се явява първият изпълнител, предизвикващ масова истерия...

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Точно, има хора, които помнят и по-ранните години на поп-фолка, така че омаловажителният ти пост, в който подценяваш истерията спрямо Десислава, не минава! А много добре си спомням какво беше от албума "Ези-тура" до "Любовта е само чувство"! Оттам насетне, всъщност малко след като напусна "Пайнер", когато телевизията все още беше най-големият фактор, поутихнаха нещата по отношение на "фурора" към Десислава.

Иначе наистина не знам и аз защо Слави пропуска Глория, която всъщност се явява първият изпълнител, предизвикващ масова истерия...

На кретена над теб нямше и да му отговоря. Тръгнало да ми се кара едва ли не защо наблюденията ми са такива. Аз слушам фолк от 96. Първата ми любимка е Глория. Първата ми касета е на Глория - видеокасетата Носталгия. Първата песен , която знаех наизуст е Ангел с дяволска душа на Глория.

Ако целта на поста ми беше да изтъкна едни пред други, щях да изтъкна Деса, Глория ии Галена, а не Ивана и Преслава, в които не намирам нищо симпатично.

 

В случая не коментирахме кои са усетили връх в попфолка, а кои са изживяли еуфорията, на която днес се радват Криско и Гери Никол. Първия такъв продукт в попфолка беше ДесиСлава.

В най силните години на Глория , попфолка не беше музикална идустрия, а тепърва се формираше като жанр. Беше отритнат от вестници, списания, предавания, радиа, реклами. Можеше да го слушаш ако си купиш касетка или си презапишеш такава. Конкуренцията беше посредствена и Глорияи Румяна бяха единствените певици, на които децата се кефиха, като Румяна освен със страхотни балади, имаше и богат фолклорен репертоар, както и хитачки за кръчмите - неща, които при Глория липсваха. Глория във времето, в което беше номер 1 за феновете на ПОПФОЛКА,еуфорията не беше позната на жанра изобщо. Това не прави Глория по малко име за жанра.

Под ЕУФОРИЯ би требвало да се има впредвид изпълнителя да вълнува ДЪРЖАВАТА с всеки проект или интервю, които се появят, а не да напълни читалищна зала с 300 баби с деца или пред колата да я чакат банда фенове. такава еуфория дори и Луна е помирисала... Говорим за ЕУФОРИЯ в истинския смисъл на думата. Та 96-2000 въпреки че съм слушал само Глория, не я свързвам с еуфория.

 

Деса ми е любимка от 2002. Преди това я знаех с Мъжете, Бели нощи и дуетите и с Ивана и Руслан. Но няма да забравя, че в училище децата споменаваха две-три певици във всеки МИСЛЕНИК. Това бяха ДесиСлава и Камелия от Пайнер и Кати от АРА. Това са може би певиците, които започнаха да правят тийн поп фолк за децата и тийновете. Когато станах 2002 фен на Деса , тя имаше статута на Криско към днешна дата - всяка песен хит без значение има ли клип или не, нй силно скандирана бе на общите концерти, всеки втори потребител в Планета форума беше с ник от рода на деси_фен, деси_завинаги, само_десислава, деси_номер1. И младо и старо я слушаха и симпатизираха. До 2005 ДесиСлава запази този статут като на всеки сборен фолк концерт феновете и отиваха без значение дали ще пее или не, за да напомнят коя е най добрата, а ако пееше след нея се изнасяхме, което също се коментираше по репортажите на фолк изданията. След 2005 еудориятанамаля поради това, че не пееше с останалите по турнета, не бе приоритет на телевизиите и доста малко я излъчваха, а и правеше излишни паузи в неподходящи моменти. И все пак до 2007 се бореше плътно с най добрите и дори беше втора по вот за Певица след Преса на последните награди на НФ в НДК - с повече гласове от Глория, кама, Ивана и Анелия, които хем бяха в Пайнер, Това е годината, в която Деса мачкаше с казваш, че ме обичаш, нещо по така, невъзможно е да спрем, замълчи, схемата и някой ден. При Кати и Камелия еуфорията продължи за доста кратко и каквито и хитове да са билии Волната пеперуда и Луда по теб и други техни парчета след 2002 и при двете се усеща двоен спад от към фенска подкрепа и успешни проекти.

 

Та имена, които наистина са се радвали на еуфория и безпрецедентна подкрепа и симпатия от народа през годините освен Деса, Кама, Кати, са Ивана, Азис и Анелия.

Преди дори певициите от б категорията имаха повече фенове отколкото сег певици от А категорията. Сещам сле, че след Деса и Глория, Райна пръскаше с фенове във форумите. Едни емануела и Алисия, които са много по успешни и хитови, никога са нямали обичта и подкрепата, на която се радваше Райна преди Вип брдъра.

 

Преди топ именаха вълнуваха цялата държава. Ивана беше избрана за любимка на полицаите и пожарникарите. Анелия беше любимката на естетите, които не обичат кич. ДесиСлава беше любимка на децата. Сега като говорим за лидерите във фолка- Галена и Галин... Ами лидерството им не е ии 1/3 сладко колкото на споменатите по назад в годините. Фики, Преслава и Галена не успяха да продадат дори 2000 билета за концерта вв Шумен... ДесиСлава и Емилия биха събрали цяло Раднево и Гълъбово ако имаха един общ концерт в старозагорската област... Защото са техни момичета и са сред най талантливите, а в Шумен на тяхна териотория ии то в град в който се слуша само чалга те се издъниха... Затова все обяснявам, че в момента в чалгата не можем да си говорим за лидери като имена, а за успешни сезонни успехи.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

На кретена над теб нямше и да му отговоря. Тръгнало да ми се кара едва ли не защо наблюденията ми са такива.

Що за човек трябва да си, че да даваш определения за хора, които даже не познаваш. Попитах най-любезно, но предвид коментарите, които постваш не се и учудвам :) А от този коментар, който последно си публикувал, даже мога да ти кажа, че изобщо не си в час. Направо смях в залата и благодаря за безплатното забавление.

Link to comment
Сподели в други сайтове

500 хиляди тираж и още толкова пиратски копия + огромен тираж от VHS носителя ако не са ЕУФОРИЯ... не знам тогава кое е.

Абсолютни измишльотини. И разбира се, че си имаше конкуренция - орк. Кристал да не би да не е бил конкуренция? Фаворит, Сашка Васева, Румяна, Екстра Нина, Луна, Таня Боева, Орхан Мурад - те какви са били? Статисти или чистачи в Нова ТВ? :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

500 хиляди тираж и още толкова пиратски копия + огромен тираж от VHS носителя ако не са ЕУФОРИЯ...

 

Изхвърляш се малко. То излиза, че всеки 8-ми човек в България по онова време е имал албума на Глория.

 

Истерията по Глория беше невиждана до този момент, може би сравнима единствено с лудването на народа по Лепа Брена няколко години по-рано, ама ме съмнява изобщо някой изпълнител да има милионен тираж от един албум в малка страна като нашата.

 

----------------------

 

On a side note: Деса изкара хита!!! Ще направи по-силен първи ден от излезлата преди една година "Пей сърце". Деса президент!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...