Jump to content

Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

"Коя" мина "Пада звезда" по гледания, а излезе почти месец по-късно.

Мен започна много да ме кефи "Коя". Дори изпяването на "Туровавееее" не ме дразни вече. Джена си нацели хитачка.

879836.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Покрай успехите на двете Десислави (Деси Слава и екс-Десислава :D) и другите три певици с големи хитове- Галена, Анелия, Емануела- Преслава вече изпада извън ТОП 5. :helpsmilie: Всъщност то дори и Теди Александрова и Яница реално са над нея, да не забравяме и Емилия, която с песен с различно звучене има двойно повече гледания. Липсата на награди вече тотално спука балона, както очаквах. Дори и Сигнал за първи път евър не й дадоха нищо, което е показателно. Ако не бяха приходите от участия, с днешната си продукция нямаше да се различава по нищо от една Соня Немска или пък Яница във времената, в които и двете бяха примера за треторазрядни- шокиращо дори и за мен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Покрай успехите на двете Десислави (Деси Слава и екс-Десислава :D) и другите три певици с големи хитове- Галена, Анелия, Емануела- Преслава вече изпада извън ТОП 5. :helpsmilie: Всъщност то дори и Теди Александрова и Яница реално са над нея, да не забравяме и Емилия, която с песен с различно звучене има двойно повече гледания. Липсата на награди вече тотално спука балона, както очаквах. Дори и Сигнал за първи път евър не й дадоха нищо, което е показателно. Ако не бяха приходите от участия, с днешната си продукция нямаше да се различава по нищо от една Соня Немска или пък Яница във времената, в които и двете бяха примера за треторазрядни- шокиращо дори и за мен.

И все пак бие всички други по приходи. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

И все пак бие всички други по приходи. :3fdb8960598fa63e:

Така е. Да видим докога... :3fdb8960598fa63e: Не отричам, че като име все още е силна, макар че на практика само това й е силно към днешна дата- името 'Преслава'. И външният вид е доста добре, всъщност, все пак е като манекенка по-участията си... но това е и проблема- манекенка, а не певица. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

И песента с най-голям decline. Всяка седмица изпада с 5-7 позиции в Popnable.

YYHLlae.png

 

Дори Румен Борилов - Хиляда пъти е на по висока позиция.

QmKHk6d.png

Нали е хита на годината до момента, кво ти пука :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

received_328106247622225.jpg

 

Най-споделяната песен за 2017!

Не е никак изненадващо. Мисля, че тази песен ще си остане и с най-много гледания, тъй като според мен нищо от излязлото след нея няма да стигне 10 милиона скоро, единствено 5,6,7,8. Галка ако пусне още едно хитово парче сега, пак ще си затвърди лидерската позиция.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И песента с най-голям decline. Всяка седмица изпада с 5-7 позиции в Popnable.

YYHLlae.png

 

Дори Румен Борилов - Хиляда пъти е на по висока позиция.

QmKHk6d.png

До преди дуета с Роксана, песента на Румен не беше толкова популярна. Последните два месеца набра сила, докато Моро му си е хит от излизането.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ето ви РЕАЛНИТЕ споделяния на някои песни, които са излезнали през 2017

 

1. Moro mou - 202K споделяния

2. Мина ми - 139К споделяния

3. Аз бях тук - 111К споделяния

4. 5,6,7,8 - 84К споделяния

5. Виновна - 82К споделяния

6. #Напусни - 73К споделяния

7. Unutamam - 73К споделяния

8. Коя - 69К споделяния

9. Хиляда пъти - 67К споделяния

10. Пада звезда - 62К споделяния

11. За мене край си - 54К споделяния

12. Подгряващи звездички - 53К споделяния

13. Няма да ме купиш - 51К споделяния

14. За патрона - 47К споделяния

 

Сами си правете изводите кои са с купени гледания. :D

 

Ясно е, че на Яница и Теди имат купени. На Галин и Емануела са под съмнение, но дори да са купени, песента си е тотален хит.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тая година не я свързвам с някакъв тотален хит, който да държи поне 6 месеца. Всичко минава и заминава за 2 месеца.

Ами като почти всичко е дискотечен комерс, така ще е... :D От тази година само Moro Mou има потенциала да се запомни повечко, но дори и тази песен не е на нивото на масивност на хитовете на Галена от предишни години. И все пак поне имаме някакви хитове- преди "Коя" се притеснявах, че чалгата съвсем никакви позиции няма да има това лято, но тя положи началото на добра вълна тупалки, макар и сезонни.

 

Някой знае ли кога ще излиза новия проект на Камелия? И тя като Деса не се възползва от рекламата си по време на шоуто, за да пусне нещо докато е всяка седмица в национален ефир.

Link to comment
Сподели в други сайтове

До преди дуета с Роксана, песента на Румен не беше толкова популярна. Последните два месеца набра сила, докато Моро му си е хит от излизането.

Ммм не,е баш така. Парчето на Румен набра доста голяма скорост още в началото на Февруари.А,като излезе версията му с Роксана си беше баш тотален хит вече.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ммм не,е баш така. Парчето на Румен набра доста голяма скорост още в началото на Февруари.А,като излезе версията му с Роксана си беше баш тотален хит вече.

Не знам :D Около мен поне хората (по което и съдя) я научиха към средата/края на април. А и така като гледам сега статистиката, до края на април си е държала около 45 000 дневно. След това са се засилили на над 50 000.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има проблем с клипа на Галин. В рамките на седмица падна от 11-то на 48-мо място, което е ясно, че няма как да стане естествено. Същото важи и за "Купон без край", "Напусни", "За мене край си", "Лош или добър", преди време пък "За патрона". Не знам защо се случва така, дали е заради новите рестрикции на Ютуб или някаква промяна в алгоритъма? При всички случаи няма как трафика да секне изведнъж.

Ами досега не се е случвало по никое време да се появи проблем. Като ти паднат рязко гледанията и от лентата с предложения за часове изпадаш, което води до още по малко гледания. Така им се пада и на Фики и Галин. Много си поверваха и започнаха да третират публиката си като прасета като ги тъпчат всеки път с по голяма помия. Българите сме си тъпи ама винаги се усещаме след неколко години тъпкане. Те си помислиха тези селянчета, които едва говорят, че квото и да ни подхвърлят ще се избиваме за него. Айде марш в нафталина. Стават все по изкуствени, дебеокожи, престорени, а капка не са прогресирали като мислене или правоговор...

 

Знам. Просто не е толкова голям хит, колкото го изкарваш, независимо от гледанията.

Майната ти си е в топ 5 от песните излезли миналата година. Продължават по 2 пъти да я бичат в заведенията 7 месеца след излизането и. Какво говориш. Ако продължи следващата година да трупа милионите, директно до Две сърца и Някой ден я класираме :Vishenka_05:

 

Нали е хита на годината до момента, кво ти пука :D

Не е хита. Дай ми още и 5,6,7,8 са доста по въртени през 2017, та дори едата да е от мин година. 5,6,7,8 почти е минала Моро му по лайкове и по 3-4 пъти си я въртят. Ако не беше прецакана първата седмица, щеше и по гледания да я мине досега. Но си ги топи лека по лека разликите и до месец-два ще останете без НАЙ

Стига сте хитрели Галеновите и сте драпали за подобни титли.

Пей сърце хит на 2016, Моро му на 2017. А Дай ми още дето по голем хит от двете заедно за коя да го броим?

Галена може да е най хитовата и модерната, но единствената година, в която категорично е с хита на годината - това е годината на Кой. 2014 - Моето слабо място, 2015 - Хабиби, 2016 - Дай ми още, 2017 - 5,6,7,8 или Хиляда пъти. Това, че мангала нема лайковете и гледанията на фолкпевиците, не означава, че песента му е по малък хит. Пича уби цял Пайнер с това парче, а те взеха, че дори спомогнаха чрез Роксана това постпенно да се превърне в мегахита с която ще свързваме 2017. Слуша се почти от началото на година, стабилно се задържа на предни позиции, пее се по кръчмите, всяка версия по 3 пъти гърми и дори общо като милиони май двете версии минават по гледания другите два претендента.

 

За жалост песни като Моро му и В твоите очи са твърде красиви и стойностни, за да могат да пребрят циганията и простотията. Така В твоите очивъпреки единодушното мнение, че е най доброто, остана зад Хабиби и Дай ми свобода. Цяло чудо е че стойностна песен като Кой е била едноличен лидер впредвид вкуса на масата...

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тая година не я свързвам с някакъв тотален хит, който да държи поне 6 месеца. Всичко минава и заминава за 2 месеца.

Виж кво съм писал за Хиляди неща в предния пост. Абсолютен претендент е засега. 10 милиона е сбора на двете версии. Като оригиналната версия стартира със силни гледания за никому пизнат мангал в никому познат канал. Принципно тази комбинация не минава 100 к и за година. Ако песента бе представена от Деса, Ана, Галена щеше да гонят Хабибито... Убеден съм. На първо слушане те забърква. И не е правено по матрицата на Пайнер, което спомага за отличаването и. Рокса после му осра песента като я уеднакви с мазнотиите си

 

 

 

Между другото тази година много аномалии с тези гледания. Бях схванал алгоритъма на тубата и две години нещо започнеше ли със 120-150-200 задължително повтаряше втория и не съм наблюдавал резки спадове с по 100 к... Тази година вече на 6-7 парчета забелязваме резки и драстични спадове още между първи и втори ден с по разлика над 60 ка. Как две години песни стартирали с огромни гледания правят стабилни гледания дори и днес. А от 3-4 месеца алгоритъма е коренно различен. Фики, Галин, Преслава, ДесиСлава, Яница, Кали, Коце... Според мен Пайнер си имат назначен човек на работа, който следи как тръгват парчетата и след 00:00 пазарува по 100 ка в часовете 1 и 4 ги разпределят по 50 ка. Сиг с некои парчета се прави по няколко дни. ЗАВИСИ какъв кеш дадат певиците. не случайно и Рени го е направила. Някоя колежка я е светнала в тази практика. Само, че Рени не е топ име , за да купува 50-100на ден. Прекалила е. а при топ имената не се усеща, защото и без това мачкат с трафик. Прави се в тези часове , защото така или иначе наистина има некво приравняване, а и Пайнер са наплашени от зоркостта на потребителите на Рамания. Малко ли пъти ги къпахме и задушавахме в собствените им фекалии. Особено за резил ги напрайхме покрай анкетите за наградите им. Толкова се изписа срещу Преса и Фики, че последните им проекти чак страдат от този резил. Отношението към тях е друго. Само верните им фенове са зад тях. Феновете на всички други ги вземат за рошфетаджии... Сила сме Рамания

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тази анкета, в която Издислав беше в топ 3 за песен на годината ли? :3fdb8960598fa63e:

 

Screenshot_20170615-184837.jpg

Всяко чудо за 3 дни :1000 (29):

Макс 200 реални.

Реални са около 400 000, може и да няма. Видях, че хейтър беше написал първия път, че са се покачили с 80К, после не знам колко бяха добавени. Но дори и толкова са си супер за канал с няма и 5 000 абоната (тогава), вървеше си нормално, сама достигна 24 място в Трендинг на втория ден ли, на третия, и то не без конкуренция. Сами знаете, че докато е актуален и пресен проекта се правят основните гледания. Новите проекти излизат в "подобни", в "автоматично пускани", в "набиращи популярност".. Излизат нови проекти, изместват тези преди тях и така - нормално, докато е нов и невиждан да е най - гледан. Излишно е да се следят и коментират гледанията на самопродуциращи се изпълнители със собствени канали. Нито каналите им са масови, нито са толкова известни и популярни в България, камоли в чужбина. Няма как трафика да е толкова голям и да се развие така, че да вземе всичко, което и се полага. На Планета канала с близо 850 000 абоната, най - развития у нас, такива бози са събирали гледания, дори от любопитство. Просто да е качена песента там си е трамплин, повечето песни с много гледания там, ако бяха качени в нереализирани канали да са далеч от милионите. Изпълнителите със собствени канали се броят на пръстите на едната ръка, но пак не рискуват да качат там новите си проекти. Не е и в най - голямата компания и най - гледаната телевизия - и от там реклама, бутане, налагане и излъчване постоянно през деня, от където някой ще я чуе, пък ще се поинтересува и ще иска после да си я пусне, следователно ще достигне до по - голям кръг от хора. Има си и това значение - и то голямо, не е за подценяване. Всичко е въпрос на политика на фирмите, докато досега песните и бяха качвани в няколко канали, сайтове, пък тийзъри, като трябваше да се съберат разпилените показвания на всички разпръснати клипове, за се каже каква е гледаемостта, а с въщото време фирмите триеха всички други клипове, за да се събират гледанията на едно място в официалното видео.

И пак Рени не спазваше стратегии, точното време и часове, а пусна клипа в 5:00 сутринта, кой до сега е правил този риск? Още и се чудя за това.. После пък за 5 часа беше спрян клипа.. Абе общо взето самостоятелните изпълнители не могат да влязат в конкуренция и мерене на гледанията, поради разбираеми причини. Както казвам и мой клип да пуснат в такава масова платформа ще се съберат 100К :D Дуетната „Карай ме” събра 1 340 000 в канала на DJ Krmak, без такава реклама, а тук малко над 100 000 - канала е от голямо значение. Това не е фактор, важното е песента да е хубава и цялостния проект като цяло да е добър. Хубавото е, че песента си е модерна и комерсиална, вписва се сред песните на актуалните млади изпълнители, песен със заряд, с вдигащ бийт и саунд, които вървят и в клубовете. Още някои мои приятели, които слушат само комерс ми казват "Еее, ако съм вярвала, че ще играя на нейна песенн.. :D" - тогава DJ на класа, който диктува модата и трудно се влиза в плейлиста му, ако не си топ име, я беше пуснал и то преди седмица. Още като излезе започна да я пуска, а тогава на който я пуснах всеки я хареса, дори не толкова близки ме поздравяваха, като чели е моя песен :D Все още като я пусна не остават безразлични и пеят текста, а те ги научават трудно :D Както четох и други са мяркали и във Facebook статуси с цитати от песента, отделно че повечето коментари бяха страхотни - това е важното, една песен да е добра - тогава и нови фенове печели, дори и по - млади. Абе потенциалния хит, който всички искаме от носталгичните имена като нея Глория, Ивана, Камелия и др. Когато видя, че старите изпълнители извадят нещо в крак с времето и се впишат като се слуша наравно с младите много се радвам. Точно от това имаше нужда Рени, защото не стига, че няма този стабилен гръб, и се бори сама, а в България това е доста трудно, ами и пуска качествени и стойностни песни, които не се оценяват и не влизат в клубовете..

Link to comment
Сподели в други сайтове

И според мен за момента хитът на годината е "Моро му". Такъв първоначален фурор не е имало от "Хабиби" насам. Рекорд за най-гледана попфолк песен през първия ден, който същата песен подобри през втория си ден... Най-много споделяния за годината до момента.

 

Проблемът е, че е от типа песни, които втръсват бързо. Не се е забравила, но на хората им омръзна. Дуетът на Емануела и Галин най-вероятно ще я мине в следващите месеци, а и да не стане това, някоя друга песен ще я мине, има бая време до края на 2017.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...