Jump to content



Фитнес, тренировки, здравословно хранене и още нещо..


Препоръчани коментари

Охоо чакай малко де, за 10 дни нищо не можем да кажем... като задържим 4-5 месеца тогава казвай, че сме успели в нещо. :1000 (29):

Иначе браво на теб :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 465
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

От 1 януари до момента успях да сваля 5.200 килограма и да кача малко мускулна маса главно в ръцете и краката. Имам много видим ефект върху тялото от отслабването, но още повече усещам подобрение в издръжливостта, вече издържам да тичам на много по-голямо разстояние с повече лекота, а клековете с тежести които са най-големия ми кошмар започвам да ги усъвършенствам, че и повторенията увеличавам.

Та това е.. имах около 4 дни с прегрешения в храненето, но тренировките не ги спирах. Целта ми е да стана 75 килограма, никога не съм бил толкова, а трябва да съм, за да съм в идеална форма. Ако продължавам така този месец мисля, че ще го бъде... а ако продължа и следващия, хмм.. :1000 (29):

 

Много ме надъхва тая песничка.

Хахахха и мен така, избухнах във фитнеса на нея онзи ден. А после забравих да си я изтегля като се прибрах. :gun_bandana:

20645797-497352780618945-2069381879-n.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не мога да разбера защо след като знам, че се чувствам перфектно когато тренирам, има периоди в които спирам да го правя? :dontknow: Почти целия февруари не тренирах и сега вече 5 дни пак си тренирах и ми е невероятно. Настроението е на 6, живее ми се, слуша ми се музика, говори ми се, имам стимул за живот.. осъзнавам го това, но въпреки всичко спирам да тренирам по някога. :gun_bandana:

Аз си мисля, че е от времето, на мен то много ми влияе. Сега тук е както в България по средата на април - топло, слънцето пече, дърветата са разцъфнали, стъмва се след 19:10 и въобще всичко това ми влияе много положително. :1000 (6):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Клековете са ужасни, особено тези с дъмбели или щанга, пробвайте ги! Ще ви болят дупетата. :1000 (29):

напади%20с%20дъмбели.jpg

Първата седмица е ужасно...ама после се свиква бързо,т.е. при мен беше лесно. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Дайте да говорим малко за храната. Колко яйца на ден са необходими, за да си набавя нужните протеини за организма, за един редовно трениращ човек?

 

Препоръчвам един протеинов шейк - 3 белтъка, 300 гр. прясно мляко, 1 банан и 3 лъжици мед. Всичко това се разбърква с миксер.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Днес си тренирах у нас. (до преди малко, таман се изкъпах) 1000%20(29).gif

 

Тези песни доста помагат:

Стартирам с Преслава - Скоро (скоро тренировката ще свърши...)

На средата Cheryl - Ghetto Baby (супер мотивиращо)

И да завършиш с Анелия - Аз и ти (разбиващо)

 

Отначало си бях пуснал Галена - Точно никога, но действа депресиращо по време на тренировка и я махнах от плейлистата. 1000%20(29).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ходя от два месеца, пет дни в седмицата - чувствам се страхотно и най-важното - виждам резултат...В началото мислех, че 5 дни (понеделник - петък) са доста, но се свиква и сега ходя с кеф...:)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дайте да говорим малко за храната. Колко яйца на ден са необходими, за да си набавя нужните протеини за организма, за един редовно трениращ човек?

 

Препоръчвам един протеинов шейк - 3 белтъка, 300 гр. прясно мляко, 1 банан и 3 лъжици мед. Всичко това се разбърква с миксер.

Боже мили, не поемай толкова протеини, костите ти ще станат на нищо. В почти всяка храна, която се светиш, има достатъчно протеин, а на теб ти трябва съвсем малко.

 

Никъде не е доказано, че повишени нива на протеин в диетата наистина помагат за изграждането на мускули. Яж много плодове, за да имаш енергия и да тренираш повече :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Боже мили, не поемай толкова протеини, костите ти ще станат на нищо. В почти всяка храна, която се светиш, има достатъчно протеин, а на теб ти трябва съвсем малко.

 

Никъде не е доказано, че повишени нива на протеин в диетата наистина помагат за изграждането на мускули. Яж много плодове, за да имаш енергия и да тренираш повече :)

 

Е, защо да не помагат. Протеините са белтъци, а белтъците са основен елемент, който изгражда тялото.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Така ... да споделя и аз опитът си за последните 5-6 месеца.

Свалих около 7 кг. и от 79-80 паднах на 72-73, като варирам между двете числа.

Много съм доволен. Да. Но за мускулната маса не мога да кажа същото - тренирам доста усърдно, трудя се, потя се винаги, но почти никакви резултати не забелязвам ... минимални са, но не са задоволителни. С един приятел тръгнахме заедно, а той има доста завидни резултати спрямо мен. Направи и плочки, и ръце, и гръб и като цяло много добре му върви на него, а не мисля, че се старае повече от мен. Взимам и добавки - креатин и протеин, храня се и добре г/д, макар че може и още по-добре. Сутрин на гладно ям 4 или 5 яйца, след тренировка ям банани, после ям месо или яйца, зависи, и вечерта отново ... :1000 (29): Не знам какво ми липсва, какво куца, моля за някакви съвети от по-опитните и можещи от мен. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Така ... да споделя и аз опитът си за последните 5-6 месеца.

Свалих около 7 кг. и от 79-80 паднах на 72-73, като варирам между двете числа.

Много съм доволен. Да. Но за мускулната маса не мога да кажа същото - тренирам доста усърдно, трудя се, потя се винаги, но почти никакви резултати не забелязвам ... минимални са, но не са задоволителни. С един приятел тръгнахме заедно, а той има доста завидни резултати спрямо мен. Направи и плочки, и ръце, и гръб и като цяло много добре му върви на него, а не мисля, че се старае повече от мен. Взимам и добавки - креатин и протеин, храня се и добре г/д, макар че може и още по-добре. Сутрин на гладно ям 4 или 5 яйца, след тренировка ям банани, после ям месо или яйца, зависи, и вечерта отново ... :1000 (29): Не знам какво ми липсва, какво куца, моля за някакви съвети от по-опитните и можещи от мен. :)

 

Каква точно ти е програмата и какво точно правиш във фитнеса? Прави всеки ден различни неща, като максимум да обхваща за ден две мускулни групи, не повече. Почивай си два дни в седмицата, спи достатъчно, яж правилна храна, което е основна част от body building-а. Можеш да разнообразяваш с ориз, картофи-варени, пълнозърнест хляб, месо-риба, пилешко или телешко, прави си всякакви салати, яж банани (преди, след), яйца (белтъка,ако искаш да качваш чисто). Според не ако си съставиш храната правилно, вземаш протеини (преди и след тренировка), тренираш правилно, няма как просто да не качиш..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Каква точно ти е програмата и какво точно правиш във фитнеса? Прави всеки ден различни неща, като максимум да обхваща за ден две мускулни групи, не повече. Почивай си два дни в седмицата, спи достатъчно, яж правилна храна, което е основна част от body building-а. Можеш да разнообразяваш с ориз, картофи-варени, пълнозърнест хляб, месо-риба, пилешко или телешко, прави си всякакви салати, яж банани (преди, след), яйца (белтъка,ако искаш да качваш чисто). Според не ако си съставиш храната правилно, вземаш протеини (преди и след тренировка), тренираш правилно, няма как просто да не качиш..

Понеделник - гърди/корем

Вторник - гръб

Сряда - рамо/трапец/корем

Четвъртък - бицепс/трицепс

Петък - крака/кардио/корем

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не четох предишните страници, но в случай да не е споменато, искам да кажа че Insanity Workout е страхотна фитенс програма. Всички тренировки са кардио. Програмата е 6 дни в седмица, всеки ден по 45-60 мин. тренировки. Различна е от повечето фитнес програми защото е по-интензивна, т.е. от тези 45 минути, тренираш 2-3 минути, пауза 30 секунди, пак тренировки 2-3 минути, пак пауза 30 секунди... и така цял тренинг (45 мин). След седмица ще забележите резултат, подобряване на кондицията, сами ще можете да направите сравнение с миналата седмица, защото някои от тренировките се повтарят.

Програмата трае 60 дни, и с правилна исхрана (в линка от замунда освен видео-клипове има и pdf документ където се съдържа начина на хранене който трябва да се спазва), може да отслабнете до -10 кг.

 

http://zamunda.net/details.php?id=272066&hit=1

Link to comment
Сподели в други сайтове

Понеделник - гърди/корем

Вторник - гръб

Сряда - рамо/трапец/корем

Четвъртък - бицепс/трицепс

Петък - крака/кардио/корем

 

За мен понеделник-вторник правилно, сряда - почивка, четвъртък-петък тренировка. Иначе хубаво са разпределени нещата, но прави по 5-6 различни упражнения,за едната мускулна група, не само 3 или 4. Продължавай, трябва да има резултати, за мен е нелогично, ако правиш всичко както трябва, ядеш достатъчно, пиеш протеини, да няма резултати..Ако трябва се консултирай с инструктори, да ти направи програма и хр. режим, не е скъпо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

За мен понеделник-вторник правилно, сряда - почивка, четвъртък-петък тренировка. Иначе хубаво са разпределени нещата, но прави по 5-6 различни упражнения,за едната мускулна група, не само 3 или 4. Продължавай, трябва да има резултати, за мен е нелогично, ако правиш всичко както трябва, ядеш достатъчно, пиеш протеини, да няма резултати..Ако трябва се консултирай с инструктори, да ти направи програма и хр. режим, не е скъпо.

Да, и между другото, от 2 дни ям много месо и наистина усещам повече сила.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Ходя три пъти в седмицата на фитнес и понякога тичам.

Не се лишавам от никаква храна.

Да става каквото ще.

Абсолютно същото, с разликата, че тренирам от 26.03.2014 и тогава бях 52 кг,а в момента съм 58 кг, като целта ми е да качвам маса. :jump:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Някой да ми препоръча добра диета?

И по възможност някакви упражнения в домашни условия - няма как да ходя на фитнес сега. (Смятам да бягам и да правя коремни преси.)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...