Jump to content



Поп-фолк скандали (април, 2022)


Препоръчани коментари

преди 1 час , NazzkO каза:

Аз мисля, че последното нещо като оставаш хит на Глория е Пясъчни кули. 

 

В Глория има още много хляб, стига да има смелостта да излезе от оковите и линиите, които сама си слага и смени малко обкръжението.

За разлика от Симона в Глория има много харизма и нещата биха ѝ се получили с лекота, ако просто се вслуша в правилните хора.

 

Аз пък мисля, че Пясъчни кули е някакъв локален хит (за феновете й). Не съм в състояние да се сетя какъв беше рефренът на тая песен, а не е като да не съм я слушал. Последната сравнително хитова песен на Гло е Ако те няма. Но толкова години са минали, че почти сигурно масата няма представа коя е тази песен. 

преди 1 час , adorable каза:

Много хора около мен през годините са знаели и харесвали точно тези песни. Вие очаквате да ги пуснат в Илюжън, Илевън и Аджисан бенд от Горна махала да ги свири ли? На доста хора пък съм попадал, дето не слушат чалга и не са знаели нито един хит на култови уж имена, а пък на Глория са знаели. Всеки се сеща за различни песни от нейните, което е по-голям комплимент, отколкото да те помнят с по 1 песен и тя да тече отвсякъде. Абсурдно е да се коментира тая тема вече, аман просто. Да питам аз контра на Тото: как пък всички имат толкова много хитове, а си нямат своя публика, дето да даде пари за техен концерт или албум? Тая тема що никой не я повдигал. Друг е въпросът, примерно, че аз много по-често бих искал да слушам на участия на Глория "Носталгия", отколкото с Облачето или "Кой уши байряка". С тая песен всички я свързваха, докато закриваше концертите на Пайнер с нея и можеше да направи от нея "Луда по тебе" 2, но пак нямаше да върви в дискотеките, защото е за друга обстановка. 

Гло има много качествени песни. Но не ги налага. Трябва да се чува повече за Радост-тревога, Носталгия, По навик и много други. И това трябва да го почне възможно най-скоро. 

В капките правят селекция на песни с много гледания. Или на 100% хитове.

преди 1 час, xroflx9 каза:

Обаче Галенови след 10-15 години ще са точно като Глориеви.🥶 Иначе какво имаме да й коментираме на тая нафталинена бабка отново? Мутреса,която се е чукала с правилния. Нещо като Янева в наши дни. Към днешна дата Софка,Кама,Деса,че дори и Ивана отдавна са я отнесли като куцо пиле домат.

Галена пък въобще не я виждам. При нея един златен хит няма. Говорим да се знае от всеки.  Иначе има 2-3 песни дето що годе можеш да посочиш ако не си заклет чалга фен. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,4k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Горката Глория! Какво я коментирате толкова?! Няма един самостоятелен хит, който да е останал във времето и да се знае от всички! Един няма! Добре, че е Азис и дуетът им, че да има поне нещо, което все още да се помни от Глория. Тото и Кали са напълно прави. Ивана (с Шампанско и сълзи; Нещо нетипично), Деси Слава (с Две сърца; Птица скитница), Камелия (с Луда по тебе; Ти си; Залеза и зората; Защо повярвах), Преслава (с Дяволско желание; Лъжа е; Водка с утеха; Нямам право; Нямаш сърце), Софи Маринова (с Без теб; Плачещо сърце), че дори и една Анелия (с Погледни ме в очите) имат по-успешни и запомнени ретро дискографии. Според мен Глория няма никакъв шанс да изгрее отново. Тя си е вече баба… баба Гло.

 

  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Последните 10-12 години никой не е направил хит, който ще остане. Като ще говорите, говорете и за другите, големите хитмейкъри. Всички певачки са израснали с на Гло албумите (сами са си го казвали) , ама сега дайте направо да я отпишем, щото е много готино занимание. Не сте прави. Е затова щото имат хитове, още 2015 им бяха празни залите, а на Глория пълна. И то не с цигани. Добре, че живна малко тоя форум. 

  • Like 2
  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, adorable каза:

Последните 10-12 години никой не е направил хит, който ще остане. Като ще говорите, говорете и за другите, големите хитмейкъри. Всички певачки са израснали с на Гло албумите (сами са си го казвали) , ама сега дайте направо да я отпишем, щото е много готино занимание. Не сте прави. Е затова щото имат хитове, още 2015 им бяха празни залите, а на Глория пълна. И то не с цигани. Добре, че живна малко тоя форум. 

Хабиби бай чичо Азиз?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Willy каза:

Емили и този станаха като индийски сериал малко. На всеки финал се избиват и на следващата част пак са заедно.

Можно е да е слика од 2 луѓе, луѓе што стојат и надвор

Не и аз да помисля, че това е Башур в първия момент. :1000:

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма какво да й се коментира на Глория. Има си популярни песни и да, "Белите манастири" не е авторска, но е мегахит в нейно изпълнение @meleto. И то толкова голям, колкото една Галена няма, за останалите да не говорим. Онзи ден бях на сватба и я пуснаха. Пуснаха и куп чалга песни, но пуснаха и "Белите манастири". 

Сега за чалгата дори "Не сме безгрешни" е достатъчно. Не е толкова зле Глория, колкото я изкарвате тук. Има и участия като гледам последно време. Тя няма как да е Деси Слава или Камелия, не защото не може да вади малки хитчета ала "Токсичен" и там другите, ето една "Ненаситна" беше в това звучене и беше позната и пята от "младите":

Но тя просто не желае. Отделно вместо да си изпее големите хитове след голям хит като "Пясъчни кули" ала 100% жена, химна на форумците от мъжката част тук, тя пее някви световно неизвестни песни. 

И да питам @Willy кой хит на Галена е по - голям от "Белите манастири" в изпълнение на Глория? Избери си от цялата й дискография. Галена е топ името в момента, но тя останал мегахит като Луда по тебе и дори "дуета" не сме безгрешни няма. Кой хит на Галена е по - голям от "Не сме безгрешни"?

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, meleto каза:

Целевата група е много по-голяма. Считай, че родените от 2000 насам - нямат идея за хитовете на Гло. Били са на 5-10 години като вече е приемана като пенсионерка в жанра. 20+ години - загубени поколения. И не става дума да я стриймват, а да знаят нейни песни. Как според теб се издържат Васко Найденов, Маргарита Хранова и тн. Имат по 2-5 златни хита и си карат добре старините. Гло какво ще пее? Тях ги канят заради тотални хитове дето се знаят от масата. 

Сега си представи Гло на 60, в ситуацията на повечето естрадни певици. 

Но и ако видим гледанията в последните 10 години - ясно очертана е тенденцията. Фолклорните песни на Гло са търсени. Нека предположа, че трафикът го въртят фолклорни школа и по домашни купони, които обаче не търсят "Глория - ***". Те търсят фолклорната песен. Всеки знае "Белите манастири", "Назад, назад"  и тн. И нито една от тях не е авторска на Глория. 

Тоест дискографията на Глория е тотално непозната за новите поколения, че и за старите. В последните 10 години трафикът се вижда. Интересът е доста слабичък.

 

Не искам да си я представям на 60, искам да я запомня млада и хубава.🥰

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Andrew Cunanan. каза:

Хабиби бай чичо Азиз?

Може би само тя и донякъде За да те забравя. То и Исусе кючека е хит, ама... Абе, и друг въпрос: що така в ТикТок всички са на страната на Глория, а са унищожили от гавра Тото и Калиграфката? А пишат хора, дето са рандом, не са фен на някого от тримата. Доста олекнаха тези двамата, а само тук Гло се иронизира. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, WindWalkerMonk каза:

Няма какво да й се коментира на Глория. Има си популярни песни и да, "Белите манастири" не е авторска, но е мегахит в нейно изпълнение @meleto. И то толкова голям, колкото една Галена няма, за останалите да не говорим. Онзи ден бях на сватба и я пуснаха. Пуснаха и куп чалга песни, но пуснаха и "Белите манастири". 

Сега за чалгата дори "Не сме безгрешни" е достатъчно. Не е толкова зле Глория, колкото я изкарвате тук. Има и участия като гледам последно време. Тя няма как да е Деси Слава или Камелия, не защото не може да вади малки хитчета ала "Токсичен" и там другите, ето една "Ненаситна" беше в това звучене и беше позната и пята от "младите":

Но тя просто не желае. Отделно вместо да си изпее големите хитове след голям хит като "Пясъчни кули" ала 100% жена, химна на форумците от мъжката част тук, тя пее някви световно неизвестни песни. 

Някой задължително трябва да изтрие ремикса на Феникс от компа ѝ и въобще отвсякъде, където е плъзнал пипала. При такъв жесток оригинал да пееш тая боза....

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не защитавам Глория, но вие не сте обективни. В момента "its all coming back to me now" е супер вайръл не знам защо, но тази песен не е авторска на Селин Дион. Какво значи, че няма да й я броим за хит ли?

@Andrew Cunanan. това няма как да се случи, тя тази песен мисля, че я сънува. 

Току що, Andrew Cunanan. каза:

Някой задължително трябва да изтрие ремикса на Феникс от компа ѝ и въобще отвсякъде, където е плъзнал пипала. При такъв жесток оригинал да пееш тая боза....

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Andrew Cunanan. каза:

Да, обаче когато ти си бил тийн Лили се снима в Плейбой през 2002-ра година, залагаше на модерни визии и песни, съчетаващи нейния стил и актуалното звучене като въпросната "За тебе бях", това няма как да не привлече поне малко младата аудитория. Отделно тогава телевизията беше единственият релевантен източник на информация, а по всеки празник имаше концерт на Лили в една от трите национални телевизии, имаше интервюта, медиен шум. Аз съм сигурен, че у вас например твоите роднини са слушали Лили и под въздействие на средата малко или много си придобил интерес към особата ѝ. А и тогава имаше едно уважение към по-старата генерация и хората със заслуги, сега не е така.

Но с Глори е различно, реално телевизията няма никакво въздействие вече и обикалянето ѝ в последните месеци по БТВ по никакъв начин няма да се отрази в кариерен план. Хората в таргета, в който би трябвало да я слушат, смятат малко или много жанра за позорен и неадекватен, което се отразява и на нея, въпреки че тя не го репрезентира нито с особата, нито с творчеството си. Малките са я отебали отдавна, техните родители пък съвсем. Така ѝ остават само верните фенове, които при нея са много, но все пак прогресивно намаляват под въздействие на икономически, социални и други причини, и някои случайни посетители на изявите ѝ. Песните ѝ, визията ѝ и поведението ѝ лъхат на тетка в климактериум, което е особен минус за нея. Доста се е сбръчкала, особено в областта около очите, врата, брадичката и ръцете. 

Дистанцирането, както поясняваш, също е в неин минус.

Галена може и след 10 години да е актуална, за Глория такъв шанс - няма. 

Е, не съм бил още тийн през 2002, камо ли да се интересувам от някаква баба в Плейбой. :D А в семейството ми през детските ми години по-скоро е била на почит Йорданка. Но Лили няма как да не достигне до всеки под една или друга форма, дори и днес. Дали ще я хейтят/защитават, че пеела зле, дали ще я коментират възмутено задето се прави на секси тийнейджърка или ще й се кефят точно заради липсата на умора- накрая залите й винаги ще са препълнени, а албумите й ще се купуват повече от на всички други от нейното време, я понякога повече от цялата музикална индустрия. Убеден съм, че дори и голям дял от днешните деца и тийн фенчета на Лидия и Симона ще я оценят след едни 15-20 години, когато вече ще им се слуша сериозна музика, а Лили завинаги ще си е останала примерът за такава.

Затова и да правим сравнение с Глория всъщност би било неуместно дори и Гло да си беше изиграла картите правилно. Нейната музика въпреки всичко приспада към чалгата, а и тя самата в най-силните си години беше колкото пример за доброто в жанра, толкова и несправедливо се водеше символ на пошлото. Такава певица просто няма как да е като Лили. Но като за своя си жанр можеше да е егати емблемата, човек. Тя и Ивана са виждали възможно най-високия връх в музиката на демокрацията (и Сашка и Румяна, но за жалост с далеч по-кратки кариери). И двете можеха да са много повече, ама...

И съвсем не само възрастта и визията са важни, както вече казах. Да, 99% биват отписани покрай тях, но именно затова и изключенията са ценни. Десислава е на 43, изглежда и се държи покъртително, но все още е способна да прави успешни песни, а ретрото й го консумират като луди. Камелия е на 51 и също все още има хляб в нея, за златните хитове да не говорим. Софка на 46 дори и без да пуска много песни е приемана за брутална класика, а неотдавна нацели и хит, какъвто никой друг от нейното време не е имал в последните години. Може значи...

На една от предните страници ми стана странно като за мерило за успех бе посочено това да си си доказвал хитовете на самостоятелен концерт. Все едно до едно време не беше достатъчно просто да го направиш на концерт на Планета (от което Глория странеше и загуби). Почти всеки един от малкото останали потребители тук можем да покажем как любимката ни си доказва свои хитове от през годините по неопровержим начин.

Ето я моята любимка- след 11 години без компания, без концерти и турнета, награди, дори без телевизия за известно време. А накрая- завръщане и жесток прием на песни от 2000, 2002, 2006 и 2014. Над десетилетие и в някои от най-силните за жанра години е била по-зле налагана (т.е. въобще не е била налагана) от монопола дори от Глория, а накрая- над нея. Е какъв е смисълът въобще да ги сравняваме двете или пък Глория с Камелия след като народа просто си е казал думата в дългосрочен план и нещата от толкова време са безпределно ясни, а липсата на концерти от страна на някои не променя фактите?

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Това й е signature хита на Глорето и на мъжката част от форума, никога 100% жена не би водила в пряка конкуренция с Присъда или Ако бях се родил Глория:

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, SG каза:

Е, не съм бил още тийн през 2002, камо ли да се интересувам от някаква баба в Плейбой. :D А в семейството ми през детските ми години по-скоро е била на почит Йорданка. Но Лили няма как да не достигне до всеки под една или друга форма, дори и днес. Дали ще я хейтят/защитават, че пеела зле, дали ще я коментират възмутено задето се прави на секси тийнейджърка или ще й се кефят точно заради липсата на умора- накрая залите й винаги ще са препълнени, а албумите й ще се купуват повече от на всички други от нейното време, я понякога повече от цялата музикална индустрия. Убеден съм, че дори и голям дял от днешните деца и тийн фенчета на Лидия и Симона ще я оценят след едни 15-20 години, когато вече ще им се слуша сериозна музика, а Лили завинаги ще си е останала примерът за такава.

Затова и да правим сравнение с Глория всъщност би било неуместно дори и Гло да си беше изиграла картите правилно. Нейната музика въпреки всичко приспада към чалгата, а и тя самата в най-силните си години беше колкото пример за доброто в жанра, толкова и несправедливо се водеше символ на пошлото. Такава певица просто няма как да е като Лили. Но като за своя си жанр можеше да е егати емблемата, човек. Тя и Ивана са виждали възможно най-високия връх в музиката на демокрацията (и Сашка и Румяна, но за жалост с далеч по-кратки кариери). И двете можеха да са много повече, ама...

И съвсем не само възрастта и визията са важни, както вече казах. Да, 99% биват отписани покрай тях, но именно затова и изключенията са ценни. Десислава е на 43, изглежда и се държи покъртително, но все още е способна да прави успешни песни, а ретрото й го консумират като луди. Камелия е на 51 и също все още има хляб в нея, за златните хитове да не говорим. Софка на 46 дори и без да пуска много песни е приемана за брутална класика, а неотдавна нацели и хит, какъвто никой друг от нейното време не е имал в последните години. Може значи...

На една от предните страници ми стана странно като за мерило за успех бе посочено това да си си доказвал хитовете на самостоятелен концерт. Все едно до едно време не беше достатъчно просто да го направиш на концерт на Планета (от което Глория странеше и загуби). Почти всеки един от малкото останали потребители тук можем да покажем как любимката ни си доказва свои хитове от през годините по неопровержим начин.

Ето я моята любимка- след 11 години без компания, без концерти и турнета, награди, дори без телевизия за известно време. А накрая- завръщане и жесток прием на песни от 2000, 2002, 2006 и 2014. Над десетилетие и в някои от най-силните за жанра години е била по-зле налагана (т.е. въобще не е била налагана) от монопола дори от Глория, а накрая- над нея. Е какъв е смисълът въобще да ги сравняваме двете или пък Глория с Камелия след като народа просто си е казал думата в дългосрочен план и нещата от толкова време са безпределно ясни, а липсата на концерти от страна на някои не променя фактите?

 

Е и Глора има:

Но пак ти казвам, Глора не се представя често така. Тя предпочита да си пее тези неща:

Ето затова Глория е назад, това е тя. Последното клипче, другите са изключения. Просто наистина минава метър и затова хората не я харесват. Тя не се старае, не доставя забавление. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако още има спорове КОЯ е най-голямата да ви припомня, че Глорето изпя: "Влюбена съм, ала не в теб (Жоро), а в живота влюбена съм лудо..." и само след около месец и половина Жорко си загуби живота. 😐

 

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Никога не знаеш кой ще ти е най - голямият хит. Глория като е записвала "Белите манастири" не е знаела, че ще стане мегахит в нейно изпълнение. Марая Кери като е записвала коледната си песен не е знаела, че ще стана топ хита й. То е до късмет и до трибуна. 2004 Глория е имала по - големи мегахитове от "Не сме безгрешни", просто тази песен е толкова пята по националните телевизии, че е станала еталон и няма общо с изпълнителите й.  И само да кажа, че хората на концерта й не са на 60 години:

 

По - скоро повечето са 30+. Глория няма екип и усет, затова винаги ще си остане в сянката на Преслава, Кама и Деса (защото тя няма да се промени). Трите просто слушат каквото им се каже и пробват. Бтв, при трите и особено при Преслава има огромен отлив, но това е нормалното стечение на живота. Никой не е вечен и на върха. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, WindWalkerMonk каза:

особено при Преслава има огромен отлив

Стига кълна, че пак ще напусна форума.

 

преди 4 минути, Lelqtian каза:

Изтрили са го от тубата мизерниците. 

@asylum

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Andrew Cunanan. каза:

Стига кълна, че пак ще напусна форума.

 

Не кълна, Преслава ми е топ любимка, но си има отлив. Ти си го знаеш също, нещо не й се занимава вече и на нея. Нито хитове големи има, нито е толкова активна. Май й писна и почна да си гледа живота. Може ли да я виним ? То 20 години, нека остави някои други да се порадват на популярност. Макар и когато чалгата е тотално дъно. Тя буквално взе всичко на ГИКД, където бяха работили и им открадна звездните мигове. Взе им най - готините години и турнета. Преслава и да се забрави до дъно и като хитове и като име пак ще е била на топа в пиковите години когато поп - фолка беше масов. Тва друг в тоя жанр няма да го види никога. 

  • Dislike 1
  • Hug 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

Не кълна, Преслава ми е топ любимка, но си има отлив. Ти си го знаеш също, нещо не й се занимава вече и на нея. Нито хитове големи има, нито е толкова активна. Май й писна и почна да си гледа живота. Може ли да я виним ? То 20 години, нека остави някои други да се порадват на популярност. Макар и когато чалгата е тотално дъно. Тя буквално взе всичко на ГИКД, където бяха работили и им открадна звездните мигове. Взе им най - готините години и турнета. Преслава и да се забрави до дъно и като хитове и като име пак ще е била на топа в пиковите години когато поп - фолка беше масов. Тва друг в тоя жанр няма да го види никога. 

@Willy беше постнал някаква статистика, че миналата година е била втора по гледаемост с над 70 милиона като 55+ от тях са от песни издадени преди 2021-ва, така че едвали ще бъде забравена. И "От утре" си е голям хит за днешните стандарти на ютюб ерата, до края на годината ще е зачукала 10 милиона поне.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, WindWalkerMonk каза:

 

И да питам @Willy кой хит на Галена е по - голям от "Белите манастири" в изпълнение на Глория? Избери си от цялата й дискография. Галена е топ името в момента, но тя останал мегахит като Луда по тебе и дори "дуета" не сме безгрешни няма. Кой хит на Галена е по - голям от "Не сме безгрешни"?

Аз никъде не сравних Глория с Галена или Преслава, а с имена от нейния период, които към днешна дата се справят далеч по-добре. Не знам дори защо беше намесена в тази тема.

Не знам какво ще става с Галена след 15 години, но знам на какво задържане е в последните 15. Всяка година има песни в топ хитовете на годината, а когато пее стари песни като Диагнозата, Дявола, Тихо ми пази, Мой итн... не минава без прием. Колкото и да не се приема като фактор тука, в ютуб по-старите й песни също имат слушания. 6.5М на една Душата ми крещи сигурно не съм ги направил само аз. Не казвам че е била мега хит на времето си, но явно силата й в момента предизвиква интерес и към старите й неща.

  • Like 3
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Истината за Глория е някъде в средата. Нито е толкова забравена колкото се изкарва тук, но в последните 10 години е пълен леш. Голяма вина за това има не само тя а екипа. Допусна фенове дето не им стиска да и кажат това което наистина мислят защото ги е страх, че ще им бие шута и в продължение на много време предлага посредствена продукция. 

За мен обаче най-потресаващото, че в продължение на години беше адски неадкватна по концертите когато все още пълниха залите. Още помня, че на 20 години Пайнер изпя ''Хипноза''  ''Ако те няма'' ремикс и ''Носталгия'' на плейбек. Бива ли да нямаш никаква реална представа за това което хората харесват ? Всички други ретро певици (включително Кали) я разбиваха защото знаят какво да изпеят и какво им е емблематично. 

Сега проверих и ''Крепост'' вече гони 4-ри милиона - никак зле като за нея а никога не е била пята на РД или Награди в последните 15 години.

  • Like 5
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...