Jump to content



Поп-фолк скандали (април, 2022)


Препоръчани коментари

Много хора около мен през годините са знаели и харесвали точно тези песни. Вие очаквате да ги пуснат в Илюжън, Илевън и Аджисан бенд от Горна махала да ги свири ли? На доста хора пък съм попадал, дето не слушат чалга и не са знаели нито един хит на култови уж имена, а пък на Глория са знаели. Всеки се сеща за различни песни от нейните, което е по-голям комплимент, отколкото да те помнят с по 1 песен и тя да тече отвсякъде. Абсурдно е да се коментира тая тема вече, аман просто. Да питам аз контра на Тото: как пък всички имат толкова много хитове, а си нямат своя публика, дето да даде пари за техен концерт или албум? Тая тема що никой не я повдигал. Друг е въпросът, примерно, че аз много по-често бих искал да слушам на участия на Глория "Носталгия", отколкото с Облачето или "Кой уши байряка". С тая песен всички я свързваха, докато закриваше концертите на Пайнер с нея и можеше да направи от нея "Луда по тебе" 2, но пак нямаше да върви в дискотеките, защото е за друга обстановка. 

  • Like 3
  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,4k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

И друго много важно - в последните години според мен тя вложи в пъти повече в Симона, отколкото в себе си и кариерата си.

Вероятно така правят добрите родители, които искат да помогнат на децата си да прокопсат и сбъднат мечтите си, но малко преекспонираха нещата, според мен.

Имам нужда от теб е хубав проект с послание, но в момента са почти навсякъде по предавания заедно, което на този етап е минус за индивидуалните кариери и на двете и трябва да престане.

 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Оставете Ме На Мира  
   

За Добро Или Зло

Приятелко, Ти Моя, Най-добра

За Тебе, Майко

Ангел С Дяволска Душа

Дар От Бога

 

Носталгия

 

Откраднат Миг

 

Уморих Се От Теб

 

Докторе На Помощ

 

Стопроцентова Жена

 

Златна Клетка

 

Червена Светлина

 

Кукла На Конци

 

Радост-Тревога

 

Сбогом, Адиос

 

Дива Нощ

 

Жените Са Цветя (ремикс)

 

Илюзия

 

Ако Бях Се Родила Река

 

Не Остарявай Мамо

 

Ледена Кралица

 

Любовен Дъжд

 

Очакване

 

Феникс  
    Крепост  
   

Не Заслужаваш

Белите Манастири

Лабиринт

 

Намери Си Майстора

Изповед

Опиат

 

Ако Те Няма

Сезони

Ненаситна

 

Почти Непознати

 

Целувай Още

Катерино Моме

 

Назад, Назад, Моме Калино

 

Пясъчни Кули
  • Love 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, adorable каза:

@Willy, на какво се смееш, и ти не знаеш. Никого не трогвате с тия реакцийки. 

На това че вадите от 100 кладенеца вода опитвайки се да я изкарате по-велика, различна, голяма и не знам каква, а истината е че е най-забравена от всички топ имена които фолка е имал и не вълнува абсолютно никой от вече 15 години, освен най-върлите й фенове. 

Щях да кажа не по нейна вина, просто народа не умее да цени изпълнителите, но тя какво всъщност им дава в последните години и как налага старото? Да не говорим че от друга страна имаме и Десислава и Камелия, също певици от 90-те, но успешно адаптирани, модерни и актуални и в новото време!

  • Like 3
  • Love 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Willy каза:

Топ 10 на Глория в ютуб ерата:

1. Не сме безгрешни - 33М

2. Катерино моме - 6.4М

3. Белите манастири - 6.3М

4. По навик - 6М

5. Назад, назад, моме Калино - 3.6М

6. Крепост - 3.3М

7. Пясъчни кули - 3М

8. Къде и да одиш - 2.9М

9. Обичай ме такава - 2.8М

10. Ах, къде е мойто либе - 2.2М 

 

Ах, Глория, любимата ми фолклорна певица!  😪

Не сме безгрешни е с 50 милиона сумарно - 33 + 7,6 + 5,2 + 3,6 +1,2 + 0,5 = 51,1 М

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Willy каза:

На това че вадите от 100 кладенеца вода опитвайки се да я изкарате по-велика, различна, голяма и не знам каква, а истината е че е най-забравена от всички топ имена които фолка е имал и не вълнува абсолютно никой от вече 15 години, освен най-върлите й фенове. 

Щях да кажа не по нейна вина, просто народа не умее да цени изпълнителите, но тя какво всъщност им дава в последните години и как налага старото? Да не говорим че от друга страна имаме и Десислава и Камелия, също певици от 90-те, но успешно адаптирани, модерни и актуални и в новото време!

Ох... Не вадя нищо аз. Вярвам на ушите и очите си по участия. Всеки е различен. Тя и 90-те не е била комерс звезда. Но това си бяха нейните години, а ничий пик не е вечен. Повярвай ми, че съм я критикувал като фен много, но виждам, че тя наистина се старае. Мъчеше се в най-големите кризи да прави концерти сама. Старае се да си поддържа канал и сайт. За пеене и визия няма какво да кажа. Десислава, примерно, щом нея даваш за пример, прилича ли ти на човек с концепция тия вимета и с тоя шлифер, готвеща манджи със Симона? Цял живот птица скитница от едната фирма в другата и обратно. Комерси връз комерси. И тя има потенциал за повече, но... Това е. На колко изпълнители ти харесват участията? Поведение, отношение, пеене, репертоар. Да имат тежест в обществото и да респектират. Навсякъде вече се гъбаркат с чалгата, спряха им концертите, празни зали - само мангали, нямат спонсори. Що така, нали са много вайръл? И като цяло можем спокойно да си дисктуираме и без да си праскаме палци надолу, лайна и т.н. Аз не се заяждам с никого, но много хора се кефят, че праскат минуси нарочно и че някой им се връзва. Защо, бе хора? На Камелия, понеже и нея споменаваш, също се кефят заради старите песни. Не знам къде се е адаптирала, последната ѝ песен е флоп, от последните години буди интерес само с "Името ти". Ама никой не е тръгнал да я осмива. 

  • Like 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , WindWalkerMonk каза:

Така си е. Преслава е отличен пример за мегахитове, макар и там спада да е осезаем. Но тя си има "Дяволско желание", "Водката", "Нямаш сърце" и много надценената "Лъжа е" като прием в клубовете последната говоря. 

Глория няма такива наложени песни. Тя си пее "Циганско сърце" която не е лоша песен, но една "Лабиринт" звучи доста по - добре в клуб. 

Да си пее денсовете като "Град на греха", "Еднопосочен плъх",  "Усещане за мъж", "Почти непознати", "Пулс" те са правени за дискотеки и добре ще се котират там.

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Обаче Галенови след 10-15 години ще са точно като Глориеви.🥶 Иначе какво имаме да й коментираме на тая нафталинена бабка отново? Мутреса,която се е чукала с правилния. Нещо като Янева в наши дни. Към днешна дата Софка,Кама,Деса,че дори и Ивана отдавна са я отнесли като куцо пиле домат.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, xroflx9 каза:

Обаче Галенови след 10-15 години ще са точно като Глориеви.🥶 Иначе какво имаме да й коментираме на тая нафталинена бабка отново? Мутреса,която се е чукала с правилния. Нещо като Янева в наши дни. Към днешна дата Софка,Кама,Деса,че дори и Ивана отдавна са я отнесли като куцо пиле домат.

Мхм. Янева някога била ли е на участия, камо ли концерти и тиражи да е имала? И понеже мутри, гледам, споменаваш, много преди въпросната мутра тя е звезда. И нали сте ютубъри, колко абонати има Глория в канала си и колко Ивана, аре мислете малко, като ще принизявате. Бах му майката и лузърския форум. 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, SG каза:

За жалост при Гло въпроса дори не е възрастта. Аз примерно като бях тийн Лили Иванова вече е била на 70, но и тогава, и днес й се кефя като фен- а има и много други хора около моята възраст, които са така. И не само с нея, а и с други естрадни. Някои неща просто са евъргрийн и  на даден етап просто си докосват хората, особено като станеш по-зрял.

Глория не само, че позволи да й се забравят тези песни, които можеха да докоснат народа, ами и процеса по 'остаряване' при нея започна много преди въобще да можем да наречем когото и да е било 'стар'. На 30 години да създаваш усещането за дистанцирана и сърдита ледена кралица просто нямаше как да върви в чалгата, където е нужно да си весел и отпуснат.

Изненадан съм да си припомня колко фолклорни песни й се слушат, но не е като да не ги въртят във всяка механа, макар и без хората много да отразяват присъствието на самата Глория в тях. Може би и тя самата си е видяла, че в тази ниша трябва да се утвърждава вече, затова е зарязала съвсем поп-фолка.

Да, обаче когато ти си бил тийн Лили се снима в Плейбой през 2002-ра година, залагаше на модерни визии и песни, съчетаващи нейния стил и актуалното звучене като въпросната "За тебе бях", това няма как да не привлече поне малко младата аудитория. Отделно тогава телевизията беше единственият релевантен източник на информация, а по всеки празник имаше концерт на Лили в една от трите национални телевизии, имаше интервюта, медиен шум. Аз съм сигурен, че у вас например твоите роднини са слушали Лили и под въздействие на средата малко или много си придобил интерес към особата ѝ. А и тогава имаше едно уважение към по-старата генерация и хората със заслуги, сега не е така.

Но с Глори е различно, реално телевизията няма никакво въздействие вече и обикалянето ѝ в последните месеци по БТВ по никакъв начин няма да се отрази в кариерен план. Хората в таргета, в който би трябвало да я слушат, смятат малко или много жанра за позорен и неадекватен, което се отразява и на нея, въпреки че тя не го репрезентира нито с особата, нито с творчеството си. Малките са я отебали отдавна, техните родители пък съвсем. Така ѝ остават само верните фенове, които при нея са много, но все пак прогресивно намаляват под въздействие на икономически, социални и други причини, и някои случайни посетители на изявите ѝ. Песните ѝ, визията ѝ и поведението ѝ лъхат на тетка в климактериум, което е особен минус за нея. Доста се е сбръчкала, особено в областта около очите, врата, брадичката и ръцете. 

Дистанцирането, както поясняваш, също е в неин минус.

преди 7 минути, xroflx9 каза:

Обаче Галенови след 10-15 години ще са точно като Глориеви.🥶 Иначе какво имаме да й коментираме на тая нафталинена бабка отново? Мутреса,която се е чукала с правилния. Нещо като Янева в наши дни. Към днешна дата Софка,Кама,Деса,че дори и Ивана отдавна са я отнесли като куцо пиле домат.

Галена може и след 10 години да е актуална, за Глория такъв шанс - няма. 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Дай Боже и още да се сбръчка Глория, за да им покаже на всички мумии, че не е нужно човек да си смени носа и фейса и пак може да изглежда по-добре за годините си от тях. Сбърканячки. 

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, adorable каза:

Дай Боже и още да се сбръчка Глория, за да им покаже на всички мумии, че не е нужно човек да си смени носа и фейса и пак може д а изглежда добре за годините си. Сбърканячки. 

Мчи те изглеждат далеч по-добре от нея. 😬
Галош, Пресис и Камзи с новите лица (при Галена е поне 7-8-мо) изглеждат по-свежи и млади. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, adorable каза:

Мхм. Янева някога била ли е на участия, камо ли концерти и тиражи да е имала? И понеже мутри, гледам, споменаваш, много преди въпросната мутра тя е звезда. И нали сте ютубъри, колко абонати има Глория в канала си и колко Ивана, аре мислете малко, като ще принизявате. Бах му майката и лузърския форум. 

Ама ти си мислиш,че абонатите в канала на Глория са заради нея,а не заради Не сме безгрешни и Азис? Сладур.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, NazzkO каза:

Да, много нейни фенове казват, че това бил стила ѝ и тя не търсила комерсиалното. Пълни глупости… търси го, но просто не го намира.

В онези години, доколкото съм запознат се е липсвал представител на осъвременен модел на шлагерната естрадна музика с фолк елементи - не брутална чалга и не твърде естрадно и Глория го е предложила. Иначе в декадата 1994-2004 си беше безапелационен лидер, смени няколко стила на звучене и беше възприемана за абсолютен топ и като музикално качество и като визия. Не е вярно това за малкото конкуренция, просто от погледа на времето само тя остана като еталон. Хисарския поп, Тони Д., Румяна, Сашо Роман, Ина, Сани, Деса, Кама, Орнела и още куп други са се конкурирали с нея. Вероятно ако Руми не бе починала щеше да я мине по популярност и успехи.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, adorable каза:

Много хора около мен през годините са знаели и харесвали точно тези песни. Вие очаквате да ги пуснат в Илюжън, Илевън и Аджисан бенд от Горна махала да ги свири ли? На доста хора пък съм попадал, дето не слушат чалга и не са знаели нито един хит на култови уж имена, а пък на Глория са знаели. Всеки се сеща за различни песни от нейните, което е по-голям комплимент, отколкото да те помнят с по 1 песен и тя да тече отвсякъде. Абсурдно е да се коментира тая тема вече, аман просто. Да питам аз контра на Тото: как пък всички имат толкова много хитове, а си нямат своя публика, дето да даде пари за техен концерт или албум? Тая тема що никой не я повдигал. Друг е въпросът, примерно, че аз много по-често бих искал да слушам на участия на Глория "Носталгия", отколкото с Облачето или "Кой уши байряка". С тая песен всички я свързваха, докато закриваше концертите на Пайнер с нея и можеше да направи от нея "Луда по тебе" 2, но пак нямаше да върви в дискотеките, защото е за друга обстановка. 

Е нали Тоти и дуетния му партньор уж напълниха Арената преди няколко години?
"Носталгия" няма как да стане хит като "Луда по тебе", патриотична песен, която нито има същия заряд, нито същото влияние над хората. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, xroflx9 каза:

Обаче Галенови след 10-15 години ще са точно като Глориеви.🥶 Иначе какво имаме да й коментираме на тая нафталинена бабка отново? Мутреса,която се е чукала с правилния. Нещо като Янева в наши дни. Към днешна дата Софка,Кама,Деса,че дори и Ивана отдавна са я отнесли като куцо пиле домат.

Янева има много по-голям екип и усет за нещата . (И по-качествена лично за мен дискография и видеография) 😚

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, adorable каза:

Дай Боже и още да се сбръчка Глория, за да им покаже на всички мумии, че не е нужно човек да си смени носа и фейса и пак може да изглежда по-добре за годините си от тях. Сбърканячки. 

Какво ти дай Боже? Тя се е сбръчкала вече. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана е къде къде по-слушана. Останах изненадан колко мои познати тук са я чували и като име и като песни, а на Глория нищо освен НСБ не й знаят. 

Това с абонатите е повече от смешно, едната има вайръл клип с Азис в канала си + още куп други качвания, докато Иван

преди 16 минути, xroflx9 каза:

Обаче Галенови след 10-15 години ще са точно като Глориеви.🥶 Иначе какво имаме да й коментираме на тая нафталинена бабка отново? Мутреса,която се е чукала с правилния. Нещо като Янева в наши дни. Към днешна дата Софка,Кама,Деса,че дори и Ивана отдавна са я отнесли като куцо пиле домат.

Галена да не е Андреа или Янева. Освен скъпи проекти, притежава и куп други качества с които задържа интереса на хората вече 15 години. 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Dislike 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, adorable каза:

Десислава, примерно, щом нея даваш за пример, прилича ли ти на човек с концепция тия вимета и с тоя шлифер, готвеща манджи със Симона? 

Приличаше на онези ходещи със шлифер по парковете и показващи си "флашката" пред нищо неподозиращи минувачи. 🤣

  • Haha 3
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Willy каза:

Ивана е къде къде по-слушана. Останах изненадан колко мои познати тук са я чували и като име и като песни, а на Глория нищо освен НСБ не й знаят. 

Това с абонатите е повече от смешно, едната има вайръл клип с Азис в канала си + още куп други качвания, докато Иван

Галена да не е Андреа или Янева. Освен скъпи проекти, притежава и куп други качества с които задържа интереса на хората вече 15 години. 

Що? Какво ѝ е на Цеци Янева? Предлага качество, професията ѝ е хоби, живее си в Дубай и не се принизява да пее на потни свини в бардаци. Буквално живот мечта е нейното. Дай Боже всекиму.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Andrew Cunanan. каза:

Що? Какво ѝ е на Цеци Янева? Предлага качество, професията ѝ е хоби, живее си в Дубай и не се принизява да пее на потни свини в бардаци. Буквално живот мечта е нейното. Дай Боже всекиму.

Цеци ми е личен топ 5, ама реално 0 фенове и тежест като име, заради липсата контакт с публиката.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Willy каза:

Ивана е къде къде по-слушана. Останах изненадан колко мои познати тук са я чували и като име и като песни, а на Глория нищо освен НСБ не й знаят. 

Това с абонатите е повече от смешно, едната има вайръл клип с Азис в канала си + още куп други качвания, докато Иван

Галена да не е Андреа или Янева. Освен скъпи проекти, притежава и куп други качества с които задържа интереса на хората вече 15 години. 

Да и това качество се нарича Преслава. Ако не беше създадена тази "война" между тях двете и двете щяха да са отдавна залезли,но докато Преса има песни,които да я хранят доживот,то за Галена не може да се каже същото. Наистина искам да чуя какви други качества освен скъпи проекти има Галена,защото глас и някаква специфична харизма определено не са от тях.

 

  • Like 2
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 часа , Willy каза:

Цеци ми е личен топ 5, ама реално 0 фенове и тежест като име, заради липсата контакт с публиката.

Пука ѝ на розовата пу******. 🥰 И мен ми е в топ 5, даже в топ 2.

Редактирано от pechenko
нецензурен език
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Andrew Cunanan. каза:

Въпросната целева група от поне 10-15 години не потребява творчеството на Глория - нито ѝ стриймват новите песни из музикалните платформи, нито ѝ купува албумите (нито нечий други), нито ѝ ходят по участията и концертите. Тя за тях е персона нон грата. А това, че таргета ѝ се стеснява все повече съм го изказал като хипотеза още в края на миналото лято. Голяма част от хората слушащи Глория починаха по време на пандемията, така че това се отразява негативно на нейната заетост. След 20 години не знам дали ще пее и дали изобщо ще е жива, но как си представяш 40 годишните тогава да слушат 70 годишна лелка, това са поне 2 поколения разлика в ценности, разбирания, морал, етика и т.н

Целевата група е много по-голяма. Считай, че родените от 2000 насам - нямат идея за хитовете на Гло. Били са на 5-10 години като вече е приемана като пенсионерка в жанра. 20+ години - загубени поколения. И не става дума да я стриймват, а да знаят нейни песни. Как според теб се издържат Васко Найденов, Маргарита Хранова и тн. Имат по 2-5 златни хита и си карат добре старините. Гло какво ще пее? Тях ги канят заради тотални хитове дето се знаят от масата. 

Сега си представи Гло на 60, в ситуацията на повечето естрадни певици. 

Но и ако видим гледанията в последните 10 години - ясно очертана е тенденцията. Фолклорните песни на Гло са търсени. Нека предположа, че трафикът го въртят фолклорни школа и по домашни купони, които обаче не търсят "Глория - ***". Те търсят фолклорната песен. Всеки знае "Белите манастири", "Назад, назад"  и тн. И нито една от тях не е авторска на Глория. 

Тоест дискографията на Глория е тотално непозната за новите поколения, че и за старите. В последните 10 години трафикът се вижда. Интересът е доста слабичък.

преди 3 часа , GSA каза:

Хайде сега. Особено какво се имитира в капките не е никак показателно. Половината естрададжии, които имитират са масово забравени и непознати дори за мен, а аз уж се интересувам. Кой знае за Мими Иванова, Развигор Попов, Етиен Леви, братя Аргирови и какви ли още не масово непознати образи се имитират? 
Глория, Ивана, Райна, Гергана са къде къде по-масово познати от тези, които масово се имитират, въпреки че се броят за бити карти сред тукашните образи. 

Показателно е дотолкова, че Капките е фактор. Най-гледаното тв шоу. Единствената масова трибуна, на която да се налагат златни хитове. Турнета няма.

преди 2 часа , Willy каза:

Топ 10 на Глория в ютуб ерата:

1. Не сме безгрешни - 33М

2. Катерино моме - 6.4М

3. Белите манастири - 6.3М

4. По навик - 6М

5. Назад, назад, моме Калино - 3.6М

6. Крепост - 3.3М

7. Пясъчни кули - 3М

8. Къде и да одиш - 2.9М

9. Обичай ме такава - 2.8М

10. Ах, къде е мойто либе - 2.2М 

 

Ах, Глория, любимата ми фолклорна певица!  😪

Мда, поне авторски да бяха, ама нъц.

преди 1 час , adorable каза:

Още ли се коментира темата за хитовете на Глория? В крайна сметка 2-3 песни хитови ли има, че да ги налага до втръсване? Който трябва, ѝ знае песните, а тези хора не са малко. Коментирали сме милион пъти, че песните ѝ са за други места, друг таргет и не вървят я кръчмите. Това не значи, че не са тресли цялата държава. Ми последно като бях в пиано бара на участие, имаше и по-млади, и по-възрастни, игла нямаше къде да падне. И не бяха само заклети фенове. Издивяха на "Сбогом, адиос", "Златна клетка" и  "Добре дошъл" (нея не я беше пяла от 2002). Как се врещеше на акапелите на "Откраднат миг", "Радост-тревога" и "Ангел с дяволска душа" няма да коментирам, нито преувеличавам. Вижда се и на концерта в НДК какво става. При другите къде да видим, за да сравним? Каква голяма своя изява имат документирана? Глория ако нямаше хитове, нямаше нейните албуми да са доказано най-продаваните. Нека всеки сам за себе си изгради представата за хит. А Тото, ако иска да разбере какво е значила Глория през 90-те, да си пусне "Как ще ги стигнем американците" с Тодор Колев и да се скрие. Как пък все в България забравяме, унижаваме, подценяваме и подиграваме? 

Тото не е казал, че Глория не е била звезда или че не е имала хитове, а че не са останали във времето, за масата. И е прав.

Дано в следващите години Гло преглътне егото си. Струва ми се ще я видим в сезон на капките. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...