Jump to content



Поп-фолк скандали (април, 2022)


Препоръчани коментари

преди 15 минути, NazzkO каза:

Адорабле много ниско взе да го раздаваш…

Жалко, все мислех, че имаш някакъв потенциал.

Не е много мъжко да се присмиваш на Гергана без да си запознат, или да се смееш на Десислава за външния ѝ вид. 
 

Може би е добре да родиш на около 40 и да видим при теб как ще са нещата.

Жанрът бил олекнал… та той винаги е бил лек.

Това е комерсиална музика за забавление и толкова.

И си припомни червената рокля на Глория от една Българска Коледа преди да сипеш напред и назад. 

Ох, тука от чистосърдечен майтап разбира ли се... или? С килограмите на Деса нямам проблем и дори съм я защитавал на тая тема, но с начина ѝ на обличане вече не мога да се съглася. Публични личности са със стаж, не сме длъжни да търпим такива гледки. Ако става въпрос, тя се въргаля и в плюшени мечки на дансинга в някакви клубове и съвсем го е ударила на лиготия. Не си пее песните с оригиналната постановка, пее някакви кючеци микс. Изремонтирана се и тя от-до. Ако това ти харесва, ок. Аз знам на Десислава възможностите, имам нейни албуми и точно затова казвам тези неща. На Гергана също не се присмивам за нищо - казвам само, че животът е колело. Още преди съм писал и Герганафен може да потвърди, че ако това е така, както и работата в Музея Земята и хората - е много по-достойно за уважение.

 

  • Like 2
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,4k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Отдавна не пиша в този форум и изобщо в който и да е, но така назряха разни теми по които реших да си дам мнението накратко.

По въпроса защо Кали и онова пропадналото Тото (винаги са ми били противни,а в Брадъра освен да скача на бой и да говори какви пари има друго не видях) оплюха Глория....

Защото Сашо Роман (който реално е име от миналото , възродило се покрай ретро манията от последните години и благодарение на факта, че българина е пияница и на третата ракия иска ретро) оплю доста по-успешни имена от него, сред които и Глория. Много преди Галена и Андреа шоу примата по турнетата беше Малина и съвсем не е проста кючекиня. Е, не е Адел ама правеше брутално шоу на турнета и сборни концерти. Хитове - бол, песните с Азис - класика.

Глория е еталон и класа в този жанр, колкото и да не им се иска на мнозина. Е, да в момента не е най-актуалното име, но нима и Ивана е? Всяко нещо си има момента. Хитове колкото искаш, албуми колкото искаш. Колкото Тото няма да има в този живот и еднодневните му хитове. Глория звучи и сега отвсякъде,след 20 години дали някой ше слуша сегашните "песни" на Скандау?

Пуснах си интервюто (аз Тото не гледам, това беше сефте) и останах потресен от Галина (Кали). 

Някой знае ли тази дали има психични отклонения? Докато мънкаше на 4-4-2 в джаз версия и после се хилеше с едйн мазен психарски поглед почнах да се съмнявам, че след трите деца от тритмата мъже тая е изпаткала тотално. Кой и каза на тая селянка ,че е джаз певица , та до онзи ден си изхранваше децата с песни като "Грях е, но не спирай...да удариш чужда..." , "Секс", "Като те почна" и пр. кръчмарски селски песни и изведнъж сложи ризка и реши , че е джаз?

Галино, Галино, затова си по-треторазрядна и от Юнона, Татяна и пр. ДДС-та...щото плю по това, което те хранеше 20 години. Не и е сефте да плюе колежки, но докато тя се караше с поредния си мъж колежките,които плю пълниха стадиони. Галина я пълниха само отпред. За отзад нямам сведения.

Тото не е за коментар, той не знае къде е изобщо. Почти всички клубове, в които се изявява сега той са поддържани от фолка над 20 години, преди да наплюе жанра да се сети , че на сцената ,на която седи сега стояха Глория и Ивана. Изключвам новите барове, те са трагедия.

И така по тази тема.... Галина видно е изпаткала психически. 

По темата с Гергана - достойно е това , което прави. Жената си го каза в прав текст , че без Токича не струва, а защо Пайнер не им стоят зад гърба - не знам. Без усет какъвто има една Галена щеше да остане на ниво Юнона, да пръска излишни пари по нови треторазрядни песни докато феновете си искат "Губя те бавно". И за сведение - в Лидл е, но не била на касата, а някакъва мениджърска позиция. Така чух. Затова не я виждат...май. 

Жената достойно се оттегли и не си плю по хитовете и кариерата, щото тамън се довери на Оцко, и той и я накара да си отвори краката под Палестински вокали. Евала, Токич, явно след тебе трева не никне.

Минаваме на тема - защо фолка не е по стадиони , НДК и се налага такава цензура?

Щото сме дупедавци. Защото с очите си виждам познати , които твърдят, че мразят чалга, че е просташка и гнусна и точно пред очите ми в 2 вечерта на третата ракия се мятат кючеци на "Искам да се напия" и "Ти за мен си само секс". Лицемерни сме, не сме като едни Гърци, Турци, Сърби. А фолка е нашата музика, редом с филклорната. Това е нашата забавна балканска музика. Само ние се правим, че сме американци. Влизаш в наш мол и звучи Риана. В Белград в голям магазин съм чувал Миле Китич. Хората се гордеят с изпълнителите си, ние тачим американския модел. Тя Галина натам е тръгнала и тя, ама на дърти години и с тая психопатска физиономия няма да стане.

Отдръпването на спонсорите няма нищо общо с това , че се пеели простотии. Петра какво пееше, как имаше спонсори за "Ах,банана" , фараона , геврека...

Просто не се гордеем с нашето си, правим се на американци , а имаме брутални гласове като Деса , Азис , Глория и пр. И брутални клипове - от времена , в които сърбите и гърците нямаха клипове или бяха някаква гавра, тук се снимаше качествена продукция. Особено с появата на Андреа. Приноса и не може да го отпишем.

И накрая - Теда и Емрах. Този е комплексиран и най-бездарния в семейството, татко мечок отдавна е изперкал , Фики не е виждал хит от "Бум" и "Горе-долу". Стораровата продукция е основно гръцко , често и турско. Ако му вземат правата на кавърите то ще остане без дискография. При всичките пари, с които парадира няма един свестен хубав клип за толкова години. Не отричам хитовете му, но те всичките като се замислиш са кавъри. Всеки в онова време пееше кавъри, но този буквално изгради кариера на гърба на гърците. Ивана и тя с Индира.

Теодора Александрова обаче си го заслужи. Каква работа има с 19-годишен , ти си на 31, осъзнай се бе мацка ... Иначе акъл за музика - бол. От първата до последната авторски нейни песни и все хитове. Не е за подценяване. Накрая ще излезе ,че е тръгнала по пътя на Софи Маринова - глас и талант бол, ама мозък и елементарен подбор на половинка - нулев. И Софка беше с по-малък, Гринго пък я биеше...

 

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

И още нещо, понеже си се пуснал в сравнения.

Глория няма толкова масово слушан самостоятелен хит в последните сигурно 20 години, а това казва всичко

 

А Десислава има такъв глас и техника, каквито в чалгата има само Преслава.

И за да не сме голословни си помисли колко огромен талант има щом с такава лекота имитира чужди гласове и цялата им постановка на пеене.

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Willy каза:

god have mercy on our souls

image.png.39a8332da1fd7376d4bbe327d30b19da.png

Това е добра новина! Ще ме извинят, ама нито един от трите дуета не ми е останал в сърцето като любим. А и е време Криско да спре с опитите да пее чалга.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, adorable каза:

Да, разбирам ти мисълта, но Глория се опита да каже на Пайнера някои неща, например - "Нека нещата се случват като в сръбските, гръцките, турските и руските телевизии", помоли за студия и спонсори. Помоли ги за помощ за концерта в НДК през 2015, но си го пое сама, а те дори едно цвете не ѝ изпратиха, а като гледам, тя ще остане последният мохикан във фирмата. Поде разговор да осъдят чужди изпълнители, които ѝ откраднаха близо 15 песни в общо 40 версии. За всичко това остана без отговор. Реално и тя там стои заради издателската дейност и сантименти. Има си студио, сайт, канал, сама си е продуцент...

Е тя и Камелия говореше какво ли не, повече от всички, дори беше приемана за хейтърка- а към днешна дата виждаме в колко много е била права и че е трябвало да я послушат. Да ама и тя освен да говори спря също така да работи за системата още през 2011. Вероятно щеше да напусне фирмата още същата година ако не бяха договора и надеждите, че нещо ще се промени. Каквото и да си говорим, най-големия бунт можеше да се получи само ако още към края на златните години най-големите бяха последвали примера на Десислава и бяха започнали да заплашват с напускане. Само Рени и Екстра Нина от тогава все още големите се престрашиха да я последват, а представете си да се бяха махнали и другите- дали на Митака щяха да са му достатъчни само новите имена ако дългогодишните любимци на народа се бяха разкарали и бяха сформирали свой си бизнес извън монопола? Ами не, щеше да е съвсем като днес, но с малко по-стойностен вид на жанра и малко повече надежда за оцеляването на Пайнер.

Има обаче и друг момент в разговора ни за това колко е пропаднало всичко днес. А именно- че то се усеща като пропаднало най-вече според нас, родените преди 2000, които в ранните си години донякъде сме хванали останките от социалистическия строй и от времената, в които 'достойното се бореше с недостойното'. Днес дори и в световен мащаб всичко е приело съвсем друг щур вид, възприет доста добре от по-новите поколения. Не сме вече в ерата, в която да сме скандализирани от Мадона от Америка (80те) или от Сашка и дивата чалга в България (90те). Вече не е модерно да се възмущаваме как еди кой си се бил излагал и си бил развалял имиджа- напротив, вече е модерно да не стоиш като класна статуя някъде там, а да се разчупиш, да се покажеш като шантав, да предизвикаш смях дори (ерата на Тик Ток). И в това отношение продължението на кариерата на толкова хейтената, че е неадекватна Десислава всъщност е един от печелившите козове- нека да се смеят новите поколения на лелката, която ляга върху мечки по участия и си топи виметата в манджата. Така разбират за нея, в последствие ще я свържат и с песните й и ще я запомнят. Тоест поведението, което такива като нея са си имали винаги към днешна дата е е рентабилното.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, adorable каза:

Ох, тука от чистосърдечен майтап разбира ли се... или? С килограмите на Деса нямам проблем и дори съм я защитавал на тая тема, но с начина ѝ на обличане вече не мога да се съглася. Публични личности са със стаж, не сме длъжни да търпим такива гледки. Ако става въпрос, тя се въргаля и в плюшени мечки на дансинга в някакви клубове и съвсем го е ударила на лиготия. Не си пее песните с оригиналната постановка, пее някакви кючеци микс. Ако това ти харесва, ок. Аз знам на Десислава възможностите, имам нейни албуми и точно затова казвам тези неща. На Гергана също не се присмивам за нищо - казвам само, че животът е колело. Още преди съм писал и Герганафен може да потвърди, че ако това е така, както и работата в Музея Земята и хората - е много по-достойно за уважение.

 

Аз съм приел, че Десислава не винаги е възможно най-адекватно облечена, но тя си е такава.

И за мен да говориш за която и да е жена родила две деца, че има вимета вместо гърди е просто грозно.

Независимо от къде идва и по какъв повод.

А казано от млад мъж, който до преди това ми е звучал интелигентно от постовете, е просто грозно.
 

Независимо към кого е отправено.

Ако за теб е шега и проявя ня чувството ти за хумор ок, но на мен хумор ниво 5 клас в междучасието не ми е по вкуса 🤩

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Willy каза:

meanwhile Скандал и Шефката са минали милиона в Spotify и правят Галена български изпълнител с най-много песни над 1М стриймове, нищо че се включиха чак преди 3 години.

Тя скоро беше с около 900К "Шефката", нали? Сравнително бързо мина милион и то заедно с много по-новата "Скандал". Браво! 😍🤪

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, NazzkO каза:

Аз съм приел, че Десислава не винаги е възможно най-адекватно облечена, но тя си е такава.

И за мен да говориш за която и да е жена родила две деца, че има вимета вместо гърди е просто грозно.

Независимо от къде идва и по какъв повод.

А казано от млад мъж, който до преди това ми е звучал интелигентно от постовете, е просто грозно.
 

Независимо към кого е отправено.

Ако за теб е шега и проявя ня чувството ти за хумор ок, но на мен хумор ниво 5 клас в междучасието не ми е по вкуса 🤩

Не невинаги, а почти винаги е неадекватна по тоя параграф, има доста да поработи върху поведението си. Има един клип 2000 с един шлифер със същите бюстиета, пее "Обичам те" - грам не е надградила в тези неща. Иначе като разсъждения съм я чувал, харесва ми. Просто недей бъди буквалист и краен в заключенията си. Веднъж и аз да се опитам да звуча малко по така, а не като учителка по БЕЛ - и пак греда. Така демонстрирано, ми изглеждат не като гърди. Цялостното усещане е друго. Съжалявам, ако си си развалил мнението за мен, но на мен ми писна от този жанр. Какво да им харесвам сега - ремонтирани, по-разпасани отвсякога, песните им нямат онази емоция. Може би ме избива на простотия вече от всичко, което ни заобикаля. Ако си в България в момента, ще ме разбереш. Ако не, здраве да е.

Поздрав:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, разбира се, че всичко се променя.
 

Дали за лошо или добро… всеки следва да прецени според възприятията си.

Десислава е симатична на много хора, защото е чистосърдечна и автентична.
 

При нея няма поза, а е съумяля да си научи доста уроци и въпреки всичко да не бъде надменна и да се надува излишно.

Глория е точно обратното в поведението си пред камера и тн.

Да, нещата наистина са крайни на моменти откъм текстове и визия и в световната музикаа - например онази простотия за мен WAt или както се казва с ники минаж, но така е било винаги.

За предишните поколения разголването на Глория примерно на обложката на единия от първите албуми и показването на цици от всички в жанра са ту мач, но те го правят.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, NazzkO каза:

Да, разбира се, че всичко се променя.
 

Дали за лошо или добро… всеки следва да прецени според възприятията си.

Десислава е симатична на много хора, защото е чистосърдечна и автентична.
 

При нея няма поза, а е съумяля да си научи доста уроци и въпреки всичко да не бъде надменна и да се надува излишно.

Глория е точно обратното в поведението си пред камера и тн.

Да, нещата наистина са крайни на моменти откъм текстове и визия и в световната музикаа - например онази простотия за мен WAt или както се казва с ники минаж, но така е било винаги.

За предишните поколения разголването на Глория примерно на обложката на единия от първите албуми и показването на цици от всички в жанра са ту мач, но те го правят.

WAP >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> кариерката на СливоДес.

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Andrew Cunanan. каза:

WAP >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> кариерката на СливоДес.

Ти видя ли клипчето, в което Деса се въргаля върху огромен плюшен мечок със скъсани чорапи? Истински стилен чекнеж! 🤩

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Stela каза:

Ти видя ли клипчето, в което Деса се въргаля върху огромен плюшен мечок със скъсани чорапи? Истински стилен чекнеж! 🤩

Излязла е от Гълъбово, ала то е пуснало трайни корени в нея.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Е,WAP си е рап. Там винаги текстовете или са с вулгарности или възпяват нещата от живота,а и ако не се бъркам,рапът е еквивалента на нашата фолклорна музика в САЩ. То и в нашата народна музика си имаме "9 дена кат не съм ебана.."

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Пак се карате за глупости. И не знам защо винаги трябва да сме крайни. Глория си е дъно за масата, защото самата тя си го прави. Няма да забравя как имаше златно място след най - големия хит на Ема и Коцака и дори имаше актуална песен в лицето на нещо цигани:

Която апропо има 4 милиона гледания сумарно от три клипа, защото тя ги пусна три в рамките на седмица. И тази песен си е чиста цигания, НО щеше да й свърши работа. Тя обаче си пя боклуците със Симона, които не само са неслушаеми, но са бетер цигания - ни музика, ни изпълнение, ни текст. 

Ми сори, дъно си е. Както говорихме със @Stela тя не си пее песните. Азис от Ледена кралица направи мегахита си, Галена като пя уморих се от теб течакаха коментари коя е тази нейна песен. Софа и Преса също напомниха за неква на Глора и тя направи 100к. Тя не си ги пее, никой не й е виновен. 

И без то една песен ли е: Тя като ВСИЧКИ останали има 3/4 песни дето са по - купонджийски. На прима виста: 100% жена, Дар от Бога, Златна клетка и Не заслужаваш. Айде и Не сме безгрешни. Тва са й песните, но тя пее лайна. 

Ми много ясно, че ми се слушат актуалните хитове на Галена, мегахитовете на Деса и Кама, отколкото бълвочите на Глория за ако счупят всяка нота в моята глава, дали успешно ще ми я наврАт в ГЪЗА.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, xroflx9 каза:

Е,WAP си е рап. Там винаги текстовете или са с вулгарности или възпяват нещата от живота,а и ако не се бъркам,рапът е еквивалента на нашата фолклорна музика в САЩ. То и в нашата народна музика си имаме "9 дена кат не съм ебана.."

Е много е готина.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, WindWalkerMonk каза:

Пак се карате за глупости. И не знам защо винаги трябва да сме крайни. Глория си е дъно за масата, защото самата тя си го прави. Няма да забравя как имаше златно място след най - големия хит на Ема и Коцака и дори имаше актуална песен в лицето на нещо цигани:

Която апропо има 4 милиона гледания сумарно от три клипа, защото тя ги пусна три в рамките на седмица. И тази песен си е чиста цигания, НО щеше да й свърши работа. Тя обаче си пя боклуците със Симона, които не само са неслушаеми, но са бетер цигания - ни музика, ни изпълнение, ни текст. 

Ми сори, дъно си е. Както говорихме със @Stela тя не си пее песните. Азис от Ледена кралица направи мегахита си, Галена като пя уморих се от теб течакаха коментари коя е тази нейна песен. Софа и Преса също напомниха за неква на Глора и тя направи 100к. Тя не си ги пее, никой не й е виновен. 

И без то една песен ли е: Тя като ВСИЧКИ останали има 3/4 песни дето са по - купонджийски. На прима виста: 100% жена, Дар от Бога, Златна клетка и Не заслужаваш. Айде и Не сме безгрешни. Тва са й песните, но тя пее лайна. 

Ми много ясно, че ми се слушат актуалните хитове на Галена, мегахитовете на Деса и Кама, отколкото бълвочите на Глория за ако счупят всяка нота в моята глава, дали успешно ще ми я наврАт в ГЪЗА.

Глория с акъла от който прелива си качва песните в 2 канала.. Един път в нейния и един път в този на Пайнер. Гледанията се пръскат и никой няма реална преценка за нещата. Да си ги беше качвала само в нейния канал, ама явно няма топки да се отдели напълно, или е достатъчно тъпа да качва в пайнерския за повече ротация и популярност. 

На Глория години наред феновете й се молеха да пее старите си песни по-участия. Тя си бичеше кубчетата с лед и ремикса на "Феникс". "Приятелко ти моя най-добра" също с ремикса... Да не говорим за микса с естрадните песни, който втръсна и на умрелите. Ще отида аз на дискотека и ще дойде леля Глория с балната рокля, ще замята коса 10000 пъти и ще ми пее денс бози, ремикси и стари шлагери.. Ами не става така. И да, песни за настроение има, но не ги пее. Хитове имаше, но допусна да бъдат натикани в скрина. Може да пее като звяр, това няма кой да го отрече, но не може цял живот да я въздигаме само заради таланта и концертните успехи. Тя затова сега си носи старите рокли по селските читалища. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Stela каза:

Глория с акъла от който прелива си качва песните в 2 канала.. Един път в нейния и един път в този на Пайнер. Гледанията се пръскат и никой няма реална преценка за нещата. Да си ги беше качвала само в нейния канал, ама явно няма топки да се отдели напълно, или е достатъчно тъпа да качва в пайнерския за повече ротация и популярност. 

На Глория години наред феновете й се молеха да пее старите си песни по-участия. Тя си бичеше кубчетата с лед и ремикса на "Феникс". "Приятелко ти моя най-добра" също с ремикса... Да не говорим за микса с естрадните песни, който втръсна и на умрелите. Ще отида аз на дискотека и ще дойде леля Глория с балната рокля, ще замята коса 10000 пъти и ще ми пее денс бози, ремикси и стари шлагери.. Ами не става така. И да, песни за настроение има, но не ги пее. Хитове имаше, но допусна да бъдат натикани в скрина. Може да пее като звяр, това няма кой да го отрече, но не може цял живот да я въздигаме само заради таланта и концертните успехи. Тя затова сега си носи старите рокли по селските читалища. 

Между другото, сега да я сравним с Галена. Те доста си приличат като глас, като излъчване, дори като маниер на пеене. Но Галена слуша и си събра екип. Тя оставя хората да имат мнение, Глория изгони де що има, защото "никой не може да й казва". И виждаме резултата. 2003 Глория няма нищо общо с Глория след това. Реално след 2005 е реалната Глория със възможностите и усета си. Преди това е била продукт на екипа си, особено ерата на Феникс. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Stela каза:

Не и се получи дори с тази песен, а тогава вълната на този стил беше заляла всичко.. Защо ли?

 

защото е злобно и скучно бабе 🗯

  • Haha 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Stela каза:

Не и се получи дори с тази песен, а тогава вълната на този стил беше заляла всичко.. Защо ли?

 

С тази й се получи според мен доста. Погледни тук:

Кога друга песен на Глория е имала такъв прием. И в ндк песента мина много добре. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, WindWalkerMonk каза:

Между другото, сега да я сравним с Галена. Те доста си приличат като глас, като излъчване, дори като маниер на пеене. Но Галена слуша и си събра екип. Тя оставя хората да имат мнение, Глория изгони де що има, защото "никой не може да й казва". И виждаме резултата. 2003 Глория няма нищо общо с Глория след това. Реално след 2005 е реалната Глория със възможностите и усета си. Преди това е била продукт на екипа си, особено ерата на Феникс. 

Тя и Глория си има екип, но те са от тези, който просто подкрепят и приемат нейните решения. Даже и дават криле колко правилно постъпва... Разликите са огромни. Наистина едни комплекси и да не търпиш критика могат да те пратят на дъното.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...