Jump to content



Поп-фолк скандали (април, 2022)


Препоръчани коментари

Това щеше да е перфектния дует между Пресис и Гло.

Даже вече си представям клипа - и двете седнали и чекнещи се пред стъклената масичка в хола на Гло, наредили наградите си за "Певица на годината" от НФ и Планета, на подя горят ритуално плакати на Ванча и Галош, а една мутра в миманса с телосложението на Павел и лицевите черти на Георги Илиев шмърка кокаин и хвърля пачки по стотачки. На фразата "...но обожавам наглостта ти" щяха да се подсмихват ехидно и наперено. 😭

  • Haha 4
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,4k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 14 минути, Andrew Cunanan. каза:

Това щеше да е перфектния дует между Пресис и Гло.

Даже вече си представям клипа - и двете седнали и чекнещи се пред стъклената масичка в хола на Гло, наредили наградите си за "Певица на годината" от НФ и Планета, на подя горят ритуално плакати на Ванча и Галош, а една мутра в миманса с телосложението на Павел и лицевите черти на Георги Илиев шмърка кокаин и хвърля пачки по стотачки. На фразата "...но обожавам наглостта ти" щяха да се подсмихват ехидно и наперено. 😭

Проблемът е че двата вампира няма как да смучат една от друга, затова и такъв дует няма да има ;) 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , Willy каза:

 истината е че е най-забравена от всички топ имена които фолка е имал

Не е баш така - къде е голямата й конкурентка Ивана? Глория поне има немалко медийни изяви из националите телевизии - щом я канят, значи има интерес. Иначе щяхме да гледаме Грета Ганчева, примерно. Ивана никаква няма нито като гледаемост на песни, нито като медийно присъствие, нищо. Пък нека има мегахитове. Истината е, че българина много лесно се преориентира към актуалното и обръща гръб на това, по което е припадал до вчера. Тия, дето се деряха по стадионите "Ивана, Ивана" и късаха ризи на "Време за мъже" що не седнат да си пуснат последната й песен или машъп-а? Продукцията й не е кой знае колко по-слаба от тази в силните й години.

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , adorable каза:

Питайте българите зад граница дали Носталгия и други песни не са хитове. Тях поначало все още не ги е ударила амнезията като тука. 

Носталгия ми е една от най-досадните и противни песни на Глория и  ако не я чуя никога повече не бих страдал много. Не знам що заби така в нея години наред. Музиката безлична, текстът - колкото там да има нещо близко до рима. Любимата ми част е: "Тук сме пораснали, под синьо небе" - щото в чужбина е оранжево, вероятно. Целият текст е тотал щета, ниво трети клас. Да не говорим за първия вариант с "и тук ще умрете", потрес.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, HIStory каза:

Носталгия ми е една от най-досадните и противни песни на Глория и  ако не я чуя никога повече не бих страдал много. Не знам що заби така в нея години наред. Музиката безлична, текстът - колкото там да има нещо близко до рима. Любимата ми част е: "Тук сме пораснали, под синьо небе" - щото в чужбина е оранжево, вероятно. Целият текст е тотал щета, ниво трети клас. Да не говорим за първия вариант с "и тук ще умрете", потрес.

Има ли го качен някъде?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , WindWalkerMonk каза:

Няма какво да й се коментира на Глория. Има си популярни песни и да, "Белите манастири" не е авторска, но е мегахит в нейно изпълнение @meleto. И то толкова голям, колкото една Галена няма, за останалите да не говорим. Онзи ден бях на сватба и я пуснаха. Пуснаха и куп чалга песни, но пуснаха и "Белите манастири". 

Сега за чалгата дори "Не сме безгрешни" е достатъчно. Не е толкова зле Глория, колкото я изкарвате тук. Има и участия като гледам последно време. Тя няма как да е Деси Слава или Камелия, не защото не може да вади малки хитчета ала "Токсичен" и там другите, ето една "Ненаситна" беше в това звучене и беше позната и пята от "младите":

 

Да, версията на Глория е най-читавата. Но не се заблуждавай, че хората свързват песента с Глория. 

Глория не е зле. Става дума за това, че вместо да се приема като топ звезда - тя е поредната изпаднала чалгарка от картата. Погледни какво става Васил Найденов като се появи на сцената. Сравни реакцията на публиката при Глория. 

Големите хитове поддържат интереса  и името на всяка звезда. 

Ако Гло не се пречупи час по-скоро, на 60 години ще бъде Мими Иванова и тем подобни. 

Иначе никой не спори, че има участия и работа. Но също така като прави концерти, не се пълни залата изцяло.

преди 7 часа , adorable каза:

Може би само тя и донякъде За да те забравя. То и Исусе кючека е хит, ама... Абе, и друг въпрос: що така в ТикТок всички са на страната на Глория, а са унищожили от гавра Тото и Калиграфката? А пишат хора, дето са рандом, не са фен на някого от тримата. Доста олекнаха тези двамата, а само тук Гло се иронизира. 

За да те забравя отдавна не е което беше. За сега имаме две песни, които ще останат Сен Тропе и Хабиби. Ако Жалена и Фики се активизират, може и да възродят КОЙ. 

Всичко друго е минало.

преди 6 часа , Andrew Cunanan. каза:

Ако още има спорове КОЯ е най-голямата да ви припомня, че Глорето изпя: "Влюбена съм, ала не в теб (Жоро), а в живота влюбена съм лудо..." и само след около месец и половина Жорко си загуби живота. 😐

 

А да намомним ли за черните магии на Глория? Това се говореше през 1999 година. :D 

https://namina.blog.bg/lifestyle/2009/01/22/gloriia-e-ubiica.280740

преди 6 часа , -A. каза:

Истината за Глория е някъде в средата. Нито е толкова забравена колкото се изкарва тук, но в последните 10 години е пълен леш. Голяма вина за това има не само тя а екипа. Допусна фенове дето не им стиска да и кажат това което наистина мислят защото ги е страх, че ще им бие шута и в продължение на много време предлага посредствена продукция. 

За мен обаче най-потресаващото, че в продължение на години беше адски неадкватна по концертите когато все още пълниха залите. Още помня, че на 20 години Пайнер изпя ''Хипноза''  ''Ако те няма'' ремикс и ''Носталгия'' на плейбек. Бива ли да нямаш никаква реална представа за това което хората харесват ? Всички други ретро певици (включително Кали) я разбиваха защото знаят какво да изпеят и какво им е емблематично. 

Сега проверих и ''Крепост'' вече гони 4-ри милиона - никак зле като за нея а никога не е била пята на РД или Награди в последните 15 години.

Не говорим, че е забравена, а че статутът й е на залязла чалга прима. И хората не я свързват с дадена песене конкретно. Сега има участия, но след 20 години, дали ще е така? Всичките естрадни сигурно на 40 са си мислили, че не е възможно да изпаднат, но единици ги канят насам-натам.

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Меле, коя зала не се е напълнила на Глория? НДК 2015 ли? Имаш видео за справка. За сметка на това на Пайнер всички зали са полупразни - от последните 2 в НДК, през тези в Арена до Колодрума в Пловдив. Бил съм, та знам. Вероятно причината са многото хитове. Що им забраниха НДК, а на Глория позволиха? 2. Васил Найденов е скучен, нова песен или пък хит няма от 20 години. Свързвам го с това, че преди всяка Коледа с Богдана ги канят да говорят за политика и икономика. Сега, моите уважения, нали, ама яко нафталин. 3. Глория има толкова участия, колкото тя си реши. Влизаш в инстаграм и правиш справка къде са. Не е зависима от бройка. Който иска, нека дойде в пиано бар Изток в София на 14 май. Последния път стана мазало. Мечтата на Глория да е като някога и всички да правят концерти в нормално време като цивилизовани хора няма да стане. Причината - нямат репертоар и спонсори. Отливът е видим. За съжаление или не тя е в този жанр и ефектът на доминото я удря и нея. Въпреки това тя си има свои принципи и си държи на тях. Времето ще покаже кой крив, кой прав. И "Шофьорката" на Мира има милиони гледания, но не е хит. Да не съдим по това. Наизуст не се говори. Ставаш, отиваш на изява, гледаш реакции, тогава правиш изводи. По принцип казвам. Вече всеки плува в различни води, не като преди в общ аквариум. Вие вероятно съдите по времената на безапелационните ѝ успехи и очаквате това да е константа, но то в световен план няма такъв изпълнител. Имала си е успехите и спадовете като всеки друг. И btw, Глория е доста критикувана. И нерядко се вслушва, просто вие не знаете. Айде пробвайте да изкритикувате Деса, Кама или Ивана. Те дори не отразяват. 

  • Like 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Fast каза:

Има ли го качен някъде?

Аз даже не си спомням да съм го слушала... Ако някой го има, моля да го споделите с нас. 

Сега видях, че @HIStory го постна. Мерси. :)

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, GSA каза:

Кога въпросните актуални ще реализират подобна песен-шедьовър? За композиране и създаване на текст със стойност дори не смея да питам.

 

И това го има, но въпроса е защо такъв тип песни не се оценяват? Може би ако не беше всичко такъв масов комерс и еднодневки щяха.. Може би тогава и актуалните щяха да се решават по-често на такива смислени песни. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, GSA каза:

Кога въпросните актуални ще реализират подобна песен-шедьовър? За композиране и създаване на текст със стойност дори не смея да питам.

 

Това ли са критериите за шедьовър тук? Пълно клише. "Сърце","От утре",ВНЛ са в пъти с по-силни текстове.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, xroflx9 каза:

Това ли са критериите за шедьовър тук? Пълно клише. "Сърце","От утре",ВНЛ са в пъти с по-силни текстове.

С риск да ме убият, но и аз мисля така. Разбирам тази да бяха дали:

Дори тази от аватара ти я слушаше. Ама въпросната горе и мен не ме кефи. Не е лоша, но не е топа на конопа за мен.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , Lelqtian каза:

Пак е изкопирала цялостната визия на видна жителка на Меден Рудник!

 

21a8fbed5f634753bb4dbb8be1404823.jpg

Лана преди 16-17 години по-скоро.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , HIStory каза:

Носталгия ми е една от най-досадните и противни песни на Глория и  ако не я чуя никога повече не бих страдал много. Не знам що заби така в нея години наред. Музиката безлична, текстът - колкото там да има нещо близко до рима. Любимата ми част е: "Тук сме пораснали, под синьо небе" - щото в чужбина е оранжево, вероятно. Целият текст е тотал щета, ниво трети клас. Да не говорим за първия вариант с "и тук ще умрете", потрес.

Значи кълне от 97-ма, а не от 2004-та? 😭

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , GSA каза:

Кога въпросните актуални ще реализират подобна песен-шедьовър? За композиране и създаване на текст със стойност дори не смея да питам.

 

Това за мен не е шедьовър а една репетитивна скучна стерилна боза. Това, че не се пеят цинизми не превръща автоматично песните в "шедьоври". А на Глория в последните балади няма нищо трогващо или драматично, по-скоро са направо приспивни и отегчаващи. Айде "Гост не си" е една идея по-драматична, ама тази е направо тотал щета.

Нито гласът й тук, нито инструменталът спомага да усетя някакво чувство различно от раздразнени черва след като съм я слушал.
За мен нейни шедьоври са "Усещане за мъж", "Майстора", "Влюбена в живота", "Женско сърце".

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , GSA каза:

Кога въпросните актуални ще реализират подобна песен-шедьовър? За композиране и създаване на текст със стойност дори не смея да питам.

 

Песента я харесвам, ама клипа, дето на сто места говори за него,  е "една туристка в Париж". Винаги асоциацията ми е била със "Someone like you" - сниман в Париж, не изглежда скъп, но има идея, емоция и реализация, не пози и мятане на коси пред Сакре Кьор. Ако тая песен беше с такъв клип щеше да е наистина да е шедьовър, ама важното е да сме снимали в Париж, не е важно какво:

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Когато друга напълни НДК сама, 4 пъти, направи концерт с бенд и пее като звяр, тогава ме цитирайте и ми носете от 100 кладенеца вода. Но да сравнявате продали се на комерса индивиди с Глория.. не върви. Най-голямата си остава тя и да ви харесва, и да не ви харесва (както казва Мара). 

 

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 часа , Willy каза:

😭

 

btw някой има ли инфо каква и кога ще е следващата песен на Галена? За първи път не се знае нищо с месеци преди премиерата...

Едно от най-легендарните участия правено някога в дискотека! 

  • Like 2
20645797-497352780618945-2069381879-n.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...