Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 16 минути, Blueberry каза:

Пашата................................ :Vishenka_14:Торино много смотано говори.

Не слушам много чалгийка напоследък :D 

 

Пашата е тъп на гъз ли искаше да напишеш, нека ти помогна. 

  • Like 2
  • Haha 1
  • Love 1

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Hurricane каза:

Ами колкото и да обожавам песента на Галена, сръбкинята има по-добър аранжимент!

Дай ми с аранжимента на Грешка на Лорена

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , -A. каза:

 А пропадането при нея не е заради Мегазвезда а защото просто не успя да се адаптира. И Преслава я спопираха 2010 за да налагат други изпълнители, но самата тя се промени кардинално като визия, поведение и песни и успя да се задържи. Просто 2007 Ивана пусна само едно адекватно парче - ''Адрес любов''. Всичко друго беше някакъв абсолютен боклук. Вижте, че 2008 пусна една от най-силните си песни и един от топ хитовете на годината - ''Аз съм с теб''. Народа не се беше отказал от нея, просто тя не знаеше какви песни да предложи. В албума дето пусна тогава имаше други много силни песни като ''Не искам да знаеш'' и ''Не ме боли'', но тя предпочете да снима някакви ''Най-най'' и други песни дето никой не ги слушаше. Че участия по дискотеки няма е факт, но от друга стана Ивана е типичната дето може да работи само декември месец по частни партита и цяла година да почива защото със сигурност прави достатъчно пари. Самата тя си призна в едно интервю, че към днешна дата се занимава с музика защото и доставя удоволствие, слава на Богу имала достатъчно финанси да живее. Глория примерно е същата. За Камелия да не говорим. 

пс Райна в никакъв случай не е била дъно. Може да няма постиженията на Ивана, Преслава, Камелия и прочие, но си имаше много силна фенска маса години наред. Дори след позорното участие в Биг Брадър (което в днешно време щеше да има точно обратния ефект и най-вероятно щеше да е фаворита) папката и в Пайнер беше в топ 5 на най-активните, четени и посещавани. ;) Да не говорим, че со 2009-2010 наистина държеше много силни позиции. 10 години буквално е била в топ 10 при жените а някой години и топ 5 (2006 е номинирана за Певица на годината при Нов Фолк а 2007 и 2008 при Пайнерските).

Стопираха я с Мегазвезда. Това бяха най-престижните награди. И съответно тя не можа да се адаптира.

Донякъде това й помогна да не се сгромоляса още повече.

Промени се системата през 2008. Вече нямаше сръбски кавъри. Навлезе интернет. Всичко поскъпна - текстове, музика, аранжименти, клипове... 

Според мен се опита да се бори за младия таргет, клипирайки песни като Най-най...  децата от 2003 вече бяха на друга възраст и не я приеха. От друга страна претопли вече пяти неща, визирам онзи микс за кафето и цигарите. Тотално изпадна в дупка - от една страна да задържи по-големите, от друга да се хареса на младите. Тази формула работеше преди това за нея - бълваше по 3 неща наведнъж, за всеки вкус, но пропусна факта, че е почти на 40 и не изглеждаше интересна за тийновете.

 

Докато се усети, че трябва да се промени, за да обхване порасналите й фенове минаха 3-4 години. Изпусна съвсем юздите. Ако погледнеш песните й след 2010 има доста с над 1 млн гледания. 

Не е вярно, че Константин е поддържал кариерата на Райна. Беше обратното. Той спечели от дуетите им и благодарение на тях го набутаха и по турнетата. После във ВИП брадър Райна се сгромоляса като образ. Хората видяха лигавата й страна. Това беше най-голямата й грешка.

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Blueberry каза:

Нарочно го отделям в друг пост. 

Чак сега я харесах версията на Галена, вчера от едно клипче в Тикток. Ако не влизах в Рама сигурно Галя щеше да ми е железния номер 3 след Лидия и Емилия, т.е. на едно ниво с Преслава, но прехвалванията тук ме отблъскват :( 

Много по-добра е от версията на лицемера-натегач.

 Поздрав за всички, които харесват песента, но НЕ прехвалват и превъзнасят Галена за сметка на други и уважават успехите на всички изпълнители 😘

Да не се лъжем че пресовите не са същите. Айде в инста не следвам фолк страници и само к'вото ми изпратят гледам, но и там и в фб я бутаха в незаслужени категории и награди за 2020 и другите години. При нея минава с "Какво да правим, хората я харесват", а когато другите го правят е налагане и бутане? :pokey:

  • Like 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И двете секти трябва да слязат малко на земята. Преслава и Галена се задържаха най-добре от своето поколение ама в последните години и те не са звездите, които бяха, просто защото и жанра не е това, което беше.

А случаят с Райна малко ми се струва като онзи с Рени- само защото днес не е актуална се подценяват и някогашните й успехи. Ами тя си беше тотална сензация първите години... Спомням си какви тълпи от фенове я чакаха на BTV като беше участник във Вот на доверие. Едвам смогна да обърне внимание на всички, но го направи. От следващата година започна проблема при нея, заради Випа, и се задълбочи в последвалите години. Изпълнителки с имидж на сладки момичета рискуват много като си позволят подобно поведение пред публика. А не е като да не е показала, че може да е адаптивна, особено последните години. Че е и изненадващо секси за възрастта си.

Добре, че поне заложи на фолклора.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен е в плюс това, че не съм бил на осъзната възраст в онези години, за да не се влиая от носталгия, спомени или сравнения. Позовавам се на факти. Купища страници от пресата, гръмки заглавия и класации например. 


2001 е много успорвана с наличие на много конкуренция. Но късмета се е усмихнал на Рени, за да превъзхожда всички. Може да е с една милимунда, но е над всички през 2001 г. За да не изглежда като празни приказки, ето едни бързи 15 факта. 
 

- Успешен двоен албум, открояващ 4 големи хита - Влюбих се опасно, И за теб ли е така, Раздяла и Мерцедес. 
- Самостоятелен концерт в зала 1 на НДК - пълна зала. 
- Турне в България

- Самостоятелен концерт на стадион (отново първи във фолка)

- Влюбих се опасно е номер 1 в годишната класация на списание “Нов Фолк”. 
- сръбския албум се нарежда в топ 10 по продажби в Сърбия, представяме си българския. 
- Планета снима филм за Рени (май е и първия техен филм за певица)

- Поканена е в “Шоуто на Слави” (Гостували са само Деси и Софи, а Глория и Ивана - 2 години по-късно), сп. Хай Клуб и други странични от фолка медии. 

- Носи награда от сръбската музикална академия за “Мерцедес”, а от “Нов Фолк” печели “Успехи зад граница”

- Най- гледаната песен от 2001 е “Мерцедес” - има 18-19 милиона гледания в YouTube, рекордно слушана и в Спотифай. (Не смятам изтрити клипове)

- През уикенд прескача да снима в Сърбия по сателитната ТВ Пинк, докато другите са излъчвани по кабеларките. 
- “Влюбих се опасно” прави революция в клиповете. Сниман и режисиран от сръбски екип, снимащ клиповете на Цеца - уникална 3Д анимация и стилист, гримьор и фризьор (до онзи момент сами са се гласяли)

- Прецедент става, че легенда от ранга на Орлин Горанов прави песен с нея. Също и, че я представят в Сърбия, на която не се пее на друг език, и че е подарък от Лепа Брена. 
- Най-скъпоплатената певица във фолка (двете с Глория са наравно)

- Влюбих се опасно има над 3 милиона гледания също. Да не кажа, че е най-останалата песен днес от 2001г. 

Поздрави! 

  • Like 1
  • Haha 3
  • Love 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Runevski каза:

Според мен е в плюс това, че не съм бил на осъзната възраст в онези години, за да не се влиая от носталгия, спомени или сравнения. Позовавам се на факти. Купища страници от пресата, гръмки заглавия и класации например. 


2001 е много успорвана с наличие на много конкуренция. Но късмета се е усмихнал на Рени, за да превъзхожда всички. Може да е с една милимунда, но е над всички през 2001 г. За да не изглежда като празни приказки, ето едни бързи 15 факта. 
 

- Успешен двоен албум, открояващ 4 големи хита - Влюбих се опасно, И за теб ли е така, Раздяла и Мерцедес. 
- Самостоятелен концерт в зала 1 на НДК - пълна зала. 
- Турне в България

- Самостоятелен концерт на стадион (отново първи във фолка)

- Влюбих се опасно е номер 1 в годишната класация на списание “Нов Фолк”. 
- сръбския албум се нарежда в топ 10 по продажби в Сърбия, представяме си българския. 
- Планета снима филм за Рени (май е и първия техен филм за певица)

- Поканена е в “Шоуто на Слави” (Гостували са само Деси и Софи, а Глория и Ивана - 2 години по-късно), сп. Хай Клуб и други странични от фолка медии. 

- Носи награда от сръбската музикална академия за “Мерцедес”, а от “Нов Фолк” печели “Успехи зад граница”

- Най- гледаната песен от 2001 е “Мерцедес” - има 18-19 милиона гледания в YouTube, рекордно слушана и в Спотифай. (Не смятам изтрити клипове)

- През уикенд прескача да снима в Сърбия по сателитната ТВ Пинк, докато другите са излъчвани по кабеларките. 
- “Влюбих се опасно” прави революция в клиповете. Сниман и режисиран от сръбски екип, снимащ клиповете на Цеца - уникална 3Д анимация и стилист, гримьор и фризьор (до онзи момент сами са се гласяли)

- Прецедент става, че легенда от ранга на Орлин Горанов прави песен с нея. Също и, че я представят в Сърбия, на която не се пее на друг език, и че е подарък от Лепа Брена. 
- Най-скъпоплатената певица във фолка (двете с Глория са наравно)

- Влюбих се опасно има над 3 милиона гледания също. Да не кажа, че е най-останалата песен днес от 2001г. 

Поздрави! 

Спри с тая тъпанарка, бе. Абсолютна идиотка, неумееща да борави с елементарни термини, със заученият й смях, който го слага на всеки край на изречение. Видяхме й багажа във Вип брадър, който е равен на една амеба.  Да върви да си тъпче с еклери, че най-добре я бива в това.

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

2001 малко наподобява 2010. Една изпълнителка е с най-много постижения (Галена), но пък друга е любимка на публиката за поредна година (Преслава). Та така и Рени си беше мега успешната през 2001, но Глория си беше Глория, а и също си мачкаше с продукция, де.

А накрая според Нов Фолк- Ивана. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , THE IIconic каза:

😂😂

IMG_20210210_122230.jpg

К'ви са тия стари снимки, бе, пикльо?! 😀

преди 2 часа , Hurricane каза:

Ами колкото и да обожавам песента на Галена, сръбкинята има по-добър аранжимент!

Галенината е къде, къде по-добре звучаща. Но като за сръбски аранжинент, където по принцип са ми много слаби и все кръчмарско звучащи, тук е добре. :)

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , meleto каза:

Двете се движеха наравно до 2002. Десислава загуби време докато висеше в САЩ. Но албумът "Завинаги" изобщо не стана сред най-помнените, нито в него се открои тотален хит.  Това, че Десислава е била 3-4 години на сцена не я прави по-известна от Ивана същата година. Бих казал, че двете вървяха наравно през 2000 година, нищо че тогава излезе 100 патрона (и първият албум на Ивана, от който останаха топ песни). През 2001 пуснаха "лайв албум", което беше някаква иновация за пазара. Тоест залагаха на Ивана и й дадоха ПЕВИЦА на 2001, въпреки че Глория беше по-силна.

Впрочем, забележи че от албумите остават златни хитове, когато изпълнителят е в топ форма.

За какво качество говориш? Видеоклипове или като песни? Като текстове? А и качеството няма общо с крайния резултат. 

Думи две може да обори Безумна цена, но Къв си ти бе беше топ хит. Беше замислен за любим на младата аудитория и това се случи. Шампанското се разви есента на 2003. 

Но нито Думи две, нито Не вярвам, а още по-малко Няма те до мен не можем да сложим към златните хитове на фолка, от ранга на "Две сърца" или "Шампанско и сълзи".

Ами беше си. То въобще е смехотворно да се твърди, че Думи две е била по-голям хит от Шампанското или Къв си ти.

Така ти се струва, заради слабата 2002 година на Ивана, когато изглежда са я натиснали да пуска алтернативни фолклорни песни, за да изпъкне Десислава. Именно затова подозирам, че планираха да ги редуват. Твърде странно е, че след топ хитовете при Ивана от 2000-2001, я паузират един вид през 2002.

Съответно 2003 - до първата половина Десислава беше по-силна, ползвайки се от инерцията на наградата, а и пусна Думи две, Не вярвам и Няма те до мен (в края на август). Ивана атакува през юни с Къв си ти бе.  Дали Ивана щеше да надскочи Десислава ако втората не беше напуснала? Според мен - да! Защо? Защото с песнички като ДУми две и Няма те до мен си личи, че са искали да паузират Десислава за 2003 и да приоритизират Ивана. 

Погледни клипа на "Къв си ти", да не говорим, че пуснаха силен албум, от който излязоха доста популярни песни като "Стара история", "Безумна цена", "Шампанското", "Къв си ти"... друго не помня.

За мен Десислава напуска заради пари и награди. Ако трябва да сме честни, Глория беше най-голямото име до 2003 година, но решителни бяха гласовете на децата. Така спечели Десислава през 2002, а Ивана успя да матира и Глория, когато избълва песни като "Безумна цена" и албума "Няма спиране" от 2003. Реално Ивана издаде 2 албума в една година. Дали не са планирали да я наградят?

И да... имаше истерия по Ивана още в началото на 2004, когато я наградиха за 2003. 

Гергана имаше 2 песни и албум. И въобще не беше по образа на ДЕсислава (освен че са руси). Но пък забележете постановката на пеене на Емилия. И така откара няколко песни, напомняйки за Десислава. Ето ви заместителя... дъвкано е във форума на Планета многократно. Гергана беше по тертип - Камелия. Само, че за малките фенчета. И затова не видя сериозна кариера, защото основен таргет бяха децата. И не можа за израстне с тях. Демек, онези които я харесваха я изоставиха към 2008. А тя не можа нито да покрие децата, нито да задържи порастналите си фенове.

 

Една камара глупости. Наградите са за успеха към конкретния момент, не за това как да възприемани отделни песни 20 години по-късно. Десислава още беше страшна сила 2003-та, Ивана нямаше как да я бутне, за Азис да не говорим. Глория имаше супер успешен албум, Анелия гърмеше отвсякъде. "Къв си ти бе" беше хит, но не чак такъв, какъвто се изкарва, за сметка на забравената "Думи две", която звучеше отвсякъде, "Няма те до мен" - също. Най - малкото ако някой е смятал Ивана за топ, нямаше да я набутат в конкурсната програма на Тракия фолк наравно с Биляна, Райна и Калия + чисто новата Анелия (че и да остане след нея в конкурсната програма). Големите бяха с рецитали - Глория, Камелия, Десислава и Рени (на последни издихания). Айде хора, които не са били родени или са ходели прави под масата да не се изказват неподготвени.

 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, HIStory каза:

Една камара глупости. Наградите са за успеха към конкретния момент, не за това как да възприемани отделни песни 20 години по-късно. Десислава още беше страшна сила 2003-та, Ивана нямаше как да я бутне, за Азис да не говорим. Глория имаше супер успешен албум, Анелия гърмеше отвсякъде. "Къв си ти бе" беше хит, но не чак такъв, какъвто се изкарва, за сметка на забравената "Думи две", която звучеше отвсякъде, "Няма те до мен" - също. Най - малкото ако някой е смятал Ивана за топ, нямаше да я набутат в конкурсната програма на Тракия фолк наравно с Биляна, Райна и Калия + чисто новата Анелия (че и да остане след нея в конкурсната програма). Големите бяха с рецитали - Глория, Камелия, Десислава и Рени (на последни издихания). Айде хора, които не са били родени или са ходели прави под масата да не се изказват неподготвени.

 

Нямаше никакво значение кой кого ще бутне. Наградите ги даваха първо като сигнал към публиката, като предварително са засилили даден изпълнител. Не можеха да дадат ПЕВИЦА на кой да е. 

Глория също беше най-силното име през 2001, но Ивана стана певица. Ивана също беше супер силна през 2006, обаче наградиха Преслава за ПЕВИЦА на 2006. 

Десислава беше силна до средата на 2003. Ако не беше напуснала, не се знае какво щеше да предложи, но предвид на "Няма те до мен", не ми се струва да е имала възможност да предложи нещо по-силно, за да надскочи Къв си ти и Шампанското. Можем само да спекулираме.

За едно си прав: Десислава се ползваше от инерцията (от статуетката за ПЕВИЦА на 2002) през 2003 и беше повече като име от Ивана, но към началото на 2004 и след половин година пауза от Десислава, Ивана беше набрала достатъчно, за да я измести като име. Щото като хитове - само Анелия беше близо до Ивана.

Момент, ти твърдиш, че Думи две била по-голям хит от Къв си ти бе? 

Фен на Десислава ли си, че го твърдиш това? 

 

Ако става дума Глория беше повече като име от Десислава и Ивана през 2003, но нея си я сложиха в ъгълчето, да не се бута за награди.

Да, слагаха ги на рецитали, защото бяха с по 5-10 години стаж. Ивана беше 3 години. Освен това Тракия фолк беше за модерна нова песен, каквато беше Безумна цена или Легенда за любовта. Това е все едно да твърдим, че на Златния орфей не са се изявявали доказани имена. Или ако погледнеш в Сан Ремо в Италия. Най-големите им звезди участват.

А нима Глория и Десислава не участваха на конкурса през 2000?  

На този конкурс популяризираха по алтернативни мелодии и той им беше малко като ракетоносител. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, чушка. каза:

За мен тъпанар е този, който през 2021-ва година е фен на Рени.

Сигурен ли си, че искаш да знаеш какви са хората, които през 2021 са фенове на Галена, след като са видели това?

 

  • Thanks 1
  • Haha 2
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Скандалната Диона! Бързо влизайте в инстаграма ѝ и четете какво е качила на стори. Май скоро ще ѝ писне и всички истини около Алфа ще излезнат наяве!

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Hurricane каза:

Скандалната Диона! Бързо влизайте в инстаграма ѝ и четете какво е качила на стори. Май скоро ще ѝ писне и всички истини около Алфа ще излезнат наяве!

Не виждам да е казала нещо, което да не сме знаели. За никого не е тайна, че използваха Диона, за да им прави песните, съответно хитовете. Най-големият им хит - Излъжи ме, женски - Къде си. И всичко това е на кака ви. А и са едни от малкото песни, които нямат първоизточник.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...