Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Току що, Lelqtian каза:

Гасне пламък от 2001ва ...

 
Изобщо не виждам де я буташ между шамарите, докат не закачи Коцьо да я се чуе че имало и такава певачка, и в топ 10 на Пайнер не е била, колкото и класации да ми изкараш. 

И да не си капо, ще те поздравя с единствената песен от 2003та и преди, която разпознах като заглавие. Че даже ми и харесва 

 

Ох голямо чувство за хумор извади. Именно Райна изкара Коцьо от калта и всеки го знае.

”Гасне пламък”, “По-добре”, “Разделени”, “Агресия”, “Ти ме лъжеш най-добре”, “Хиляди жени”, “Загуби всичко” са доста преди Коцьо, но явно не ти отърва?

Райна си беше вече всенародна любимка, когато с Коцьо се събраха. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , Willy каза:

Точно това ми е странното де. Без нови коментари и без качени гледания. С 200-300 лайка на ден трябва да прави по 30к на ден. Не искам коментарът ми да се приема като хейт, просто направих заключение спрямо другите клипове в Popnable. 

Някой да не е "so tired after shopping" ?!😎

Същото се получи и с ''Като летен грип'' на Райна. Когато беше вървежна в тикток лайковете скачаха много, но максимума дето достигна беше 45к седмични гледания. 

преди 11 часа , GSA каза:

Уж не искала, пък после на сцената казва, че се радва, че дели наградата с Янева. Да си беше казала директно, че албум появил се през декември 2012 не заслужава да е в номинация дори. Иначе все много пряма била. 

Да не е глупава да скочи срещу Янева при положение, че Пеевски за няколко минути ще я пречука ? През годините Емилия не е като да не е била ощетявана. По едно време я абонираха за ''Артистично присъствие'' и си взимаше само тази награда. Не казвам, че е заслужавала ''Певица'' или нещо от сорта, но в години дето е била по-хитова от една Джена например е взимала по-малко или никакви награди. Райна също през годините си я абонираха за една ''Мис Планета'' и друга важна награда горкичката не видя. 

 

А за Ивана мисля, че малко преексонирате. Лично за мен и преди 2003 е мачкала с топ хитове като например една ''Вик'', която изпя на един от последните концерти в НДК и изкърти с прием. Да не добавяме песни като ''Сто патрона'', ''Скитам се'' и прочие. Да, може тогава примерно Десислава да е пуснала най-iconic песните си, но Ивана не е за подценяване. Дали е заслужавала най-важните награди е друг въпрос, но хитова си е била. А пропадането при нея не е заради Мегазвезда а защото просто не успя да се адаптира. И Преслава я спопираха 2010 за да налагат други изпълнители, но самата тя се промени кардинално като визия, поведение и песни и успя да се задържи. Просто 2007 Ивана пусна само едно адекватно парче - ''Адрес любов''. Всичко друго беше някакъв абсолютен боклук. Вижте, че 2008 пусна една от най-силните си песни и един от топ хитовете на годината - ''Аз съм с теб''. Народа не се беше отказал от нея, просто тя не знаеше какви песни да предложи. В албума дето пусна тогава имаше други много силни песни като ''Не искам да знаеш'' и ''Не ме боли'', но тя предпочете да снима някакви ''Най-най'' и други песни дето никой не ги слушаше. Че участия по дискотеки няма е факт, но от друга стана Ивана е типичната дето може да работи само декември месец по частни партита и цяла година да почива защото със сигурност прави достатъчно пари. Самата тя си призна в едно интервю, че към днешна дата се занимава с музика защото и доставя удоволствие, слава на Богу имала достатъчно финанси да живее. Глория примерно е същата. За Камелия да не говорим. 

пс Райна в никакъв случай не е била дъно. Може да няма постиженията на Ивана, Преслава, Камелия и прочие, но си имаше много силна фенска маса години наред. Дори след позорното участие в Биг Брадър (което в днешно време щеше да има точно обратния ефект и най-вероятно щеше да е фаворита) папката и в Пайнер беше в топ 5 на най-активните, четени и посещавани. ;) Да не говорим, че со 2009-2010 наистина държеше много силни позиции. 10 години буквално е била в топ 10 при жените а някой години и топ 5 (2006 е номинирана за Певица на годината при Нов Фолк а 2007 и 2008 при Пайнерските).

  • Like 2
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, GSA каза:

Ох голямо чувство за хумор извади. Именно Райна изкара Коцьо от калта и всеки го знае.

”Гасне пламък”, “По-добре”, “Разделени”, “Агресия”, “Ти ме лъжеш най-добре”, “Хиляди жени”, “Загуби всичко” са доста преди Коцьо, но явно не ти отърва?

Райна си беше вече всенародна любимка, когато с Коцьо се събраха. 

Хувабо. Щом си цял един народ нека е била и всенародна любимка. 

А сега хитове по Фен ТВ! 

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Райна беше много въртяна по Планета. Даже казваха едно време Планета да се кръсти Райна ТВ. Още преди Коце си имаше хитовете. Който я знае от самото начало, знае какво беше и какъв фурор имаше и как са я поръчвали на поздрави по телевизията още първите й албуми и в класации на Нов Фолк е била номер 1 и по турнета си беше доста добре. Не можете да отпишете Райна ей така. Има си стабилна дискография и много хубави песни , които някои могат да си мечтаят да имат. 

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, zai4eto82 каза:

Райна беше много въртяна по Планета. Даже казваха едно време Планета да се кръсти Райна ТВ. Още преди Коце си имаше хитовете. Който я знае от самото начало, знае какво беше и какъв фурор имаше и как са я поръчвали на поздрави по телевизията още първите й албуми и в класации на Нов Фолк е била номер 1 и по турнета си беше доста добре. Не можете да отпишете Райна ей така. Има си стабилна дискография и много хубави песни , които някои могат да си мечтаят да имат. 

Ех, Танче, за жалост не всички са достатъчно големи, за да помнят истерията по Райна като нас.

 

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleto каза:

Двете се движеха наравно до 2002. Десислава загуби време докато висеше в САЩ. Но албумът "Завинаги" изобщо не стана сред най-помнените, нито в него се открои тотален хит.  Това, че Десислава е била 3-4 години на сцена не я прави по-известна от Ивана същата година. Бих казал, че двете вървяха наравно през 2000 година, нищо че тогава излезе 100 патрона (и първият албум на Ивана, от който останаха топ песни). През 2001 пуснаха "лайв албум", което беше някаква иновация за пазара. Тоест залагаха на Ивана и й дадоха ПЕВИЦА на 2001, въпреки че Глория беше по-силна.

Впрочем, забележи че от албумите остават златни хитове, когато изпълнителят е в топ форма.

За какво качество говориш? Видеоклипове или като песни? Като текстове? А и качеството няма общо с крайния резултат. 

Думи две може да обори Безумна цена, но Къв си ти бе беше топ хит. Беше замислен за любим на младата аудитория и това се случи. Шампанското се разви есента на 2003. 

Но нито Думи две, нито Не вярвам, а още по-малко Няма те до мен не можем да сложим към златните хитове на фолка, от ранга на "Две сърца" или "Шампанско и сълзи".

Ами беше си. То въобще е смехотворно да се твърди, че Думи две е била по-голям хит от Шампанското или Къв си ти.

Така ти се струва, заради слабата 2002 година на Ивана, когато изглежда са я натиснали да пуска алтернативни фолклорни песни, за да изпъкне Десислава. Именно затова подозирам, че планираха да ги редуват. Твърде странно е, че след топ хитовете при Ивана от 2000-2001, я паузират един вид през 2002.

Съответно 2003 - до първата половина Десислава беше по-силна, ползвайки се от инерцията на наградата, а и пусна Думи две, Не вярвам и Няма те до мен (в края на август). Ивана атакува през юни с Къв си ти бе.  Дали Ивана щеше да надскочи Десислава ако втората не беше напуснала? Според мен - да! Защо? Защото с песнички като ДУми две и Няма те до мен си личи, че са искали да паузират Десислава за 2003 и да приоритизират Ивана. 

Погледни клипа на "Къв си ти", да не говорим, че пуснаха силен албум, от който излязоха доста популярни песни като "Стара история", "Безумна цена", "Шампанското", "Къв си ти"... друго не помня.

За мен Десислава напуска заради пари и награди. Ако трябва да сме честни, Глория беше най-голямото име до 2003 година, но решителни бяха гласовете на децата. Така спечели Десислава през 2002, а Ивана успя да матира и Глория, когато избълва песни като "Безумна цена" и албума "Няма спиране" от 2003. Реално Ивана издаде 2 албума в една година. Дали не са планирали да я наградят?

И да... имаше истерия по Ивана още в началото на 2004, когато я наградиха за 2003. 

Гергана имаше 2 песни и албум. И въобще не беше по образа на ДЕсислава (освен че са руси). Но пък забележете постановката на пеене на Емилия. И така откара няколко песни, напомняйки за Десислава. Ето ви заместителя... дъвкано е във форума на Планета многократно. Гергана беше по тертип - Камелия. Само, че за малките фенчета. И затова не видя сериозна кариера, защото основен таргет бяха децата. И не можа за израстне с тях. Демек, онези които я харесваха я изоставиха към 2008. А тя не можа нито да покрие децата, нито да задържи порастналите си фенове.

 

Гергана и Емилия си бяха 1:1 копия на Десислава, но конкретно Гери сякаш беше направена специално, за да й заеме нишата. Албума не го помня кога точно излезе, но през 2003 със сигурност се разви само Губя те бавно. Не знам, но да дебютираш в края на една година и вече да си номинирана за певица на цялата година звучи абсурдно.

А Ивана до 2004 беше нашумяло име с хитове, хората си я знаеха. Липсваше й обаче голямата фенска маса и стабилно признание като лидерка. Глория ги беше имала вече почти десетилетие, Камелия и Десислава от няколко години. Самата Ивана взе да ги придобива точно когато Десислава напусна и машината се задейства за Певицата на народа. Така за нула време ги надскочи всичките и 2-3 години беше най-масовото нещо в жанра.

Съгласен съм все пак, че най-малкото нещо подобно можеше да се случи дори и без напускането на Дес. Да не е във фирмата на нея й се отрази добре в доста отношения. Дори за турнетата няма защо да съжалява към днешна дата, защото както виждаме към днешна дата е по-интересна на публиката от всичките звезди от първите им години, освен 2-3. И хитовете й са си запомнени.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, GSA каза:

Ех, Танче, за жалост не всички са достатъчно големи, за да помнят истерията по Райна като нас.

 

Скъпа вчера направих 30 и повярвай не помня да е имало истерия по откачалката! 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Най-странното на наградите на Планета за последните 10 години е че позволиха на Джена да вземе песен на годината 3 пъти, почти едно след друго. Не казвам че не е заслужавала, но знаем че тези награди не бяха обективни, пример 2013 и 2015 имаше доста по-големи хитове от въпросните песни на годината.

  • Like 3
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, GSA каза:

Ех, Танче, за жалост не всички са достатъчно големи, за да помнят истерията по Райна като нас.

 

Тая песен пък редовно я поръчваха на поздравите по една телевизия и то от комплекс Приказките ,където я е пяла. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Willy каза:

Най-странното на наградите на Планета за последните 10 години е че позволиха на Джена да вземе песен на годината 3 пъти, почти едно след друго. Не казвам че не е заслужавала, но знаем че тези награди не бяха обективни, пример 2013 и 2015 имаше доста по-големи хитове от въпросните песни на годината.

Е, то си имаше период на много силно лансиране на Джена, даже се коментираше, че тя е новата любимка на шефа. При положение, че първата година беше на турнето, номинирана за Певица на годината, а нямаше някакви силни хитове. 

По темата за Райна, искам да кажа, че наистина беше много лансирана по телевизията и това за Райна ТВ е факт.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, чушка. каза:

Е, то си имаше период на много силно лансиране на Джена, даже се коментираше, че тя е новата любимка на шефа. При положение, че първата година беше на турнето, номинирана за Певица на годината, а нямаше някакви силни хитове. 

По темата за Райна, искам да кажа, че наистина беше много лансирана по телевизията и това за Райна ТВ е факт.

Но му пееше на микрофона. Което си е достатъчна заслуга и няма нужда от нито 1 друга за получи бенефитите. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Истерия по Райна си имаше стабилно 2003-2008, почти през цялото време си е била в топа. Песните й ставаха големи хитове, албумите й се продаваха много, на турнето имаше доста добро представяне - хората й се кефеха.Като цяло дискографията й е доста силна и оставила поне няколко големи златни хита в жанра.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Жестока беше Райничка до 2010. Даже много жалко, че 2010 не и се получи. ''Мирно'', ''Пълна промяна'', ''Ще ти говоря за любов'', ''Жени като теб'' и ''Какво ти мисля'' - 5 супер различни песни, но нито една не се оцени подобаващо!

Този клип е топ. Беше се вдъхновила от латино сапунките.

 

  • Like 1
  • Love 4
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, zai4eto82 каза:

Диона- Недоволен- балада- премиера на 14 февруари.

Поне вече минава в избрания си пол, похвално.До следващата песен - някъде до 3ти март я виждам с това темпо - очаквам да си смени и заглавието с мъжко. Дион? Дионисий? Дино? Нека предложенията започнат сега, най-добрите ще компилираме и ще и ги пратим. 

  • Haha 9
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, WindWalkerMonk каза:

Но му пееше на микрофона. Което си е достатъчна заслуга и няма нужда от нито 1 друга за получи бенефитите. 

Намерихме и една, която е по-зле Ивана - да пееш на дъртата инженерска бухалка за няква умряла статуетка. Пък даже и до Дубай не сме чули да я е завел ... 

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Lelqtian каза:

Намерихме и една, която е по-зле Ивана - да пееш на дъртата инженерска бухалка за няква умряла статуетка. Пък даже и до Дубай не сме чули да я е завел ... 

 

Ама пък тая песен е мега яка на лидерката. 

 

  • Love 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, zai4eto82 каза:

Диона- Недоволен- балада- премиера на 14 февруари.

Да видим как ще й репликират от "Алфа" този път. Лидия ft. Константин? 

Не й е лесно на Дионче да води две войни - срещу Торино и Пашата и срещу Галин.

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Нарочно го отделям в друг пост. 

Чак сега я харесах версията на Галена, вчера от едно клипче в Тикток. Ако не влизах в Рама сигурно Галя щеше да ми е железния номер 3 след Лидия и Емилия, т.е. на едно ниво с Преслава, но прехвалванията тук ме отблъскват :( 

Много по-добра е от версията на лицемера-натегач.

 Поздрав за всички, които харесват песента, но НЕ прехвалват и превъзнасят Галена за сметка на други и уважават успехите на всички изпълнители :* 

  • Like 7
  • Love 2
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Blueberry каза:

Нарочно го отделям в друг пост. 

Чак сега я харесах версията на Галена, вчера от едно клипче в Тикток. Ако не влизах в Рама сигурно Галя щеше да ми е железния номер 3 след Лидия и Емилия, т.е. на едно ниво с Преслава, но прехвалванията тук ме отблъскват :( 

Много по-добра е от версията на лицемера-натегач.

 Поздрав за всички, които харесват песента, но НЕ прехвалват и превъзнасят Галена за сметка на други и уважават успехите на всички изпълнители 😘

Ти пък намери кога, тя мина от мода тая песен. Старичка, сега се слушат новите неща. 

  • Haha 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, zai4eto82 каза:

 

Пашата................................ :Vishenka_14:Торино много смотано говори.

преди 11 минути, WindWalkerMonk каза:

Ти пък намери кога, тя мина от мода тая песен. Старичка, сега се слушат новите неща. 

Не слушам много чалгийка напоследък :D 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, WindWalkerMonk каза:

Ама пък тая песен е мега яка на лидерката. 

 

Пък после не била стойностна чалгата, развращавала? Ето песен, която директно проповядва Християнски ценности! ❤️

  • Love 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...