Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 1 час , meleto каза:

А Десислава се очерта като универсална певица след Пайнер, най-вече с Мад концерта.

Това е една от най-големите глупости писани някога в този форум. Най-малкото дори в Ези-тура има балада на английски с RnB извивки.

Link to comment
Сподели в други сайтове

@meleto Да не си си ударил главата наскоро, какви са тези глупости дето си изписал? От 2000 нататък ДесиСлава си беше наистина от големите имена и дори да е била основно фаворитка на децата и тийновете, тогава това й беше абсолютно достатъчно да бъде причислена към големите - в крайна сметка демографията също си казва думата - тогава младите хора бяха повече, а тя просто нямаше аналог в жанра - едновременно сладка, бонбонена, пееща, престъпно млада и с отношение към западната музика (което не значи универсална певица), която се слушаше наравно с фолка от младите тогава. Участието при Слави според мен сложи черешката на страхотната й 2000. И волю неволю "Завинаги" беше добра стратегия да задържи вниманието на публиката, когато нямаше възможност за срещи с нея. Представяш ли си да имаше тотално хитов албум и да не си обереше плодовете от него? В крайна сметка това не й попречи да я поканят за рецитал на Златния Мустанг и хората да й се изкефят на макс. "Завинаги" много добре й постла килимчето за "Мистерия" на следващата година.

  • Like 5
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 часа , meleto каза:

Нямаше никакво значение кой кого ще бутне. Наградите ги даваха първо като сигнал към публиката, като предварително са засилили даден изпълнител. Не можеха да дадат ПЕВИЦА на кой да е. 

Глория също беше най-силното име през 2001, но Ивана стана певица. Ивана също беше супер силна през 2006, обаче наградиха Преслава за ПЕВИЦА на 2006. 

Десислава беше силна до средата на 2003. Ако не беше напуснала, не се знае какво щеше да предложи, но предвид на "Няма те до мен", не ми се струва да е имала възможност да предложи нещо по-силно, за да надскочи Къв си ти и Шампанското. Можем само да спекулираме.

За едно си прав: Десислава се ползваше от инерцията (от статуетката за ПЕВИЦА на 2002) през 2003 и беше повече като име от Ивана, но към началото на 2004 и след половин година пауза от Десислава, Ивана беше набрала достатъчно, за да я измести като име. Щото като хитове - само Анелия беше близо до Ивана.

Момент, ти твърдиш, че Думи две била по-голям хит от Къв си ти бе? 

Фен на Десислава ли си, че го твърдиш това? 

 

Ако става дума Глория беше повече като име от Десислава и Ивана през 2003, но нея си я сложиха в ъгълчето, да не се бута за награди.

Да, слагаха ги на рецитали, защото бяха с по 5-10 години стаж. Ивана беше 3 години. Освен това Тракия фолк беше за модерна нова песен, каквато беше Безумна цена или Легенда за любовта. Това е все едно да твърдим, че на Златния орфей не са се изявявали доказани имена. Или ако погледнеш в Сан Ремо в Италия. Най-големите им звезди участват.

А нима Глория и Десислава не участваха на конкурса през 2000?  

На този конкурс популяризираха по алтернативни мелодии и той им беше малко като ракетоносител. 

Аз съм последният човек, който ще тръгне да бута Десислава някъде, където няма място, никога не ми е била фаворит. Ивана също, което помага за голяма доза обективизъм. Не знам на колко си, но 2003-та бях на достатъчно осъзната късна тийнейджърска възраст, за да имам ясна представа за картинката в жанра. И да, твърдя, че към онзи момент Думи две беше по-голям хит от Къв си ти, бе, както и че Няма те до мен беше по-голям хит от Шампанското, която се наложи като някаква емблема впоследствие, основно благодарение на натрапването й от Ивана - аналогично с Луда по тебе, която при излизането си остана в сянката на Няма шега и Ти си, но Камелия успя да я наложи като най-големият си хит в дългосрочен план. Азис беше тоталния лидер за годината, него пък нямаше кой да го бутне, не знам къде я бутате Калудова за топ. Песните на Глория не станаха такива масови хитове, но вдигна страшното много нивото и от към саунд, и откъм картина. Тоталното избухване при Ивана беше с Освободете дансинга (жива и здрава да е Индира). През 2003-та обаче имаше поне 4 изпълнителя с по-големи хитове от нея (като добавим Анелия, която абдикира, за да се размножава). 

Да видим кой какво пусна като продукция:

Азис - ако не броим "Няма" и "Един живот не стига" (тотални хитове) имаме "Всеки път", "Антигерой", "Никой не може" и "Целувай ме" за завършек на годината. Два концерта - в зала 1 на НДК в началото на годината и на "Васил Левски". Тотална доминация. 

- Анелия - първата половина на годината си беше нейна, "Само мене нямаш" беше страшен хит, отделно от това целият й албум се въртеше. Неслучайно е най-продавания пайнерски за годината (предполагам, че" На голо" го бие). "Обичай ме" - голям хит - никога не съм я понасял тая песен и помня колко се дразнех на успеха й. 

Глория - "Феникс", "Лабиринт", "Очакване", "Крепост", "Не заслужаваш" - Глория беше с най-качествената продукция за годината и най-добрите клипове. На авторски песни. + промоция в зала 1 на НДК. 

Десислава - в началото на годината "Само една" с Руслан е топ хит, следват "Не вярвам" и" Няма те до мен ". "Черни сълзи" не я броя, бързо й я спряха. 

Ивана - "Мирише на любов" - тая песен не е била хит, ще ме прощаваш. "Безумна цена" - среднопопулярна песен, но също много далеч от хит. "Къв си ти бе" - стана хит, ок. "Шампанското"се слушаше, беше хит, но тя самата не залагаше много на тая песен сякаш, въртеше се с някаква жалка тв версия. Доста по-късно се наложи като емблема. " Стара история" - среден хит. "Нека пак да се излъжем" - много любима моя, но нищо не стана от нея. 

Като теглим чертата, Ваня Калудова издиша отвсякъде. 

  • Like 3
  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 10.02.2021 г. от 10:08, WindWalkerMonk каза:

Това абсолютно не е вярно. По нито един критерий. Къв си ти бе беше по - голям хит от Лабиринт и Думи две. Шампансо и сълзи беше най - големият хит на годината. 

Шампанско и сълзи може да е най-задържалият се (отчасти и заради дългогодишното му натрапване) хит, но към 2003-та е много зад Всеки път, Никой не може, Антигерой, Само мене нямаш, Обичай ме, Феникс, Думи две, Няма те до мен, Why на Слави и Антик, че дори и Къв си ти, бе. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

За Преслава няма как да гласувам за Фолк Идол, защото не е такъв с това, което предлага и с ниското кчество на песни напоследък и никога не се старае, а прави нещата колкото да има нещо. Такъв човек, който не се старае няма как да е Фолк Идол. 

  • Like 9
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, zai4eto82 каза:

За Преслава няма как да гласувам за Фолк Идол, защото не е такъв с това, което предлага и с ниското кчество на песни напоследък и никога не се старае, а прави нещата колкото да има нещо. Такъв човек, който не се старае няма как да е Фолк Идол. 

Ееей, ще се метна от 8-мия етаж  :laughing:  Един път и аз да съм съгласен с теб Зайке дарлинг :1000(30):

Link to comment
Сподели в други сайтове

А кой е идол ? То ако няма версаче в клиповете, няма как да е идол. Идол значи хората да те уважават и песните ти да са хитове. Да си търсен, да искат да слушат теб. Идол значи само с глас да предизвикваш истерия. Ако слушаме вас, Адел никога не е била идол. Ще мине пандемията, ще дойде концерт и тогава ще видим кой какъв идол е. 

  • Like 5
  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , DarkChild каза:

Това е една от най-големите глупости писани някога в този форум. Най-малкото дори в Ези-тура има балада на английски с RnB извивки.

Тя и Ивана има джазова песен "Стриптийз", ама не я приемат като джаз звезда или Преслава има рок песни. 

Тука говорим за всеобщо мнение, а не на фолк феновете.

преди 2 часа , omline каза:

@meleto Да не си си ударил главата наскоро, какви са тези глупости дето си изписал? От 2000 нататък ДесиСлава си беше наистина от големите имена и дори да е била основно фаворитка на децата и тийновете, тогава това й беше абсолютно достатъчно да бъде причислена към големите - в крайна сметка демографията също си казва думата - тогава младите хора бяха повече, а тя просто нямаше аналог в жанра - едновременно сладка, бонбонена, пееща, престъпно млада и с отношение към западната музика (което не значи универсална певица), която се слушаше наравно с фолка от младите тогава. Участието при Слави според мен сложи черешката на страхотната й 2000. И волю неволю "Завинаги" беше добра стратегия да задържи вниманието на публиката, когато нямаше възможност за срещи с нея. Представяш ли си да имаше тотално хитов албум и да не си обереше плодовете от него? В крайна сметка това не й попречи да я поканят за рецитал на Златния Мустанг и хората да й се изкефят на макс. "Завинаги" много добре й постла килимчето за "Мистерия" на следващата година.

Не е така. Тогава аудиторията беше от малки до стари. Всички слушаха чалга, а не както сега жанрът е ограничен до студентите. В днешни дни е това което казваш, а не в миналото. Тоест това че се харесваше на децата не беше достатъчно. Затова Глория беше най-голямата през 2001. Дори и през 2002, но тогава истерията на децата се сля с одобрението на по-големите. Нещата бяха спорни за ПЕВИЦА на 2002 между Камелия и Десислава, но знаем какво беше решението на продуцента. През 2001, твърдя, че Десислава беше в Топ 5, но поне Ивана, Глория, Камелия, та дори и Рени имаха по-големи успехи и хитове. 

"Завинаги" е един от най-приятните албуми, но там нямаше тотален хит. Дори "Къде си ти" беше по-иновативен. 

Никой не отрича, че имаше успехи, но те не бяха толкова големи, колкото се опитвате да вмените през въпросната 2001. 

Пак казвам, всички се слушаха и през 2000 и 2001. Буквално. Чалгата течеше отвсякъде, въпреки че Шамара беше фактор. И понеже половината стартираха 2000, само Глория, Тони Дачева и отчасти Рени се приемаха като "старшини".

преди 1 час, HIStory каза:

Аз съм последният човек, който ще тръгне да бута Десислава някъде, където няма място, никога не ми е била фаворит. Ивана също, което помага за голяма доза обективизъм. Не знам на колко си, но 2003-та бях на достатъчно осъзната късна тийнейджърска възраст, за да имам ясна представа за картинката в жанра. И да, твърдя, че към онзи момент Думи две беше по-голям хит от Къв си ти, бе, както и че Няма те до мен беше по-голям хит от Шампанското, която се наложи като някаква емблема впоследствие, основно благодарение на натрапването й от Ивана - аналогично с Луда по тебе, която при излизането си остана в сянката на Няма шега и Ти си, но Камелия успя да я наложи като най-големият си хит в дългосрочен план. Азис беше тоталния лидер за годината, него пък нямаше кой да го бутне, не знам къде я бутате Калудова за топ. Песните на Глория не станаха такива масови хитове, но вдигна страшното много нивото и от към саунд, и откъм картина. Тоталното избухване при Ивана беше с Освободете дансинга (жива и здрава да е Индира). През 2003-та обаче имаше поне 4 изпълнителя с по-големи хитове от нея (като добавим Анелия, която абдикира, за да се размножава). 

Да видим кой какво пусна като продукция:

Азис - ако не броим "Няма" и "Един живот не стига" (тотални хитове) имаме "Всеки път", "Антигерой", "Никой не може" и "Целувай ме" за завършек на годината. Два концерта - в зала 1 на НДК в началото на годината и на "Васил Левски". Тотална доминация. 

- Анелия - първата половина на годината си беше нейна, "Само мене нямаш" беше страшен хит, отделно от това целият й албум се въртеше. Неслучайно е най-продавания пайнерски за годината (предполагам, че" На голо" го бие). "Обичай ме" - голям хит - никога не съм я понасял тая песен и помня колко се дразнех на успеха й. 

Глория - "Феникс", "Лабиринт", "Очакване", "Крепост", "Не заслужаваш" - Глория беше с най-качествената продукция за годината и най-добрите клипове. На авторски песни. + промоция в зала 1 на НДК. 

Десислава - в началото на годината "Само една" с Руслан е топ хит, следват "Не вярвам" и" Няма те до мен ". "Черни сълзи" не я броя, бързо й я спряха. 

Ивана - "Мирише на любов" - тая песен не е била хит, ще ме прощаваш. "Безумна цена" - среднопопулярна песен, но също много далеч от хит. "Къв си ти бе" - стана хит, ок. "Шампанското"се слушаше, беше хит, но тя самата не залагаше много на тая песен сякаш, въртеше се с някаква жалка тв версия. Доста по-късно се наложи като емблема. " Стара история" - среден хит. "Нека пак да се излъжем" - много любима моя, но нищо не стана от нея. 

Като теглим чертата, Ваня Калудова издиша отвсякъде. 

Къде буташ Азис? Той първо е мъж и второ каквито и успехи да имаше пайнерската машина ги изяждаше и затова той започна да се бута в телевизията. 

Само тук се твърди, че "Шампанско и сълзи", "Луда по тебе", "Ти си" и прочее са станали хит заради турнетата, а те си бяха тотални хитове, когато излязоха. Естествено е да не ги зачисляваме като златни хитове през 2003, при положение, че са излезли тогава. 

Всички имаха хитове, както спомена и Глория. Но не само хитовете са определящи. Помниш ли силната година на Джена с "да"-тата? Е, стана ли "ПЕВИЦА на годината" или Андреа...? Съвкупност от много неща определяха.

Глория се приемаше като "Лили Иванова" на фолка и не се очакваше да печели каквото и да е. За нея дори 2004 беше силна, но с "Изповед", ако не се лъжа 2005 г, нещата се сринаха.

Тогава чалгата се слушаше от всички. За да получеше такава награда, задължително беше нужно да има подкрепа - масова.

Единствената, която беше близо до приза бе Анелия (хем свежа, хем с хубави текстове), но тя забременя и след лятото не пусна нищо. Десислава също напусна през септември и така отвори възможност да блесне Ивана (хем модерна с Къв си ти, бе, хем с тежки песни от албума Няма спиране, та и от Мирише на любов). Но това са сухите факти. Винаги втората половина на годината е била определяща. 

Така че в тази конкурентна среда, в началото на 2004, имаше истерия по Ивана. И тя приключи през 2007. Само Глория беше възможна за ПЕВИЦА на 2003 и спечели наградата на Нов фолк? Което ще ти покаже, че тя все още се приемаше като Топ, над Ивана, Десислава и останалите. Анелия и Десислава сами пропуснаха шансовете. Същото стана между Преслава и Ивана в началото на 2007. По Преслава имаше истерия, но все още награждаваха Ивана на Нов фолк наградите. Осигуряваха плавен преход от едната към другата.

За едно съм съгласен: ако Десислава и Анелия имаха последващи есенни хитове, нещата нямаше да са лесни за Ивана. 

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

А кой е идол ? То ако няма версаче в клиповете, няма как да е идол. Идол значи хората да те уважават и песните ти да са хитове. Да си търсен, да искат да слушат теб. Идол значи само с глас да предизвикваш истерия. Ако слушаме вас, Адел никога не е била идол. Ще мине пандемията, ще дойде концерт и тогава ще видим кой какъв идол е. 

Идол е човек, на който се възхищаваш и искаш да подражаваш (дали на визия, поведение, характер, хъс и т.н.) или имаш някаква симпатия към него. Някой, който те е впечатлил с нещо и е оставил следа в теб.

С какво Прасислава да е идол? С подигравката към бездомните и към жертвите на домашно насилие? Със смяната на самоличност? С липсата на кариера за годината? С това, че работи само за дискотеките? С тоталното неуважение към авторските права (машупи и куку сингбеци).

  • Like 6
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Olay каза:

Цъкнете на този линк за да може днеска да направи поне общо 100к гледания за 2 седмици :bag:

 

 

Да не ми е сестра, че да й цъкам на бозата? Да беше пуснала чалга, щеше да има няколко пъти по 100K за ДЕН.

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Olay каза:

Идол е човек, на който се възхищаваш и искаш да подражаваш (дали на визия, поведение, характер, хъс и т.н.) или имаш някаква симпатия към него. Някой, който те е впечатлил с нещо и е оставил следа в теб.

С какво Прасислава да е идол? С подигравката към бездомните и към жертвите на домашно насилие? Със смяната на самоличност? С липсата на кариера за годината? С това, че работи само за дискотеките? С тоталното неуважение към авторските права (машупи и куку сингбеци).

Евала. Браво. 

  • Like 2
  • Love 1
  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Olay каза:

Идол е човек, на който се възхищаваш и искаш да подражаваш (дали на визия, поведение, характер, хъс и т.н.) или имаш някаква симпатия към него. Някой, който те е впечатлил с нещо и е оставил следа в теб.

С какво Прасислава да е идол? С подигравката към бездомните и към жертвите на домашно насилие? Със смяната на самоличност? С липсата на кариера за годината? С това, че работи само за дискотеките? С тоталното неуважение към авторските права (машупи и куку сингбеци).

Ами зависи. Идол е човек който знае къде се намира, как да се представи и да разчуства народа. Независимо дали харесваме Преслава или не, ако погледнем коментарите под машъпа й, виждаме за какво става въпрос.

Идол е човек който диктува правилата дори без да го иска. Имаше много машъпи, но след успеха на Преслава дори големите и утвърдени почнаха да ги правят с различни версии. 

Идол е този който може да изпее песен от преди 10 години и текущ хит и залата да гърми. Идол е човек, който се е съхранил през годините и винаги е имал хитове, не зависи обаче от текущите ситуации. 

  • Like 6
  • Dislike 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Willy каза:

Алфа пак ще пускат в един ден с Диона. За голяма конкуренция си я имат май, а?

Аман вече, Гъбин премина всички граници на селяндурската злоба. Знаем, че Диона му е бъркала във всички възможни отвори, но да я остави на мира вече.

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

За Фолк Идол при жени са избрани Галена, Деси Слава, Анелия, Преслава и Емануела. 

За Фолк Идол при мъже са избрани Азис, Константин, Галин, Денис Теофиков и Меди. 

Имаш право да гласуваш за трима мъже и три жени. 

  • Confused 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, WindWalkerMonk каза:

Ами зависи. Идол е човек който знае къде се намира, как да се представи и да разчуства народа. Независимо дали харесваме Преслава или не, ако погледнем коментарите под машъпа й, виждаме за какво става въпрос.

Идол е човек който диктува правилата дори без да го иска. Имаше много машъпи, но след успеха на Преслава дори големите и утвърдени почнаха да ги правят с различни версии. 

Идол е този който може да изпее песен от преди 10 години и текущ хит и залата да гърми. Идол е човек, който се е съхранил през годините и винаги е имал хитове, не зависи обаче от текущите ситуации. 

Абсолютно! На всички е ясно, че Преслава винаги е била голямата любимка в поп-фолка!

  • Love 1
  • Dislike 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...