Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 15 минути, adorable каза:

Въпросът е, песен като тази - кога?

 

Тово реално й е последната песен, която да не е предназначена за сезонен хит по дискотеките. Нали, изключвам дуета с Кеба, за който и феновете й се преструват, че не съществува, но който също си беше пуснат с неуспешната цел да се превърне в някакъв кръчмарски химн на Балканите.

От 2014 не е имала песен, с която да покаже коя всъщност е Преслава, но тук по навик се говори колко големи били двете с Галена. Ами Галена си е голяма, да, но това, което от години се случва с другата е някаква сянка на Преслава, която тук сляпо се подкрепя. И вместо феновете да й обърнат гръб за малко и това евентуално да я отрезви, тук продължават пропагандите каква ненадмината истерия предизвиквала.

Гледайте какво става на новите. Нима някой ще се осмели да каже, че този продукт не е на нивото на Галена и Преслава, но породен не на база стари лаври?

 

  • Like 2
  • Wow 1
  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Olay каза:

Извинявайте ама Ивана не я пенсионира пайнера с 'мегазвезда' а я пенсионира публиката по стадионите когато 2/3 от стадионите се изнасяше на нейните песни. Това ли й е прословутия недостижим връх, която никоя друга чалгарка не била достигнала?

Тук си прав, между другото - бях 2007 на турне и разликата с 2006 в приема на Ивана беше огромна... Много слаб микс имаше 2007, просто самите й песни тогава - "Дерби" и не знам още какво, бяха шитни. Но тук бих обвинил публиката - че си сменя любимките през 2-3 г., няма друга такава държава. А Пайнер бих ги обвинил за крайностите - издигаш някого, влагаш в него, изцежаш го максимално и после го изритваш. Закони на капитализма, ще каже някой - ок, но е леко антихуманно. Остави нещата на естествено им течение, пък да видим - защото може и Ивана да е била слаба ракия през 2007, но и Пайнер после с тая Мегазвезда психологически повлияха на масите относно възприятиято им спрямо нея и използваха момента, за да предадат щафетата към Преслава.

Иначе за тия новите звезди - от чисто любопитство бих отишъл на Лидия, Десита и сие, защото искам да съм в час как се движат нещата - едва ли повече от веднъж бих отишъл обаче. Жал ми е даже за тия момичета какво кофти време хванаха - и разпад на жанра, и пандемии, но предполагам, че са нахъсани за успехи. Кой знае, може пък и някоя да се задържи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана обхващаше по-голям контингент до 2006. Затова песни като Нещо НеТипично можеха да стигнат такива висини, оставайки като емблеми.

Слушаха я и младите, и старите.

Ивана беше от малкото, които ги канеха дори по БНТ при Драго Чая. Всъщност, точно това, че се харесваше на голямата маса й изигра лоша шега после. В един момент Преслава изпъкна (след бясно налагане, пералнята, бедното момиче) сред младия таргет, а Ивана не можа да го задържи и да се припознае в техния сленг, да речем. И направо се предаде. Според мен се уплаши, когато пусна 3 песни по традиция наведнъж и нищо не се получи. "Ало Мадона, дай микрофонаа"... тая песен трябваше да стане тотален хит, а не се получи. Разгърна се след време, но не можа да се нареди сред големите заглавия. А песните й за Турне 2007 бяха пълен провал.

Ивана властваше като ИМЕ от 2003 (Къв си ти бе, Шампанско и сълзи, и др., пеенето на живо) до 2007, включително. Дори споменатите Глория и Анелия нямаха такава власт над аудиторията през 2003. Глория вече губеше младите. "Крепост", албумът, беше супер успешен, но Глория вече не беше така масово одобрявана. Самите песни нямаха комерсиалното/младежко звучене. Анелия пък гръмна с тоталния хит, харесваше се масово (като стил и музика), но за по-малко от година не можа да мине като име вече набралата скорост Ивана. Освен това, Ивана имаше интелект, докато Анелия от едно време й се подиграваха за изразяването.  Според мен, това не й достигна на Анелия във всичките години - интелект, за да се хареса и на критиците.

Ивана през 2007 беше като Преслава след 2010 лидер, макар и със слаби песни. Просто името и харизмата им даваха бонус точки пред аудиторията.

От позицията на времето се видя, че Преслава е далеч по-адаптивна, а за да се случи това изпя много комерси през годините. Благодарение на тях имаше възможност да пуска и по-мелодични неща и част от тях останаха във времето.

Ивана нямаше такава възможност. При нея сгромолясването беше гигантско и скоропостижно. Последният й по-масов хит беше "Аз съм с теб" и то се хареса на по-възрастния таргет. 

Не мисля, че Преслава е имала по-лоши условия от Ивана. Можем да ги измерим обективно двете. 

1. Бяха в пика на чалгата

2. Имаха едни и същи способи за манипулация 

3. Имаше турнета

Изводите, които си правя са следните:

1. Преслава е по-успешно име към днешна дата

2. Ивана има повече шлагерни песни от Преслава

3. Преслава започна да се одобрява от масата като ИМЕ след участията й в реалити формати, но не мисля, че музиката й някога се е слушала от античалга фенове. Освен ЛЪЖА Е. Докато Ивана се слушаше дори от античалга фенове през 2004-2006. Песни като Шампанско и сълзи, Нещо Нетипично, Ние сме номер 1, Къв си ти, бе всеки ги знае.

Но! Къде е Ивана днес, къде е Преслава? Едната е в необявена пенсия, другата е в Топ 3 от 16 години насам.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, meleto каза:

3. Преслава започна да се одобрява от масата като ИМЕ след участията й в реалити формати, но не мисля, че музиката й някога се е слушала от античалга фенове. Освен ЛЪЖА Е. Докато Ивана се слушаше дори от античалга фенове през 2004-2006. Песни като Шампанско и сълзи, Нещо Нетипично, Ние сме номер 1, Къв си ти, бе всеки ги знае.

 

Тук можем да поспорим. Античалгарите (пример: Фънки) никога не са слушали сръбски кавъри, рок парчета е по-вероятно . По-скоро "Ивана се слушаше и от нечалгари", това е вярно. Но и за Преслава важеше, макар и в по-малка степен. За Галена важи често в последните години. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами ето, че на практика всички казваме едно и също, но с различни думи. И имаме някакво съгласие относно твърдението ми, че Преслава не е била чак такава звезда като Ивана. Това на Ивана конкретното през 2004 и 2005 беше феномен, слушаха я всички. Дори рокаджии и метъли са се кефили на Кварталната кръчма и Шампанското, тия песни си бяха директно за душата. На Преслава не й беше чак толкова мащабна силата, че да кара всички да слушат типична чалга (защото Лъжа е не е точно такава песен), но това не значи, че не е била масова и номер 1, както навярно може да са го разбрали някои.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Да обобщим - Ивана намаза с навреме направени сръбски кавъри. То и други намазаха, но тя се облажи най-много. Прилепа намаза с липсата на конкуренция и снасяне на дори по-големи проценти от хонорара във фирмената каса от Ванча, и затова беше бутането толкоз време за сметка на налагането на нови имена. И съответно тази година нещата почнаха да си идват на мястото - има някви нови, толбухинската мумия не е приоритет и понеже за 15 кариера не си е правила нищо сама, не си е направила екип, който и да и движи кариерата, сега е в същата 6тата глуха която и се полагаше изначално и реди флоп след флоп и нагла кражба след нагла кражба. Да се отдава на памперсите и киселото мляко, сцената вече е да се гърмят къде къде по-класни изпълнителки! 

 

  • Love 1
  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, SG каза:

Тово реално й е последната песен, която да не е предназначена за сезонен хит по дискотеките. Нали, изключвам дуета с Кеба, за който и феновете й се преструват, че не съществува, но който също си беше пуснат с неуспешната цел да се превърне в някакъв кръчмарски химн на Балканите.

От 2014 не е имала песен, с която да покаже коя всъщност е Преслава, но тук по навик се говори колко големи били двете с Галена. Ами Галена си е голяма, да, но това, което от години се случва с другата е някаква сянка на Преслава, която тук сляпо се подкрепя. И вместо феновете да й обърнат гръб за малко и това евентуално да я отрезви, тук продължават пропагандите каква ненадмината истерия предизвиквала.

Гледайте какво става на новите. Нима някой ще се осмели да каже, че този продукт не е на нивото на Галена и Преслава, но породен не на база стари лаври?

 

Иситната е, че всички нови са доста далеч от Преслава и Галена. 

Първо са плебек пачаври, участията ми тотално си приличат. Пеят си 3те песни, после зачукват програмата с хитовете на... Пресласа, Галена, малко ретро с Деса и Камелия..

Даймънд бийт за жалост и те така по участия. Почти пълен плейбек. А това са нови изпълнители. 

  • Like 8
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Сашо каза:

Иситната е, че всички нови са доста далеч от Преслава и Галена. 

Първо са плебек пачаври, участията ми тотално си приличат. Пеят си 3те песни, после зачукват програмата с хитовете на... Пресласа, Галена, малко ретро с Деса и Камелия..

Даймънд бийт за жалост и те така по участия. Почти пълен плейбек. А това са нови изпълнители. 

И да не забравяме, че от 10 пуснати песни, 7-8 са дуетни... това не са самостоятелни изпълнители, а дуетни!

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

Далеч са само защото нямат тяхната дългогодишна история в музиката. Това не значи, че трябва да подценяваме силата им само защото не притежават нещо, което при никакви условия няма как да имат. Но те и Преслава и Галена реално не са се докосвали до ония ретро години, в които Глория, Камелия и Десислава властваха и когато чалгата се формираше като жанр, предизвиквайки противоречиви реакции у всички българи. Но си станаха каквото станаха в други времена, конкретно Преслава в най-благоприятните.

Не съм бил на участие на никой от новите, но пък няколко пъти съм бил на Преслава и съм я гледал как обикаля по сцената на плейбек и чат-пат ходи да си приказва с някой в сепарето му. Не е никак висока летвата за поведение- достигнали са я, ако не и задминали.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Hurricane каза:

И да не забравяме, че от 10 пуснати песни, 7-8 са дуетни... това не са самостоятелни изпълнители, а дуетни!

Да и това е голям фактор. Въобще днешните дебюти са ми далеч от последните силни дебюти в чалгата - Фики и Галин. Разликата е колосална. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Такъв е новият модел и тук, и в световен мащаб. Дуети и feat на макс. Всъщност не е никак нов, защото е наложен от години.

На таргетът, който са обсебили новите- децата, тийновете и студентите- въобще не му пука дали песента е самостоятелна. За тях това са новите идоли. Ние тук, 25-30 годишните сме свикнали още от ретрото да има повече соло хитове, но това време отмина вече.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Оправдания за некачествена продукция! 

На новата кралица самостоятелните песни са най-големите хитове!

Чат-пат го удря на благотворителност и побутва чужди замрели или незапочнали изобщо кариери. 

  • Like 3
  • Love 3
  • Confused 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

преди 55 минути, SG каза:

Далеч са само защото нямат тяхната дългогодишна история в музиката. Това не значи, че трябва да подценяваме силата им само защото не притежават нещо, което при никакви условия няма как да имат. Но те и Преслава и Галена реално не са се докосвали до ония ретро години, в които Глория, Камелия и Десислава властваха и когато чалгата се формираше като жанр, предизвиквайки противоречиви реакции у всички българи. Но си станаха каквото станаха в други времена, конкретно Преслава в най-благоприятните.

Не съм бил на участие на никой от новите, но пък няколко пъти съм бил на Преслава и съм я гледал как обикаля по сцената на плейбек и чат-пат ходи да си приказва с някой в сепарето му. Не е никак висока летвата за поведение- достигнали са я, ако не и задминали.

В един от предните постове изпъкна хитовостта на Диона, Лидия и прочие. Къде е тази хитовост искам да попитам аз ? Тези девойки на самостоятелните си песни не могат да направят 6 милиона а Преслава ги прави за месец и се води провал ? Само Десита с ''Поредната цигара'' е влизала в топ 10 в Спотифай, другите са доста далеч от тази позиция - ''Беден в сърцето'' второ място, но се води провал. Айде да гледаме малко по-реално над нещата. Да не говорим колко проекти имат тази година тези нови таланти колко има Преслава. Миналата година пусна албум с 5 песни (да, пълнежи записвани през годините, но за разлика от нейните колежки поне се осмели да има няколко нечувани парчета)  и дует с Галин. Много ясно, че тази година няма да е толкова активна. 

Та мисълта ми е, хитовостта при младите е като са в дует или фт, виждаме че самостоятелно не предизвикват особено интерес. От друга страна за да натрупат репертоар пускат по много песни, докато тази година виждаме, че топ имената изкл. Галена са доста по-неактивни. 

Нека мине малко време и ще видим къде ще са Алфите и Пашевите и къде ще е Преслава защото през годините и Цветелина Янева, Джена, Андреа и прочие щяха да я детронират, но къде са те днес къде е Петя Колева. 

пс Цура е хитова, но далеч от  масов фаворит!

пс2 @asylum, скандалната ''Кифла, фафла'' вече прави само от едно клипче по 60к дневно, което е повече дори и от ''Апокалипсис'', ''На всичките в краката'', ''Имаш да даваш'' и прочие! Кралица Софи се завърна с гръм и трясък.

  • Like 6
  • Love 1
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, -A. каза:

пс2 @asylum, скандалната ''Кифла, фафла'' вече прави само от едно клипче по 60к дневно, което е повече дори и от ''Апокалипсис'', ''На всичките в краката'', ''Имаш да даваш'' и прочие! Кралица Софи се завърна с гръм и трясък.

Тази песен има всички предпоставки да се превърне в балкански хит! 

На полето ми напомня този хит!  

@Kriminal

  • Like 1
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , SG каза:

Ами ето, че на практика всички казваме едно и също, но с различни думи. И имаме някакво съгласие относно твърдението ми, че Преслава не е била чак такава звезда като Ивана. Това на Ивана конкретното през 2004 и 2005 беше феномен, слушаха я всички. Дори рокаджии и метъли са се кефили на Кварталната кръчма и Шампанското, тия песни си бяха директно за душата. На Преслава не й беше чак толкова мащабна силата, че да кара всички да слушат типична чалга (защото Лъжа е не е точно такава песен), но това не значи, че не е била масова и номер 1, както навярно може да са го разбрали някои.

По тая логика мога да кажа, че и Глория, Десислава, Камелия не са били такива звезди като Ивана. Защото времената бяха други. Разбиранията бяха различни. А те всичките са си топ звезди по свой си начин.

А ако Ивана беше толкова уникална и невероятна, нямаше да е в 9-та глуха 4-5 години след падането си от върха. Ако броим, че Преслава е слязла от едноличния връх през 2010, то 10 години по-късно, тя все още е в топ 3. И да не е имала такава гръмка сила в пика си, е продължил много по-дълго, дори в пъти.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Новите не са им никаква конкуренция за трона. Може би само Теофиков и Меди, но те са мъже и има място за тях, при залязването на Галин и Фики.

Анелия, Андреа, Джена и Емануела са им били доста по-голяма конкуренция през последните 10 години, отколкото Лидка, Деситка и Малката. Дори и Теди е къде къде по-силна от тях.

  • Like 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

По темата за дуетите - мен доста ме дразни тази тенденция и се надявам наистина да спре. Мноооого малко песни са наистина готини и интересни с концепцията си да са от повече от един изпълнител. Колкото и да харесвам "Няма да ми мине", "И това ще отмине", "Боже мой", "Тук жена му пази", "Така ни се пада" и други, те спокойно можеха да са самостоятелни. Интересни дуетни песни са:

- "Тръгвай си" (диалога между бедното момче и богатото момиче, които са се влюбили)

- "Куршум" (разговор между плейбоя, излъганата и приятелката й)

- "Излъжи ме" (но все пак можеше да е само с двама изпълнителя)

- "По такива си падам" (за младо момче и зряла жена)

- "В твоите очи" (две жени, лъгани от един и същи мъж)

На Стораро дуетите му със синовете също са си за двама изпълнители.

Но това да ми се наредят 2, 3, 4 имена да пеят части от една песен, показва, че продуцентът е искал да даде шанс на повече от едно от протежетата си или да се търси интерес към по-слаб изпълнител с помощта на по-силен.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Гальо каза:

Колко много глупости, излез просто и виж на какво космическо ниво са Преслава и Галена пред всички останали, виж как се приемат всичките им песни и пак се върни да правиш топ 10,20,30 :D 

Честно казано когато съм бил на клуб без участие на конкретна певица, някак си се усещат реакции към конкретни песни, а не толкова към изпълнители. Като човек, който е успял да хване попфолка в няколко десетилетия мога да ти кажа, че в предното десетилетие когато нямаше чалготеки и пренасищане, а звучаха по 8-10 чалги на вечер хората умираха от кеф на всяка песен на Азис, ДесиСлава, Ивана и Анелия. И много малко песни на други изпълнители успяваха да влязат в клубовете, дори и да бяха някакви хитове. Тези реакции от онова време са много по значими, сега трудно се отсяват песни из между всичката чалга по клубовете.

Освен това нека не изкарваме нещо извънземно някакви  си приеми, защото 1-2/50 от народа излиза по такива заведения. За останалите 48-49ти чалгата и чалгаджийките нямат никакъв принос и не са нищо величествено. Малцина, които са били в риалитита от чалгата са ае отличили с вот на доверие и народна любов. И Преслава и Галена не са сред тях. И ако Галена е отбягвала подобни формати по ясни причини, то Преслава бе в няколко и беше доста далеч от отношението на народа към Деса, Софка и дори Кама и Азис. А всъщност едно участие в подобен формат ти гарантира и по големи хонорари, и по голяма популярност, и по голям таргет, който те гледа и слуша, отколкото 2 мегахита в клубовете. В този ред на мисли есин Фики, който няма изявен хит, през 2020 е по успешен и обичан от разни певачки с клубни хитове. Има имена, които могат и по 5 години да нямат хит, но са изградили статут на звезди, а други, които всяка година имат уж хитпве, но спрат ли да издават изпадат много бързо зад борда. И ако Преслава има все пак някакъв звезден статут и извън чалгата, то Галена за чалгата може да е най голямата и актуалната, но извън нея си е бита карта без народно признание. 

  • Like 1

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko locked, unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...