Jump to content

Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 12 минути, SG каза:

Но нека да сме честни- връх като този на Ивана никой друг след 2000 няма. Преслава имаше Лъжа е, Водката, Новата ти и още 1-2 от тази ранг, разпръснати в различни години. Същевременно имаше и разни като Мъж на хоризонта и Когато съмне, предназначени повече за младежкия таргет. Единствено това, че Пайнер я налагаха бясно в онези години я направи нещо повече в от други звезди, които са имали подобни по сила хитове от същите години. Да не забравяме също така, че в една 2008 Араджии дори мачкаха Пайнер, просто не бяха отразявани толкова, защото Пайнер имаха имиджа на монопол. Такива колебания няма как да се видят при Ивана по време на нейния връх- дали някой ще го отрече това? Коя се е задържала повече време актуална е съвсем друг въпрос.

 

Романтизираш отминалите времена, което е напълно нормално. 

Сравняването на Преслава и Ивана е неумеустно, защото макар и близки като време, властваха в съвсем различни ситуации - всичко се промени за изключително кратко време, колкото и да не сме го осъзнавали навремето.

Ивана - доминация 2004-2006, когато телевизията е основен източник на информация, чалгата не е тема-табу, четат се вестници, а достъпът до интернет е лукс за масата > лесно може да се манипулира общественото мнение, защото източниците на информация са ограничени. Освен това като имаш една, която ти се показва навсякъде и постоянно е повтаряно, че е "Певицата на народа" в главата ти остава спомена "Ивана беше култ, нямаше друга на това ниво". 

Преслава - доминация 2007-2010, интернет е навлязъл все повече в ежедневието и драстично се усеща отдръпване от телевизия и радио, има купища сайтове, форуми и т.н. - контролът на информация става доста по-сложен. Освен, че Пайнер вече няма чак такова влияние да избира коя да е първа и коя втора, нашите съзнания като потребители са заети с много повече личности и поглеждайки назад във времето, не си спомняме за култ към една. 

Не омаловажавам успехите и вечните хитове на Ивана в никакъв случай! Смятам просто, че е нелепо да се сравняват пиковите периоди на двете. Все едно да тръгнем да сравняваме Преслава 2007 с Галена 2013 - съвсем различни реалности. Спорът между двете бивши приятелки тук винаги е бил на база актуалното им състояние.

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Starboy каза:

Бързо всички в профила на Галин да гласуваме с "НЕ", кой с колкото профила има.

Между другото тая песен я чух преди няколко дни и не е никак зле, отсичам, че е хит.

 

Ох,добре че ми я припомни. Това ми е топа тая година,забравете,че казах че любимата ми песен е на Теофиков и Грахич!

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, xroflx9 каза:

Ох,добре че ми я припомни. Това ми е топа тая година,забравете,че казах че любимата ми песен е на Теофиков и Грахич!

Това няма да го забравя никога, нито пък това, че фокса каза че дуета на Детелина е хита на годината :ba: 

А тук ми го сравнявахте с някакви Деситки и Диарии... 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, asylum каза:

Е, кога е била в Топ 3, та камо ли да се е запътила към върха!? В Топ 10 може би да, но никаква песен не се помни от втория й пайнерски период. Не броя дуета с Гафлена. 

E не е така. В друг живот и дуета и с Джордан също са много големи хитове и песни, които категорично остават в жанра.. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Сашо каза:

E не е така. В друг живот и дуета и с Джордан също са много големи хитове и песни, които категорично остават в жанра.. 

И "И на всички като тебе" си беше супер хит. "Периферни" песни като "Не го прави", "И това ще преживея", "Нека да е тайно", както и включванията в песните на Константин и Джордан също бяха на топ ниво. Има и няколко флопа, но коя няма.

На нея след втората бременност рязко й спадна желанието да се занимава и не можем да я виним. 

преди 5 минути, -A. каза:

Погледнете само! За съжаление това новите лидерки на Алфа и Пашев няма да го усетят.

Тъкмо тръгнах да те оборвам и видях, че си писал само за лидерКи - съгласна съм!

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Blueberry каза:
 

Романтизираш отминалите времена, което е напълно нормално. 

Сравняването на Преслава и Ивана е неумеустно, защото макар и близки като време, властваха в съвсем различни ситуации - всичко се промени за изключително кратко време, колкото и да не сме го осъзнавали навремето.

Ивана - доминация 2004-2006, когато телевизията е основен източник на информация, чалгата не е тема-табу, четат се вестници, а достъпът до интернет е лукс за масата > лесно може да се манипулира общественото мнение, защото източниците на информация са ограничени. Освен това като имаш една, която ти се показва навсякъде и постоянно е повтаряно, че е "Певицата на народа" в главата ти остава спомена "Ивана беше култ, нямаше друга на това ниво". 

Преслава - доминация 2007-2010, интернет е навлязъл все повече в ежедневието и драстично се усеща отдръпване от телевизия и радио, има купища сайтове, форуми и т.н. - контролът на информация става доста по-сложен. Освен, че Пайнер вече няма чак такова влияние да избира коя да е първа и коя втора, нашите съзнания като потребители са заети с много повече личности и поглеждайки назад във времето, не си спомняме за култ към една. 

Не омаловажавам успехите и вечните хитове на Ивана в никакъв случай! Смятам просто, че е нелепо да се сравняват пиковите периоди на двете. Все едно да тръгнем да сравняваме Преслава 2007 с Галена 2013 - съвсем различни реалности. Спорът между двете бивши приятелки тук винаги е бил на база актуалното им състояние.

То е нелепо самото сравнение с Ивана. Тя милата буквално 3 години беше на върха 2003,2004,2005.

Като дайте са сме честни 2003 и 2004 бяха също толкосва силни за Глория и Анелия. Въобще тотален едноличен лидер Ивана не мисля, че е била. Това, че е дала процента си на Митака и тогава беше налагана брутлано е друг въпрос. 

Преди 2003 пак се опитаха да я натрапят през 2001 не заслужено на гърба на Глория, Камелия, Деса, Цветелина и нв знам си кой. Да, дебюта й беше супер силен, но една година слвд него да я правят певица на 2001, айде моля. 

Преса от друга страна 2005 беше равностойна на Ивана и след това си беше тотален лидер до 2008 и 2009. След това обаче вианги се е борела за топ 2 или топ 3. Ивана след пика си станс треторазрядна. Вижте, че и до днес от 2006 няма голям хит. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Blueberry каза:

И "И на всички като тебе" си беше супер хит. "Периферни" песни като "Не го прави", "И това ще преживея", "Нека да е тайно", както и включванията в песните на Константин и Джордан също бяха на топ ниво. Има и няколко флопа, но коя няма.

На нея след втората бременност рязко й спадна желанието да се занимава и не можем да я виним. 

Тъкмо тръгнах да те оборвам и видях, че си писал само за лидерКи - съгласна съм!

 

Забравих И на всички като теб. 

Доста хитове е навъртяла за 5 години, не може да се отрече. Мене и флоповете й ми харесват. Примерно Смени паролата си и тая Бия ти заето много ме кефят. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Blueberry каза:

Това няма да го забравя никога, нито пък това, че фокса каза че дуета на Детелина е хита на годината :ba: 

А тук ми го сравнявахте с някакви Деситки и Диарии... 

Не се радвай..виждаш какво се случва като стана фен на някого. Дори Диона започва да флопва вече. Баси кармата.

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана и Глория в случая са "който не се адаптира - да умира". 

Е все пак има и случаи като Анелия, която потъна и с разнообразие. 

  • Love 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Starboy каза:

Сг, пиле, не съм ти чел коментарите след първо изречение, мързи ме да прочета и това, което си ми писал. Не визирам никого конкретно, само казвам, че буквално на никой не му пука за тия награди и по какъв ред са се получили. Важна е адаптивността и актуалността, Преси има ли ги? Има ги. Точка. Лека вечер и слушай Те келас!

Ок, радвам се, че не си визирал мен. Бих го приел като лична обида след целия ми усилен хейт спрямо любимата ми гюбекчийка още да се води, че ме е яд задето някоя си друга била над нея... за което си е виновна единствено гюбекчийката.:sneaky2:

За награди на никой не му пука към днешна дата, но за времето си бяха важен движещ фактор.

Мерси за поздрава.:1000(14):

-A, Blueberry, ще се съглася с вас, че времената са били различни. Това обаче само по себе си потвърждава моето твърдение, че Ивана е имала по-висок връх, независимо от причините. На нея и самото й излъчване беше като на певица на народа, нямаше как българите да не я награбят.

А ако ще говорим за интерес на публиката... и Десови винаги можем да говорим как тя дори и след пречките в предния ми пост и след като сама си изгони феновете с дълги паузи и ужасна продукция, пак прави по 5-6 милиона на клиповете си. Говорим за певица от 1996, на която всичките й peer-ки освен една отдавна се водят бабички в пенсия. Но мен лично би ме било срам към днешна дата това да го повтарям при всеки разговор за нея, както често се случва с Преслава, въпреки че и тя отдавна е една безлична комерс певица, която много-много не си заслужава защитите на феновете.

Oh my, коментирам твърдение на Пресов фен като това, че тя горката била невинна задето й давали чужди награди, и накрая се оказвам обясняващ се на 10 човека, които са реагирали защитно.😄 Ramania is too much.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , adorable каза:

Не е заради това, а впоследствие нещо допълнителни впечатление, Преслава в последните години като отношение стана много зле. Към фенове, към всичко. Всичко й е подигравка на нея, голяма лисица е.

Каквото и да си мисли за нея, малко професионализъм няма да й навреди. Можеше да игнорира въпроса най малкото.
 

преди 5 часа , adorable каза:

Хубаво е, че си фен, аз лично и като потребител и модератор те уважавам отдавна, но специално тук не мисля, че си прав. Напротив, точно Преслава е виновна за доста неща - ако нещата са били изкривени от самото начало, Преслава ги доизкриви. Направо се оака с тези награди и тия напъни да е титулярка. Съсипаха бранша с тия простотии, не че е била сама в цялата работа, ама водеше парада. И е лукава и подмолна. "Какво съм ви дала"... За какво са й всички тия тенекии - ни концерт сме видели, нито участията са й кой знае какво - бил съм, та знам, нито пък отношението е на ниво. Само едни песни и дотам, и то пък такива, дето минават и заминават. Както казва Камелия - "Не мога да уважавам някого само заради таланта му".

Не разбирам защо непременно трябва да има врагове. Ако приспаднем получателите на награди по милост в групичката на Преслава и Ивана, ще излезе, че почти всичките им изпълнители са виновни за разгрома на наградите, защото по съществото също не са правдоподобно раздадени. Наградната им система никога не е била честна и обективна, и ги спряха по напълно обективни причини. Бяха забавни и имаше драма, ако не друго.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , SG каза:

Просто ми е тъпо да гледам, че в Рамания и към 2020 се прокарват такива възгледи за Преслава.

Именно защото е 2020, трябва да спрем да мислим като в 2011. Не сме тийнове вече.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , asylum каза:

Е, кога е била в Топ 3, та камо ли да се е запътила към върха!? В Топ 10 може би да, но никаква песен не се помни от втория й пайнерски период. Не броя дуета с Гафлена. 

2016 ДесиСлава беше в топ 3. И на всички като теб, Нека да е тайно, В друг живот и И това ще преживея са все песни, които са оставили следа. Недей да завиждаш, чв нито една от хубостниците ти не може да помирише топ 20. Много грозно и злобно... 

преди 2 часа , Danger. каза:

“Може да нямам самостоятелна песен от един век, ама за сметка на това вече приличам на Галена!”

34E13156-4ED0-417D-B260-426D2F0DDEBC.png

Галена щото малко се постара в периода 2011-2013 да прилича на Алисия. А в предното десетилетие преди 2010 сума и изкопирани прически и стайлинги от Деса. 

Дразните като мислите, че целия свят се вълнува от Галена. Да, на върха на чалгата, но в най мизерния и вид и период. 

  • Like 2
  • Dislike 2

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Сашо каза:

Забравих И на всички като теб. 

Доста хитове е навъртяла за 5 години, не може да се отрече. Мене и флоповете й ми харесват. Примерно Смени паролата си и тая Бия ти заето много ме кефят. 

Реално флоповете на Деса са Не го прави, Започваме на чисто и Имаш ме. Вторник беше, Бия ти заето и След хиляда жени са далеч от флопове. Деса просто слвд като роди спря да се опитва да задържи мястото си. Пускаше по 1-2 песни годишно, не търсеше имтересни партньори за колаборации, което е много важно към днешна дата. Ако не са успешните колаборации и дуети, много от актуалните отдавна да са зад борда. Само това ги спасява

преди 3 часа , SG каза:

Ок, радвам се, че не си визирал мен. Бих го приел като лична обида след целия ми усилен хейт спрямо любимата ми гюбекчийка още да се води, че ме е яд задето някоя си друга била над нея... за което си е виновна единствено гюбекчийката.:sneaky2:

За награди на никой не му пука към днешна дата, но за времето си бяха важен движещ фактор.

Мерси за поздрава.:1000(14):

-A, Blueberry, ще се съглася с вас, че времената са били различни. Това обаче само по себе си потвърждава моето твърдение, че Ивана е имала по-висок връх, независимо от причините. На нея и самото й излъчване беше като на певица на народа, нямаше как българите да не я награбят.

А ако ще говорим за интерес на публиката... и Десови винаги можем да говорим как тя дори и след пречките в предния ми пост и след като сама си изгони феновете с дълги паузи и ужасна продукция, пак прави по 5-6 милиона на клиповете си. Говорим за певица от 1996, на която всичките й peer-ки освен една отдавна се водят бабички в пенсия. Но мен лично би ме било срам към днешна дата това да го повтарям при всеки разговор за нея, както често се случва с Преслава, въпреки че и тя отдавна е една безлична комерс певица, която много-много не си заслужава защитите на феновете.

Oh my, коментирам твърдение на Пресов фен като това, че тя горката била невинна задето й давали чужди награди, и накрая се оказвам обясняващ се на 10 човека, които са реагирали защитно.😄 Ramania is too much.

Не знам зщо всеки път пропускаш Софи Маринива. Кама, Деса и Софка са живи легенди на чалгата. 

  • Like 1

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, zai4eto82 каза:

Днес заедно с Преслава,  ужас

 

FB_IMG_1598074408356.jpg

Какъв ужас, това до което се опитваш да достигнеш, Преси го е завоювала преди години, многократно.... ако ме разбираш. Enjoy!

  • Haha 7
Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 часа , Сашо каза:

Добре, че беше Оргазъм, че Андреа да се сети да се прави на лесбийка.


А певицата на 2001г. е ясно, че не е Ивана. Реално погледнато е Рени. 

  • Haha 4
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , Fast каза:

Именно защото е 2020, трябва да спрем да мислим като в 2011. Не сме тийнове вече.

И да мислим като за 2020 пак възприятията спрямо Преслава са нереални във форума. Ще го кажа така, както вчера казвах и другите неща за нея- без хейт, а с поглед ясно над неща, които са видими с ясно око.  Ако не гледаме все по-затихващата инерция на Преслава, за 2020 тя и в Топ 10 не влиза по успехи и за това си е виновна съвсем сама. Всеки, който има повече от един среден хит е над нея за годината. Но междувременно тук се живее именно с възприятията от предни години и затова е като някакъв закон да я водим сред най-недостижимите актуални. Все едно Десови да бяхме изтъквали така нашата в края на 2018 след трите й стабилни средни хита. Ами не става, има разлика между актуален и между западнал актуален по инерция.

Поначало там е разликата между дял от феновете на Преслава и феновете на останалите- не е нужно тя наистина да е на ТОП позициите винаги, за да се води, че никога не е спирала да е на върха. А точно пък тази година малките съвсем издухват и нея, и всички останали- факт. Единствено Галена може да бъде изтъкната като актуална на тяхното ниво, защото си направи два големи хита жената, а и хита от края на предната година мачкаше и в тази. А за нея, също като за Преслава съм казвал, че ми идва в повече толкова години да се налага да приемаме лидерството само на едни и същи продукти. Но когато нещо може да се признае- признава се.

преди 7 часа , Slavi каза:

Не знам зщо всеки път пропускаш Софи Маринива. Кама, Деса и Софка са живи легенди на чалгата. 

Софка в повечето случаи не я слагам, защото тя ми е някак колеблива.  Знаем си, че народа си я е признал като гласище, също както е признал и Десислава. Но и Софка реално си я кара на стари лаври през повечето време, нови хитове прави веднъж на високосна. Докато на Дес и Камс дори и провалите им привличат някакъв интерес, да не говорим че и до ден днешен си имат някаква фен маса, а и че от години не спират да мачкат с брой участия.

Но да, ако има трета, която да споменем до тях, това е Софи. Остават си във времето като трите най-големи певици от 90-те.

  • Like 1
  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, SG каза:

И да мислим като за 2020 пак възприятията спрямо Преслава са нереални във форума. Ще го кажа така, както вчера казвах и другите неща за нея- без хейт, а с поглед ясно над неща, които са видими с ясно око.  Ако не гледаме все по-затихващата инерция на Преслава, за 2020 тя и в Топ 10 не влиза по успехи и за това си е виновна съвсем сама. Всеки, който има повече от един среден хит е над нея за годината. Но междувременно тук се живее именно с възприятията от предни години и затова е като някакъв закон да я водим сред най-недостижимите актуални. Все едно Десови да бяхме изтъквали така нашата в края на 2018 след трите й стабилни средни хита. Ами не става, има разлика между актуален и между западнал актуален по инерция.

Поначало там е разликата между дял от феновете на Преслава и феновете на останалите- не е нужно тя наистина да е на ТОП позициите винаги, за да се води, че никога не е спирала да е на върха. А точно пък тази година малките съвсем издухват и нея, и всички останали- факт. Единствено Галена може да бъде изтъкната като актуална на тяхното ниво, защото си направи два големи хита жената, а и хита от края на предната година мачкаше и в тази. А за нея, също като за Преслава съм казвал, че ми идва в повече толкова години да се налага да приемаме лидерството само на едни и същи продукти. Но когато нещо може да се признае- признава се.

Софка в повечето случаи не я слагам, защото тя ми е някак колеблива.  Знаем си, че народа си я е признал като гласище, също както е признал и Десислава. Но и Софка реално си я кара на стари лаври през повечето време, нови хитове прави веднъж на високосна. Докато на Дес и Камс дори и провалите им привличат някакъв интерес, да не говорим че и до ден днешен си имат някаква фен маса, а и че от години не спират да мачкат с брой участия.

Но да, ако има трета, която да споменем до тях, това е Софи. Остават си във времето като трите най-големи певици от 90-те.

Колко много глупости, излез просто и виж на какво космическо ниво са Преслава и Галена пред всички останали, виж как се приемат всичките им песни и пак се върни да правиш топ 10,20,30 :D 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Гальо каза:

Колко много глупости, излез просто и виж на какво космическо ниво са Преслава и Галена пред всички останали, виж как се приемат всичките им песни и пак се върни да правиш топ 10,20,30 :D 

Знам на какво ниво са... Галена заради неуморния си труд и видимия превес в по-голямата част от предното десетилетие. Преслава основно заради инерцията от преди, която винаги я урежда за сносен прием дори и на не толкова хитовите песни. 

А сега да направим сравнението конкретно за тази година- Беден в сърцето срещу успехите на Денис, Галена, Емилия, Малката, Десита, Лидия, Диона, Меди, Емрах, Константин... Май станаха десет, всичките разбиващи с нещо повече от среден хит, направен заради името.

  • Like 2
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Никой не е казвал, че Преслава не е име, добър изпълнител и т.н. Но като цяло хората вече не са интересуват от чалга така, както преди - разберете го и се запитайте защо е така.

Говорехме за наградите. Да, вече нямат значение. Щом нямат, защо едно време драпаха за тях? И не е била само Преслава, разбира се, но Митко им позволяваше да си разиграват коня и да тропат с крак. Бахти женското его. Имало е много абсурдни награди, особено на последната церемония. Мария, дето си изкупи тиража на албума?! Определено за нея са гласували, да знаете. Или Галена за концертен изпълнител - при положение че единственият изпълнител в съответната година с голям концерт беше Глория. Дори Емилия и Камелия, като коментираха наградите тогава, казаха, че тая награда не е заслужена, а знаете, че те се кефят на Галена като цяло. Камелия се изказа и за наградата на Цветелина Янева за балада, дето я освиркаха. Т.е. тя винаги е изказвала принципни позиции, без значение кого харесва като изпълнител.

Така че, не е само Преслава намесена в цялата схема, но просто това полакомяване за още, и още, и още... Спокойно, де, ето - мина му модата и на това. Едно голо име творческа биография не прави. Понеже нали всичките са толкова "бедни", че не могат да правят концерти, после излизат и реват да отворят дискотеките. Милиони гледания и след години никой не помни кой какво е пял. Помнят се "Нямаш сърце", "Водка с утеха".

Въпросът е, песен като тази - кога?

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Извинявайте ама Ивана не я пенсионира пайнера с 'мегазвезда' а я пенсионира публиката по стадионите когато 2/3 от стадионите се изнасяше на нейните песни. Това ли й е прословутия недостижим връх, която никоя друга чалгарка не била достигнала?

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko locked, unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...