Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

 

Знаеш ли, мисля че проблемът е и в Ютуб и разните платформи, които правят изключително близко всеки клип.

 

Дори хората, които ползват трендинг на Ютуб, които не са малко, когато дадена песен изпадне оттам и се забравя. А една песен може да седи в трендинг най-много месец. Така че по презумция, песните се забравят за месец-два. Въртим ги до откат и ни омръзват супер бързо. Нормално.

 

Освен това повечето продуценти разчитат на музиката в днешни дни. Тя е супер важна, но когато текстът не може да грабне по-голяма аудитория, няма как да се задържи във времето. Текстовете са разговорни и елементарни, също както и ежедневието на хората и затова като всеки битовизъм, просто си отминават.

 

За дългосрочни успехи, текстът трябва да е хем нещо простичко и запеваемо, хем нещо уникално и различно. И да грабва големи аудитории.

 

Реално, Деспасито успя заради музиката. И то благодарение на милионите гледания от латино държавите, които буустнаха самата песен. Ако не бяха те, сега нямаше да има над 5 милиарда.

Нямаше да има и Депресито.

Съгласен съм, има нещо такова. Като цяло все още се наблюдават финалните етапи на преходът на музиката към стрийминга. А за подобен преход явно трябват повече от около десетте години, в които тече този процес първо покрай YouTube, после Spotify, Google и т.н. Не искат толкова бързо да зарежат напълно чистите продажби, както направихме ние и затова вече сме си навлезли пълноценно в стрийминг ерата :1000 (29): Но в световната музика става въпрос за много по-голям мащаб, разбира се.

Когато процесът вече приключи напълно, с този вид на музиката ще стане по-лесно и самите хитове да се задържат повече без задължително да са в Trending или други подобни. Просто заради самите песни, независимо дали са вървежни или не. Или заради изпълнителите, де, има голям потенциал за много бъдещи сензации.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 5k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Не ти ли харесва Копакабана на Анелия?

Ако бъда честен, слушах я 3-4 пъти в деня на премиерата и я захвърлих. Това лято нито една песен от чалгата не ме е грабнала истински.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако бъда честен, слушах я 3-4 пъти в деня на премиерата и я захвърлих. Това лято нито една песен от чалгата не ме е грабнала истински.

 

Mnogo тъжно. :whistling:

 

Много ме кефи тая песен. Също и Цяло лято почнах да слушам. И Чики Рики... естествено, ще ми омръзнат до седмица-две.

 

Така или иначе, световната музика ми е 70% от плейлистата. 20% бг поп и 10% чалга. А имаше лета, когато 100% бях на чалга.

Link to comment
Сподели в други сайтове

На мен ми е чудно защо повечето изпълнители вече не си дават зор, щом от тази музика изкарват пари. Повечето големи имена си оставиха летните предложения за юли-август, когато гледаемостта почти винаги е намаляла и рядко е скандално голяма. Някои дори още не са пуснали песен. Липсата на награди ли им уби така мотивацията? :dontknow: И ако е тя- защо просто не се възползват да си налагат имената сега, когато вече почти няма лансиране от фирмата и нещата могат да се получат естествено?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Mnogo тъжно. :whistling:

 

Много ме кефи тая песен. Също и Цяло лято почнах да слушам. И Чики Рики... естествено, ще ми омръзнат до седмица-две.

 

Така или иначе, световната музика ми е 70% от плейлистата. 20% бг поп и 10% чалга. А имаше лета, когато 100% бях на чалга.

Никога не ми се е случвало да нямам утвърдени любими песни през лятото. Може би е знак че трябва да се отдръпна от жанра за малко.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо има изненадани, впредвид фотошоп изцепките и, беше ясно. Иначе на мен така ми харесва повече, прилича на две Пресили от периода след като беше родила. Или като слязла от платно на Владимир Димитров - Майстора. Най-малкото вече прилича на индивид от женски пол, а не на зле гримиран траверс.

Добре си е, не знам що се комплексира и разтяга снимки. Иначе и аз се сетих за глезените на Пресила.

 

Май наистина само Петра може да раздвижи жанра. Тоест да го разгазира! :D

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Никога не ми се е случвало да нямам утвърдени любими песни през лятото. Може би е знак че трябва да се отдръпна от жанра за малко.

 

Аз съм в тази ситуация от около 2 години. Явно бавно всеки чалгар е обречен да мине през този период. Въпросът дали след всичко, ще сме чалгари хахах :whistling:

Link to comment
Сподели в други сайтове

meleto, честно казано като те чета, оставам с впечатление, че "наблюденията" ти за световната музика са само от това, което си пускаш сам в youtube/ти тръгва автоматично, а не са базирани на следене на ситуацията.

 

Да се твърди, че хит като Деспасито не е имало от пет години и няма да има отново, при положение, че В ГОДИНАТА на Деспасито имаше хит като него... е меко казано нелепо! :lol:

 

"Happy", "Lean on", "Shape of you", "Chandelier", "Let it go" - все огромни световни НЕсезонни хитове от последните години. Но ако се следят само цифри в Youtube, няма как да се види. ;)

 

Няма проблеми с музиката (централно), ако някой твърди, че е така, не знае как да си търси музика. :) В чалгата обаче има, това е неоспоримо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

meleto, честно казано като те чета, оставам с впечатление, че "наблюденията" ти за световната музика са само от това, което си пускаш сам в youtube/ти тръгва автоматично, а не са базирани на следене на ситуацията.

 

Да се твърди, че хит като Деспасито не е имало от пет години и няма да има отново, при положение, че В ГОДИНАТА на Деспасито имаше хит като него... е меко казано нелепо! :lol:

 

"Happy", "Lean on", "Shape of you", "Chandelier", "Let it go" - все огромни световни НЕсезонни хитове от последните години. Но ако се следят само цифри в Youtube, няма как да се види. ;)

 

Няма проблеми с музиката (централно), ако някой твърди, че е така, не знае как да си търси музика. :) В чалгата обаче има, това е неоспоримо.

 

Има проблеми в световната музика- и там е слабо. Ако 2017 още от февруари се знаеше кой ще е летния хит и кой за годината и това беше Деспасито, то 2018 няма такъв утвърден хит. Излизат песни и дотам- и в световната музика, и в попфолка е слаба година като в попфолка е трагично направо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма проблеми с музиката (централно), ако някой твърди, че е така, не знае как да си търси музика. :) В чалгата обаче има, това е неоспоримо.

Ами достатъчно е да тръгнем да се замисляме колко големи мега хита и известни на повечето хора изпълнители има тази тодина… и ще видим, че действително има проблем. Няма изявена певица, която да прави номер 1 хит след номер 1 хит, че и мъж-певец няма тази година, а за миналата си беше Ед. Карди Би можем да я наречем нещо такова, но тя със сигурност не е популярна сред хората на всички възрасти по целия свят, както през годините са били едни Мадона, Бритни, Бионсе, Риана, Лейди Гага, Кейти Пери, Тейлър Суифт, Адел или първообразът на въпросната певица Ники Минаж… Има някакъв опит Дуа Липа да се направи лидерка, но при тази рап инвазия в Щатите това е трудно да стане и кой знае дали някога ще успее да направи и един номер 1 хит там. Същевременно има разни хитове в различни комерсиални стилове, които действително нашумяват по света, но изпълнителите в повечето случаи или са one hit wonder-и, или пак не са толкова масови, че всички да знаят тях и хита им. И вече чат-пат има някой хит като Деспасито, а преди имаше много повече такива всяка година.

Проблемът в световната музика е очевиден, щом дори и самата Кралица на попа говори за това. Разбира се, както вече казах, проблемът далеч не е толкова голям като този в чалгата, където дори и избор няма. Да се стягат всички.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами достатъчно е да тръгнем да се замисляме колко големи мега хита и известни на повечето хора изпълнители има тази тодина… и ще видим, че действително има проблем. Няма изявена певица, която да прави номер 1 хит след номер 1 хит, че и мъж-певец няма тази година, а за миналата си беше Ед. Карди Би можем да я наречем нещо такова, но тя със сигурност не е популярна сред хората на всички възрасти по целия свят, както през годините са били едни Мадона, Бритни, Бионсе, Риана, Лейди Гага, Кейти Пери, Тейлър Суифт, Адел или първообразът на въпросната певица Ники Минаж… Има някакъв опит Дуа Липа да се направи лидерка, но при тази рап инвазия в Щатите това е трудно да стане и кой знае дали някога ще успее да направи и един номер 1 хит там. Същевременно има разни хитове в различни комерсиални стилове, които действително нашумяват по света, но изпълнителите в повечето случаи или са one hit wonder-и, или пак не са толкова масови, че всички да знаят тях и хита им. И вече чат-пат има някой хит като Деспасито, а преди имаше много повече такива всяка година.

Проблемът в световната музика е очевиден, щом дори и самата Кралица на попа говори за това. Разбира се, както вече казах, проблемът далеч не е толкова голям като този в чалгата, където дори и избор няма. Да се стягат всички.

Drake says hi.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами достатъчно е да тръгнем да се замисляме колко големи мега хита и известни на повечето хора изпълнители има тази тодина… и ще видим, че действително има проблем. Няма изявена певица, която да прави номер 1 хит след номер 1 хит, че и мъж-певец няма тази година, а за миналата си беше Ед. Карди Би можем да я наречем нещо такова, но тя със сигурност не е популярна сред хората на всички възрасти по целия свят, както през годините са били едни Мадона, Бритни, Бионсе, Риана, Лейди Гага, Кейти Пери, Тейлър Суифт, Адел или първообразът на въпросната певица Ники Минаж… Има някакъв опит Дуа Липа да се направи лидерка, но при тази рап инвазия в Щатите това е трудно да стане и кой знае дали някога ще успее да направи и един номер 1 хит там. Същевременно има разни хитове в различни комерсиални стилове, които действително нашумяват по света, но изпълнителите в повечето случаи или са one hit wonder-и, или пак не са толкова масови, че всички да знаят тях и хита им. И вече чат-пат има някой хит като Деспасито, а преди имаше много повече такива всяка година.

Проблемът в световната музика е очевиден, щом дори и самата Кралица на попа говори за това. Разбира се, както вече казах, проблемът далеч не е толкова голям като този в чалгата, където дори и избор няма. Да се стягат всички.

Защо трябва да има едноличен лидер? Сега има разнообразие. На мен не ми стига времето да изслушам всички песни, които искам, не мисля, че има криза.

В момента има хип-хоп - Дрейк и Тайга с хитове, Пост Малоун, Карди Би; има поп - Ариана, Деми, Дуа, Камила, Селена, Шон Мендес се разписаха с поне по един хит в последните месеци, има латино - Шакира и Малума, Джей Балвин, Ники Джам имат по 1-2 световни хита в последно време, има EDM - Clean Bandit, Зед, Кайго, Мартин Гарикс, има рок - Imagine Dragons, 5sos, 21 pilots... сто пъти предпочитам разнообразието, пред това големите имена да властват.

Link to comment
Сподели в други сайтове

meleto, честно казано като те чета, оставам с впечатление, че "наблюденията" ти за световната музика са само от това, което си пускаш сам в youtube/ти тръгва автоматично, а не са базирани на следене на ситуацията.

 

Да се твърди, че хит като Деспасито не е имало от пет години и няма да има отново, при положение, че В ГОДИНАТА на Деспасито имаше хит като него... е меко казано нелепо! :lol:

 

"Happy", "Lean on", "Shape of you", "Chandelier", "Let it go" - все огромни световни НЕсезонни хитове от последните години. Но ако се следят само цифри в Youtube, няма как да се види. ;)

 

Няма проблеми с музиката (централно), ако някой твърди, че е така, не знае как да си търси музика. :) В чалгата обаче има, това е неоспоримо.

Аз не слушам световна музика и от изброените знам само Деспасито и тази на Сия, която научих от изпълнение на Кристиан Костов. Не всички слушаме световна музика, но няма човек в бг, който да не знае Деспасито. Предполагам и в света е така. Без значение дали се харесва или не. Както и Шушаната. Това са песнивлезли в дома на всеки един българин дали с пародиране, слушане, гледане по тв или обсъждане.

 

Другите песни вероятно съм ги слушал по радиостанциите, н0 като имена не ми говорят нищо, така че не може да се каже , че често има хитове като Деспасито. Деспасито беше хит като гангам стайл, адел с втория си албум.

Знам, че ти слушаш основно такава музика. но аз предпочитам изпълнителите от предното поколение - Майкъл Джексън, Селин Дион, Марая Кери, Фреди Меркюри и т.н. Сегашната ми е твътрде модерна и ми липсва мелодия. Разбира се има и много приятни неща - Ед Шийран, Уикенда, Бруно Марс, Адел. Обожавам ги, но са единици топ имената с истински добра музика...

 

 

 

А на Мелето, мога да му кажа, че явно през 2015 не е бил в БГ , че да говори такива простотии за В твоите очи. Не била масов хит... Да, нямаше пика на Шушана, но остана във времето и до днес песните които излизат - след 2 месеца са след нея в попнейбъла, така че глупости не ми се четат... Хитове като В твоите очи се раждат много рядко. Нямам търпение до година две да оглави канала на планета като най гледаната им песен. Всеки мечтае за такъв хит, който освен по дискотеките , че се въртя по 3 пъти в период на година, беше признат и като стойностна песен, която ще остане във времето. За тази песен в тубата няма и 10 лоши коментара. Истински народен хит!!!!!!

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Книги се пишат за да се разкаже нещо, което публиката не знае, а не за да се пренапишат автобиографии в удобен за логаритмуване вид. Нормално е големите звезди да седнат един ден и да напишат своята гледна точка за кариерите и живота си, но нали всички тук без изключение знаем коя книга в чалгата се чака и защо? Да не бъдем наивници и да вярваме, че на Митко Пайнера и бенефициентите на не много заслужена слава от началото на века, които днес си стоят у дома и де факто кариерите им свършиха ще минат между капките и няма да им се наложи да прочетат в книга онова, което от 15-20 години ревниво пазат от публиката. Но нека мине достатъчно време и активните кариери поприключат, па тогава ще се седне и ще се разкаже. Нека ги яде отвътре повечко време виновните, за да почувстват и те как съдбата има и друго лице.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо трябва да има едноличен лидер? Сега има разнообразие. На мен не ми стига времето да изслушам всички песни, които искам, не мисля, че има криза.

В момента има хип-хоп - Дрейк и Тайга с хитове, Карди Би; има поп - Ариана, Деми, Дуа, Камила, Селена, Шон Мендес се разписаха с поне по един хит в последните месеци, има латино - Шакира и Малума, Джей Балвин, Ники Джам имат по 1-2 световни хита в последно време, има EDM - Clean Bandit, Зед, Кайго, Мартин Гарикс, има рок - Imagine Dragons, 5sos, 21 pilots... сто пъти предпочитам разнообразието, пред това големите имена да властват.

Погледнато от тази точка- да, забелязва се някакво разнообразие в музиката и артистите. Но доста от тези изпълнители нямат успеха на изпълнителите от предишни генерации. Нямат масовото разпознаване като тези, които аз изредих в предния пост (освен разни като Шакира, които поначало са си от предишни генерации). Иначе от темата за световния поп знаеш колко се кефя самият аз на някои от тези изпълнители, мен лично доста от предложенията в световната музика ме радват, дори и да не са на нивото на успех на тези от предишни десетилетия. Но аз съм от хората, които се интересуват, а много други са на принципа каквото достигне до тях- за това научават. А има все по-малко имена и хитове, които да са така. Има си нужда от някакъв рефреш и там, със сигурност.

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

Много рязко нещо е сменила жанра, така без зърна вече отива към мангата и анимето, явно и е омръзнало да е просто анимационен герой. Другия път да си дорисува и пипала към снимките, така и така е почнала да задобрява на фотошопа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много тъпо, че "Копакабана" има толкова малко гледания, най-хубавата песен на Анелия за тази година, няма база за сравенние между нея и онова с Джулия, а ето че няма да стане хит дори както е тръгнало...

Link to comment
Сподели в други сайтове

meleto, честно казано като те чета, оставам с впечатление, че "наблюденията" ти за световната музика са само от това, което си пускаш сам в youtube/ти тръгва автоматично, а не са базирани на следене на ситуацията.

 

Да се твърди, че хит като Деспасито не е имало от пет години и няма да има отново, при положение, че В ГОДИНАТА на Деспасито имаше хит като него... е меко казано нелепо! :lol:

 

"Happy", "Lean on", "Shape of you", "Chandelier", "Let it go" - все огромни световни НЕсезонни хитове от последните години. Но ако се следят само цифри в Youtube, няма как да се види. ;)

 

Няма проблеми с музиката (централно), ако някой твърди, че е така, не знае как да си търси музика. :) В чалгата обаче има, това е неоспоримо.

 

Ами Деспасито е хит от сорта на Макарена. Или като Гангнам стайл. Това казвам.

 

Иначе, изброените от теб наистина са хитове, които не бяха сезонни и се задържаха година-две. Може би към Деспасито се движи най-добре "Shape of you" и продължава силна гледаемост. Другите отминаха или застинаха.

 

Наблюденията ми не са от Ютуб. Следя гледанията в много държави и много рядко изпускам хитове, които са се случили. Дори и на мен да не ми харесват.

 

 

А на Мелето, мога да му кажа, че явно през 2015 не е бил в БГ , че да говори такива простотии за В твоите очи. Не била масов хит... Да, нямаше пика на Шушана, но остана във времето и до днес песните които излизат - след 2 месеца са след нея в попнейбъла, така че глупости не ми се четат... Хитове като В твоите очи се раждат много рядко. Нямам търпение до година две да оглави канала на планета като най гледаната им песен. Всеки мечтае за такъв хит, който освен по дискотеките , че се въртя по 3 пъти в период на година, беше признат и като стойностна песен, която ще остане във времето. За тази песен в тубата няма и 10 лоши коментара. Истински народен хит!!!!!!

 

Не е масов хит. Питай някой, който не слуша много чалга дали я знае. Приятна песен е за слушане и като Ютуб ти я предложи си я слушаш с кеф. Факт. Готина колаборация. Но е далеч от хитове като Кой.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Погледнато от тази точка- да, забелязва се някакво разнообразие в музиката и артистите. Но доста от тези изпълнители нямат успеха на изпълнителите от предишни генерации. Нямат масовото разпознаване като тези, които аз изредих в предния пост (освен разни като Шакира, които поначало са си от предишни генерации). Иначе от темата за световния поп знаеш колко се кефя самият аз на някои от тези изпълнители, мен лично доста от предложенията в световната музика ме радват, дори и да не са на нивото на успех на тези от предишни десетилетия. Но аз съм от хората, които се интересуват, а много други са на принципа каквото достигне до тях- за това научават. А има все по-малко имена и хитове, които да са така. Има си нужда от някакъв рефреш и там, със сигурност.

 

Ако става дума, Шакира и Малума къртят с хитове. Всичко под 3 милиарда не е хит като Деспасито.

 

Песните с под половин милиард са локално популярни. А тези над 500 млн са си стабилни хитове в дадена държава.

Например:

 

- както и тази

 

Тази песен и след година е в топ 20 на popnable и в седмицата има по над 10 млн. 65 седмици вече. До края на годината ако се задържи ще забие 1 милиард. Та, хит е в US.

 

И аз съм на мнение, че няма много последователни хитове от един изпълнител. Просто случайни хитове. Макар че Ед Шийран изкърти няколко пъти за 2 години. Луис Фонси също направи 2 хита, но естествено песента с Ловато е далеч от Деспасито.

Link to comment
Сподели в други сайтове

смешник :mf_surrender:

 

Този е по-голям палячо от Деян Неделчев Икебаната, но само защото има някой друг мускул е супер вървежен, а онзи въпреки големия си талант е обиждан.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...