Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Реално има само едно подобие на истински хит в чалгата и това е Купих ти сърце. И тя дори не е от онези песни, които държавата да знае масово. Но и тази на Тото не е чак такава, защото таргета му са хората до 30-40... и все пак е над останалите за сезона, да. Иначе само дуета на Слави и Криско за годината е познат масово. България нещо си загуби мега хитовете, то не че в световната има чак толкова много титанични предложения, де... Музиката сериозно се нуждае от рестарт.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 5k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Реално има само едно подобие на истински хит в чалгата и това е Купих ти сърце. И тя дори не е от онези песни, които държавата да знае масово. Но и тази на Тото не е чак такава, защото таргета му са хората до 30-40... и все пак е над останалите за сезона, да. Иначе само дуета на Слави и Криско за годината е познат масово. България нещо си загуби мега хитовете, то не че в световната има чак толкова много титанични предложения, де... Музиката сериозно се нуждае от рестарт.

От 9 кладенеца вода. Как реши, че на Тото песента е за до 30-40, а тази на Криско и Слави - не. Защото Слави е на 50 ли? На Тото е с по-дълъг живот, защото е по-сериозна, аз я възприемам като много по-голям хит, макар и да не се радваше на същия първоначален интерес като "Гледай как се прави".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Данните са от YouTube Artists. Там фугират само песни регистрирани в Content ID.

 

Как ще коментираш регреса на Галена? :3fdb8960598fa63e:

 

Знам, аз да си кажа.

 

Е, то този регрес не е от сега. Чудя се как толкова рязко й изчезна нюха за хитове. Впрочем, Галка има само - "Кой" от последните години, всичко друго мина и замина. Даже и "Хавана Тропикана".

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 9 кладенеца вода. Как реши, че на Тото песента е за до 30-40, а тази на Криско и Слави - не. Защото Слави е на 50 ли? На Тото е с по-дълъг живот, защото е по-сериозна, аз я възприемам като много по-голям хит, макар и да не се радваше на същия първоначален интерес като "Гледай как се прави".

Ами този стил музика просто никога не е бил от онези, която по-възрастните в България биха слушали. Не говоря за всички, а за по-големия процент хора над 40. По-трудно ми е да си представя някой човек на средна възраст или още по-малко някоя баба на 80 да седне да я слуша, пък ако ще и с най-сериозната тематика да е. Докато Слави носи малко повече 'народност' с неговото пеене и може да грабне всеки, макар и лично на мен тяхната песен и до ден днешен да не ми допада особено. И все пак, припева като прогърми отнякъде веднага се отличава, на мига разбираш коя е песента. На мен лично при Тото много пъти се е налагало да се заслушвам повече в песента като съм я чувал някъде, за да осъзная, че е неговата, а не някоя друга от българската/световната музика. Защото няма какво да се лъжем- подобни напоследък много по света.

Колко е дълъг живота е друг въпрос. Тото наистина се задържа повече, но все още по-популярната си остава Гледай как се прави.

 

 

Знам, аз да си кажа.

 

Е, то този регрес не е от сега. Чудя се как толкова рязко й изчезна нюха за хитове. Впрочем, тя Галка - "Кой" от последните години, всичко друго мина и замина. Даже и "Хавана Тропикана".

И "В твоите очи" остана. :3fdb8960598fa63e:

Регреса на Галена започна още от 2016, но си спомням, че когато аз твърдях това тогава, тук ме нападаха. Сега виждаме резултата. Поне при нея се случва постепенно и не е като да не може да се надигне отново.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Значи 5 срещу 5 чалга и поп песни за месеца. При положение, че 3 от 5-те поп песни също са чалга, в едната даже си го казват. :1000 (29):

И, разбира се, не се споменава положението за изминалата седмица- 6 чалги срещу 4 поп песни в ТОП 10, а на първо място пак чалга песен.

На жанра просто му трябва няколко обмислени и разбиващи хода от големи изпълнители и от нови имена, за да се спрат приказките за залеза му. Още не мога да повярвам, че чалгарите решиха да се излагат точно като за горещия сезон, вместо точно сега да се възползват да върнат позициите на поп-фолка. :helpsmilie:

 

Еми, общо взето цялото лято е 50 на 50 положението. Само че едната половина има турнета и тв изяви, а другата клубни участия.

 

Истината е, че до 2013-2014, чалгата беше топ и в двете или заемаше 90% от пазара, а сега с амплитуди между 40-60%. Смятай колко няма хитове, щом Назмилер с турска песен са най-гледани. :1000 (10):

 

Не забравяйте, че чалгата винаги е най-силна през есента. Поне в последните 5 години беше така, но като махнаха наградите...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами този стил музика просто никога не е бил от онези, която по-възрастните в България биха слушали. Не говоря за всички, а за по-големия процент хора над 40. По-трудно ми е да си представя някой човек на средна възраст или още по-малко някоя баба на 80 да седне да я слуша, пък ако ще и с най-сериозната тематика да е. Докато Слави носи малко повече 'народност' с неговото пеене и може да грабне всеки, макар и лично на мен тяхната песен и до ден днешен да не ми допада особено. И все пак, припева като прогърми отнякъде веднага се отличава, на мига разбираш коя е песента. На мен лично при Тото много пъти се е налагало да се заслушвам повече в песента като съм я чувал някъде, за да осъзная, че е неговата, а не някоя друга от българската/световната музика. Защото няма какво да се лъжем- подобни напоследък много по света.

Колко е дълъг живота е друг въпрос. Тото наистина се задържа повече, но все още по-популярната си остава Гледай как се прави.

И "В твоите очи" остана. :3fdb8960598fa63e:

Регреса на Галена започна още от 2016, но си спомням, че когато аз твърдях това тогава, тук ме нападаха. Сега виждаме резултата. Поне при нея се случва постепенно и не е като да не може да се надигне отново.

 

 

Отдавна е регресът при Жалка. И аз твърдях, че не стават нещата й. Особено като почна да работи с Криско. И конкретно втората песен. Впрочем, нито една от двете дори не помня.

В твоите очи не е била никога масов хит. Просто сезонно предложение, което май свърши повече работа на Деса по онова време.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Музиката сериозно се нуждае от рестарт.

 

Нищо й няма на музиката. Има си хитове навсякъде почти. От Нигерия през Германия.

 

Наскоро преоткрих узбекистанската музика. Имат много яки песнички. Както и турските... има страшно яки песни.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Отдавна е регресът при Жалка. И аз твърдях, че не стават нещата й. Особено като почна да работи с Криско. И конкретно втората песен. Впрочем, нито една от двете дори не помня.

В твоите очи не е била никога масов хит. Просто сезонно предложение, което май свърши повече работа на Деса по онова време.

2015 Галена си беше тотална лидерка. От тази година във времето й се запази именно В твоите очи, която прави добри гледания и до днес- 81k за миналата седмица, 92-ро място след 3 години. Златен хит си е вече, носи си и усещането за такъв.

От 2016 обаче системата кракна при нея. "Да ти олекне" беше невиждан флоп, никой не го беше очаквал след успехите от предната година. После лятото добре разби с Пей сърце, но все още нямаше нищо самостоятелно. Мама Ураган й се получи много добре, но пак не беше най-големия хит за сезона, в който излезе. 2017 нещата се влошиха още повече и така се стигна до днес, да не може да направи с бързо темпо 4-5 милиона, какво остава за 10-20, както преди.

Нека това, между другото, да е показателно за тези, които твърдят как всички милиони в YouTube са купени. Галка никога не би си позволила такъв флоп ако беше тарикатка и просто ей така можеше да отиде и да си уреди 20 милиона. Купените гледания си личат отдалеч и са доста рядки случаи, както бях казал. Доста често ги хващат, както сме виждали преди.

 

Нищо й няма на музиката. Има си хитове навсякъде почти. От Нигерия през Германия.

 

Наскоро преоткрих узбекистанската музика. Имат много яки песнички. Както и турските... има страшно яки песни.

 

Имах в предвид световноизвестните песни. Голямо зацикляне е и там, може би защото в САЩ взеха да слушат предимно едни и същи рапове на килограм, а това останалата част от светът не може да го асимилира, както е било преди с поп песните. Иначе по отделните държави може и да си имат попадения, да. Аз взех да следя положението в Англия, доволен съм какви успехи имат някои имена там.

Link to comment
Сподели в други сайтове

2015 Галена си беше тотална лидерка. От тази година във времето й се запази именно В твоите очи, която прави добри гледания и до днес- 81k за миналата седмица, 92-ро място след 3 години. Златен хит си е вече, носи си и усещането за такъв.

От 2016 обаче системата кракна при нея. "Да ти олекне" беше невиждан флоп, никой не го беше очаквал след успехите от предната година. После лятото добре разби с Пей сърце, но все още нямаше нищо самостоятелно. Мама Ураган й се получи много добре, но пак не беше най-големия хит за сезона, в който излезе. 2017 нещата се влошиха още повече и така се стигна до днес, да не може да направи с бързо темпо 4-5 милиона, какво остава за 10-20, както преди.

Нека това, между другото, да е показателно за тези, които твърдят как всички милиони в YouTube са купени. Галка никога не би си позволила такъв флоп ако беше тарикатка и просто ей така можеше да отиде и да си уреди 20 милиона. Купените гледания си личат отдалеч и са доста рядки случаи, както бях казал.

Имах в предвид световноизвестните песни. Голямо зацикляне е и там, може би защото в САЩ взеха да слушат предимно едни и същи рапове на килограм, а това останалата част от светът не може да го асимилира, както е било преди с поп песните. Иначе по отделните държави може и да си имат попадения, да. Аз взех да следя положението в Англия, доволен съм какви успехи имат някои имена там.

 

UK/US имат доста песни, които не са световноизвестни, но са хитове. Всъщност, ако се вгледаш в най-гледаните песни в Ютуб, ще видиш, че сега има брутален бум на латино държавите. Особено Пуерто Рико и Колумбия. И колаборации с US изпълнители, например J. Balvin & Cardi B & Bad Bunny или Luis Fonsi & Demi Lovato. Но да, песните на испански правят брутални гледания, особено след Деспасито. От време на време Индия и Бразилия се прокрадват с нещо в топа. Понякога Южна Корея, Доминикана и Канада. Всичко друго е окупирано от US/UK/PR/CO/MX.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Проектът е точно това което очаквах. Тези двете са ми ясни. Няма изненади. Не разбирам защо са заложили на крайно изчерпан композитор като Кости да им направи лятното предложение. Както други констатираха, прилича на много други негови песни. Предричам голям първоначален интерес, последван от рязко спадане на гледанията. До есента никой няма да я помни.

 

Излязох прав горе-долу.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Излязох прав горе-долу.

 

E като гледания не е чак толкова зле. Има близо 900к. Обаче Шефката яко флопна. То впрочем дори нямаше пик, като се замисля. Ето това е здрав провал.

 

 

 

Eто как разнообразието става хит.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Шефката много я налагат по клубовете, между другото. Но вече дори и това не помага. Идеалният момент да излязат от дискотеките.

 

UK/US имат доста песни, които не са световноизвестни, но са хитове. Всъщност, ако се вгледаш в най-гледаните песни в Ютуб, ще видиш, че сега има брутален бум на латино държавите. Особено Пуерто Рико и Колумбия. И колаборации с US изпълнители, например J. Balvin & Cardi B & Bad Bunny или Luis Fonsi & Demi Lovato. Но да, песните на испански правят брутални гледания, особено след Деспасито. От време на време Индия и Бразилия се прокрадват с нещо в топа. Понякога Южна Корея, Доминикана и Канада. Всичко друго е окупирано от US/UK/PR/CO/MX.

 

Това имах в предвид. Като за отделните държави си има хитове, но вече почти няма песни, които да се слушат навсякъде и на практика да са световни хитове, като Despacito миналата година... а за по-старите класики да не говорим. Латино вълната си е доста популярна, да, също както и k-pop-а, но и тях нещо не ги виждам в дългосрочен план. Трябва просто да се появят нови големи и известни навсякъде имена, които да привличат интереса на всички поне за 5-10 години, за да се освежат нещата. И междувременно някои от по-дългогодишните да се засилят отново. На практика същото положение като в чалгата. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това имах в предвид. Като за отделните държави си има хитове, но вече почти няма песни, които да се слушат навсякъде и на практика да са световни хитове, като Despacito миналата година... а за по-старите класики да не говорим. Латино вълната си е доста популярна, да, също както и k-pop-а, но и тях нещо не ги виждам в дългосрочен план. Трябва просто да се появят нови големи и известни навсякъде имена, които да привличат интереса на всички поне за 5-10 години, за да се освежат нещата. И междувременно някои от по-дългогодишните да се засилят отново. На практика същото положение като в чалгата. :1000 (29):

 

Е хитове като Деспасито се пръкват веднъж на 5 години. В момента точно наистина няма нещо, което да прескочи пределите на сезонен хит. Само песента на Деми Ловато с Луис Фонси се очертава като траен хит. Както и Пърфект на Ед Шийран.

 

При К-Попа е по-скоро инцидентно. BTS и Blackpink например удариха добри попадения. Даже вторите станаха №1 по гледания за една седмица през юни, но след това рязко паднаха с 20 милиона. Така че е периодично.

 

 

Това ще повтори ли успеха на Кекс?

Link to comment
Сподели в други сайтове

E като гледания не е чак толкова зле. Има близо 900к. Обаче Шефката яко флопна. То впрочем дори нямаше пик, като се замисля. Ето това е здрав провал.

 

Eто как разнообразието става хит.

Доста бързо омръзна на хората. Не успя да пребори "Купих ти сърце" и изпада все по-надолу в трендинг.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Доста бързо омръзна на хората. Не успя да пребори "Купих ти сърце" и изпада все по-надолу в трендинг.

 

Е, нали Стораро пусна в канала на Фен някакъв клип, но и той върви слабо.

 

 

Чудя се тая песен защо продължава да е топ в US и като цяло е №1 по гледания. Толкова ми е тъпа..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е хитове като Деспасито се пръкват веднъж на 5 години. В момента точно наистина няма нещо, което да прескочи пределите на сезонен хит. Само песента на Деми Ловато с Луис Фонси се очертава като траен хит. Както и Пърфект на Ед Шийран.

 

При К-Попа е по-скоро инцидентно. BTS и Blackpink например удариха добри попадения. Даже вторите станаха №1 по гледания за една седмица през юни, но след това рязко паднаха с 20 милиона. Така че е периодично.

Навремето хитовете като Деспасито бяха по няколко на година, и не бяха само в забързано темпо. Междувременно имаше и десетки и дори стотици песни, които дори и не от чак такава величина, си бяха световни хитове. Към днешна дата нещата се разбозавиха и наистина почти всичко по-успешно е моментно изключение. Има и някое и друго по-трайно име и това е. Неслучайно и Мадона тези дни се оплакваше от звученето в музиката като цяло. Наистина трябва да се правят повече експерименти, повече разнообразие да има.

Световната музика поне е букет от множество различни стилове и всеки може да си избере какво да слуша, независимо дали е номер 1 хит, Топ 10 хит или не е хит. Докато чалгата тотално е зациклила в едно звучене, с много малко изключения, някои от които се открояват, де. Но изпълнителите масово трябва да си позволят повече разнообразие и те, стига са мислели само за тези пусти клубове. Добре бяха тръгнали по едно време, но като за лятото пак изтърканото звучене на Кости, пак изтърканото звучене на Оцко, пак еднаквите дискотечни песни на Емануела и т.н...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Навремето хитовете като Деспасито бяха по няколко на година, и не бяха само в забързано темпо. Междувременно имаше и десетки и дори стотици песни, които дори и не от чак такава величина, си бяха световни хитове. Към днешна дата нещата се разбозавиха и наистина почти по-успешно всичко е моментно изключение. Има и някое и друго по-трайно име и това е. Неслучайно и Мадона тези дни се оплакваше от звученето в музиката като цяло. Наистина трябва да се правят повече експерименти, повече разнообразие да има.

Световната музика поне е букет от множество различни стилове и всеки може да си избере какво да слуша, независимо дали е номер 1 хит, Топ 10 хит или не е хит. Докато чалгата тотално е зациклила в едно звучене, с много малко изключения, някои от които се открояват, де. Но изпълнителите масово трябва да си позволят повече разнообразие и те, стига са мислели само за тези пусти клубове. Добре бяха тръгнали по едно време, но като за лятото пак изтърканото звучене на Кости, пак изтърканото звучене на Оцко, пак еднаквите дискотечни песни на Емануела и т.н...

 

Знаеш ли, мисля че проблемът е и в Ютуб и разните платформи, които правят изключително близко всеки клип.

 

Дори хората, които ползват трендинг на Ютуб, които не са малко, когато дадена песен изпадне оттам и се забравя. А една песен може да седи в трендинг най-много месец. Така че по презумция, песните се забравят за месец-два. Въртим ги до откат и ни омръзват супер бързо. Нормално.

 

Освен това повечето продуценти разчитат на музиката в днешни дни. Тя е супер важна, но когато текстът не може да грабне по-голяма аудитория, няма как да се задържи във времето. Текстовете са разговорни и елементарни, също както и ежедневието на хората и затова като всеки битовизъм, просто си отминават.

 

За дългосрочни успехи, текстът трябва да е хем нещо простичко и запеваемо, хем нещо уникално и различно. И да грабва големи аудитории.

 

Реално, Деспасито успя заради музиката. И то благодарение на милионите гледания от латино държавите, които буустнаха самата песен. Ако не бяха те, сега нямаше да има над 5 милиарда.

Нямаше да има и Депресито.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, нали Стораро пусна в канала на Фен някакъв клип, но и той върви слабо.

 

 

Чудя се тая песен защо продължава да е топ в US и като цяло е №1 по гледания. Толкова ми е тъпа..

Говорех за Маракеш. Шефката е безнадежден случай. Няма да я коментирам.

 

Пускам ви една интересна статистика. Фейсбук споделянията на топ 10 песните за юли.

 

1. ТоТо Н - Чужди усмивки - 352896

2. Галин - 112 - 21024

3. Емануела и Джордан - Купих ти сърце - 47174

4. Криско ft. Слави Трифонов - Гледай как се прави - 263381

5. Дара - Все на мен - 17551

6. Галена и Цветелина Янева - Маракеш - 32819

7. Гери-Никол - Над закона - 33175

8. Джена - Хулиган - 42024

9. Тита - Фотошоп - 35342

10. СкандаУ - Хайвера - 35327

 

Може да има неточности, защото самото им API е бъгаво.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Петра да не се завръща, че така усилено я лансираш?

 

И специален бразилски поздрав, за джендърите във форума:

Не виждаш ли че от месеци я обсъждат? Опитвам се да освежа малко атмосферата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не виждаш ли че от месеци я обсъждат? Опитвам се да освежа малко атмосферата.

 

Виждам и нищо ново не се казва.

 

Даже и това, че намирисва не е ново.

 

Не ти ли харесва Копакабана на Анелия?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...