Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Не твърдя, че в албума "Не съм ангел" се съдържат най-големите й хитове, просто албумът се появи в период когато тя беше на абсолютния връх и това до голяма степен помогна за успеха.

 

п.с. Гласувайте :3fdb8960598fa63e:

http://www.ramania-bg.com/index.php?showtopic=107975

То е ясно че се нарежда сред най-добрите, дори към сегашно време примерно тя и Галена са изключително актуални. Но в периода от зората на фолка до днес няма как да се сравнява защото и двете са се учили от певици като Глория примерно. С това не подценявам успехите им към днешна дата, просто за мен имена като Глория, Ивана, Деса трябва да са на по-високо ниво заради това което са постигнали.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 4,9k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Тоест твърдиш, че Преслито е продала повече от Десислава и Камелия? :mf_surrender:

И друго да попитам - коя песен от този "златен" албум се слуша и пее сега?

Точно никоя.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Калинче, след като "Водка с утеха" е такъв огромен и вечен хит, Петинка защо по концерти си пее само актуалната песен и не посяга към този евъргрийн?
Link to comment
Сподели в други сайтове

Калинче, след като "Водка с утеха" е такъв огромен и вечен хит, Петинка защо по концерти си пее само актуалната песен и не посяга към този евъргрийн?

извинявай, изпя я акапелно :Vishenka_05:

https://www.vbox7.com/play:4c4f9e370d

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

През 2013 година я изпълнила акапелно... Край, златен хит на столетието! :mf_surrender:

Не мога да те разбера какво се напъваш да ни убедиш, че мястото на Преслава е при легендите. Ще вземе да изпадне от топ-овете на деня, ако иде да дели мегдан с Глория и Ивана, или Кама и Деса, а после ще ревете.

И защо даваш линк към концерт, в който Петя получава някакъв подарък за песен на годината, при наличието на "Кой" в номинацията. Че и на "Правена съм за ръцете ти"... :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Колкото и да говорите, колкото и да се напъвате, Преслава се задържа в топа за най-дълго време.

 

Реално, това е рекорд и повод за поздравления, но никога няма да го признаете.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Колкото и да говорите, колкото и да се напъвате, Преслава се задържа в топа за най-дълго време.
Анелия е в "топ-а" преди Преслава да си е и помисляла за Пайнер.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Колкото и да говорите, колкото и да се напъвате, Преслава се задържа в топа за най-дълго време.

Ивана - 5 години

Глория - 10

Камелия - и тя около 10

 

П. - 13 (още не е свършил периода) :Vishenka_05:

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Анелия е в "топ-а" преди Преслава да си е и помисляла за Пайнер.

Анелия и Емилия винаги са били актуални, но никога не са били в ТОП-листата.

С малки изключения при Анелия има от време на време пикове.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Анелия и Емилия винаги са били актуални, но никога не са били в ТОП-листата.

С малки изключения при Анелия има от време на време пикове.

Анелия винаги е била ТОП име! Двата брутални хита "Погледни ме в очите" и "Само мене нямаш" датират от 2002 година. И досега тя няма година без хит, хубав клип, изява, силно представяне. Има три концерта. Никога не била в ТОП - листа...

А мислех преди, че в кралския двор са най-големите фанатици... :mf_surrender: Преславови ги бихте отвсякъде!

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако сравнението е между върха на Преслава- Не съм ангел- и върха на Ивана- Няма спиране... има ли база за сравнение въобще?

 

Песни, които се помнят и въртят и до днес:

Няма спиране: Нещо нетипично, Не е ваша работа, Стриптийз, Като на 17, Ах, тези пари, Освободете дансинга

Не съм ангел: Водка с утеха, Предай се на желанието, евентуално и Последен адрес

 

Това, че Преслава измести Ивана за отрицателно време не значи, че в цялостност върхът ѝ е по-голям. Та тя се качи на върха точно в годината, в който бавно и неосезаемо позициите на жанра започнаха да спадат. Не стават за сравнение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Предай се на желанието" пък кой я помни изобщо? :1000 (27):

Честно казано, чудих се дали да я сложа. :3fdb8960598fa63e:

А ако ще си говорим за години в ТОП-а... знаем коя е тази, която от 1998 до днес има поне по един хит на година. :whistling: А след като на Преслава ще ѝ зачитаме и годините с по един хит... значи ДС е 21 години в ТОП-а.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако сравнението е между върха на Преслава- Не съм ангел- и върха на Ивана- Няма спиране... има ли база за сравнение въобще?

 

Песни, които се помнят и въртят и до днес:

Няма спиране: Нещо нетипично, Не е ваша работа, Стриптийз, Като на 17, Ах, тези пари, Освободете дансинга

Не съм ангел: Водка с утеха, Предай се на желанието, евентуално и Последен адрес

 

Това, че Преслава измести Ивана за отрицателно време не значи, че в цялостност върхът ѝ е по-голям. Та тя се качи на върха точно в годината, в който бавно и неосезаемо позициите на жанра започнаха да спадат. Не стават за сравнение.

Това не мисля, че е много справедливо. На Ивана големите хитове бяха събрани в рамките на около 4 години и съответно са в албумите, излизали тогава. При Преслава е по-плавно разпределението - по твоята логика изчезват песни като "Лъжа е", "И когато съмне", "Нямам право" и др., излизали в години когато Преслава вече беше плътно зад Ивана, че дори я задминаваше. Все едно на Деси Слава да броим албумът "Ези тура" като връх, тогава къде остават песни като "Две сърца"?

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Беше хит, но към днешна дата е в тотално забвение. Нито я пускат някъде тая песен, нито тя се сеща да я пее. Смятай какъв "хит" е :D

 

Много обичаш да генерализираш, все едно си на всяко парти и дискотека и знаеш какво се пуска :1000 (29):

Това е една от многото ѝ емблематични песни. Жената има глас, има страхотен репертоар. Не е нужно всеки път да пее единствените си 2 хита, за да не се забравят. ЗНаеш за какво говоря. :1000 (19):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това не мисля, че е много справедливо. На Ивана големите хитове бяха събрани в рамките на около 4 години и съответно са в албумите, излизали тогава. При Преслава е по-плавно разпределението - по твоята логика изчезват песни като "Лъжа е", "И когато съмне", "Нямам право" и др., излизали в години когато Преслава вече беше плътно зад Ивана, че дори я задминаваше. Все едно на Деси Слава да броим албумът "Ези тура" като връх, тогава къде остават песни като "Две сърца"?

Попринцип е така, но в случая видях, че сравнението е между конкретните два албума на Преслава и Ивана, които несъмнено са си от най-пиковите им години. Иначе и Ивана има още поне 2 албума, пълни със златни хитове, че дори и 100 патрона можем да ѝ го зачетем. Тя просто беше категоричен лидер и пусна песни, оставащи във времето, а на Преслава към днешна дата много по-малко от старите ѝ хитове се помнят.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много обичаш да генерализираш, все едно си на всяко парти и дискотека и знаеш какво се пуска :1000 (29):

Това е една от многото ѝ емблематични песни. Жената има глас, има страхотен репертоар. Не е нужно всеки път да пее единствените си 2 хита, за да не се забравят. ЗНаеш за какво говоря. :1000 (19):

Предполагам с последното намекваш за Камелия, но тя успя да наложи толкова вечни и емблематични песни през годините, че ми се струва доста несправедливо да говориш така. Категорично "Защо повярвах", "Няма шега", "Ти си...", "Луда по тебе", "Къде си ти", "Залезът и зората", "Стрелките спират", "Целувай ме", "Има любов", донякъде "Огън момиче" и "Приказен сън" - незабравими!

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много обичаш да генерализираш, все едно си на всяко парти и дискотека и знаеш какво се пуска :1000 (29):

Това е една от многото ѝ емблематични песни. Жената има глас, има страхотен репертоар. Не е нужно всеки път да пее единствените си 2 хита, за да не се забравят. ЗНаеш за какво говоря. :1000 (19):

Да, знам за какво говориш. А ти знаеш ли, че отдавна ти е време за дебелариум. Скоро не ти ли го обасниха?!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Изобщо не мисля, че това да пееш на други тематики, освен любов, те прави голям. Какво като Преслава няма такива песни? Това не променя факта, че има златен албум, за разлика от Ивана например и че е в групата на най-актуалните много повече от всички останали.

 

п.с. Да не говорим, че не е ясно до колко тия "социални" песни са направени искрено и без разни скрити помисли - я от лицемерие и двуличие, я за престорен престиж .. щото е странно да пееш за майката и за Господ и половин година по-късно да пуснеш поредната вулгарна чекия или да се покажеш чисто гола пред цяла България, но да не задълбавам, че пак ще ми скочат.

Калински, златните албуми в поп-фолка са доста повече от 4, просто не всички са обявени. Нали за дискове говорим... Казвам ти, че освен обявените златни албуми са още: ”Погледни ме в очите”, ”Губя те бавно”, ”Илюзия”, ”Крепост”, ”Благодаря”, ”Мирише на любов”, ”Няма спиране”, ”Нещо горещо”, „Огън момиче”, ”Мистерия”, ”Любовта е само чувство”, ”Гасне пламък”, ”На голо” и още няколко. За касетките пък да не говорим, там е ясно, че Слави, Глория, Орхан, Румяна и Тони Дачева отвяват всички доста поредни години. А за социалните песни... Поне Глория с такива стана известна - ”Децата”, ”Нека останем приятели”, ”Сцената обичам лудо”, ”Дар от Бога”, ”Носталгия”, ”Радост-тревога”, ”Ако бях се родила река” и куп, куп други, като не броя така омразните ви за майката и стринката. В последните години също засяга житейски теми и хората, до които достигат, ги оценяват. При Ивана същата работа. Затова ги слушат малки и големи, по концертите на Глория се вижда. Много, малко - нейни са си. И не мисля, че тия песни са лицемерни. Ето, и Нелина и Тони имат такива, за Вероника вече коментирахме. Едва ли някой ги задължава и едва ли го правят за престиж. Просто за да си желан на разнородни места и поводи, няма как да възпяваш само оргиите си. Ако зависи от Димитров, ще пеят само ч*кии. Какво беше казал за ”Не, не съжалявам” на Нелина - ”Хубава естрада”. Миндил.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...