Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

  • Отговори 4,9k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Много силно и въздействащо изпълнение, но някак остана недооценена и не толкова популярна

Да за жалост остана в сянка. А заслужава повече. Текста е уникален.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вероника си имаше стил и свое виждане за нещата, както и доста на брой качествени текстове, неща, с които доста от пачите с авторски бълвочи не могат да се похвалят. А и на концертите от 2006 нататък не беше ли на живо? "Мура Мега", рождените дни?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво като са кавъри? Аз, а и 90% от българите, изобщо нямаше да знаем голяма част от песните, ако не ги беше изпяла Вероника. Слушаме и харесваме тези песни заради нейното изпълнение. Като започнете да се правите на много възвишени все феновете на Глория с нейното авторско творчество, особено в последните 10 години - изтъркани мелодии и "топя се като кубче от лед" .. :mf_surrender:

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кое й е великото? 80% репертоар от кавъри...

Има си и авторски хитове като "Слушай ме, любов". Дори фолклорни песни като "Българи" и "Клетва дадох" са добри.

Да не говорим, че Вера е другата изпълнителка наред с Глория и Ивана, която има разбиващи текстове - написани от нея и от Мариета на различна тематика, която никой не е засягал. Излишно е да споменавам "Два квадрата тишина", "Приказка за живота", "Дом Периньон".

За клиповете пък какво да говорим - едни от най-идейните и сполучливи в жанра.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има си и авторски хитове като "Слушай ме, любов". Дори фолклорни песни като "Българи" и "Клетва дадох" са добри.

Да не говорим, че Вера е другата изпълнителка наред с Глория и Ивана, която има разбиващи текстове - написани от нея и от Мариета на различна тематика, която никой не е засягал. Излишно е да споменавам "Два квадрата тишина", "Приказка за живота", "Дом Периньон".

За клиповете пък какво да говорим - едни от най-идейните и сполучливи в жанра.

Коментирай гробарските песни и клипове - "Два квадрата тишина", "На добър час", "Ако поискам" .. :Vishenka_05:

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Коментирай гробарските песни и клипове - "Два квадрата тишина", "На добър час", "Ако поискам" .. :Vishenka_05:

Е, първата няма клип заради несъгласието на Димитров. Коментирай тесногръдството му.

"На добър час" е уникален клип, "Кралят на нощта", "Сериен лъжец", "Слушай ме, любов" - също.

Абе, Вера е класа, но след Пайнер се опитаха да я накарат да влезе в тогавашната вълна със синтезаторите и прочее - ами не се получи нищо освен "Лош навик", тя си носи друго настроение. По-добре, че се отдръпна, вместо да се прави на палячо и да играе по свирката на псевдо продуценти. В жанра вече нямаше място за креативни изпълнители от този тип.

Аз харесвам и комерсите от нея - между другото, редовно в Пловдив я канят на ретро парти в Сикретс и там става мазало, особено на "Не така". Хората помнят и се забавляват, без да обременени с разни предразсъдъците като по форумите и да отписват даден изпълнител.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, първата няма клип заради несъгласието на Димитров. Коментирай тесногръдството му.

"На добър час" е уникален клип, "Кралят на нощта", "Сериен лъжец", "Слушай ме, любов" - също.

Абе, Вера е класа, но след Пайнер се опитаха да я накарат да влезе в тогавашната вълна със синтезаторите и прочее - ами не се получи нищо освен "Лош навик", тя си носи друго настроение. По-добре, че се отдръпна, вместо да се прави на палячо и да играе по свирката на псевдо продуценти. В жанра вече нямаше място за креативни изпълнители от този тип.

Аз харесвам и комерсите от нея - между другото, редовно в Пловдив я канят на ретро парти в Сикретс и там става мазало, особено на "Не така". Хората помнят и се забавляват, без да обременени с разни предразсъдъците като по форумите и да отписват даден изпълнител.

От едно време си е идиот Димитров. Пълен боклук.

Радвам се, че спря на време. От периода след Пайнер, аз много харесвам "Дръжте крадеца", но наистина нямаше да може да се съхрани със своя стил. Щеше да стане като много развалили се певици, със славно минало и трагично настояще.

 

п.с. в бокса и тубата има много клипове от Сикретс :Vishenka_05:

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кое й е великото? 80% репертоар от кавъри...

Да, така е, но какво от това. Като гледам още от началото на кариерата си е правила експерименти с клиповете и текстовете. Със сигурност не е била една от всички, имаше си собствен стил. А и песни, като Стъклен свят и Слушай ме любов са вечни и до колкото знам авторски. Само им сравни текстовете за онова време с тези на колежките им.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен за изпълнители като Вероника винаги щеше да има някакво място в музиката. Виждаме, че крийпи клипове като "Една жена" и "И на всички като тебе" могат да се забелязват и днес, а Вероника, доколкото я познавам, би ги допълнила дори и с дарк текстове. Просто не трябваше да напуска Пайнер, по мое мнение. Димитров може и да я е ограничавал за някои неща, но за други не е- именно затова на нея най-силната й продукция беше в компанията, а след това не знаеше накъде да тръгне и се отказа. Изпълнител като нея да зареже музиката и да става дизайнер... Не е много в стила на онази неукротима Вероника, която познаваме- затова и до ден днешен все очаквам да обяви, че се завръща на сцената.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен за изпълнители като Вероника винаги щеше да има някакво място в музиката. Виждаме, че крийпи клипове като "Една жена" и "И на всички като тебе" могат да се забелязват и днес, а Вероника, доколкото я познавам, би ги допълнила дори и с дарк текстове. Просто не трябваше да напуска Пайнер, по мое мнение. Димитров може и да я е ограничавал за някои неща, но за други не е- именно затова на нея най-силната й продукция беше в компанията, а след това не знаеше накъде да тръгне и се отказа. Изпълнител като нея да зареже музиката и да става дизайнер... Не е много в стила на онази неукротима Вероника, която познаваме- затова и до ден днешен все очаквам да обяви, че се завръща на сцената.

Чисто и просто се ожени за милионер и може да и е писнало. Не е за всеки да си по участия, предавания, клипове и т.н.т

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Чисто и просто се ожени за милионер и може да и е писнало. Не е за всеки да си по участия, предавания, клипове и т.н.т

То пък ако наистина милионера е причината за нейното оттегляне ще вземе да излезе, че Вероника приспада към онези изпълнители, които чисто и просто са правили всичко в кариерата си не защото музиката им е в душата, а за да изкарват пари. Което не ми изглежда типично точно пък за нея, но нищо не се знае.

Един истински творец не би се отказал наистина от това, което му е призванието, пък ако ще и най-богатия човек на света да е. Но може би точно тук разбираме и друга една основна причина Глория, Десислава, Камелия и Ивана да са най-големите- при тях винаги си е личало, че музиката им е в кръвта и не са се отказвали от нея дори и в периоди, в които по-новите имена са ги мачкали и са били над тях откъм актуалност. От следващото поколение като такива бих определил Емилия (тя всъщност си е от поколението на Ивана), Анелия, Преслава и Галена- другите, при които отдалеч се забелязва, че искат да си пеят, независимо от обстоятелствата.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

То пък ако наистина милионера е причината за нейното оттегляне ще вземе да излезе, че Вероника приспада към онези изпълнители, които чисто и просто са правили всичко в кариерата си не защото музиката им е в душата, а за да изкарват пари. Което не ми изглежда типично точно пък за нея, но нищо не се знае.

Един истински творец не би се отказал наистина от това, което му е призванието, пък ако ще и най-богатия човек на света да е. Но може би точно тук разбираме и друга една основна причина Глория, Десислава, Камелия и Ивана да са най-големите- при тях винаги си е личало, че музиката им е в кръвта и не са се отказвали от нея дори и в периоди, в които по-новите имена са ги мачкали и са били над тях откъм актуалност. От следващото поколение като такива бих определил Емилия (тя всъщност си е от поколението на Ивана), Анелия, Преслава и Галена- другите, при които отдалеч се забелязва, че искат да си пеят, независимо от обстоятелствата.

Това е причината да се издразня на Елена Паришева.

 

Когато музиката е в кръвта на човек, и е роден истински музикант, нищо не може да го спре от музиката. Когато си за парите - то си личи. И без оправдания за любов - актуалните имена имат и са изгледали деца, семейство, и пак са на върха. Щом някой те спира от пеенето, или по-скоро ти сам/а се спираш, за да му угаждаш, значи си точно държанка и продажница.

 

Колкото и симпатизирах на Елена, толкова ми стана ясна след като се оттегли.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз се сетих за Елена. При нея оттеглянето беше дори още по-шокиращо, отколкото при Вероника, защото беше в ТОП 3.

И все пак, не можем да сме напълно сигурни какви са причините да се оттеглят. Но дали музиката им е в кръвта рано или късно ще се разбере, ако евентуално решат да се връщат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...