Jump to content



Препоръчани коментари

Няма да плачем, естествено. Точно темерут като Глория не го заслужава. И добре, че си дал за пример песен на 6 години. Общо взето на толкова години веднъж прави горе-долу нещо слушаемо.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , DarkChild каза:

Няма да плачем, естествено. Точно темерут като Глория не го заслужава. И добре, че си дал за пример песен на 6 години. Общо взето на толкова години веднъж прави горе-долу нещо слушаемо.

 

Интересно. А Преслава на какъв интервал прави нещо слушаемо, Галена? От "Ако утре ме губиш" колко време е минало и ми кажи в този период какво адекватно е пуснала Преса, примерно? Ами другите? Като ще сравняваме, нека сравним. Че ми стана интересно. По какви критерии определяме една песен за хубава?

Не мисля, че песните, които пусна 2015 покрай концерта в НДК и 2016, са лоши. Какво лошо намираш в песен като "Няма кой да ме спре"? За мен е прилично парче, което би звучало адекватно и по някоя поп телевизия. Нещо пошло има в текста ли, някакво маане ли е? Или е крадена от Оцко от Шри Ланка? "Любовта настоява" е лоша песен ли? Мисля, че си малко краен. Може да не е направила песен като "Феникс" - ако аргументът ти е заради високите критерии от едно време, ок, ще те разбера. Но така тенденциозно да стигматизираме... Мода ли стана някаква?

На фона на помиите в целия жанр Глория направо твори рапсодии.

Опитва се от всичко по малко да вкарва като тема и като звучене. И "Ало, как си" ми харесва. В последните години съм бил много критичен към нея, явно съм се подвеждал по говедата тук, за да ги убедя, че мога да бъда критичен почитател (нищо, че те не са - някои от тях изкарват любимките си над Селин Дион), но сега реално, като сравнявам издаваната продукция на всички от последните години... Ти лично какво си запомнил и какво можеш да посочиш за шедьовър? Що са празни залите, ми кажи - заради шедьоврите им или? От мен надали има някой в тоя форум, който е видял по-празни зали на всичките концерти на Пайнер последните години и по-цигански контингент - затова ще ги плюя до дупка. Колко още изпълнители ще ги напуснат?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, GSA каза:

Нещо каза ли за нови проекти ?

Подметна на Борис за дует :D :D :D

Само това хванах. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Illyria каза:

Ще емигрира. Напуска България да пробва другаде, но не далече. Вероятно имаше предвид Гърция.

Значи се отказва от кариерата? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , pacho каза:

Какво ще пробва в Гърция. Ресторантьорство ли?

Ще става болногледачка.

 

По-скоро с хотелиерство ми се струва, но то сега не е много добър момент.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, stereoto_ каза:

 

Да! Време е за концерт! 

Е тая енергия да я вкара в нова продукция с музиканти и да се оттърси малко от пиявиците около нея в момента! Една е Глория!

Редактирано от Mira21
Добравяне на коментар
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, stereoto_ каза:

 

Да! Време е за концерт! 

Ще му дойде време и на концерта, просто годината е крива. Засега, ако прави онлайн, ще е супер.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 часа , GSA каза:

Много ме кефи как изпя “Исусе” и “Можеш ли да ме обичаш”. 

Би ли ми обяснил защо така странно се приема Глория от някаква група хора? Преди бях доста критичен, факт, даже тя знае, но от известно време съм сменил и нагласата, и подхода - не чувствам необходимост да я обвинявам за нещо, както впрочем и всички останали хора. Вероятно доста неща не знаем и затова предпочитам да не кажа нещо не на място. Но не знам какво й има толкова на песните - изкарват я все едно пее бозите на някакви незнайни Ария, Диария и подобни, а тях ги възхваляват колко са вървежни.

Плюс това, идеята й да пробва в чужбина може да не е свързана с разочарование заради кариерата, може в личен план да си има други неща на главата, а те взеха да ми говорят за репертоара и дали имала основание да бъде обидена.

Да, прекалено залага на Калин, но пък щом са се сработили... плюс това има песни и от Лобошки, Димитър Петров, но това е май по-скоро за баладите и народните. Ще ми се и на мен нещо ново, различно. Дайте да подискутираме. Ти поне си нормален. Каква песен би й отивала? Мен ми се иска нещо от Ганев, но в стил "Прави любов, а не война", "Влюбена в живота", те са негови. Но според мен той е доста изчерпан вече.

Иначе какво й има на тази песен? Според мен си е страхотна. Просто стилът на Глория е разпознаваем.

Но може и да е време за някакъв супер експеримент и изненада. Аз продължавам да мисля, че "Скъпи, купи ми нещо" ремикс трябва да се възроди, защото си остана просто така в албума, а дори тв версия няма.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ще си позволя аз да дам своето мнение по въпроса- като човек, който дори и да я критикува, винаги ще пази приятните спомени за нея от детството и тийн годините си.

Тя просто вече не знае какво точно иска от кариерата си и това се забелязва от далеч. През 90-те искаше да твори, създаде си ниша в съвсем нов жанр и се превърна в кралицата му, влагайки душата си и балансирайки естрадното с комерсиалното. След 2000 не се отказа като настъпи нова конкуренция и започнаха да се променят саунда и визията на жанра, а и тя се промени с тях, но пак си беше себе си. Ерата след 2006 обаче съвсем я уби като артист, а за това никога не й е било виновно положението в жанра, а нежеланието й да се променя повече. И не става въпрос да се променя твърде много и да заприлича на останалите, а да се промени достатъчно. Тя продължи да прави и добри песни, но в тях имаше твърде много от стария й почерк, а това беше грешка в комерсиален жанр като този- затова бързо отиде в графата нафталин и ретро. Заряза и идеята да мачка с клипове. Неусетно тези неща просто си станаха част от нея и си й харесваха... това не значи, че не биха се харесали и на други хора (Ало, как си е приятна, да), но за широката публика просто такова нещо няма как да се приема като продукция за слушане и гледане. Някой ще каже, че нямало защо да почва и тя да пее еднаквите песни на Оцко, на Кости, Ганев, Пашев и т.н ама тези  песни дори и понякога да са били еднакви поне са били нещо ново и различно за времето си, а Глория междувременно също си остана еднаква, но в далеч по-изтъркания нейн си стил.

И ето как толкова години по-късно тя продължава в същия дух, но вече без почти никакъв хъс дори и да се опитва. Записва песните си ей така, като й хрумне, без да мисли много над това да са новаторски. А клиповете имам чувството, че ги снима докато по време на някоя екскурзия се разхожда с приятели и като й хареса някое местенце си вика абе я извади телефона и ме снимай тук. На участия не ходи, дори концерти по читалища не знам да прави в последните 2-3 години. Предполагам, че изкарва добра пара от YouTube и най-вече от Не сме безгрешни и затова не се и мъчи да пее някъде вече. Почнаха вече и приказките за заминаване в чужбина, което е потенциалният край на кариерата й- ще си й хареса там и съвсем ще тегли майна на всичко. Това ли искате феновете й?

И сега ще ти кажа какво аз смятам, че трябва да направи. Видяло се е, че да е отново ТОП име няма да се получи, но поне като е залязла легенда, да е залязла с истинска класа. Песните й така или иначе не се забелязват- независимо дали са бавни или бързи (а тя направи доста бързи с опита да са комерсиални, да не се правим че в последните години е пяла само опера). Решението според мен е- да започне да пее само бавни. Стига с тези рака-трака бийтове, стига с клубното звучене, стига с опита да връща ретро инструменти. Двете най-силни и одобрени песни за предното десетилетие са й Пясъчни кули и Любовта настоява- да пее само такива или да пробва нещо съвсем естрадно, като от 90те. Та като ще си хвърля парите за неуспешна продукция, поне да е продукция дето да разтапя повечето хора.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Баладите й винаги се получават - факт, там си влага сърцето. За бързите песни сама си е признавала, че невинаги се получават. Коя друга си е признавала подобно нещо? Та те са всичките с толкова голямо его. Което пък ясно показва, че тя ги вижда нещата. Просто си мълчи, просто вие искате да застане и да говори открито по тия въпроси.

Смятам, че е доста огорчена от отношението на фирмата. Единственото положително е там е, че Планета доста я въртят. Аз не гледам, но сами казвали. Уважават я, но някак, когато имаше силни години и трябваше да получи награди и стимул, Пайнер не го правиха за нея, защото бяха заети с тези, които им отделяха по-голям процент. Обидата се трупа с годините и в един момент спира да ти пука.

За клиповете си прав, там има какво да се желае - въпросът не е в парите, а в идеята. Но за песните смятам, че не е правила лоши песни. Някои доста добре се приемаха:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо търпи - можеше още преди Камелия да се махне от фирмата. Преди да преподпише, намекваше разни неща из медиите, Нелина също мрънкаше. Доста време им отне да осъзнаят, че времената са други и няма позитиви в застояването в потъващ кораб. Нека си изгради някаква концепция за кариерата и да действа смело сама. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, asylum каза:

Не разбирам защо търпи - можеше още преди Камелия да се махне от фирмата. Преди да преподпише, намекваше разни неща из медиите, Нелина също мрънкаше. Доста време им отне да осъзнаят, че времената са други и няма позитиви в застояването в потъващ кораб. Нека си изгради някаква концепция за кариерата и да действа смело сама. 

Тя и сега действа сама. Реално от началото на кариерата си е сама продуцент. Затова е и на различен договор от всички останали. Разбира се, че са й помагали, но реално тя си дирижира нещата. Не знам защо стои във фирмата - или заради действащ договор, или от сантименти. Тя всъщност някъде 2015 преподписа. Не мисля, че в момента проблемът й е свързан с фирмата. Ако има проблем, той е на лична основа - това са си нейни неща, тя ще си реши кога и дали да пуска музика и да прави концерти. Годината е шибана. А и на Симона не й е лесно, та малко идва в повече. Но ще се справи, тя е боец.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мен единствено ми е тъпо, че имаше уникални песни през годините, като "Можеш ли да ме обичаш", "Вярвам в любовта", които в годините, когато са излизали, тя не присъстваше на съответните концерти, а специално първата песен си беше хит, както и с "Хипноза"и "Ненаситна" впрочем се получи. Така че има шанс и с бързите парчета, като че ли обаче няма формула за тия неща. Аз не знам дали ако направи нещо в тренда сега, няма да отнесе хейт от страна на утвърдени нейни си почитатели. Трябва е нещо точно на място, както беше с Майстора преди години - от там извлече позитиви, макар че Мтел си махнаха логото от клипа. Но беше скандал, абе друго време си беше.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Последните й песни от десетилето хич не са зле. Абсолютен попфолк, с хубави мелодии, например "Не лъжи на колене", "Обичай ме такава", "Обратно броене", "50 нюанса", "Не те давам", "Докосването има памет" и други даже. Супер приятни са, лежерни и не писват с времето.

 

Според мен неуспехът ѝ в последните години се дължи главно на новото поколение потребители на този жанр. Хората и феновете се измениха ужасно много. Нейните почитатели са 30-60г. Младичките вече са семейни, работещи хора, които все пак са там, купуват албумите, книгата и билети за концертите из читалищата и залите. Но малките може да ги хване единствено с посредственост, която е търсена сега. 

Както SG е казал тя трябва да остарява в кариерата си класно със скъпи и обмислени проекти. Мисля си, че нищо не й пречи 1-2 години да не пуска и да събира за цял албум и така да избухне. Поне беше фенка на Цеца, това е добър метод за поддържане на кариера и интерес. Драгана също така беше пуснала последния си албум - 1-2 песни с клипове и след седмица излиза всичко. Но хубавите неща, освен че стават с пари, стават и с идеи, а за идеите трябва колектив - автори, музиканти и различни мнения. 1 композитор и 1 текстописец не стигат.

Лошото е, че при Слави си пролича колко е загубила хъс и амбиция. Тя може да е много неща.

Можеше тези лайфове да излезе с музиканти в двора си и да направи импровизиран концерт, както например Сека Алексич беше направила преди седмица (само я чуйте колко фалшиво пее, но всичко си изеглежда пипнато и професионално). И като я попита Камен защо у нас се работи по този начин, а не по този в Сърбия, тя да е тогава доказателството за обратното.

 

От сега нататък албум на 2-3 години и след него голям концерт в София и малки в другите градове. И повече креативност, нови автори, нови дестинации за клипове. Колаборации със сърби и гърци - първите я боготворят, нека я канят в балканските страни. Нека да се вслушва в безплатните съвети на най-големите ѝ фенове. Не боли.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...