Jump to content



Препоръчани коментари

преди 57 минути, DarkChild каза:

Няма какво да говорим. Не е дори сянката на това, което беше. Кариерата ѝ отдавна е приключила. 2007-ма беше последната година на актуалност. Оттам нататък е стремително плъзгане надолу. Вината си е напълно нейна. 

Go on! НАПРАВИ анализ, обожавам да сипваш с големия черпак. Искам да анализираш падението й по подробно. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, WindWalkerMonk каза:

Go on! НАПРАВИ анализ, обожавам да сипваш с големия черпак. Искам да анализираш падението й по подробно. 

Искам точки, подточки, тирета и звездички! 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , WindWalkerMonk каза:

Go on! НАПРАВИ анализ, обожавам да сипваш с големия черпак. Искам да анализираш падението й по подробно. 

 

преди 4 часа , asylum каза:

Искам точки, подточки, тирета и звездички! 

Ами няма материал за такива неща. Сривът беше моментален. Тя изобщо не можа да се приспособи към новата вълна и остана в девета глуха. И не, не е имала никакви хитове оттогава. Само Ненаситна и Кулите станаха малко по-известни. Всичко останало е боза, която самата тя не помни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 1.10.2020 г. от 21:38, DarkChild каза:

 

Ами няма материал за такива неща. Сривът беше моментален. Тя изобщо не можа да се приспособи към новата вълна и остана в девета глуха. И не, не е имала никакви хитове оттогава. Само Ненаситна и Кулите станаха малко по-известни. Всичко останало е боза, която самата тя не помни.

Аз пък мисля, че Изсвирете нещо ударно може да се брои за хит. Дори без да си е купувала гледания, песента вече има над 3 млн. гледания. 

1,4 млн.

 950 000

850 000

 

Любовта настоява е с 2 млн. Мисля, че не е зле като за сегашното положение Глория и като за некупуване на гладания.

 

 

Дори се учудих като видях, че все пак песента им със Симона е с 2,8 млн.

1,5 млн.

1,3 млн.

 

Другите й нови песни събират сумарно по около 1 млн. + гледания. Вярно, че не са нещо собено, но пък и прекалено много я отписвате Глория. Все пак не е в 9-тата глуха, в която тук я изкарват повечето :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория си е име и не разчита на сезонни хитчета, за да продължи кариерата си. Но гледанията не значат нищо. Едва ли някой ще отиде на неин концерт заради някоя от последните песни, ако ще и 10 милиона да имат. Ще отидат, защото я харесват като цяло и имат хубави спомени с нейното творчество. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, asylum каза:

Глория си е име и не разчита на сезонни хитчета, за да продължи кариерата си. Но гледанията не значат нищо. Едва ли някой ще отиде на неин концерт заради някоя от последните песни, ако ще и 10 милиона да имат. Ще отидат, защото я харесват като цяло и имат хубави спомени с нейното творчество. 

Напълно съм съгласен! Искам вече нещо ново от Глория или пък да ни изненада с нов клип, че ми липсва.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 7.10.2020 г. от 4:39, asylum каза:

Глория си е име и не разчита на сезонни хитчета, за да продължи кариерата си. Но гледанията не значат нищо. Едва ли някой ще отиде на неин концерт заради някоя от последните песни, ако ще и 10 милиона да имат. Ще отидат, защото я харесват като цяло и имат хубави спомени с нейното творчество. 

Определение за лежане на стари лаври.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 7.10.2020 г. от 10:39, asylum каза:

Глория си е име и не разчита на сезонни хитчета, за да продължи кариерата си. Но гледанията не значат нищо. Едва ли някой ще отиде на неин концерт заради някоя от последните песни, ако ще и 10 милиона да имат. Ще отидат, защото я харесват като цяло и имат хубави спомени с нейното творчество. 

Което е страхотно, няма да умре от глад само че когато си Глория не ми се струва достатъчно. И може би точно това е проблема при нея, че тя си изкарва пари и ще продължи да го прави не зависимо какво издава, което я води до някаква заблуда, че актуалното й творчество се харесва. Всички знаем, че обкръжението й са само лизачи, просто няма от къде да разбере че песните й не струват. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, fearless` каза:

Което е страхотно, няма да умре от глад само че когато си Глория не ми се струва достатъчно. И може би точно това е проблема при нея, че тя си изкарва пари и ще продължи да го прави не зависимо какво издава, което я води до някаква заблуда, че актуалното й творчество се харесва. Всички знаем, че обкръжението й са само лизачи, просто няма от къде да разбере че песните й не струват. 

Тя и Кристина Димитрова кара на Добре ми е така и Америка. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ох, аз защо чак сега разбирам, че "Татко мой" всъщност е "Щастието е магия" с различен текст? Дори като по-малък съм слушал много повече именно "Татко мой", а втората я открих в последствие. Някой знае ли повече защо Глория е записала тази песен с два текста? И двете са прекрасни, разбира се. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя има и друг такъв случай през 2003-та с песните "В нова дреха" и "Красив свят".

Явно е имала 1 текст в повече за сметка на мелодиите. :D

Важното е, че още в началото си е пяла на живо, колкото и да се твърдеше тук, че била плейбек певица.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, pacho каза:

Тя има и друг такъв случай през 2003-та с песните "В нова дреха" и "Красив свят".

Явно е имала 1 текст в повече за сметка на мелодиите. :D

Важното е, че още в началото си е пяла на живо, колкото и да се твърдеше тук, че била плейбек певица.

Не знам как може да се твърди такова нещо, след като изобщо тя първа в чалгата прави турне с бенд в зали - през 1996, и то рок банда, при Тодор Колев пък сме я слушали още тогава да изпълнява и Уитни.

Плейбека го наложи Пайнера в онези години, незнайно защо - по всички масовки в НДК, Тракия фолк и т.н. е било като задължение едва ли не. Чак през 2004 Глория и Ивана първи пеят на живо на големи сборки, от 2005-а - и другите. Просто Пайнера не успя да направи с милионите, които има, някакви студия, да наеме бенд, и да стават купони както в сръбските телевизии.

Link to comment
Сподели в други сайтове

, кои

преди 38 минути, GSA каза:

Ох, аз защо чак сега разбирам, че "Татко мой" всъщност е "Щастието е магия" с различен текст? Дори като по-малък съм слушал много повече именно "Татко мой", а втората я открих в последствие. Някой знае ли повече защо Глория е записала тази песен с два текста? И двете са прекрасни, разбира се. 

Не знам, но първият албум е магичен. Тя обича да казва, че е детски, наивен, неин си приказен такъв, обаче реално за онова време е супер смислен като текстове - именно в темите се е съмнявал Пайнера, и отделно саунда - Максим е направил много за Глория. Просто двамата са били като един организъм. Щото в първите три албума още го няма Загоров.

Реално не се знае как щяха да се завъртят нещата, ако не се беше появила Глория. Тогава се зараждаха нещата, но циганията беше голяма - реално на нея хората й повярваха точно с тези песни за таткото и децата. Мисля, че не е пробила много лесно - борила се е със скептицизма на такива като Митьо, той още тогава си е бил ограничен човек. Добре, че е успяла и го е опровергала.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Разкошни са новите лайв версии, които е качила. Много ми се иска да изпълни по този начин и "Присъда". 

Да не би да репетира за нов концерт до година? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , stereoto_ каза:

Глорче да не прави 25 години на сцена?

Да, но не знам дали в тази връзка се е сетила за песните. Като цяло е добра идея това със студиото и че припомня стари песни в микс. След като Пайнер не предлага трибуна... всеки се оправя както може.

Кефи ме, че се е сетила за толкова различни песни, Лъжеца и Роден за грешки сигурно не ги е пяла от момента, в който са издадени. Което показва, че Глория при желание може всичко - стига да не я пришпорваш. Очаквам така да припомни още песни, така се прави - това си е нейната история все пак.

Дано и тоя шибан вирус се разкара да може да направи някой и друг концерт, макар че то в тая криза не знам дали и спонсори има.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Някои от ранните ѝ песни са супер нескопосани в мелодично отношение. Мислиш, че отива в една посока, а то нещо друго се случва. Тази горната е пример за това. Не знам как е в оригинал, но неслучайно не е останала във времето.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 23.10.2020 г. от 0:46, DarkChild каза:

Някои от ранните ѝ песни са супер нескопосани в мелодично отношение. Мислиш, че отива в една посока, а то нещо друго се случва. Тази горната е пример за това. Не знам как е в оригинал, но неслучайно не е останала във времето.

Песента в оригинал е страхотна, но на Глори са я изсвирили с някакви полифонични звуци.

Иначе на Лепа Брена са ѝ направили и версия с китара, която също звучи много хубаво.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 23.10.2020 г. от 0:46, DarkChild каза:

Някои от ранните ѝ песни са супер нескопосани в мелодично отношение. Мислиш, че отива в една посока, а то нещо друго се случва. Тази горната е пример за това. Не знам как е в оригинал, но неслучайно не е останала във времето.

Еййй, тоя негативизъм винаги и за всичко как си го носиш - ама честно?? Изказваш се като последна музикална инстанция.

Песните от 1994 са си много добри - за онова време, нали се сещаш какви неща са се предлагали? Кючеците на "Кристал" и Тони Дачева, преводните песновки на Хисарския поп, оркестър "Димитровград" - песнички за разбити сърца, стари моми и клипове тип "току-що излязла от девическото училище". В тоя контекст Глория си направи баш революция за тогава - и като визия, и като звучене с китарите и рок аранжиментите на Максим Горанов, тук-там някой кавър, нейните си авторски неща са супер сносни - подиграват й се за песните за фамилията, но реално по-добре това да слушам, отколкото "Боса по асфалта" или "Камъните падат". Така че не знам коя е примата, коя е първата, втората - тя и Кичка Бодурова още от 80-те пее преводни балкански песни, може и тя да се брои за първата, ама се гледа кой е внесъл нотка на нещо модерно в тоя цигански жанр. За разлика от така омразните ти сърби, които поне са си създали някакви традиции.

Между другото, не намирам никаква разлика между попфолка 1993 и попфолка сега. С разликата, че тогава поне е имало Пирин фолк и тук-там нещо по-шлагерно, а сега простотията е просто по-съвременно поднесена, но пак си е простотия, текстове и мелодии неандерталски. В такъв примитивизъм не съм очаквал да се превърне този жанр. Все още не мога да асимилирам защо Глория тук е толкова хейтена при наличието на песни като "Утре ще е по-добре" и другите балади - не така беше през 2007, примерно, когато в целия форум на Планета нейната папка беше с най-много фенове. Ок, нещата се променят. И какво - да плачем ли?

Говори се за кубчета от лед нонстоп - фраза от една иначе нелоша песен, иначе ми се възхваляват някакви диАрии и подобни, дето никой не ги знае освен тия на 15 г.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   1 Потребител

×
×
  • Create New...