Jump to content

Ивана: В последните години няма хитове, които да останат във времето


Създават ли се днес хитове, които да останат във времето?  

94 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари



Ивана винаги е искала голям оркестър и зад нея да е истинско, защото емоцията, която може да създаде един изпълнител с бенд е неповторима.

"По трудно е и като организация, и като разходи, но пък предимството е, че можеш да изпееш всичко и от едната песен директно да преминеш в друга, която публиката е пожелала" - споделя фолк звездата в "На кафе". След 17 години на голямата сцена в малка страна като България, тя признава, че изпитва потребността да създаде и представи на публиката една нова и различна програма. Стига до идеята, която впоследствие осъществява, да увеличи бенда си и да обогати музикалната си програма, за да може да отговори на всички потребности на публиката. Ивана заявява, че хит означава песен, която се знае и от малки и от големи, песни като "Шампанско и сълзи", "Нещо нетипично" и др.

"Аз искам песен, която като се каже хит да я знаят от малки до големи. В последните години аз не виждам нещо, което да остане много дълго във времето. То и в световен план няма такива тотални хитове. Правят се неща, които са комерсиални за момента - един-два месеца да задържат вниманието даже не и на зрителите, по-скоро на нощните клубове" - казва певицата. В навечерието на абитуриентските балове, звездата дава съвет на момичетата внимателно да подберат тоалетите си за този ден, защото границата между стилното и кича е много тънка. Показва част от сценичния си гардероб и споделя, че всяка една от тези рокли е съобразена със събитието, на което е обличана, а в ежедневието си звездата предпочита дънки и топ.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Темата е ясна, резюмето от интервюто е в първия пост. Мисля, че такива теми трябва да се правят тук, а не специални заради 2-3 обезумели трола. Не може разни обсебени младежи да задават дневния ред на една общност, а не истинските успели звезди, които би трябвало да са тема на коментар в един музикален форум...

 

Моят вот в анкетата:

 

НЕ, не се създават днес хитове, които да останат във времето - Ивана е права. Случайни такива са по-скоро изключение, отколкото правило. Не бе така преди 10 години.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами категорично не! Единствено "Хавана Тропикана" , "Дай ми" , "Кой", "Кажи ми като мъж" , "В твоите очи", "Пясъчни кули" имат изгледи за песни, които да останат във времето.

Link to comment
Сподели в други сайтове

А Ивана има ли песен от последните години, която ще остане във времето?

Аман от мрънкащи лели.

 

Нямаше смисъл от този пост. Сега ще кажат същото и за твоята Глория, а ти ще подскачаш няколко дни. Освен това, Ивана говори принципно.....

Link to comment
Сподели в други сайтове

А Ивана има ли песен от последните години, която ще остане във времето?

Аман от мрънкащи лели.

Само да не стане Кама 2.Абе верно като загубят слава и се почва с мислите за живота :gun_bandana:

Гло не си позволява такива мега анализи.

 

Отговора е Да.Просто не такава бройка.Да те бях ранила например...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нямаше смисъл от този пост. Сега ще кажат същото и за твоята Глория, а ти ще подскачаш няколко дни. Освен това, Ивана говори принципно.....

Няма да подскачам, защото Глория направи четвърти концерт и видяхме - зала не се пълни с нехитове или на стари лаври. И не пее за душове и точки, а пък да плюе жанра. Мойте уважения, Фокси. Как веднъж Глория не измрънка и не се направи на девица и академик, завеждащ катедра Поп-фолк...

Ивана да спре да говори принципно и да си погледне в паницата. Много заучени клишета, много кич и грим. Нито експериментира стилово, нито нищо. Всичко бие на кръчма.

И това "Ало, мамо" и прочее псевдопатриотизъм ми дойде малко в повече да ми го хвалят. Хубава песен, но същата работа като наградата й за благотворителност. Имала е и по-добри.

Разбирам, че някои жени навлизат в критическата, ама да сменят малко плочата. Същото важи и за Камелия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мойте уважения, Фокси. Как веднъж Глория не измрънка и не се направи на девица и академик, завеждащ катедра Поп-фолк...

 

Време е да питам нещо, което трябваше отдавна. Какво промени в положителна посока за нея, четвъртият концерт на Глория? Та тя е по-зле и от миналата година. Ивана е същата работа, а тези техни интервюта, са очевиден намек към Митко Пайнера, че трябва нещо да промени. Той няма идея какво да ги прави....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен ДА! И веднага ще се аргументирам, че преди две седмици бях на клуб и пуснаха "Да те бях ранила" и "Моето слабо място". Не знам какво разбирате вие под оставане във времето, но "Да те бях ранила" си е жив пример, че има такива песни чат - пат. Проблема идва от друго естествено, това стана мафиотски бизнес, а не нормален такъв. Сега всичко е фалш, пош и бездарие.

 

Време е да питам нещо, което трябваше отдавна. Какво промени в положителна посока за нея, четвъртият концерт на Глория? Та тя е по-зле и от миналата година. Ивана е същата работа, а тези техни интервюта, са очевиден намек към Митко Пайнера, че трябва нещо да промени. Той няма идея какво да ги прави....

 

Не съм съгласен, последните два месеца има повече участия, по 5 /6 на месец. Това си е крачка напред, но мисля, че си ги урежда сама. Ето че и без Пайнер може да имаш участия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Време е да питам нещо, което трябваше отдавна. Какво промени в положителна посока за нея, четвъртият концерт на Глория? Та тя е по-зле и от миналата година. Ивана е същата работа, а тези техни интервюта, са очевиден намек към Митко Пайнера, че трябва нещо да промени. Той няма идея какво да ги прави....

Това може да важи и за една друга :whistling:

Нищо не е променил концертът й, просто доказа, че Глория има твърда аудитория. Засега друга не може да се похвали със същото. Затова тези изказвания кой бил в топа на бизнеса звучат смешно.

И понеже мерило са ти все участията, то ще ти кажа, че Глория по участия далеч не е толкова скучна, колкото се опитват да я изкарат.

На 7 в Бургас специално заради нея бяха дошли и хора на средна възраст, а малките се кефеха на песните й наравно с нас, които ги знаем от години. Не я пускаха да си тръгне, два-три пъти пя акапелно. Накрая се чудеше какво да изпее и DJ я отърва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен, последните два месеца има повече участия, по 5 /6 на месец. Това си е крачка напред, но мисля, че си ги урежда сама. Ето че и без Пайнер може да имаш участия.

 

Именно, именно, това ми е идеята. Логиката бе, след концерта и успеха и в НДК, това да донесе поне 10-тина участия на месец. А какво виждаме? - Пайнер не си мърдат пръста за нищо. Трябва тя да си реди сама участия. Когато Кама стигна до този момент, решението за напускане бе окончателно. Освен това, имам познати, които са промоутъри на сръбски изпълнители и от 2 години им уреждат участия в България. Покрай тях разпитват и за български, че като правят нещо, да изглежда общо, да има и от нашите, че по-добре се приема. Примерно, вече е говорено лично с Галена, за нашия панаир и принципно съгласие има, отстъпка също. С Глория обаче никаква отстъпка - 5000 и нито лев по-малко. Това, което си говорехме за отстъпките в предните 2 години ми се потвърди от още едно място и картинката вече се прояснява кристално. Пайнер просто не могат да продават Ивана и Глория на тези пари, а не искат дума да се отваря за това те да си намалят от печалбата. Всичко трябва да е за сметка на изпълнителя. И като се върнем към интервюто на Ивана, май си е същото и при нея - параграф 22.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Време е да питам нещо, което трябваше отдавна. Какво промени в положителна посока за нея, четвъртият концерт на Глория? Та тя е по-зле и от миналата година. Ивана е същата работа, а тези техни интервюта, са очевиден намек към Митко Пайнера, че трябва нещо да промени. Той няма идея какво да ги прави....

В интервюто на Глория няма нищо конкретно, камо ли плювни по фирмата или колеги. На нея ако нещо не й хареса, просто го маркира и прекратява темата. Тя си гледа себе си. И колкото и във фирмата да скачат срещу нейни песни като "Ако счупят всяка нота", тя ще продължава да си ги прави. Раздорът между нея и Пайнера е че тя иска да прави повече концерти, а той иска тя да ходи повече по дискотеките. Ами, Фокси - за да е стигнала до тук, да си е съхранила и вида, и гласа, това е така, защото е ограничавала тия най-късните участия. Иначе трябваше да друса, гласът й в момента щеше да е зле и щеше да прилича на съсухрена маруля. Тия участия е*аха мамата на бизнеса. Знам, че Кама е най-силна там, но разбери, че на всеки аудиторията е различна и иска да го вижда по определени места. Глория хората така я възприемат - заведения, зали. Участията, за последен път ти казвам, тя си ги редуцира, а и други приоритети си има жената. Я виж Драгана и Цеца колко пъти посещават дискотеки и колко пъти правят концерти... Освен това Глория много пъти е била пренебрегвана и като награди, и като време за миксове заради такива като Ивана, които не се спряха да ламтят.

Темата е за Ивана и аз пак питам - кой е нейният вечен хит от последните години? Не може да ми се правиш на моралистка с "Ало, мамо, покрива тече ли"... и после да ми пееш полюции като "Обичам много твойта мила майка"... Противоречиво е. Когато е издавала хубави неща, съм го отбелязвал - "Аз съм с теб", "Не ме боли", "Кръв ми капе от сърцето", албума "Обяснения не давам"... Но нали за хитове е говорила? Как веднъж не я чух да анализира себе си, грешките си. Все другите, та другите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В интервюто на Глория няма нищо конкретно, камо ли плювни по фирмата или колеги. На нея ако нещо не й хареса, просто го маркира и прекратява темата. Тя си гледа себе си. И колкото и във фирмата да скачат срещу нейни песни като "Ако счупят всяка нота", тя ще продължава да си ги прави. Раздорът между нея и Пайнера е че тя иска да прави повече концерти, а той иска тя да ходи повече по дискотеките. Ами, Фокси - за да е стигнала до тук, да си е съхранила и вида, и гласа, това е така, защото е ограничавала тия най-късните участия. Иначе трябваше да друса, гласът й в момента щеше да е зле и щеше да прилича на съсухрена маруля. Тия участия е*аха мамата на бизнеса. Знам, че Кама е най-силна там, но разбери, че на всеки аудиторията е различна и иска да го вижда по определени места. Глория хората така я възприемат - заведения, зали. Участията, за последен път ти казвам, тя си ги редуцира, а и други приоритети си има жената. Я виж Драгана и Цеца колко пъти посещават дискотеки и колко пъти правят концерти... Освен това Глория много пъти е била пренебрегвана и като награди, и като време за миксове заради такива като Ивана, които не се спряха да ламтят.

Темата е за Ивана и аз пак питам - кой е нейният вечен хит от последните години? Не може да ми се правиш на моралистка с "Ало, мамо, покрива тече ли"... и после да ми пееш полюции като "Обичам много твойта мила майка"... Противоречиво е. Когато е издавала хубави неща, съм го отбелязвал - "Аз съм с теб", "Не ме боли", "Кръв ми капе от сърцето", албума "Обяснения не давам"... Но нали за хитове е говорила? Как веднъж не я чух да анализира себе си, грешките си. Все другите, та другите.

 

Ивана хиляди пъти е анализирала себе си. И като песни, и като програма по участия, и като визия, и като поведение. Милиони пъти е казвала, че това, което прави в момента няма как да стане много популярно, защото не се вписва в модерната наложена вълна, която явно има само временен успех като песни.

И като казва, че не трябва да се подражава на певиците, визията и поведението им, включва и себе си, макар, че като поведение при нея не можеш и копче да и кажеш, защото е желязна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

НЕ, НЕ, НЕ!

1. В днешно време се създават песни единствено за клубовете, защото от там идват приходите. Както казах и вчера изпълнителят няма амбицията да създава елитарно творчество, защото албуми не се продават. То си е бизнес, никой няма да работи на загуба.

2. Липсата на силен мениджмънт и продуцент. Не знам какво е това изкуствено създадено съзнание, че щом даден изпълнител е в "Пайнер" е гаранция за успешна кариера. Освен канала си в ЮТуб нямат нищо! Дори и тези които все още купуват дискове - пълни с грешки, записани демота на песните... Къде са новите идеи, новите проекти? Тъпчат на 1 място от 10 години. Нали продуцентът трябва да дава съвети, да вкарва нещо ново в жанра, да създава интересен за зрителя образ на изплнителя? Де факто се боксува на едно място от 10 години. Никаква раздвиженост, никаква глътка свеж въздух в жанра с малки изключения.

3. Липсата на композитори. До миналата година слушахме дадена песен и моментално разбирахме от кои други 2 е композирана. Отново ЕДНООБРАЗИЕ.

4. Чалгата стана евтина. Под въздействието на медиите и представители на жанра, като Адриана, Андреа /в началото/, Галена /в началото/ чалгата бе заклеймена като пошла музика. У хората се създаде предразсъдъка, че щом видят логото на планета, значи е нещо пошло, евтино, глупаво.

5. Качествената продукция не може да се реализира, вследствие от т. 4 Това се получава от това, че "по-интелигентните" не дават вече шанс на този жанр и дори даден изпълнител да иска да експериментира с друго звучене, различен текст, той е обречен на неизвестност. Например сега, дето съм гледал няколко епизода от "К2КВ" Хилда не пропусна всеки път, когато даваше оценка на Преслава да изтъкне, че не харесва поп-фолка, че не го слуша и не го уважа. Другия случай: Фънки бе изумен, че Преслава има в репертоара си песен като "Лъжа е". Пример са и песните на Деса на английски.

6. Липсата на медийни и концертни изяви. Няма турнета, няма вече поп-фолк изпълнители във водещите телевизии, не се канят по интервюта, Слави май им отряза и 10-те минути, които преди даваше. Даже е по-лошо навсякъде се пропагандира против чалгата.

 

Евала на foxy за темата, най-после да коментираме нещо смислено!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Именно, именно, това ми е идеята. Логиката бе, след концерта и успеха и в НДК, това да донесе поне 10-тина участия на месец. А какво виждаме? - Пайнер не си мърдат пръста за нищо. Трябва тя да си реди сама участия. Когато Кама стигна до този момент, решението за напускане бе окончателно.

 

Абсолютна истина, Глория и Ивана полза от Пайнер вече нямат. Фирмата няма какво да им предложи. Според мен най - разумното нещо е да напуснат. Канала в оутубе e силен, но за младите, тяхната аудитория слуша песните от там. ГИК нямат много фенове по тези места, затова и нямат хиляди гледания. Отделно имат по - високи критерии за музика, която не е толкова вървежна и не са приоритетни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Идва ми малко лицемерно от страна на Ивана - да, права е, но защо не мрънкаше за каквото и да било, когато беше вървежна, а започна след като изпадна тотално отвсякъде? При Камелия е същата работа.

 

Не мога да разбера защо един път Галена, Преслава, Анелия или някоя друга от дългогодишните актуални, не се оплака, че песните не оставали във времето, а го правят само такива, които нямат хит от 10 години.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Идва ми малко лицемерно от страна на Ивана - да, права е, но защо не мрънкаше за каквото и да било, когато беше вървежна, а започна след като изпадна тотално отвсякъде? При Камелия е същата работа.

 

Не мога да разбера защо един път Галена, Преслава, Анелия или някоя друга от дългогодишните актуални, не се оплака, че песните не оставали във времето, а го правят само такива, които нямат хит от 10 години.

 

Спокойно, Преса вече орева света, че 2 години я бяха забравили за "Певица на годината". И тяхното време ще дойде, само Тедка "Ломска" да ги нагази...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана е права донякъде и изпълнителите са си виновни. Пускат песни с random текстове за "другата жена" и други изтъркани теми с еднообразна музика ей така колкото да ги има. Няма вече контрол на качеството. После след години дори те самите не ги помнят. Примери много. Работят с едни и същи композитори и текстописци, които отдавна са се изтъркали и няма никакво разнообразие. Как очаквате подобни песни да останат времето? Някой трябва да купи Пайнер и да вкара всички изпълнители под строй, но това едва ли ще се случи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И какво ще се помни след "Да те бях ранила"? Лигавите на Петя или малоумните на Ломска?

Един Азис прави запомнящи се, макар и циганийки. Нямам обяснение защо.

"Понякога ми се привиждат много странни хора! Наричат ги "нормални"...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Mоля, без офтопик.

 

Иначе и аз съм категорично не. В последните години в чалгата е "Всяко чудо за три дни". Колкото и да е харесвана една песен, след 2-3 месеца вече не се помни, дори и в дискотеките по-рядко я пускат. Примерно Хабиби как гръмна, а към днешна дата няма никой. Не мога да си обясня на какво се дължи, не е като да няма стойностни песни. Може би хората свикнаха с бълването на продукция и започна да им омръзва бързо и да чакат ново. Или просто тоя жанр си загуби старите позиции...

image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана е донякъде права. Но не ми харесва това изпълнители като нея и Камелия да са по върховете 10-15 години, после в следващите няколко тотално да заглъхнат и покрай това да започват да говорят как жанра пропадал. Някак си не им отива, изглеждат точно като западнали звезди, които си търсят оправдания, че вече не са актуални.

Не ми харесва и това, че звездите в средна възраст се отказват толкова лесно. Борили сте се толкова много години- продължете да го правите! Разнообразявайте, експериментирайте... Все нещо ще се хареса, а дори и да не стане голям хит, със сигурност поне феновете си ще зарадвате. Ивана го направи с "Ало, мамо"!

 

И все пак се връщам към началните си думи, че Ивана е донякъде права. Жанра наистина доста се съсипа в последните години. Трудно може дадена песен да остане във времето. И все пак, вчера посочих някои стойностни песни, които според мен по нищо не отстъпват на старите и имат потенциала да се задържат още дълги години. Този път няма да споменавам по-новите, а ще посоча направо тези, които според мен вече са останали във времето- "Кой", "Влез", "Да те бях ранила", "Да те прежаля", от Азисовите "Сен Тропе" макар и да не е най-стойностната, със сигурност е останала във времето- често наблюдавам как хората се разбиват на нея, когато му тръгне микса по клубовете... И още... Има си песни, които ще се задържат, за жалост са прекалено малко в морето от песни, които няма.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...