Jump to content



Кои са златните години на модерния поп-фолк?


Kои са златните години?  

107 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

2000-2002: Поп-фолкът става все по-популярен, в края на 2001 стартира ТВ Планета, нашествие от нови изпълнители като Анелия, Мария и т.н.

2003-2007: Поп-фолкът е навсякъде, националните турнета пред стотици хиляди зрители, певиците стават значително по-лъскави, модерни - кръчмата бива изместена от дискотеката

2008-2010: А-ле-ле-лей вълната, последните турнета

2011-2013: Вълната Кости, поп-фолкът видимо отстъпва позиции

2014-до сега: Вълната Оцко и тотално неочаквания завой на любовта на публиката към мъжете изпълнители

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Гласувах за 2000-2002, макар, че може да включим и 2003 към този период. Вече от 2004 е новия етап с турнетата. Спомням си, че тогава беше страхотна истерия по всички изпълнители, постоянно се издаваха албуми, ние пък постоянно купувахме и разменяхме дискове и аудио касети. Записвахме клипове на видеокасети от Планета, купувахме Нов фолк и т.н. През ден си сменяхме любимите изпълнители, защото всички вадеха хит след хит. Фолк изпълнителите бяха по всички предавания - Шоуто на Слави, Горещо и всякакви от този сорт - с висок рейтинг.

След това дойде форума на Планета, малко преди него открихме и mp3-bg.com и беше голяма работа да си изтеглиш песен от интернет и да си направиш пиратски диск с изцяло твои любими песни и твоя подредба.

Много неща са, а и в този период са най-силните текстове и мелодии в жанра. ;)

 

Според мен от 2006 насам значително се промениха нещата и то не към по-добро. Като стана въпрос за турнетата, аз различавам единствено тези от 2004/2005/2006. Останалите са ми супер еднакви и еднообразни.

849bfacb1ce05353.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

2003-2007: Поп-фолкът е навсякъде, националните турнета пред стотици хиляди зрители, певиците стават значително по-лъскави, модерни - кръчмата бива изместена от дискотеката

Link to comment
Сподели в други сайтове

Без съмнение, 2000-2006

 

2000-2002 - зараждането на голямата истерия, купища хитове и няколко златни албума.

2003-2006 - голямата истерия, множество силни песни, фолк изпълнители навсякъде, турнетата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пълни стадиони, истерия при среща с певиците, Планета Мобайл, 30 участия на месец, поне по 20 фолк корици на месец, две списания, три връчвания на награди, албуми с по 60 000 - 100 000 тираж.

 

2006 беше върха на жанра.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

2002-2006

 

най-силните години със сигурност! Веднага изброявам по няколко вечни хита от периодите: (само Пайнерски)

 

2002: Погледни ме в очите, Залеза и зората, Грешна нощ, Две сърца, Нежни устни

2003: Само мене нямаш, Обичай ме, Губя те бавно, Думи две, Крепост, Феникс, Къ'в си ти бе?, Стара история, Шампанско и сълзи, Не виждам, Мечтата ми вземи, Легенда за любовта,

2004: Не е ваша работа, Като на 17, Нещо неТипично, Освободете дансинга, Нямаш сърце, Горчиви спомени, Обичам те, Не знаеш, Искам те

2005: Всичко води към теб, Дяволско желание, Доза любов, Ние сме номер 1, За мен забрави

2006: И когато съмне, Целувай ме, Ти си виновен, Стрелките спират, Ден без теб, Присъда, Не се обръщай

 

Като цяло 2003-та е най-силна според мен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 2000 с бруталните албуми на Камелия , Деса и Глория , до 2006 (най-силните турнета , бяха първите 3 ) .

Сега просто нищо не знаят , завряни по кръчми и дискотеки ... и до там ! Оборотните певици сега едвам правят 15 участия , преди - от 25 нагоре ...

Link to comment
Сподели в други сайтове

2002-2006

 

най-силните години със сигурност! Веднага изброявам по няколко вечни хита от периодите: (само Пайнерски)

 

2002: Погледни ме в очите, Залеза и зората, Грешна нощ, Две сърца, Нежни устни

2003: Само мене нямаш, Обичай ме, Губя те бавно, Думи две, Крепост, Феникс, Къ'в си ти бе?, Стара история, Шампанско и сълзи, Не виждам, Мечтата ми вземи, Легенда за любовта,

2004: Не е ваша работа, Като на 17, Нещо неТипично, Освободете дансинга, Нямаш сърце, Горчиви спомени, Обичам те, Не знаеш, Искам те

2005: Всичко води към теб, Дяволско желание, Доза любов, Ние сме номер 1, За мен забрави

2006: И когато съмне, Целувай ме, Ти си виновен, Стрелките спират, Ден без теб, Присъда, Не се обръщай

 

Като цяло 2003-та е най-силна според мен.

"Присъда" е от 2004, забравил си "Лъжа е" и "Не сме безгрешни".

Link to comment
Сподели в други сайтове

2002-2006

 

най-силните години със сигурност! Веднага изброявам по няколко вечни хита от периодите: (само Пайнерски)

 

2002: Погледни ме в очите, Залеза и зората, Грешна нощ, Две сърца, Нежни устни

2003: Само мене нямаш, Обичай ме, Губя те бавно, Думи две, Крепост, Феникс, Къ'в си ти бе?, Стара история, Шампанско и сълзи, Не виждам, Мечтата ми вземи, Легенда за любовта,

2004: Не е ваша работа, Като на 17, Нещо неТипично, Освободете дансинга, Нямаш сърце, Горчиви спомени, Обичам те, Не знаеш, Искам те

2005: Всичко води към теб, Дяволско желание, Доза любов, Ние сме номер 1, За мен забрави

2006: И когато съмне, Целувай ме, Ти си виновен, Стрелките спират, Ден без теб, Присъда, Не се обръщай

 

Като цяло 2003-та е най-силна според мен.

Тия са от 2004, къде си ги напляскал там .. :1000 (29):

 

Иначе и от 2007 има много емблеми: Лъжа е (края на 2006, но все пак), Водка с утеха, Ако те няма, Когато всичко свърши, Завинаги, Утешителна награда ..

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Така подредени годините, няма как да е друго освен, 2003-2007.

 

Пълни стадиони, истерия при среща с певиците, Планета Мобайл, 30 участия на месец, поне по 20 фолк корици на месец, две списания, три връчвания на награди, албуми с по 60 000 - 100 000 тираж.

 

2006 беше върха на жанра.

 

:1000 (33): :1000 (33): :1000 (33):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Трябваше да се включи и зората на поп-фолка. Искам да видя колко хора са на мнение, че тия години са били по-силни от 2001-2007.

Защо си включил 2008-2014, като очевидно се вижда субективността ти в описанието на тези периоди. Какви златни години са тогава?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Обаче, аз виждам тежка преграда от стомана и бетон между 2007 г. и 2008 г. Просто 2008-ма така се сгромоляса жанра, че няма на къде, 2007 г. започна да се клати малко, но настъпи ли 2008 г. направо се срути като мегатръс тая музика. Просто се изумявам как за толко изключително кратък период падна нивото толкова много, направо удари дъно и отвори дупка в него от силното падане. Ужас. От тагава се опитва да излезе от тая огромна дупка която стори.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Брех ти да видиш..74% от хората определят за златни баш годините, когато Ивана беше на върха..Да си го видят ония, които през цялото това време обясняваха, че тя дърпала назад жанра.. :1000 (29):
image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...