Jump to content



Поп-фолк скандали (декември 2022)


Препоръчани коментари

преди 50 минути, SG каза:

Чудя се защо ли песента на Анелия не влезе в Трендинг... Това обикновено се случва с първите клипове в нов канал. Вече щеше да е стигнала милиончето.

Галена плаща хита да не влиза в тренда, че 1-вото място отиде на новата боза! Толкова слаба песен Галена не е имала от "Да ти омекне"!

  • Haha 4
  • drunk 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, -A. каза:

Аз обаче не разбирам как може в тубата да има 35к а в спотифай да върви супер а други проекти като ''Наранихме се'' или ''Като за последно'' да ''къртят'' тубата а в спотифай да са супер зле.

Спотифай отразява реална слушаемост на песента. Без реклами, купени гледания, тагове които вкарват клипа в определени търсачки и тн.

Като цяло гледания в Ютуб вече не са никакъв фактор, някакви надути цифри.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, BobiTo каза:

Галена плаща хита да не влиза в тренда, че 1-вото място отиде на новата боза! Толкова слаба песен Галена не е имала от "Да ти омекне"!

Тя пък. Да вземе да плати, за да отстрани Стораровата конкуренция и да не прави големи драми с хита на милата Аничка. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, BobiTo каза:

Толкова слаба песен Галена не е имала от "Да ти омекне"!

Да, да, това го говорихте и като излезе “Еуфория”, а накрая си стана един от големите хитове за сезона и годината. :1000(29):

  • Like 2
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Спотифай, както и еквивалентите му, се използват предимно от младите хора, а при Ютюб е обратното. Тук единствено не включвам ромския таргет, които не биха тръгнали да плащат за стрийминг платформи. Така че Спотифай е много голямо показно кои песни са реални хитове сред младите.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Mousie каза:

Спотифай, както и еквивалентите му, се използват предимно от младите хора, а при Ютюб е обратното. Тук единствено не включвам ромския таргет, които не биха тръгнали да плащат за стрийминг платформи. Така че Спотифай е много голямо показно кои песни са реални хитове сред младите.

Спотифай се ползва докато бъхтиш във фитнеса или пътуваш. НЯкъде бях чел, че има около 100к платени абонати у нас, което не е много. Но е факт, че взе много от Ютуб. И Ютуб направиха тяхна платформа за аудио, но...далеч по-непопулярна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Danger. каза:

Да, да, това го говорихте и като излезе “Еуфория”, а накрая си стана един от големите хитове за сезона и годината. :1000(29):

Еуфория е достатъчно комерсиална, макар рататата... оригиналността. Сега наистина ли очакваш новата песен да е сред хитовете на годината или сезона???

Link to comment
Сподели в други сайтове

Галена с 340К в премиерния ден на "Честит рожден ден". Цели 120К повече от старта на "Еуфория". Тая логика сочи, че ще е по-голям хит.

Аз обаче си мисля, че песента ще угасне бързо. Има нещо неграбващо, нескопосано и омръзващо в песента на 2-ро, 3-то, 4-то слушане.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Balkandji1 каза:

Галена с 340К в премиерния ден на "Честит рожден ден". Цели 120К повече от старта на "Еуфория". Тая логика сочи, че ще е по-голям хит.

Аз обаче си мисля, че песента ще угасне бързо. Има нещо неграбващо, нескопосано и омръзващо в песента на 2-ро, 3-то, 4-то слушане.

Премиерите показват колко популярно е дадено име. Първоначален интерес към името и новото видео, но ако песента е скучна или нескопосана - ще угасне както при Преслава.

Освен ако ситуацията не е - на Галин номерата :D 

 

Screenshot.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, lucellent каза:

image.png.558952ae4fae9e3038408e1c2b975d76.png

Edit: Май не се вижда ясно, Емина Туфо твърди, че нейната песен е оригинал, а тази на Яница е кавър...

Колко е нагла обаче. Точно по сръбски. Пък вие си правете кавърите по пазарна икономика. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, meleto каза:

Спотифай се ползва докато бъхтиш във фитнеса или пътуваш. НЯкъде бях чел, че има около 100к платени абонати у нас, което не е много. Но е факт, че взе много от Ютуб. И Ютуб направиха тяхна платформа за аудио, но...далеч по-непопулярна.

Абе и не само. Аз си го използвам доста често, защото е в по-удобно от Ютюб, както и другите като Епъл мюзик, Тидал и тн, зависи кой за коя услуга е абониран. 140K са платените абонати у нас, ама и Епъл мюзик има горе-долу толкова.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, asylum каза:

Аха, все едно не я пише тая книга от поне 2 петилетки. Докато я свърши, сигурно ще е станало време да се пенсионирам. 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Lelqtian каза:

Аха, все едно не я пише тая книга от поне 2 петилетки. Докато я свърши, сигурно ще е станало време да се пенсионирам. 

Накрая ще е съвременна версия на списание чук чук, където пише за обладаването й, как усещала нещата и т.н

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, lucellent каза:

image.png.558952ae4fae9e3038408e1c2b975d76.png

Edit: Май не се вижда ясно, Емина Туфо твърди, че нейната песен е оригинал, а тази на Яница е кавър...

Мърша. Колко ли е платила да каже че е нейна песента? 
Даже в други коментари БЛАГОДАРИ НА ЯНИЦА че е записала кавъра все едно наша Яна знае коя е тази циганка.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Emanuela.Carey каза:

Мърша. Колко ли е платила да каже че е нейна песента? 
Даже в други коментари БЛАГОДАРИ НА ЯНИЦА че е записала кавъра все едно наша Яна знае коя е тази циганка.

Да, доста евтина реклама и опит за скандал.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Emanuela.Carey каза:

Спотифай отразява реална слушаемост на песента. Без реклами, купени гледания, тагове които вкарват клипа в определени търсачки и тн.

Като цяло гледания в Ютуб вече не са никакъв фактор, някакви надути цифри.

Определено ютюб много се промени в последно време. Виждам, че профилите на КЗВ (или както се казваше) са много по-изпипани и си вършат по-добре работата с тагове, търсачка и т.н.

Виж колко бързо влизат техните клипове на топ места в тренда, докато такива като Преса (дето много пъти сама си качва клиповете хъхъ) понякога дори тренда не помирисва или е на потресаващи места. Клипове с 40к за 5 дни на по-висока позиция от проекти с 90к за ден.

Но се радвам за Яница. Отдавна не и се беше получавало така. Гледам, че и на Джордан фт с Цветелина върви супер добре в спотифай а в ютюб леко е зацепил, сериозно почвам да мисля, че канала на Пайнер има някакъв бъг. :D 

пс:

Избора на слушателите на спотифай за тази годинка са Емили Бейшур, май дори ''ВНЛ'' не се задържа толкова дълго в топ 3 колкото ''Алкохол''. 

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, asylum каза:

А бе чудо беше, че на ония години доня дес не изчезна от небосклона по времето на пайнерския монопол🥴😀

през ерата на ютуб със стабилните ретро хитове, които тия гадняри от пайнер ѝ направиха, някак по-малко чудо ми се вижда 🥲😀

Не знам, Камелия явно е прочела, че писах за книгата и се е задействала.

Дано наистина си изпълни заявката и четем нещо интересно, а не изрезки от нов дфолк и колко сме велики, като една нейна колежка.

подсказка - иззпълнителка на хита кадаиф или кадифе беше 😭😀😀

Link to comment
Сподели в други сайтове

Книгата на Камелия ще бъде интересно четиво. Отдавна е известна с хапливия си тон и заяждане с колеги. Отделно е била най-хитовия изпълнител в България цели пет години от 1998 до 2002. Била е въвличана във войни с Глория и Деси Слава. Определено има какво да разкаже.

 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Mousie каза:

Абе и не само. Аз си го използвам доста често, защото е в по-удобно от Ютюб, както и другите като Епъл мюзик, Тидал и тн, зависи кой за коя услуга е абониран. 140K са платените абонати у нас, ама и Епъл мюзик има горе-долу толкова.

Пак са малко на 2-3 милиона активни слушатели. Примерно в Ютуб се генерират по 6млн слушания на ден. Различно се монетизират. Нормално е Спотифай да не е толкова популярна. Първо е само аудио, второ е удобно за мобилни устройства и трето е нужен абонамент. Реално и там го има малко "каквото ти пусне", ако си на безплатен абонамент. Или "каквото другите слушат". 

Само да се изсмея на коментара, че в Спотифай не се купуват стриймове

https://promosoundgroup.net/collection/spotify-premium-plays

И това е един от десетките, да не кажа стотици, сайтове.

 

преди 8 минути, -A. каза:

 

пс:

Избора на слушателите на спотифай за тази годинка са Емили Бейшур, май дори ''ВНЛ'' не се задържа толкова дълго в топ 3 колкото ''Алкохол''. 

Реално не си представям много хора да се потят на кючеци като Чупки в кръста, слушайки я в Спотифай. Нормално е по-щадящите чалги или поп песни да се представят по-добре. Ако си в кола с някого или на публично място не вярвам да надъниш мазна чалга.

Screenshot.png

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...