Jump to content

Поп-фолк скандали (декември 2022)


Препоръчани коментари

И аз мисля че 2003 - 6 беше най-силният период за попфолка, особено последните две години. Песните имаха достъпно звучене, повече клонящо към поп и се слушаха от бебета до баби, Хората се изливаха по турнета. Нямаше изпълнител без хит.

  • Like 4
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Когато единственото ново нещо, което кажеш е: "Обичам да мия чинии" :D 

Направо е станала като бабка. Едно време какво беше. За пенсия заговори. Не знам дали Митака още го държи напускането й, ама тя вече 8 години не може да се спре да говори едно и също. 

Сега числата не били важни, а като правеше милионите друго "пропя". И с какво космическо самочувствие, че може да пее. Че тая Ариа е точно същия калибър. И да, едни могат да разкопчават ципове, други да си веят зърната по концерти - не! Едни могат да са вулгарни, други да пеят... на кого и как са си го набили...или  изцепката за педерас*а по време на участие.

Тук ясно се вижда откъсване от реалността. Няма да я бъде.

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Balkandji1 каза:

Според мен най-силните години на жанра са между 1998 и 2003, но повечето тук са били много малки или едва родени в този период, за да го помнят в детайли. Тогава са регистрирани колосални продажби на албуми, някои тиражи са с по 100К-200К копия, а песните от тогава макар сега да звучат старомодно за онова време бяха национални хитове.

Щото е било ново. Но не мислиш ли, че най-масова стана 2002-2006 година? + турнетата, рекламите, пробивът в национален ефир. 

Преди 2002 беше много разпокъсано. А и 2000-2001 беше силна за рапа. 

1998-2000 пък нямаше много изпълнители. И песните не бяха толкова разнообразни. Реално ПЛАНЕТА създаваше съдържание за всякакви вкусове. Даже в началото тръгна със скеч предаване и беше трета по гледаемост в цялата държава! Смятай дори НОВА е била зад нея :D  

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , SG каза:

 

През цялото това време, разбира се, сред жените една единствена беше над останалите извън Пайнер като име и признание дори когато нямаше хитове. 

Да, ето това е истинското чудо 😀 Тази сладка шматчица как успя в години на пайнерски монопол, турнета и модата на тв планета.

Каква мацурана само, а тази песен беше най-гледаната във вибокс, когато цифрите още значеха нещо.

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Emanuela.Carey каза:

За Камелия ли говорим?

spacer.png

Ох,някой да ми каже как се казваше този. Постоянно ми излизат негови мемета. Май е рапърската версия на травеститската ера на Азис

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, xroflx9 каза:

Ох,някой да ми каже как се казваше този. Постоянно ми излизат негови мемета. Май е рапърската версия на травеститската ера на Азис

Saucy Santana

 

  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, meleto каза:

Щото е било ново. Но не мислиш ли, че най-масова стана 2002-2006 година? + турнетата, рекламите, пробивът в национален ефир. 

Преди 2002 беше много разпокъсано. А и 2000-2001 беше силна за рапа. 

1998-2000 пък нямаше много изпълнители. И песните не бяха толкова разнообразни. Реално ПЛАНЕТА създаваше съдържание за всякакви вкусове. Даже в началото тръгна със скеч предаване и беше трета по гледаемост в цялата държава! Смятай дори НОВА е била зад нея :D  

 

В периода 1998-2002 попфолкът не е нов в смисъла на нещо невиждано и вайръл.

Тони Дачева съвместно с оркестър Кристал издават своя първи албум през 1991 и до 1992 Дачева е известна в цялата държава и тресе таргетите, които преди това години наред бяха влюбени в Лепа Брена и сръбския турбо фолк.

Тогава попфолкът е нов. Но е все още първичен и недодялан, за да бъде приет от феновете на естрадата. Тогава се заражда и плюенето на този жанр от голяма част от българите.

Няколко години по-късно се появяват Глория, Софи Маринова, Сашка Васева, Румяна и повярвай ми стават национално явление. Глория бързо се превръща в присъстваща с албумите и видеокасетките си във всеки дом, в който се слуша попфолк. Продажбите й са нечувани за българския пазар.

Ти свързваш турнетата, популярността на ТВ Планета и навлизането на чалгата в националните медии с пикът на жанра. Този стил започва да се приема от бившите му врагове. Така, че твърдението ти от тази гледна точка е вярно.

Моята гледна точка е свързана с музикалната индустрия като цифри и оборот. Затова твърдя, че предните няколко години са най-успешни за жанра. Ивана, Анелия, Преслава, Емилия, Райна, Деси Слава - лидерките на 2002-3 - 2006 не регистрираха по-големи продажби от Камелия, Глория, Кати, Софи Маринова, Таня Боева и отново Деси Слава и Ивана  от периода 1998-2002.

Естествено, че тук е намесена популяризацията на Интернет, но тиражите си остават факт.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, meleto каза:

Когато единственото ново нещо, което кажеш е: "Обичам да мия чинии" :D 

Направо е станала като бабка. Едно време какво беше. За пенсия заговори. Не знам дали Митака още го държи напускането й, ама тя вече 8 години не може да се спре да говори едно и също. 

Сега числата не били важни, а като правеше милионите друго "пропя". И с какво космическо самочувствие, че може да пее. Че тая Ариа е точно същия калибър. И да, едни могат да разкопчават ципове, други да си веят зърната по концерти - не! Едни могат да са вулгарни, други да пеят... на кого и как са си го набили...или  изцепката за педерас*а по време на участие.

Тук ясно се вижда откъсване от реалността. Няма да я бъде.

Глупости на търкалета. И на мен в последно време ми е досадна, но точно тук беше много нормална, адекватна, "реална", може би самото евтино студио предразполага да си по-истински. Много естествено се изразява и изглежда перфектно. Явно в други предавания осветлението е гадно, ъгълът ли, що ли, а и операциите бяха пресни. Сега си е топ мацка. Никой не би казал, че е минала 50-те, тъй че стига глупости за бабки и пенсии... Просто си я хейтиш по навик и за спорта. Интересни неща каза и специално за Пайнера за първи път ми се стори да бъде по-директна. 

преди 18 минути, meleto каза:

1998-2000 пък нямаше много изпълнители. И песните не бяха толкова разнообразни. Реално ПЛАНЕТА създаваше съдържание за всякакви вкусове. Даже в началото тръгна със скеч предаване и беше трета по гледаемост в цялата държава! Смятай дори НОВА е била зад нея :D  

 

Глупости на търкалета. Това, че преди 2000 не е имало много изпълнители, е най-големият мит. Всеки ден излизаха нови и то директно с касетка с 10-на песни. Бълване на поразия. Конкуренцията беше жестока и много по-голяма от който и да било следващ период. Отличиха се най-интересните и продължиха напред. Другите отпаднаха по естествен път или се върнаха по заведенията. Не всеки има харизмата на звезда. 

  • Like 3

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Balkandji1 каза:

Тогава попфолкът е нов. Но е все още първичен и недодялан, за да бъде приет от феновете на естрадата. Тогава се заражда и плюенето на този жанр от голяма част от българите.

Няколко години по-късно се появяват Глория, Софи Маринова, Сашка Васева, Румяна и повярвай ми стават национално явление. Глория бързо се превръща в присъстваща с албумите и видеокасетките си във всеки дом, в който се слуша попфолк. Продажбите й са нечувани за българския пазар.

Ти свързваш турнетата, популярността на ТВ Планета и навлизането на чалгата в националните медии с пикът на жанра. Този стил започва да се приема от бившите му врагове.

Всъщност фолкът не се плюеше чак толкова и БНТ снимаха фолкпрограми всяка седмица, имаха си седмично предаване за попфолк и едновременно канеха всички звезди като Глория, Нелина, Екстра Нина, Луна, Диана, Таня Боева, Деси, Елвира, Илиян Михов, Бойка Дангова, Милко Калайджиев, Еми Стамболова, Камелия и си танцуваха едни на други на песните. Ефир си имаха още тогава. Вече към края на 90-те малко изпростяха и ги разкараха от Канал 1, преориентираха се към кабеларките, до появата на София Кабел Фолк, Оникс и Планета. 

 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, mihael каза:

Ех какви времена бяха, 2003-2010 някъде сякаш бяха най-силните години на жанра, особено 2003-2006. Все още толкова хитове от тогава са супер слушаеми. Дори някои на Мая и Магапаса като "Научи ме".

А аз имам носталгия по есента на 2019, зимата на 2019/2020 и до юли 2020. Тогава кои бяха най-големите хитове и певци и певици? Мисля, че по едно време в края на 2019 Преслава беше доста актуална. Тогава и скандализира всички с новата визия. Не прилича на себе си, но се подмлади с поне 10 години. Разкажете ми всичко за онези вече далечни времена, да кажем септември 2019-юли 2020.

Помня, че лятото на 2019 съревнованието беше между "Пиян" и "Паника" на Галена. През летните месеци борбата беше ожесточена, но впоследствие песента на Преслава надделя, задържа се по-дълго. Към днешна дата е най-големият й хит от последните няколко години.

После през септември Преслава издаде и албум с няколко нови песни. Отново грабна вниманието, а месец-два по-късно пусна и дуетът си с Галин. 2019 беше нейна като цяло, но най-големия хит от тази година е на Галена и Миле Китич.

През зимата на 2019/2020 голям хит беше "Параноя" на Меди и Ваня, както и "Класа" на Ариа.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, DarkChild каза:

Приликата е с Голямото пиле или Мишел Обамова?

И с двете. Тя Мишел си е лелче. Значи, гледай ся, идеята ми беше, че лелчето (Камелия) гледа с такава любов пилето (жълтата жилетчица) и накрая го взима в обятията си (сиреч облича суичъра) и се връща в младините си. 

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя таз жилетка я влачи от 100 години, дето имаше маса пари както твърдеше ченгето. 

384x216.jpg?_=1587740394

images?q=tbn:ANd9GcTlWMB0BSHK36B0F5RKMLQ

Дори Глория вади само по един път комплектите от 1996-та и 2004-та. Камата го е закъсала и тя с парсата.

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, pacho каза:

Тя таз жилетка я влачи от 100 години, дето имаше маса пари както твърдеше ченгето. 

384x216.jpg?_=1587740394

images?q=tbn:ANd9GcTlWMB0BSHK36B0F5RKMLQ

Дори Глория вади само по един път комплектите от 1996-та и 2004-та. Камата го е закъсала и тя с парсата.

 

преди 1 час, pacho каза:

Тя вече и прилича на квартална лелка от Банишора.

Michelle-Obama-Big-Bird-White-House-kitc

Седя и се чудя дали осъзнаваш какви простотии пишеш. Камелия го била закъсала с парите, понеже си обичала сантиментално някаква дреха и й е любима. Момче, Камелия е една от най-богатите певици в държавата. Не е спирала да е с фул програма от участия, откак се е пръкнала на сцената. Ти нямаш ли си любима дреха?

И другото - приличала на квартална лелка от Банишора. То и аз живея в голям град, ама кварталните лелки на 50 и кусур са дебели, повехнали и изглеждат дърти. Нищо от тези определения не може да се каже за тази красива жена. Че има кусури, има, но те не са тия, които ти изреждаш. Научете се да разсъждавате и да проявявате по-малко простотия.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, NazzkO каза:

Да, ето това е истинското чудо 😀 Тази сладка шматчица как успя в години на пайнерски монопол, турнета и модата на тв планета.

Каква мацурана само, а тази песен беше най-гледаната във вибокс, когато цифрите още значеха нещо.

 

Преходът на Десислава в българската музика на демокрацията е безпрецедентен. Но това вероятно ще се признае от масата след много години, както попринцип се получава при някои артисти, които не са били оценявани по-рано. Жалко, че част от тази картинка ще бъде и тоталното й уеднаквяване с другите, за да може на средна възраст да се задържи при бързата пара.

По въпроса кой е най-силния период за фолка колебанието за мен винаги ще е голямо. Между 2000 и 2006 са по-одобрени и се правят повече стойностни песни, но реално погледнато истинския най-голям бум за този жанр си е през 90те. Това е период, в който чалгата буквално има и историческо значение като отражение на новата действителност.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Balkandji1 каза:

 

Моята гледна точка е свързана с музикалната индустрия като цифри и оборот. Затова твърдя, че предните няколко години са най-успешни за жанра. Ивана, Анелия, Преслава, Емилия, Райна, Деси Слава - лидерките на 2002-3 - 2006 не регистрираха по-големи продажби от Камелия, Глория, Кати, Софи Маринова, Таня Боева и отново Деси Слава и Ивана  от периода 1998-2002.

Естествено, че тук е намесена популяризацията на Интернет, но тиражите си остават факт.

Да, но и хонорарите са били нищожни. Много от старите изпълнители са говорили по темата. Иначе продажбите са били колосални... Интернет пиратството навлезе към 2004та по-масово. 

преди 53 минути, asylum каза:

Глупости на търкалета. И на мен в последно време ми е досадна, но точно тук беше много нормална, адекватна, "реална", може би самото евтино студио предразполага да си по-истински. Много естествено се изразява и изглежда перфектно. Явно в други предавания осветлението е гадно, ъгълът ли, що ли, а и операциите бяха пресни. Сега си е топ мацка. Никой не би казал, че е минала 50-те, тъй че стига глупости за бабки и пенсии... Просто си я хейтиш по навик и за спорта. Интересни неща каза и специално за Пайнера за първи път ми се стори да бъде по-директна. 

Глупости на търкалета. Това, че преди 2000 не е имало много изпълнители, е най-големият мит. Всеки ден излизаха нови и то директно с касетка с 10-на песни. Бълване на поразия. Конкуренцията беше жестока и много по-голяма от който и да било следващ период. Отличиха се най-интересните и продължиха напред. Другите отпаднаха по естествен път или се върнаха по заведенията. Не всеки има харизмата на звезда. 

Е тя говори за себе си "тия пенсионерки", сама се сложи в това число. Слушай пак, вместо да гледаш основно :D Досадна ми е, защото 99% от нещата ги е коментирала през годините. За визията въобще не съм казвал и дума. За Пайнера е казвала и по-злобни неща. Проблемът е, че вече плюе на гроба на Планета. Преди беше интригуващо, сега зловещо, тъжно и скръбно. HAHAHA

Мит ли е, не е ли мит - не знам! Но говоря за лидерки. Основните са били 5-10, другите са били с по една песен, албум и като цяло анонимки. Това че са издали нещо хитово, не ги прави повече от Джорджано или Сузанита. Какви са били Каролина, Наргиз и прочее.

 

По времето на Планета - тогава Пайнер имаха 20 добри имена + още поне толкова извън тях.

преди 51 минути, asylum каза:

Всъщност фолкът не се плюеше чак толкова и БНТ снимаха фолкпрограми всяка седмица, имаха си седмично предаване за попфолк и едновременно канеха всички звезди като Глория, Нелина, Екстра Нина, Луна, Диана, Таня Боева, Деси, Елвира, Илиян Михов, Бойка Дангова, Милко Калайджиев, Еми Стамболова, Камелия и си танцуваха едни на други на песните. Ефир си имаха още тогава. Вече към края на 90-те малко изпростяха и ги разкараха от Канал 1, преориентираха се към кабеларките, до появата на София Кабел Фолк, Оникс и Планета. 

 

Румяна също! 

Тук си прав, че след 99та са ги разкарали от  БНТ. Но нали знаеш защо са имали ефирно време? Мутрите са се грижили да им осигурят такова.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, meleto каза:

Да, но и хонорарите са били нищожни. Много от старите изпълнители са говорили по темата. Иначе продажбите са били колосални... Интернет пиратството навлезе към 2004та по-масово. 

 

Аз друго знам. През 2000 година Камелия взе хонорар около 2500 лв. за свое участие в дискотека "Анаконда" в Пловдив. За тогавашните цени и стойност на лева, това бяха много пари.

Изобщо няма никаква логика най-желаните и големи звезди в една държава да пеят за нищожни хонорари. Никой не пасе трева.

Това, че днес един хонорар може да е 10 000 лв. е свързано с инфлацията. Тя и минималната заплата днес е 710 лв, но през 2000 беше под 200 лв. Така, че ако обичаш! :D

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Губя те бавно направо на поп биеше. На Надя Супер е живота пък на денс. Интересни песни имаше, конкретно през 2003-2005. Никога не зная на Валя, един куп на Мая и Магапаса като Не вярвам, Ще остана, за Софи и първите хитове на Преслава няма да отварям реч.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Balkandji1 каза:

 

Седя и се чудя дали осъзнаваш какви простотии пишеш.

Камелия си е типичната чалгарка, даже в първите години да не кажа си беше кифла отвсякъде. Тия умират за парцали, за чепици, за лукса и лъскавото. При жените има неписано правило да не се облича един и същ парцаляк :D, така че моля ти се, не се хаби излишно. Нали я виждаме и по участия. Ако беше голяма паралийка инстаграмът й щеше да се доближава до този на Янева примерно. Едно време даже Камейсъна беше луднала по Йелена Карлеуша и си чопваше от нея - та виж я и нея днес какъв фактор е в сръбското медийно поле и в социалните мрежи.

Да си ги носят и преповтарят, няма нищо лошо, и те са човек, ама феновете й се спрете малко с това възхваляване до небето. Наборките са го окъсали здравата без фирмата, която също към днешна дата го е закъсала, друго си беше преди 10-20 години с по две участия на ден и доста концертчета. Явно вече всичко е скъпо. Щом и Глория рекламираше цигари, сега кредити, не става без спонсор да заснемеш 4 минути в едно просто студио.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 1994 до 2002 са били мрачните години на мутрофолка, когато са доминирали пародийно-циничните песни за борци, шефове, чичковци-паричковци, пиленца и тн. През 2003 започва ера на модернизация и интеграция към официалната масова култура, когато Мтел сключват договор с Пайнер, а Азис пълни стадион Васил Левски, и завършва през 2009 с първото безплатно турне и спирането на масовото производство на албуми. После имаха период, в който бяха тотално затънали в нишата в опит да съхраняват съществуващите си слушатели, до старта на новите под-лейбъли като Даймънд и Алфа, които помогнаха да популяризират фолка отново сред младите. Имам чувството, че през следващите 1-2 години жанрът ще претърпи още един ренесанс.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Balkandji1 каза:

Помня, че лятото на 2019 съревнованието беше между "Пиян" и "Паника" на Галена. През летните месеци борбата беше ожесточена, но впоследствие песента на Преслава надделя, задържа се по-дълго. Към днешна дата е най-големият й хит от последните няколко години.

Изтрезняваш ли към днешна дата вече е по-голям хит от Пиян, причината за това, мисля че всички я знаем. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...