Jump to content



Поп-фолк скандали (август, 2022)


Препоръчани коментари

  • Отговори 2k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 6 минути, DevilWish каза:

Симпатична е, май имам спомени за тази песен. Само тя ли е? :D 

Това намерих, не знам, тука са нейни текста и музиката, а аранжимента е на Драганински.

  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Ciaga каза:

Това намерих, не знам, тука са нейни текста и музиката, а аранжимента е на Драганински.

И в youtube я намерих, но само аудио. Сигурно и на нея ще започне да й прави песни.

  • Like 2
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, DarkChild каза:

Пропуснал съм поредната труженичка от малцинството.

А, то това е от миналата година, септември. До колкото знам момичето тук е на 17 години и доста се учудих, защото изглежда по-голяма. 
Между другото явно е фенка на Преслава, в Инстаграм на скоро попаднах на изпълнение на "От утре" от нея. :D 

  • Like 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Stela каза:

Така е. За мен са крачка назад за Галена при положение, че пускаше песни като 100 живота примерно и с тях също гърмеше. Достатъчно разнообразие са песни като "Ти не си за мен", нещо по-забавно и купонджийско, без да звучи елементарно и да клони към простовато. 

Абсолютно те подкрепям. След дуета с Азис тези две песни са лека крачка назад. Не го казвам, защото най-много симпатизирам на Преслава и искам да плюя Галена. Напротив, след Преслава, Галена ми е един от най-слушаните изпълнители в Спотифай. Просто след Ти не си за мен и ВНЛ не върви…

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , Ciaga каза:

Мен ми е по-интересно Симона с кого се плющи, някой да има инфо?

тя си прави кексове 

преди 6 часа , DarkChild каза:

WTF е това?

 

  • Haha 1
  • Love 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , Ciaga каза:

И между другото сега видях, че спомена и дуета на Азис и Галена, за него знам също някои неща, всъщност там аранжимента не е на Ганев, а е на Цоцко и Питърчо. Май и Меди имаше нещо общо с тая песен, бяха ми казали, че нещо се скарал с македонеца, Меди си взел песента, но така и не разбрах каква е точно връзката. Не бих се учудил ако е била за Меди и той да я е дал на Галена.

Аранжимента на ВНЛ си е чисто Ганевски, музиката е на Оцко Боцко (същата история като при Скандал)

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , SG каза:

Наистина ли ще твърдим, че каквото и да е от чалгата през 2022 може да се мери по успех с песента Х от примерно 2000, когато действително всички чуваха дадена песен и дори и не особено приятни на публиката имена имаха тотални смашове? Ами сори ама на Галена пиковите й години като лидерка просто не са в това време, не са й чак такива хитовете.

Hello Kitty, наистина ли ще твърдим, че каквото и да е от чалгата през 2022 може да се мери по успех с песен от 2000 година, когато чалгата беше табу? Не се пускаше никаде освен по кабеларки, кръчми или панаири, фолк певец да даде интервю по национална медиа беше нещо невиждано, да слушаш чалга беше срамно и т.н., докато сега фолка се води комерсиална музика, слуша се от всеки, изпълнителните са канени на всякъде, много по достъпни са за всеки.

Да имало е турнета с посещаемост десетки хиляди на концерт ... но това е била единствената ти възможност да видиш чалга изпълнител някога изобщо някъде. Сега ако ти се слуша дадена песен, си я пускаш на момента, не висиш пред екрана цял ден за да може да я чуеш отново ... или да се бръкнеш за компакт диск, който се равнява тогава на 5-6% от минималната заплата.

  • Like 3
  • Love 1
  • Dislike 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Olay каза:

Hello Kitty, наистина ли ще твърдим, че каквото и да е от чалгата през 2022 може да се мери по успех с песен от 2000 година, когато чалгата беше табу? Не се пускаше никаде освен по кабеларки, кръчми или панаири, фолк певец да даде интервю по национална медиа беше нещо невиждано, да слушаш чалга беше срамно и т.н., докато сега фолка се води комерсиална музика, слуша се от всеки, изпълнителните са канени на всякъде, много по достъпни са за всеки.

Да имало е турнета с посещаемост десетки хиляди на концерт ... но това е била единствената ти възможност да видиш чалга изпълнител някога изобщо някъде. Сега ако ти се слуша дадена песен, си я пускаш на момента, не висиш пред екрана цял ден за да може да я чуеш отново ... или да се бръкнеш за компакт диск, който се равнява тогава на 5-6% от минималната заплата.

Табу или не, цялата държава знаеше песните по един или друг начин. Забранения плод е най-сладък. А жанра въпреки всичко си беше достатъчно добре отразен по медиите и си имаше много повече събития, на които да се видят изпълнителите, не само турнетата.

Днес хората вече са свикнали с чалгата и затова и ефекта й е намалял, съответно и песните не се отразяват толкова. За качеството да не говорим - музиката към днешна дата може да е далеч по-достъпна от преди, но това дава ли им стимул да правят повече хубави песни? Не, всичко вече е комерс за дискотеките - което пък не се слуша от болшинството по-възрастни хора. По онова време поне имаше разнообразие и за всекиго по нещо. ;)

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Olay каза:

Hello Kitty, наистина ли ще твърдим, че каквото и да е от чалгата през 2022 може да се мери по успех с песен от 2000 година, когато чалгата беше табу? Не се пускаше никаде освен по кабеларки, кръчми или панаири, фолк певец да даде интервю по национална медиа беше нещо невиждано, да слушаш чалга беше срамно и т.н., докато сега фолка се води комерсиална музика, слуша се от всеки, изпълнителните са канени на всякъде, много по достъпни са за всеки.

Да имало е турнета с посещаемост десетки хиляди на концерт ... но това е била единствената ти възможност да видиш чалга изпълнител някога изобщо някъде. Сега ако ти се слуша дадена песен, си я пускаш на момента, не висиш пред екрана цял ден за да може да я чуеш отново ... или да се бръкнеш за компакт диск, който се равнява тогава на 5-6% от минималната заплата.

Талант си е за сравнително недълъг пост да няма 1 нещо, което да има общо с действителността.

1-во - Национални медии? Сериозно? В множествено число? Националната медия все още беше 1, гледаше се от всички и по нея имаше поне 2 фолк предавания, които се излъчваха през 1 седмица - тоест всяка седмица поне по 1 в почивните дни обикновено. До голяма степен благодарение на Стилиян Иванов, който ги режисираше. Фолк изпълнители присъстваха в новогодишните програми наравно и с поп изпълнители. И това още от 1997 нататък. Кабеларките бяха добър източник на тази музика за тези, на които националната тв вече не им стигаше в края на 90-те.

Техническите измерения на слушането на музика са детайл, който важи за цялата музика изобщо - каквото е било за другите жанрове, това е било и за фолка и изобщо не трябва да влиза в уравнението. 

2-ро - ако сега по плажовете и кафенетата звучи предимно западна денс музика и ремикси на популярни парчета, тогава звучеше именно фолк. 

3-то - освен че имаше концерти и турнета на тях ходеха цели семейства, слагаха най-хубавите си дрехи и винаги с по 1 цвете за любимия изпълнител , защото не беше срамно, още по-малко табу...и това съвсем не бяха единствените възможности да видиш изпълнителя си - ресторанти и дискотеки се пукаха по шевовете. Последния клип на Алпер Чочев с Кати обърни внимание - 57 участия на месец как ти се струват?

Срамно си е, че на фона на тази визуална еволюция, която претърпява фолка за 20 години, и на всички възможности, с които разполага да прави големи неща, тя става все по-бутикова музика. Ретрото спасява положението последните години и то се вижда и по кавърите  на стари песни, които се правят.

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Haha 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Обаче снимката която Hurricane беше качил от Галена за да й се подиграва, чак сега видях, че е от сватбата на Анастасия Мавродиева, която е уважила с присъствие. После защо казваме че някои неща ги следи повече и от нас!

  • Thanks 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , lucellent каза:

Аранжимента на ВНЛ си е чисто Ганевски, музиката е на Оцко Боцко (същата история като при Скандал)

Не баш, знам го от сигурен източник това.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Willy каза:

Обаче снимката която Hurricane беше качил от Галена за да й се подиграва, чак сега видях, че е от сватбата на Анастасия Мавродиева, която е уважила с присъствие. После защо казваме че някои неща ги следи повече и от нас!

Представи си, че урагана е македонец, а ние сме българите, схващаш връзката, нали? :1000(29):

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Ciaga каза:

Представи си, че урагана е македонец, а ние сме българите, схващаш връзката, нали? :1000(29):

Не и ти да си правиш шеги за българи и македонци когато Уили е македонец.😭😭

  • Haha 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

1 месец от "Пияни нощи" 

оригинално видео - 2.1М

топик - 800К

други - 400К

общо към 3.3М

Доста стабилно като за Джена, песента все още стои на 60-80К дневно.

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Ciaga каза:

Не баш, знам го от сигурен източник това.

Оцко в мечтите си няма да изкара такъв изчистен звук. От километри личи, че е на Ганев. Може би структурата на аранжимента е на Оцко, ама звуците няма как да са негови (има семпли които само Ганев е използвал в предишни песни). Цигуларят от песента е правил и отсвирите за "От утре"

Освен ако източникът ти не е Ганев самия, не ми се вярва 😄

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, lucellent каза:

Оцко в мечтите си няма да изкара такъв изчистен звук. От километри личи, че е на Ганев. Може би структурата на аранжимента е на Оцко, ама звуците няма как да са негови (има семпли които само Ганев е използвал в предишни песни). Цигуларят от песента е правил и отсвирите за "От утре"

Освен ако източникът ти не е Ганев самия, не ми се вярва 😄

Забравяш, че освен Оцко има и още един замесен - Питър Райнов (HMM Team), източникът ми е единият от хората, работили по песента на Крум - 100 сърца, която е дело на Райнов и моят източник. Няма за какво да те лъжа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, lucellent каза:

Оцко в мечтите си няма да изкара такъв изчистен звук. От километри личи, че е на Ганев. Може би структурата на аранжимента е на Оцко, ама звуците няма как да са негови (има семпли които само Ганев е използвал в предишни песни). Цигуларят от песента е правил и отсвирите за "От утре"

Освен ако източникът ти не е Ганев самия, не ми се вярва 😄

Чарът на Оцко никога не е бил изчистен звк, по-скоро точно мазаляците които правеше и напластените вокали го отличаваха от масовката по онова време.

Но наистина вече не му се отдава като преди. Може би защото от Ара насам не е намерил нито една можеща певица и работи само с някакви еднодневки. Или пък просто вече е трудно да се краде музика и не може сам да създаде нещо запомнящо се.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...