Jump to content



Поп-фолк скандали (август, 2022)


Препоръчани коментари

преди 7 минути, Hurricane каза:

Дуетната певица Галена :) Изкара си кариерата на гърба на най-актуалните имена. Направи дуети с балкански звезди и пак извън България почти никой не я знае клетата. Имам, чувството, че и дует с Мадона да направи, пак ще е крайно незабелязана. Да не говорим, че едни от най-големите ѝ хитове са кавъри. Добре, че са скъпите клипове и визии, да компенсират.

Колкото и голяма фенка на Преслава да съм и да съм пристрастна поради този факт, с това не мога да се съглася или поне не с всичко, написано в поста. Галена е известна певица на Балканите, масово в бившите югославски републики я знаят, даже някои от тамошните певици са взимали музиката на едни от най-успешните песни на Галена - къде са уредили правата, къде са крали, това е друга тема на разговор. Но с една дума - мисля, че тя е един от изпълнителите, за които не може да се каже, че са незабелязани. Съгласна съм, че при нея повече се залага на визии, красиви и скъпи клипове, отколкото на певчески талант, но толкова са ѝ възможностите чисто вокално, какво да направи? Похвалното при нея е, че ВЪПРЕКИ че не е най-добрата певица успява да пуска нещо ново и различно, което да се превърне в хит. Галена е успешен продукт на сполучливия маркетинг, на комерса като цяло. Да, парите играят съществена роля, но ако тя самата няма усет и артистичност, няма как да се задържи на това ниво толкова години. Така че мене ако ме питате - Галена е повече артист и изпълнител, отколкото певица в истинския смисъл на думата. 

Андреа беше русият вариант на Галена - също беше далеч от най-добрите гласови данни, но проби с други качества, провокации, визии, клипове, сценично поведение. Неведнъж съм срещала коментари от рода на тези, че заради песните на Галена и Андреа чужденци са прослушали български попфолк проекти, опитвали са се да научат български. При Андреа обаче егото беше твърде голямо, отделно спречкванията с колежки в Пайнер, бунтарски нрав, лични проблеми и всичко това я доведе до изход от челните позиции. Галена е тази, която успя да се задържи. 

А Преслава си е връх за мен, независимо дали ще издаде една песен годишно, или 100. Тя е изпълнител, който е доказал какво може и ако ще, само на ретро хитове да кара, пак ще я хранят, докато има желание да се занимава с музика. Участията ѝ са пълни, хората знаят песните ѝ, даже тези, които тук, във форума, се считат за провали. Нормално е всеки един изпълнител да има периоди на затихвания, но това не означава, че е дъно, че се е предал, че е мързелив и прочие. Просто сега за нея явно приоритетите се свеждат около детето и семейството ѝ, в което няма нищо лошо. И макар да пуска по-рядко песни, смятам, че всичките стават хитове, които няма нужда да се сравняват с тези на другите певици. За всеки влак си има пътници, както се казва, а за тези на Преслава и Галена пътниците са твърде много. 

И пак не разбирам защо се води тази дискусия коя е по-велика при положение, че всяка си има своите хитове, върхове и фенове. Никой не е задължен да харесва нито едната, нито другата. От това, че някой се изказва негативно по техен адрес те нищо не губят - работят, вземат си парите, а пък тук какво значение има, че се плюнчим, хабим си нервите и си скубем косите? 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 6 минути, Vanora каза:

Колкото и голяма фенка на Преслава да съм и да съм пристрастна поради този факт, с това не мога да се съглася или поне не с всичко, написано в поста. Галена е известна певица на Балканите, масово в бившите югославски републики я знаят, даже някои от тамошните певици са взимали музиката на едни от най-успешните песни на Галена - къде са уредили правата, къде са крали, това е друга тема на разговор. Но с една дума - мисля, че тя е един от изпълнителите, за които не може да се каже, че са незабелязани. Съгласна съм, че при нея повече се залага на визии, красиви и скъпи клипове, отколкото на певчески талант, но толкова са ѝ възможностите чисто вокално, какво да направи? Похвалното при нея е, че ВЪПРЕКИ че не е най-добрата певица успява да пуска нещо ново и различно, което да се превърне в хит. Галена е успешен продукт на сполучливия маркетинг, на комерса като цяло. Да, парите играят съществена роля, но ако тя самата няма усет и артистичност, няма как да се задържи на това ниво толкова години. Така че мене ако ме питате - Галена е повече артист и изпълнител, отколкото певица в истинския смисъл на думата. 

Андреа беше русият вариант на Галена - също беше далеч от най-добрите гласови данни, но проби с други качества, провокации, визии, клипове, сценично поведение. Неведнъж съм срещала коментари от рода на тези, че заради песните на Галена и Андреа чужденци са прослушали български попфолк проекти, опитвали са се да научат български. При Андреа обаче егото беше твърде голямо, отделно спречкванията с колежки в Пайнер, бунтарски нрав, лични проблеми и всичко това я доведе до изход от челните позиции. Галена е тази, която успя да се задържи. 

А Преслава си е връх за мен, независимо дали ще издаде една песен годишно, или 100. Тя е изпълнител, който е доказал какво може и ако ще, само на ретро хитове да кара, пак ще я хранят, докато има желание да се занимава с музика. Участията ѝ са пълни, хората знаят песните ѝ, даже тези, които тук, във форума, се считат за провали. Нормално е всеки един изпълнител да има периоди на затихвания, но това не означава, че е дъно, че се е предал, че е мързелив и прочие. Просто сега за нея явно приоритетите се свеждат около детето и семейството ѝ, в което няма нищо лошо. И макар да пуска по-рядко песни, смятам, че всичките стават хитове, които няма нужда да се сравняват с тези на другите певици. За всеки влак си има пътници, както се казва, а за тези на Преслава и Галена пътниците са твърде много. 

И пак не разбирам защо се води тази дискусия коя е по-велика при положение, че всяка си има своите хитове, върхове и фенове. Никой не е задължен да харесва нито едната, нито другата. От това, че някой се изказва негативно по техен адрес те нищо не губят - работят, вземат си парите, а пък тук какво значение има, че се плюнчим, хабим си нервите и си скубем косите? 

Никой не казва, че Галена не е разпознаваема на Балканите. Напротив, това е така, но не виждам да е по-разпознаваема от Преслава например, която има един дует с чужд изпълнител и това е забравеният и от майка си Кеба. Айде сега помисли и си представи къде щеше да е Преслава, ако беше направила дуети с Фейди, Серджо, Миле Китич, МС Стоян, Akcent, Азис и всички останали, с които Галя се опита да пробие на чуждия пазар. Хубаво си помисли…

И само едно уточнение. Галена е тъмната версия на Андреа, а не обратното. Когато Андреа тресеше Балканите с хитовете си, Галя тепърва прохождаше в България.

  • Like 1
  • Dislike 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Hurricane каза:

Никой не казва, че Галена не е разпознаваема на Балканите. Напротив, това е така, но не виждам да е по-разпознаваема от Преслава например, която има един дует с чужд изпълнител и това е забравеният и от майка си Кеба. Айде сега помисли и си представи къде щеше да е Преслава, ако беше направила дуети с Фейди, Серджо, Миле Китич, МС Стоян, Akcent, Азис и всички останали, с които Галя се опита да пробие на чуждия пазар. Хубаво си помисли…

И само едно уточнение. Галена е тъмната версия на Андреа, а не обратното. Когато Андреа тресеше Балканите с хитовете си, Галя тепърва прохождаше в България.

И с още едно уточнение, че и двете са версии на Камелия.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , DevilWish каза:

Мария с песен от Криско - "Ще те побъркам"! 
„Ще те побъркам. Благодаря на целия екип! Обичам ви! Krisko Planeta Tv“ – сподели развълнувана певицата.Фолк звездата Мария предприе нова крачка

Това или ще е голямото ѝ завръщане или огромна простотия

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Hurricane каза:

Никой не казва, че Галена не е разпознаваема на Балканите. Напротив, това е така, но не виждам да е по-разпознаваема от Преслава например, която има един дует с чужд изпълнител и това е забравеният и от майка си Кеба. Айде сега помисли и си представи къде щеше да е Преслава, ако беше направила дуети с Фейди, Серджо, Миле Китич, МС Стоян, Akcent, Азис и всички останали, с които Галя се опита да пробие на чуждия пазар. Хубаво си помисли…

И само едно уточнение. Галена е тъмната версия на Андреа, а не обратното. Когато Андреа тресеше Балканите с хитовете си, Галя тепърва прохождаше в България.

Не споря, че Преслава би имала успех, по-голям или равен с този на Галена, ако беше направила дуети с изброените чуждестранни звезди. Но Преслава никога не е имала желание и претенции за световна кариера, която да е отвъд Балканите и аз уважавам това ѝ решение. В крайна сметка камъкът си тежи на мястото и каквито и напъни за световна сцена да се правят, па макар и успешни, всеки рано или късно прибягва до попфолка, откъдето е тръгнал преди години. Жив пример за това е Андреа - мечтаеше да стане известна в САЩ, в Европа. Направи парчета с хип-хоп, поп и въобще с по-европейско звучене, но загуби популярността си тук. И видя, че само със завръщането си с песента "Егоист" отново придоби известност в попфолк средите. Сравних Андреа с Галена, а не обратното, защото Галена е тази, която все още се е задържала на клона на популярността, не поради друга причина. Иначе хронологично погледнато си прав - Андреа е една от първите попфолк изпълнителки, пробили на по-голямата сцена. Но и доказателство за това, че ако си повярваш прекалено много, можеш лесно да залитнеш и да излезеш от светлината на прожекторите. 

Изобщо мисля, че трябва да се ценят изпълнителите, дебютирали преди 2008 година, защото на фона на днешните певАчки инфлуенсърки, силиконки, миски, плеймейтки и какви ли още не, те са злато и не могат да бъдат достигнати. А Камелия, Глория и Деси Слава заслужават похвала, защото вече повече от две десетилетия са творчески активни, макар и с някои периоди на застой при Камелия. Галена и Преслава също вече близо две десетилетия са активни. Пожелавам го това на някои от новите музикални "надежди", надути, превзети и повярвали си, че са големите звезди, а всъщност не са и брокати.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko pinned and featured this Тема
преди 2 часа , Hurricane каза:

Дуетната певица Галена :) Изкара си кариерата на гърба на най-актуалните имена. Направи дуети с балкански звезди и пак извън България почти никой не я знае клетата. Имам, чувството, че и дует с Мадона да направи, пак ще е крайно незабелязана. Да не говорим, че едни от най-големите ѝ хитове са кавъри. Добре, че са скъпите клипове и визии, да компенсират.

Тва са глупости, Галош може да маца дуети, но соло песните й са супер актуални и хитови. Преслава е с един хит "Сладкото зло" който е дует. Галош си има Еуфория, У Г З, тва новото с Дамян. Отделно се пуска още със 100 компота, Ти не си за мен... Преслава чат / пат с "До утре" и толкова. Ква дуетна певица е, като си има самостоятелни хитачки. 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Интересен проект от Лидия, не го очаквах, признавам, но ми допада, поне на първо слушане. 

Наскоро открих този хит, излязъл през май, но тогава, погълната от  университета, не съм му обърнала подобаващо внимание ❤️

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, xroflx9 каза:

Ами клетата Тити? :(

Тити твърде е била твърде... надарена... като за Барби. :D Единствената такава, на която достойно се е гледало по този начин е the original folk Barbie a.k.a the creator of the Alpha Doll's boss.

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Danger. каза:

Алфа с пореден флоп. Чакаме оправданията на @SG, че няма да е хит, защото са я пуснали в слаб период на Youtube :1000(6):

Отчетох се още преди да е излязла песента, споко.

А аз чакам някой да ме обори като ми покаже колко самостоятелни песни, излизали в първите седмици на август са ставали големи хитове в YouTube ерата. Аз се сещам само за Моето слабо място.

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, SG каза:

А аз чакам някой да ме обори като ми покаже колко самостоятелни песни, излизали в първите седмици на август са ставали големи хитове в YouTube ерата. Аз се сещам само за Моето слабо място.

 Излезе и си гръмна веднага :happyppl:

Успя даже да стане по-голям хит от TheBoss и дуета на Преса и Джена. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Danger. каза:

 Излезе и си гръмна веднага :happyppl:

Успя даже да стане по-голям хит от TheBoss и дуета на Преса и Джена. 

Но в началото се зачиташе за флоп в Рамания и гледанията си ги направи постепенно през годините. Какъвто е и случая на Щрак. Имах предвид хитове, които да са си гръмнали като хората.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...