Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Да, алгоритъм, който Шейн Доусън и Пюдипай, иконите на Ютуб в цял свят с милионите абонати и милионите доходи, не могат да разберат, но СуперГошо от Рамания го е разбрал - всичко е манипулация за да изпъкне Диона пред Джулия!

 

Ще обясня съвсем просто:

 

Trending = набиращи популярност! НЕ най-популярни в последните часове, не най-гледани в последните дни!

 

Каквито и да са критериите, класацията им е малоумна. Да не говорим, че всички чартове в този свят си имат ясно конкретизирани правила, според които се оформя класирането. Но youtube - не! Те са специални, те са единствени по рода си. Кому е нужно да се крият правилата на Trending? 2018 сме, за тях работят най-големите специалисти в компютърните технологии, не им е проблем да направят така, че да не се манипулира сайта, по какъвто и да било начин. Само объркват хората.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 4,9k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Намирам постъпката на Галена е много по-гадна.

 

Само "преслината" лумпениада явно намира постъпката на Галена за такава. Цялата останала чалга пък смята това за естествен край на една "пайнерска" лъжа.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Каквито и да са критериите, класацията им е малоумна. Да не говорим, че всички чартове в този свят си имат ясно конкретизирани правила, според които се оформя класирането. Но youtube - не! Те са специални, те са единствени по рода си. Кому е нужно да се крият правилата на Trending? 2018 сме, за тях работят най-големите специалисти в компютърните технологии, не им е проблем да направят така, че да не се манипулира сайта, по какъвто и да било начин. Само объркват хората.

Това не е класация за популярност, а за "набиращи" популярност. Влез например в Google Play, ако телефонът ти е Андроид - там има най-популярни приложения и такива, които набират популярност и това са две отделни класации. В ютуб обаче имаме само второто. Ясно е, че там влизат нови видеа, които се радват на по-голям интерес от обичайното за дадения канал. Т.е. не само брой гледания, а цялостни импресии - гледане + share + like + коментар. Музикалните видеа, особено тези от "Планета" знаем, че се радват на много replay value, т.е. хората ги пускат повече от един път. Това обаче не играе особена роля във формирането на Trending и точно заради това често тези видеа са изместени от такива с пъти по-малко гледания, които обаче имат по-висок share- или comment-rate, например съотношение гледания:коментари.

 

Правилата никога няма да станат ясни, най-малкото защото се променят постоянно. Не казвам, че са идеални, много ютубъри в цял свят пищят от това, че клиповете им не влизат в тренда, а такива на по-малките канали - влизат. Т.е. друго от нещата, които знаем, е че ако малък канал направи успешно видео, то има по-голям шанс да влезе по-напред в Трендинг, от такова на голям канал. Идеята - отново казвам - е не да се покаже какво е най-популярното, а да се даде публичност на нещо, което вероятно е качествено (предизвиква по-сериозен интерес), но не достига принципно до широк кръг от хора.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Остави ги да вярват, че Трендинг се МАНИПУЛИРА - как, сигурно се плаща на Ютуб :roll1:

 

В САЩ сигурно са по-големи СУМИТЕ, за да МАНИПУЛИРАШ Трендинга... някаква си Куийн Наиджа е на първо място с 388К, а на второ - Маруун 5 и Карди Би с 2.7 милиона, как е възможно??? На трето място пък е видео с 488к за 1 ден, а на трето - такова с 1.6 млн пак за 1 ден! Какви манипулатори!!!

 

Само тук може да прочетеш такива тъпни, не е реално.

 

Купуването на гледане е едно и е факт (който обаче си личи), ама за МАНИПУЛИРАНЕ НА ТРЕНДИНГА, ЗА ДА ИЗПЪКВА ХИПХОПА ПРЕД ЧАЛГАТА....... просто не знам какво да кажа.

Зависи от дължината на watch time в проценти... Какво плащане на ютюб ви гони

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това не е класация за популярност, а за "набиращи" популярност. Влез например в Google Play, ако телефонът ти е Андроид - там има най-популярни приложения и такива, които набират популярност и това са две отделни класации. В ютуб обаче имаме само второто. Ясно е, че там влизат нови видеа, които се радват на по-голям интерес от обичайното за дадения канал. Т.е. не само брой гледания, а цялостни импресии - гледане + share + like + коментар. Музикалните видеа, особено тези от "Планета" знаем, че се радват на много replay value, т.е. хората ги пускат повече от един път. Това обаче не играе особена роля във формирането на Trending и точно заради това често тези видеа са изместени от такива с пъти по-малко гледания, които обаче имат по-висок share- или comment-rate, например съотношение гледания:коментари.

 

Правилата никога няма да станат ясни, най-малкото защото се променят постоянно. Не казвам, че са идеални, много ютубъри в цял свят пищят от това, че клиповете им не влизат в тренда, а такива на по-малките канали - влизат. Т.е. друго от нещата, които знаем, е че ако малък канал направи успешно видео, то има по-голям шанс да влезе по-напред в Трендинг, от такова на голям канал. Идеята - отново казвам - е не да се покаже какво е най-популярното, а да се даде публичност на нещо, което вероятно е качествено (предизвиква по-сериозен интерес), но не достига принципно до широк кръг от хора.

 

Да, разбирам.

 

Просто ме дразни факта, че ги крият. Може да се направи така, че сайтът да е защитен от всякакви видове нечестни машинации, става въпрос за бизнес за милиарди, не е като за тях да не работят най-големите специалисти в бранша.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сутринта в На кафе се подиграваха на Андреа за обработката на снимките й.

14:20-15:25

 

Константин да не би да е напуснал Пайнер? Последната му песен няма я в канала на Планета.

Също така май няма да участва на концерта?

Последният въпрос от интервю на Константин за ЕВА от август:

 

Какъв ли ще си, като се пенсионираш?

 

Ми аз мисля да се пенсионирам, вече почти съм го направил. Доста поработих. Стигнах до ниво, на което искам да живея малко по-спокойно. Вече не съм на години да ходя на по 30-40 участия месечно. Просто много ме изчерпва, много ме изморява. Намалих ги на десетина. Непрекъснато обикалям, не спя и съм в някакви стресове, нямам време да се отпусна, да се подготвя, да си загрея гласа. Имам две операции на гласните струни, а шефът (Митко Пайнера – б.р.) прави коремни преси и пие фреш и вика (преправя си гласа): „Какво бе, хората пари искат да изкарват, реват за участия, а ти ги отказваш.“ Иначе взимам един от най-високите хонорари. Занимавам се и с други неща. Имам строителен бизнес, дискотеки. И мисля с времето да мина на по 3-4 концерта на месец, да се чувствам добре, да си гледам хороскопа, да си разсъждавам за астрономията, да си гледам овощните дръвчета, цветенцата, да им се радвам как растат. Да се радвам дечицата ми как тичат по двора и на хубавата жена. Докато дал Господ – до 90 години да издържа така. Ще се науча тепърва на всички тия красоти в живота. С жена ми сме като гаджета. И все по-хубаво ни става.

 

Топ изпълнителите вече остаряват, искат да си гледат децата, родителите, здравето, да не си дават толкова зор, което е естествено. Лошото е, че няма следваща генерация чалгари, която да ги замени, а Гери, Тита, Дара, Тото и т.н. го правят.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Топ изпълнителите вече остаряват, искат да си гледат децата, родителите, здравето, да не си дават толкова зор, което е естествено. Лошото е, че няма следваща генерация чалгари, която да ги замени, а Гери, Тита, Дара, Тото и т.н. го правят.

Преслава не влиза в тази категория. Роди и мигом - още утре, тръгва по дискотеките. Кралица! :Vishenka_05:

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Последният въпрос от интервю на Константин за ЕВА от август:

 

Какъв ли ще си, като се пенсионираш?

 

Ми аз мисля да се пенсионирам, вече почти съм го направил. Доста поработих. Стигнах до ниво, на което искам да живея малко по-спокойно. Вече не съм на години да ходя на по 30-40 участия месечно. Просто много ме изчерпва, много ме изморява. Намалих ги на десетина. Непрекъснато обикалям, не спя и съм в някакви стресове, нямам време да се отпусна, да се подготвя, да си загрея гласа. Имам две операции на гласните струни, а шефът (Митко Пайнера – б.р.) прави коремни преси и пие фреш и вика (преправя си гласа): „Какво бе, хората пари искат да изкарват, реват за участия, а ти ги отказваш." Иначе взимам един от най-високите хонорари. Занимавам се и с други неща. Имам строителен бизнес, дискотеки. И мисля с времето да мина на по 3-4 концерта на месец, да се чувствам добре, да си гледам хороскопа, да си разсъждавам за астрономията, да си гледам овощните дръвчета, цветенцата, да им се радвам как растат. Да се радвам дечицата ми как тичат по двора и на хубавата жена. Докато дал Господ – до 90 години да издържа така. Ще се науча тепърва на всички тия красоти в живота. С жена ми сме като гаджета. И все по-хубаво ни става.

 

Топ изпълнителите вече остаряват, искат да си гледат децата, родителите, здравето, да не си дават толкова зор, което е естествено. Лошото е, че няма следваща генерация чалгари, която да ги замени, а Гери, Тита, Дара, Тото и т.н. го правят.

 

И е прав, и не е. Камелия, дето е с почти 10 години по-голяма от него и е жена как намира сили да обикаля страната по нощите и да не спи? Че и на живо пее, а той само си отваря устата.

 

Истината е, че наркотиците и алкохолът са го съсипали. В чалгата няма по-брутална визуална промяна към зле от неговата, при това говорим за период от порядъка на 7-8 години. Хората не се сбабичосват чак толкова за такъв кратък период.

 

Има начини да си жизнен и да изглеждаш добре за възрастта си и на 55, и на 65. Все по-трудно е в днешно време, ако не прибегнеш до пластики, но начини има.

Link to comment
Сподели в други сайтове

100 пъти на ден си казвам, че няма никога те потърся, малкото което днес ми остана да спася от теб поне.. :happyppl:

 

Галена ще мачка.. не, че нещо, просто така, да си знаете.. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хора, бъдете обективни във Вечните хитове... Може ли да оставяте песните на Деса, Кама, Глора и Ивана, които към днешна дата не будят интерес (като Мистерия, Като на 17, Къде си ти), а да гласувате да отпадат класики като Миг моя, Пак си жива. Това не е класация за любими, а за вечни песни... Осъзнайте се!
Обективността е относителна величина, Слав! Не обобщавай и не съди по това, че теб не те вълнуват определени песни - не означава автоматично, че те не вълнуват хората по презумпция! Призивите към осъзнаване е редно да си надраснал вече, дърт мъж си! :Vishenka_05:
Link to comment
Сподели в други сайтове

Хора, бъдете обективни във Вечните хитове... Може ли да оставяте песните на Деса, Кама, Глора и Ивана, които към днешна дата не будят интерес (като Мистерия, Като на 17, Къде си ти), а да гласувате да отпадат класики като Миг моя, Пак си жива. Това не е класация за любими, а за вечни песни... Осъзнайте се!

Няма как в тоя форум. То пак добре, че и до тия песни се е стигнало.

Иначе песните на Руслан и Мая и Магапаса, които си изброил, са разкошни и аз няма да гласувам да отпадат. И не само, има и още други - "Хиляди слънца", "Обич за двама" и един куп други. Просто са прекалено много. А за съжаление, като теглим чертата, в ретро блоковете в дискотеките въртят само една определена част - нещо на Слави, на Кама, на Деса + баналната вече "Дар от съдбата", дето и 2000 не беше чак такъв хит, какъвто впоследствие... и общо-взето, едно и също.

Тогава на година се раждаха поне по 5 големи хита. Всеки, който беше действащ изпълнител, имаше, дори разни като Сиси, Ина, Сани, Нина. Че тя дори "Лъвица" на Нина беше тотален хит. Ара мачкаха тогава. 90-те години добре, че в Пайнер беше Глория - то реално тя първа спомогна да придобият такова име.

Най-малките тук няма как да подкрепят въпросните песни, които визираш. Но както казва Янева - всеки разбира нещо различно под "вечен хит", на различна възраст сме всички, различни етапи, преживявания, от различни краища на страната, различна среда и какви ли още не фактори...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Стефимире, като прочетох Сиси и се присетих, че тази верно имаше два хита едно време:

 

 

 

Напомня Боева преди операциите визуално, че и на глас я докарва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма как в тоя форум. То пак добре, че и до тия песни се е стигнало.

Иначе песните на Руслан и Мая и Магапаса, които си изброил, са разкошни и аз няма да гласувам да отпадат. И не само, има и още други - "Хиляди слънца", "Обич за двама" и един куп други. Просто са прекалено много. А за съжаление, като теглим чертата, в ретро блоковете в дискотеките въртят само една определена част - нещо на Слави, на Кама, на Деса + баналната вече "Дар от съдбата", дето и 2000 не беше чак такъв хит, какъвто впоследствие... и общо-взето, едно и също.

Тогава на година се раждаха поне по 5 големи хита. Всеки, който беше действащ изпълнител, имаше, дори разни като Сиси, Ина, Сани, Нина. Че тя дори "Лъвица" на Нина беше тотален хит. Ара мачкаха тогава. 90-те години добре, че в Пайнер беше Глория - то реално тя първа спомогна да придобият такова име.

Най-малките тук няма как да подкрепят въпросните песни, които визираш. Но както казва Янева - всеки разбира нещо различно под "вечен хит", на различна възраст сме всички, различни етапи, преживявания, от различни краища на страната, различна среда и какви ли още не фактори...

 

Здравей.

 

Какво ти е мнението за Баба Драга като човек, журналист и излъчване? Постнах негова снимка с Подутчето Донева малко по-горе.

 

Във връзка с поста ти:

 

Дадох предложение да направим класацията, разделена на десетилетия, защото хубавите песни (особено от по-далечното минало) са безброй. Няма как да не се пропуснат страшни шедьоври и мега хитове, те просто извираха. Не по 5 на година, а по поне 15-20 бяха песните, оставили ярки следи в почти всяка конкретна година. Предложението беше отхвърлено.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дадох предложение да направим класацията, разделена на десетилетия, защото хубавите песни (особено от по-далечното минало) са безброй. Няма как да не се пропуснат страшни шедьоври и мега хитове, те просто извираха. Предложението беше отхвърлено.
Може би защото за Сашкончето по-важна е не толкова самата тема, колкото евентуалната победа на мис Чипровски килим там. :3fdb8960598fa63e:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Може би защото за Сашкончето по-важна е не толкова самата тема, колкото евентуалната победа на мис Чипровски килим там. :3fdb8960598fa63e:

 

Разбира се, просто не исках да го казвам аз. И да има победа обаче, няма да е незаслужена.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Остави ги да вярват, че Трендинг се МАНИПУЛИРА - как, сигурно се плаща на Ютуб :roll1:

 

В САЩ сигурно са по-големи СУМИТЕ, за да МАНИПУЛИРАШ Трендинга... някаква си Куийн Наиджа е на първо място с 388К, а на второ - Маруун 5 и Карди Би с 2.7 милиона, как е възможно??? На трето място пък е видео с 488к за 1 ден, а на трето - такова с 1.6 млн пак за 1 ден! Какви манипулатори!!!

 

Само тук може да прочетеш такива тъпни, не е реално.

 

Купуването на гледане е едно и е факт (който обаче си личи), ама за МАНИПУЛИРАНЕ НА ТРЕНДИНГА, ЗА ДА ИЗПЪКВА ХИПХОПА ПРЕД ЧАЛГАТА....... просто не знам какво да кажа.

 

Да, алгоритъм, който Шейн Доусън и Пюдипай, иконите на Ютуб в цял свят с милионите абонати и милионите доходи, не могат да разберат, но СуперГошо от Рамания го е разбрал - всичко е манипулация за да изпъкне Диона пред Джулия!

 

Ще обясня съвсем просто:

 

Trending = набиращи популярност! НЕ най-популярни в последните часове, не най-гледани в последните дни!

Точно от теб не съм очаквал такова подигравателно отношение към мен, дори и реално да не те познавам лично. Но човек винаги може да се изненада, предполагам.

 

Изказал съм си мнението, и то на база всякакви нелепици, които съм виждал в Бг Трендинга. Сами обсъждате как правилата на класацията не били съвсем ясни- каква тогава е пречката критериите да се променят в полза на някои т.е да се манипулира с цел налагане на нещо? Че и в световен мащаб?

Все още никой не е обяснил как Диона е над цели две хитови Пайнерски песни, въпреки че не е с по-добри показатели от тях. Не само гледания, а лайкове, дислайкове, коментари, споделяния. Или например една песен на чалгари- Крум и Сузанита? Софка? Не мисля, че е толкова нелепо човек да си помисли дали не се гъбаркат с него и да се усъмни дали няма манипулация.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Точно от теб не съм очаквал такова подигравателно отношение към мен, дори и реално да не те познавам лично. Но човек винаги може да се изненада, предполагам.

 

 

Ти само това пораждаш, не се изненадвай, мило.

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...