Jump to content

Хонорари и участия


Препоръчани коментари

Пращал съм запитване на Женя за цените и като отговор получих единствено бланката, публикувана тук. Нито "Добър ден", нито някакви обяснения, нищо. Договорките с големите дискотеки, които канят по 2-3 изпълнители седмично, стават на съвсем друго ниво и то си е нормално да е така. Следователно и цените за тях не са тези, които виждаме тук. ;)
Link to comment
Сподели в други сайтове

Чета, че обсъждате Нелина...Не очаквам да прочета особено хубави неща, защото повечето от вас са доста млади и очевидно не са запознати с началото на кариерата й. Аз си я спомням още от времето, когато пееше с формация "Фаворит" или както им викахме "Близнаците" - с тоя оркестър се изявяваше и Еми Стамболова, и даже и Глория по едно време дооооста отдавна и имах видеокасети с тях трите ;) Тогава Нелина имаше даже кавър на "Кукавица" и издаваха албуми съвместо с Емито...После имаше и самостоятелна кариера в Милена Рекърдс и тези времена ме подсещат за Екстра Нина, Луна, Румяна....

 

Знам, че сегашното поколение знае само "Бял мерцедес" като най-голям хит на Нелина, но вече ми е трудно да ви схвана и критериите за хит, защото едно време нямаше YouTube,че да броим гледания и такъв дискотечен нощен живот, ама съм бил на много концерти, механи, кръчми, празници на градове, работил съм и по кабелни телевизии, и знам, че Нелина беше харесвана много, поръчвана, желана, канена...

 

Който не е слушал да чуе очарователни песни като "Не разваляй магията", "Олей-олей" (и до днес ми носи страхотно настроение и даже я чух в днешни дни по некво радио!), "Заклевам се" (у-н-и-к-а-л-н-а!!!), "Душата ми" (страхотна песен и не случайно е заглавие на един от албумите й, в който наистина няма слабо - имах го на касетка и как съм я слушал!), "Налей си", "Вместо сбогом" (смразяваща балада, кара ме да настръхвам от първия акорд, жесток текст, силно изпълнение), "Върни ми любовта" (тогава беше страшен хит, страхотна музика, ритъм, аранжимент супер модерен)

"Дойдох си, мамо" (мен ми въздейства много повече от песните на Глория и Рени посветени на майките им),

"Пожар в сърцето" (беше хит определено, и имаше весел клип) , "Се Ла Ви", "Пирогов" (пак хитове по онова време), "Сляпата неделя" (много модерна като музика и текст, актуален и до днес), "Лястовица" (велика балада!) ,"Най-щастлива" (след тая песен Нелина забременя и някак си започна спада при нея сякаш...), "Гръм" и "Свят без любов" - пак жестоки балади....и оттам насетне сте вероятно по-запознати, няма смисъл да пиша повече за песните...Аз имам и още доста любими, ама и тия стигат ;) Ако някой не знае, да кажа, Нелина имаше дует и със Милена рокаджийката - "Приятелко здравей"

 

Относно какво й липсва на Нелина - ето тука е най-големият парадокс, защото колкото и ужасно да звучи, точно мощният й силен глас, т.е. гласище, може би отблъсква някои хора...Това е така, защото прекаленото вибрато и удължените фрази в комбинация с гръмкия глас идват в повече, човек може да го заболи главата.....И такова пеене с удължени фрази дразни някои хора и те го причисляват към естрадата - това вероятно е причина такива като Нелина и Глория да ги изкарват демоде и да не ги пускат по дискотеките. Може би ако пеят песни с по-кратки текстове, не тип стихотворение, и изпяване "стакато", а не "легато" - ще се получат нещата...Не случайно хората харесаха "певици" като Гергана и Андреа - защото имат нежни, сладникави, "кукленски" гласове, които явно галят сетивата и не дразнят така....Понякога не става само с глас...То и на външен вид Нелина ми е една такава твърде висока, набита, едра жена, някак си не ми е женствена, сексапилна и нежна....Българинът по си пада по симпатични,миловидни миньончета...

 

И не на последно място - Нелина е жестока в пеенето на филклор - изпълнението й на "Караджа дума Русанки" ми харесва, дори повече от оригинала на Керанова, и жената правилно се пренасочи да издава фолклорни албуми, защото определено се купуват - имам познати, предимно 40+, които си купуват тези албуми, така че няма лошо - жената си пее и за попфолк феновете си, и за тези на фолклора...Май Райна и тя натам ще го избие след време...

Май си пропуснал и песента за рождения ден - нея няма човек, който да не я знае. И аз много песни не съм знаел, но когато човек иска, се запознава, за да може като влиза после в спорове или просто изказва мнение, да е подготвен, а не музикалните му разбирания и грамотност да се простират само до няколко имена и заглавия. Това важи и за книги, филми и всичко останало. В тоя ред на мисли, струва ми се, не си в правилния форум, защото гледам, обясняваш за "стакато", "легато" - спести им музикалното ограмотяване, защото няма да те разберат.

Иначе Нелина си е ок и като визия за годините си. Слава Богу, че не е 1.50, с къси крака, троен задник и без врат. Стройна жена е си е слаба, не едра, няма мазнини по нея - просто не може при височината си да е с килограмите, с които Преслава е в момента. Но както и да е. Озадачи ме с това за гласа. Някак не мога да приема тази теза, че гласището й точно дразни - доколкото знам, повечето хора харесват плътни и изразителни гласове. Ако не беше така, нямаше да я канят по най-различни мероприятия. И ще я канят, докато пее, за разлика от такива като Андреа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Колкото за няколко месеца - да, но иначе - абсурд. Галена наистина е незаменима.

За жалост, незаменими нито в този бизнес има, нито въобще! И Митко Пайнера отдавна го е разбрал това - нито Глория, нито Ивана, нито Преслава, нито Галена са му незаменими. Когато на опашката имаш поне десет жадни за награди, пари и признание служителки, всяка можеш да смениш със следващата. Неслучайно Димитров така смени Десислава с Ивана, после Ивана с Преслава и така нататък. А като гледам мисля, че най-после Преслава е решила, че не иска повече да се бори за първото място и я разбирам. Нито й се обикаля вече, нито има желание да пуска по 100 песни и клипа на година - време й е за почивка и семейство.

Link to comment
Сподели в други сайтове

За жалост, незаменими нито в този бизнес има, нито въобще! И Митко Пайнера отдавна го е разбрал това - нито Глория, нито Ивана, нито Преслава, нито Галена са му незаменими. Когато на опашката имаш поне десет жадни за награди, пари и признание служителки, всяка можеш да смениш със следващата. Неслучайно Димитров така смени Десислава с Ивана, после Ивана с Преслава и така нататък. А като гледам мисля, че най-после Преслава е решила, че не иска повече да се бори за първото място и я разбирам. Нито й се обикаля вече, нито има желание да пуска по 100 песни и клипа на година - време й е за почивка и семейство.

Напълно съм съгласна с теб!Незаменими в този бранш особено-няма.Аз направо им се смея на глупостите как си вярват :3fdb8960598fa63e: Поне при Ивана и Преслава лидерството беше явно-пълни стадиони,концертни зали,статуетка след статуетка.Сега според мен не е много ясно кой е лидерът , защото няма по кое да се определи.От както почнаха да се гледат кой колко гледания има започнаха и да им се изпразват залите и виж до къде се стигна.По дискотеките всяка песен е хит за 2-3 месеца докато излезе следващата и така се започна един порочен кръг на едномесечни хитове, от които никой не остава във времето. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пращал съм запитване на Женя за цените и като отговор получих единствено бланката, публикувана тук. Нито "Добър ден", нито някакви обяснения, нищо. Договорките с големите дискотеки, които канят по 2-3 изпълнители седмично, стават на съвсем друго ниво и то си е нормално да е така. Следователно и цените за тях не са тези, които виждаме тук. ;)

 

Абсолютно същото казах и аз. Това имах предвид, когато говорех, че Женя ги подушва лаиците, само по миризмата. Излезе ли и непознат номер, трудно. Трябва много да се обясняваш, да преведеш пари и то не малко по сметките им, за да говорят по същество, с който и да е. Предпазливи са. И е логично. Много такива като Слави, са се опитвали да се правят на мъже, но и за тях, са си изградили резистентност към провокации. За последно съм чул, че разговарят с някой, който им обещава това, което в момента прави за Лорена, но с пайнерски изпълнители. Даже човекът стигна, до дълги разговори лично с Митака. Но когато стана въпрос, за процентът възнаграждение, на този кандидат-промоутър, при вече договорети отстъпки, за пакет изпълнители (над 20 участия) се оказа, че Митака не пуска и 10% гювеч, за човека. Което, при обща сума, на договореният бизнес, за над 100 000 лева е някак нелогично, но е факт.

 

Славчо може да се пробва, за по-лесно с идеята си, като звънне на Деса, а тя да го препоръча на Цветин. Нали там всички "десови", са гъсти с Фатмишка?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Май си пропуснал и песента за рождения ден - нея няма човек, който да не я знае. И аз много песни не съм знаел, но когато човек иска, се запознава, за да може като влиза после в спорове или просто изказва мнение, да е подготвен, а не музикалните му разбирания и грамотност да се простират само до няколко имена и заглавия. Това важи и за книги, филми и всичко останало. В тоя ред на мисли, струва ми се, не си в правилния форум, защото гледам, обясняваш за "стакато", "легато" - спести им музикалното ограмотяване, защото няма да те разберат.

Иначе Нелина си е ок и като визия за годините си. Слава Богу, че не е 1.50, с къси крака, троен задник и без врат. Стройна жена е си е слаба, не едра, няма мазнини по нея - просто не може при височината си да е с килограмите, с които Преслава е в момента. Но както и да е. Озадачи ме с това за гласа. Някак не мога да приема тази теза, че гласището й точно дразни - доколкото знам, повечето хора харесват плътни и изразителни гласове. Ако не беше така, нямаше да я канят по най-различни мероприятия. И ще я канят, докато пее, за разлика от такива като Андреа.

 

Аз умишлено съм я пропуснал тая песен, не че не я знам...О, знам я до степен на откачане - едно време я поръчваха там дето работех през 5 минути и дори да почивах вкъщи и гледам телевизията - пак тая песен! Просто ми носи кофти спомени, иначе тя си е стойностна песен, но аз изброих на мен кои са ми по на сърце, а не кое е много популярно...

 

Аз не съм тука да ограмотявам никой, просто си пиша, каквото ми идва отвътре с цел да защитя гледната си точка...Знам как звучи това, което съм написал, но не е само мое мнение, доста хора са ми споделяли не само за самия глас, ами и за тембъра - някак си им звучал много нафталинено, ретро, не знам си какво....Явно за тях "модерни" са точно медените, ангелски гласчета или некви такива по-съскащи и секси като на Емануела, примерно...А бе не знам, те на хората толкова неща не са им в ред, та това ли точно да обсъждам, хора всякакви...

 

Какво значи слава Богу, че не е 1.50?? Тука нещо долавям за ДесиСлава май? Виж, аз примерно ненавиждам Мария, ама никога няма да тръгна да й се подигравам, че е 1.50 или че е "джудже" и такива разни определения, които чета къде ли не. Никой не си избира какъв да се роди и колко да порасне. Ти сигурно си слаб и висок, ама я си представи да беше нисък, трътлест, с едни кокали, дебел? В крайна сметка за всеки влак си има пътници и слава Богу, защото тогава някои от нас щяха да са завинаги сами, защото нямаше да има кой да ги хареса. Освен това ниските жени имат едно предимство - стават за всеки тип мъж - за нисък и за висок (слагат съответните токчета според височината му или не слагат- ако не им пука за разликата във височините), а една супер висока жена - примерно над 1.80 - какво да прави, цял живот да търси само баскетболисти ли? Говорил съм с такива жени и никак не им е лесно - една веднъж ми вика "много се влюбих в един, докато стоеше до мен в самолета, обаче после като кацнахме той се изправи и беше много по-нисък и мен ми се уби желанието, няма как да има нещо между нас" - това е много жалко,нали? Така че нека не съдим хората, защото после и нас така ще ни съдят със същия аршин. (дано поне тука ако не музикално грамотни, поне да са религиозно грамотни)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Галена е точно незаменима, щото да - наредени курвентии много на опашката, ама коя може да и стъпи на финансите ?! Нали се сещате, че тя, Мария, Янева и още някои си имат богатите космати мечовци-любовници, които и клип на луната ще им снимат ако искат.

 

Е, на Галена не и е мечок, но е финансово стабилен, тя - не по-малко с тези многобройни участия.

 

Другото което е, че може да имаш желание, и дори пари - и пак трябва сами ти да имаш визията за това как да ти изглеждат нещата, този усет , който го има Галена го нямат всяка една с пари. И Мария има пари, и ръси такива и за песни от Кости, ама не е на нивото на Галена , точно заради липсата на този усет до степента на Галена.

 

Така,че точно Галена е незаменима, там финансите са събрани и с визия за нещата - нещо което го няма всяка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Галена е точно незаменима, щото да - наредени курвентии много на опашката, ама коя може да и стъпи на финансите ?! Нали се сещате, че тя, Мария, Янева и още някои си имат богатите космати мечовци-любовници, които и клип на луната ще им снимат ако искат.

 

Е, на Галена не и е мечок, но е финансово стабилен, тя - не по-малко с тези многобройни участия.

 

Другото което е, че може да имаш желание, и дори пари - и пак трябва сами ти да имаш визията за това как да ти изглеждат нещата, този усет , който го има Галена го нямат всяка една с пари. И Мария има пари, и ръси такива и за песни от Кости, ама не е на нивото на Галена , точно заради липсата на този усет до степента на Галена.

 

Така,че точно Галена е незаменима, там финансите са събрани и с визия за нещата - нещо което го няма всяка.

Не всичко е финанси в музикалния жанр. :1000 (30):

Като ги има тези финанси да направи нещо за многото бедстващи деца в България или да дари на някаква кауза.Файда от тези всички пари като ги пилееш по скъпи клипчета и скъпи композитори.Да,Галена го има усета,както и Андреа преди години го имаше,но много добре видя какво се случи с нея през годините.Като нямаш забележителен глас или добри златни хитове както имат Глория,Ивана и Камелия заминаваш на кино рано или късно.То е ясно , че тя има с какво друго да се занимава(има си модна линия),но е лошо когато човек забрави от къде е тръгнал,както и феновете му.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Андреа изгря и залезе за няма и 4 години. Галена от 2008 няма слаба година. Това са си 10 години на топ ниво. Еми незаменима е в момента, да! Дали на някой не му харесва или му е смешно е все тая. Галена не е бездарна като изпълнителка, както се опитвате да я изкарате някои. Бездарни са Кристияна, Кати, донякъде Андреа и др. Галена си притежава мощен глас. Ако спре да пее в задимените кръчми всяка вечер на живо, нещата щяха да са още по-добре с гласа й. Но факт, че е гласовита и една от малкото с музикално образование.

Няма как да омръзне на хората, защото не е еднообразен изпълнител! Десетки хитове е оставила в попфолка и продължава да го прави и към днешна дата. Всяка изява и е различна, както са различни проектите й Сценичното присъствие, харизмата, таланта , усета, отношението - тя ги има и затова й се получават нещата.

А пък и няма друга, която да влага толкова пари и време за проектите си. Няма! Тя си урежда композиторите, режисьорите сама. Без да използва промоциите на Пайнер към определени имена.Визията също всеки път е топ и различна. Винаги вкарва първа тренда в България. Да не говорим за участията й, които всеки, който е ходил знае, че няма как да омръзнат на хората. Към нея има постоянен интерес от страна на фенове , медии, покани за фичъринги и т.н.

Не на последно място и стикования й екип. Те се допълват и всеки от тях дава идеи.

Еми в момента Галена няма коя да я замени. Тези неща и още много други малки детайли в съвкупност не притежава друга в момента

10 години градация, градация.. Смешно е да се отрича това! Досега не е имало изпълнител, който всяка година в продължение на 10 години да върви само нагоре без спадове. За Галена постоянно едни фенчета говорят как щяла да омръзне и да се изчерпа и това от 6-7 години, а всяка година прогрозите им дори не се доближават до действителността.

 

879836.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз това обяснявам, при това без дори да съм и фен.

 

При нея комбинацията с финансите върви с глас, визия, изглед за нещата и перфекционизъм - неща, които вкуп не виждам друг да ги има. Може би Андреа, като изключим часта с гласа донякъде.

 

Не всичко е пари и Мария е пример за това как може да се изхарчиш за 6 песни с клипове в годината и нито един да не стане поне малко от малко хит, освен онова със Стан, заради самият него. Тя е песента "пее" ужасно.

 

При Галена има самостоятелност, има визията за това как трябва да изглежда един проект докрай, и други работят със екипите, с които работи, но не постигат това ниво, защото един екип се допълва - в случая е точно така. Точно обратното, например, една Гергана сама си призна, че след Токича е западнала заради несамостоятелноста и - човека и урежда песни, клипове, участия, тя само отваря устата и позира. И като замина той, замина и кариерата и.

 

Галена се раздава и по участия -дали на живо, дали отгоре на плейбека, но не хаби глас при тая бройка на участия, отделно се занимава с модната си линия, изобщо азне виждам дори най-малко слабо в нея - малко са перфектните, но тя се доближава - визия, глас, стил, проекти, раздаване, желание, усет - всичко това го има тя, и донякъде имаше и Андреа допреди да се освини.

 

Клипа на Хаваната не е надминат и до днес, това един от клиповете на десетилетието , разбира се и песента е уникат, но клипа е... топ.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Интересно представяне, но мисля, че цените са доста високи за едно, две авторски парчета!

 

Тогава Ивана трябва да пее безплатно 1000%20(29).gif

 

Ако имаш предвид собствена продукция - да.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Интересно представяне, но мисля, че цените са доста високи за едно, две авторски парчета!

 

Много добри цени. Реални пазарни цени. Саня Армутлиева може да е всякаква, но не се прави на открехната като Пайнер. По-добре сложи твърда цена, от която да не мърдаш, отколкото да напишеш като в бланката на Пайнер 6000 лева, а накрая да ти се плати при пакетно предлагане максимум 4000. Явно поп изпълнителите имат много по-адекватни и реалистично гледащи на бизнеса продуценти, отколкото нарцисите в чалгата.

 

 

А за Ара/Диапазон има ли информация?

 

Там има само двама наистина работещи. Алисия и Тони Стораро, са на 6000, но с промоциите реално пеят на 4000.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ванеса също има участия , Мира от Диапазон е редовно по сватби, но неийните не се изписват по причината, че са сватби (частно парти се води).

 

Oстаналите вярно са умрели от глад в тая фирма.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кои са тия бе?

 

Бети?

Доан?!

 

Рени откога е там?

 

Най-големия шок, АНДРЕА?

 

Гринго от какъв зор 2000, за сметка на Стилиян 700? И двамата са противни, но втория поне е продуктивен и има 1-2 популярни мелодийки, дуета с Адриана беше хит.

 

Наско Терзиев, ма тоя жив ли е?

 

Димова и тя, от дуета с Дебора няма нова песен, пък въпросния дует , понеже е с неуредени права (кавър) е свален и от Youtube.

 

Тия са луди бе.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Доан да не е оня, някакъв роднина на Стораро беше - имаше една известна песен Огнен танц, преди 13-14 години :D :D

А Бети май е циганската Бийонсе, не виждам коя друга може да е :D

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

То в Диапазон през годините само мангали от неговата рода.

 

http://www.ara-bg.com/aav/katalog/title/popfolk/best5.htm

Вторият дебют е на племенника на Тони Стораро Доан и огнената му песен ”Огнен танц” с аранжимент на Светослав Лобушки и текст на Герго Милов. В нея младият изпълнител доказва изкусното владеене на източните маками. Той може да се похвали с голям репертоар от песни в различни стилове – от поп фолк до латино с ориенталски мотиви. Клипът на песента също вече е в телевизионния ефир.

 

Не вярвам да е той, след толкова години :D

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto unpinned this Тема
  • Fast unlocked this Тема
  • Fast featured this Тема

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...