Jump to content



Поп-фолк скандали (юли, 2022)


Препоръчани коментари

преди 1 минута, DenFevgo каза:

Виждаш ли колко са ви промили мозъците с тия числа, само броите ли, броите... :)

Между другото 100 хиляди за естрадна песен е страхотен резултат.

А песента е хит там, където трябва да бъде - сред хората, на техните празници и събирания, както и в ефира на радиото, където се върти. Ти в Плаза ли очакваш да я чуеш или може би държиш да влезе в трендинг, Спотифай и т.н.? Всъщност я има и в топ 100 на Шазам. :)

Беше ми интересно да обясниш. 

Хубава е, много на брой добри песни излизат в естрадата. За младите остават незабелязани за жалост. Зимата чух "Дихание" на Орлин Горанов. ТОПА на конопа! 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, DenFevgo каза:

Краси Гюлмезов е велик композитор и тази песен е поредното доказателство. 

 

❤️

Поля имаше рожден ден преди няколко дни! 

  • Like 1
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, asylum каза:

ай, стига глупости, ве! Депресирали и натоварвали, дрън-дрън. Имаш свободата да смениш станцията, никой не те задължава да кесиш и слушаш. Мен ме натоварват и депресират песните за нахакани кучки и прецаквачки, съответно не ги слушам. Никога не са преобладавали баладите. В други държави са 80 процента и нагоре, а населението им пак е по-щастливо от нашето и никой не се оплаква. Много хора се успокояват с балади, например. Мрънкач. 

Поздрав с тая класическа балада

 @WindWalkerMonk

Коментирам какво е било, не какво е сега. Отмъстителните песни с кучки са история за друг ден. Всеки, който е следил Планета през 00s знае, че тогава ротираха балади до втръсване. Не е нужно да си музикален експерт за да знаеш, че музиката има огромно въздействие върху психиката и настроението. Направи си една плейлиста с възможно най-тежките мелахонии, слушай само нея и нищо друго за година и сравни как си се чувствал преди и след това.

  • Dislike 1
  • Ooo 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, DenFevgo каза:

Краси Гюлмезов е велик композитор и тази песен е поредното доказателство. 

Така е, да не забравяме че Краси е направил и някои от хитовете от златната ера на поп-фолка като този трак, който той и половинката му Вили направиха кавър и я припомниха:

Дори в края на 90-те Шик бяха в Пайнер и имат издадени два албума:

https://www.vbox7.com/play:1dc53482

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, DenFevgo каза:

Краси Гюлмезов е велик композитор и тази песен е поредното доказателство. 

Страхотен е наистина. И е много ок с попфолка като жанр - "Ангел в нощта" на Емилия е негово дело (въпреки че е писана за Деси Слава първоначално, Емилия я взема заради напускането й 2003). За съжаление тя не направи нищо с тази песен и той си я взе за дуета им.  Още преди години в Сигнал плюс беше изказал разочарование заради това.

  • Like 3
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Нормално е броенето да е на първо място, в стрийминг ерата сме все пак. Големия проблем е, че и доста от големите имена прибягват до шашми там, с което тежестта и на този фактор постепенно олеква. Ще съсипят и това чалгарките, както съсипаха и наградите.

Иначе естрадните звезди едно време бяха доста склонни да работят с поп-фолк звезди. Но самите поп-фолк звезди сякаш не оценяват това и не си го налагат във времето.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, SG каза:

Нормално е броенето да е на първо място, в стрийминг ерата сме все пак. Големия проблем е, че и доста от големите имена прибягват до шашми там, с което тежестта и на този фактор постепенно олеква. Ще съсипят и това чалгарките, както съсипаха и наградите.

Иначе естрадните звезди едно време бяха доста склонни да работят с поп-фолк звезди. Но самите поп-фолк звезди сякаш не оценяват това и не си го налагат във времето.

Днес, между другото, си е отишъл Димитър Пенев - композиторът на "Детски спомен" на Орлин и Кристина, а също и на... "Бял Мерцедес".

  • Sad 2
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , WindWalkerMonk каза:

И аз се пенсионирах, това не ме прави по - малко човек. Ивана и аз решихме да се радваме на полов живот в който работата няма място.

Точно тя пък да се е лишавала от сношения...

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Emanuela.Carey каза:

Не знам от ЕГН-то ли е, но тези ги чувам и виждам за първи път 😭

Дует Шик да направят песен с Камелия и да се нарекат трио КамШик.

  • Like 2
  • Haha 6
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, omline каза:

Днес, между другото, си е отишъл Димитър Пенев - композиторът на "Детски спомен" на Орлин и Кристина, а също и на... "Бял Мерцедес".

Виж, това вече ми е убягвало като факт (на какви коренно различни песни е бил композитор). Да почива в мир.

Иначе Дует Шик бяха много актуални навремето, и то по време на демокрация и хардкор чалга. Постоянно им въртяхме тази касетка.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , omline каза:

Прави си изводите значи за популярността на Планета!

Само да кажа, че БГ радио има по-голям рейтинг от ПЛАНЕТА

Радиото достига близо 300 хиляди слушатели на ден, докато Планета... около 1% - около 70 хиляди.

Веселина е с 2 пъти по-висок рейтинг, а Вероника с два пъти по-малък от БГ радио

https://bnr.bg/files/uploads/BNR AUDIOAUDITORIA SEPTEMVRI.pdf

Данните са от 2017. Домързя ме да търся по-нови, но едва ли има съществени размествания.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , omline каза:

Страхотен е наистина. И е много ок с попфолка като жанр - "Ангел в нощта" на Емилия е негово дело (въпреки че е писана за Деси Слава първоначално, Емилия я взема заради напускането й 2003). За съжаление тя не направи нищо с тази песен и той си я взе за дуета им.  Още преди години в Сигнал плюс беше изказал разочарование заради това.

А какво трябваше да направи Ема? Хубава е песента, но не е уау, особено на фона на останалите в албума.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, DarkChild каза:

А какво трябваше да направи Ема? Хубава е песента, но не е уау, особено на фона на останалите в албума.

Достaтъчно популярнa беше, a и Емa пуснa aлбум, пълен с хитове, мaй озaглaвен точно тaкa. Почелa си е песентa, a и вече имaше много реaлизирaни бaлaди. Не може всичко. Тогaвa се издaвaхa aлбуми с нaд 10 нови песни, които се снимaхa поетaпно през годинaтa. 

Ей товa ми беше нaй-любимото й пaрче. 

 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleto каза:

Само да кажа, че БГ радио има по-голям рейтинг от ПЛАНЕТА

Радиото достига близо 300 хиляди слушатели на ден, докато Планета... около 1% - около 70 хиляди.

Веселина е с 2 пъти по-висок рейтинг, а Вероника с два пъти по-малък от БГ радио

https://bnr.bg/files/uploads/BNR AUDIOAUDITORIA SEPTEMVRI.pdf

Данните са от 2017. Домързя ме да търся по-нови, но едва ли има съществени размествания.

Струва ми се, че човекът подцени факта, че радиостанциите са не по-малък фактор за налагане на хитове от телевизиите - дори към днешна дата мисля, че те имат много по-голям потенциал за това. Все пак маса хора шофират и слушат именно радио.

преди 1 час, DarkChild каза:

А какво трябваше да направи Ема? Хубава е песента, но не е уау, особено на фона на останалите в албума.

Ако бях композитор, написал песен за изпълнител, който участваше на толкова концерти по турнета и в НДК, на които не я представи нито веднъж, вероятно и аз щях да си направя извода, че песента, която съм му дал, не му е толкова важна колкото други.

  • Like 2
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, omline каза:

Струва ми се, че човекът подцени факта, че радиостанциите са не по-малък фактор за налагане на хитове от телевизиите - дори към днешна дата мисля, че те имат много по-голям потенциал за това. Все пак маса хора шофират и слушат именно радио.

Ако бях композитор, написал песен за изпълнител, който участваше на толкова концерти по турнета и в НДК, на които не я представи нито веднъж, вероятно и аз щях да си направя извода, че песента, която съм му дал, не му е толкова важна колкото други.

Той пък толкова ли вманиачено е следил къде какво е пяла? Хъ-хъ

  • Like 3

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , SG каза:

Виж, това вече ми е убягвало като факт (на какви коренно различни песни е бил композитор). Да почива в мир.

В неговата глава не са били в различен контекст най-вероятно, защото "Бял Мерцедес" като мелодия пък е била мислена първоначално за детска песен - с друг текст, разбира се. Бог да го прости!

 

преди 1 час , SG каза:

Иначе Дует Шик бяха много актуални навремето, и то по време на демокрация и хардкор чалга. Постоянно им въртяхме тази касетка.

Хубава песен, също. "Нека да празнуваме" имахме вкъщи, там също имаше доста готино фолк звучащи песни за времето си - вписваха се чудесно заедно с Глория, Цветелина и Веско Маринов. Но емблемата им е "Обич".

 

преди 15 минути, asylum каза:

Той пък толкова ли вманиачено е следил къде какво е пяла? Хъ-хъ

Като си вложил сърце и труд в нещо, ти не следиш ли как се развива то след това? Явно му е била важна тая песен, щом си взе правата за нея при първа възможност.

  • Like 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , meleto каза:

Само да кажа, че БГ радио има по-голям рейтинг от ПЛАНЕТА

Радиото достига близо 300 хиляди слушатели на ден, докато Планета... около 1% - около 70 хиляди.

Веселина е с 2 пъти по-висок рейтинг, а Вероника с два пъти по-малък от БГ радио

https://bnr.bg/files/uploads/BNR AUDIOAUDITORIA SEPTEMVRI.pdf

Данните са от 2017. Домързя ме да търся по-нови, но едва ли има съществени размествания.

Пропуснал си първия слайд: "Извадка: 1 000 респондента". На база на попитани 1000 души, са направили цялата тази стъкмистика.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Just_Me каза:

Олеле не! Явно доста скучае...

Screenshot_20220714-214729_Instagram.jpg

Screenshot_20220714-214733_Instagram.jpg

Screenshot_20220714-214724_Instagram.jpg

Тaмън зa тaз пaчa се сетих днес, ще се сaмонaкaжa! 

преди 11 минути, omline каза:

Като си вложил сърце и труд в нещо, ти не следиш ли как се развива то след това? Явно му е била важна тая песен, щом си взе правата за нея при първа възможност.

Озаглавила си е албума така, пяла я е на разни места, има си и тв версия. Освен това, било му е платено за песента. И Димчо Делев си дава старите хитове на Екстра Нина и Таня Боева на нови певици, без да мрънка или да се счита за ощетен.

 

 

  • Like 4

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, omline каза:

Хубава песен, също. "Нека да празнуваме" имахме вкъщи, там също имаше доста готино фолк звучащи песни за времето си - вписваха се чудесно заедно с Глория, Цветелина и Веско Маринов. Но емблемата им е "Обич".

И това им е timeless. "Не мога без теб" също.

През 90те още си вървяха добре дуетите и групите. Чак после покрай монопола на Пайнер взе да се цени най-вече самостоятелния изпълнител.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...