Jump to content



Поп-фолк скандали (юли, 2022)


Препоръчани коментари

преди 2 часа , SG каза:

Те по онова време такива като Даяна поначало бяха подценявани, защото не бяха в Пайнер. Затова и хитовете им, макар и категорични, и до днес не се приемат по същия начин.

Само няколко имена, дебютирали в онези години, успяха да пробият ефективно монопола. Например:

Аз говоря за пайнерския период на Даяна със Сделка или не и най-вече със Смяна на местата - днес са тотално забравени, но утрепа с прием тогава. Траяна също имаше няколко моментни хита тип Един на сто, не им се даде шанс просто.

Иначе за горния пример - 2007 ма и особено 2008/09-та Ара смазаха Пайнер с хитове - Емануела, Алисия, Джордан, Ерик, Стораро, Теодора... Даже Ивена и Джина Стоева имаха по-големи хитове от 95% от пайнерките.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, HIStory каза:

Иначе за горния пример - 2007 ма и особено 2008/09-та Ара смазаха Пайнер с хитове - Емануела, Алисия, Джордан, Ерик, Стораро, Теодора... Даже Ивена и Джина Стоева имаха по-големи хитове от 95% от пайнерките.

Да, наистина големи хитове изкараха Фен през тези години. Дори Дес при първия ѝ самопродуциращ се период направи яки песни които се помнят и до днес:

 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, HIStory каза:

Аз говоря за пайнерския период на Даяна със Сделка или не и най-вече със Смяна на местата - днес са тотално забравени, но утрепа с прием тогава. Траяна също имаше няколко моментни хита тип Един на сто, не им се даде шанс просто.

Иначе за горния пример - 2007 ма и особено 2008/09-та Ара смазаха Пайнер с хитове - Емануела, Алисия, Джордан, Ерик, Стораро, Теодора... Даже Ивена и Джина Стоева имаха по-големи хитове от 95% от пайнерките.

 

И аз имах предвид същия период за Даяна, Сиана и т.н. Имаше си интерес към тях, даже беше голям кеф, че Даяна най-накрая е отишла в Пайнер. Ама в същите години беше и големия бум на нагласените награди и на певачките с вложени $$$ от мъжете им и от други места. Клетите бедни женици от народа нямаха голям шанс да изпъкнат вече. :D

А в хитовия си период Ара бяха изумителна сила. В някои моменти дори лидерството на Преслава не беше съвсем сигурно. Жалко, че фирмата толкова се превзе след тези успехи и постепенно се закопаха. А Пайнер вместо да си вземат урок от падението им, взеха че преповториха същия модел.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, HIStory каза:

 

Иначе за горния пример - 2007 ма и особено 2008/09-та Ара смазаха Пайнер с хитове - Емануела, Алисия, Джордан, Ерик, Стораро, Теодора... Даже Ивена и Джина Стоева имаха по-големи хитове от 95% от пайнерките.

 

+

 

 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, xroflx9 каза:

Ара и Диапазон си бяха сила до около 2011-2012. Не знам дали там не е имало по-голям продуцентски контрол,но най-добрите композиции на Оцко и Кости са именно там.

Най-вече: 

 

 

  • Like 2
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, xroflx9 каза:

Най-добрите песни на Оцко и Кости 

Мен ме кефеше туй. На Оцко ли беше?

Ивена и Сами вече бяха споделени ❤️

 

  • Like 1
  • Love 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, xroflx9 каза:

Ара и Диапазон си бяха сила до около 2011-2012. Не знам дали там не е имало по-голям продуцентски контрол,но най-добрите композиции на Оцко и Кости са именно там.

Ако цялото им внимание и финансиране не отиваше само за проектите на Йосма можеше още да са (предполагам).

  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже дали "Буба лази" е била голям хит? Понеже като е излязла не съм слушал чалга,а пък я знаех и ми стана любопитно дали съм я чувал защото е гърмяла или заради чикиджийския клип.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Топ 5 от вчера:

1. Галена и Дамян - 327К

2. Джена - 135К

3. Фики - 134К

4. Галена - 98К

5. Алфа - 94К

6. Сладкото зло - 83К (Бонус)


Алфа 11 ден вече под 100К дневно.

Разликата между “Еуфория” и “Сладкото зло” вече е твърде малка😝👑

  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, z_o_ каза:

Да не забравяме че в ония години и Съни докато бяха още активна компания, те също извадиха едни от най-яките песни тогава:

 

 

Съни все още се води активен лейбъл, въпреки че издават само един изпълнител. Много ми е интересно защо всичките им големи имена избягаха от там. Никога не се е шумяло. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

 Ара и Диапазон се държаха на Оцко и отчасти на Кости. Оцко имаше ексклузивен договор с Касъмови и нямаше право да работи с Пайнер. Когато това се промени, Оцко спря да работи с тях и се скараха. Съответно правеше по изключение песни на Емануела и дотам.

Касъмови нямаха алтернатива, бяха зле финансово след турне 2011, в което вложиха много пари. А доколкото помня същата година хвърлиха пари за Балкански музикални награди, които бяха с безплатен вход. Да, много изгодно откъм маркетинг, но без спонсори... Абе, като цяло направиха издънки с инвестициите и не можаха да ги оправдаят достатъчно време, за да се избият. 

Всички, дори треторазрядните при Касъмови, имаха хитове от Оцко и много участия. А през това време Планета караше на стари лаври. Другото, което се получи: Планета се усети да направи канал в Ютуб през 2013. Въпреки че Касъмови бяха по-рано на тази платформа, нямаха съдържание, тъй като тъкмо бяха загубили Оцко. 

Касъмови са доста интересни - около 1999-2001 бяха значително по-напред от Пайнер (всички чалги се въртяха по общи тв - Оникс, Верея и не знам още кои). Но Митака направи телевизия и промени играта и те потънаха. ФЕНТВ излезе 1-2 години по-късно. Доста закъснял ход, но и нямаха много песни, понеже бяха на дъното. Едва 2004-2005 почнаха с Анна, Алисия, Теодора и сие, да възраждат компанията. Но с "Да си плащал" на Емануела установиха нов контрол 2008 година. Тъкмо тогава свърши ерата на турнетата, които правеха огромен хайп. 2009-2010 бяха доста слаби. Нямаше много хитове. Неслучайно Планета се отказа от тях през 2011 и Касъмови решиха да ползват годината за трамплин. 

Между всичко казано ще вмъкна, че Оцко е бил за жълти стотинки при Касъмови. От време на време пускаха Оцкова песен в Панер през тоя период, но подписана с псевдоним.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , Гальо каза:

Сладкото зло❤️

 

По-добре да нямаш хит изобщо, отколкото да имаш СЛАДКОТО ЗЛО 😭

  • Like 3
  • Haha 4
Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Fast каза:

Съни все още се води активен лейбъл, въпреки че издават само един изпълнител. Много ми е интересно защо всичките им големи имена избягаха от там. Никога не се е шумяло. 

2014-2015 Крум Крумов продаде компанията. Новите собственици уж искаха да вдигнат нивото, даже създадоха СъниМюзик-2 за да заобиколят договора с Фен и да подпишат нов с Планета и дотам. Излъчваха ги 5-6 месеца и приключи ентусиазма им.

  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , xroflx9 каза:

Някой може ли да ми каже дали "Буба лази" е била голям хит? Понеже като е излязла не съм слушал чалга,а пък я знаех и ми стана любопитно дали съм я чувал защото е гърмяла или заради чикиджийския клип.

 

Когато излезе бях 5-6 клас и чалгата още беше огромно табу, но помня че всеки който е слушал чалга си я пееше, така че предполагам е било някакъв сезонен хит.

  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , xroflx9 каза:

Някой може ли да ми каже дали "Буба лази" е била голям хит? Понеже като е излязла не съм слушал чалга,а пък я знаех и ми стана любопитно дали съм я чувал защото е гърмяла или заради чикиджийския клип.

 

Не е била нито голям, нито малък, нито никакъв хит.

Крум има един хит и той е:

 

  • Sad 1
  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...