Jump to content



Чат мания (септември/октомври/ноември 2021)


Препоръчани коментари

преди 1 минута, omline каза:

Не виждам кой те е заковал - Ориент Експреса те чака, най-близката джамия също.

Благодаря ти, че нагледно показваш колко си податлив на елементарна провокация и колко си се вглъбил само и единствено в своята опорна точна, без да се опитваш да вникнеш дори частично в мнението на опонента.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, asylum каза:

За сметка на това, сега никой не би ни взел. Чума сме. Бреме. 

Имаме стратегическо местоположение, излаз на море, плодородна земя и подходящ климат, както и остатъци от още недоиззети природни ресурси. Но като генетичен материал не струваме, което еб*ва мамата на всичко останало.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тъпа нация сме. И не виждам къде е тръгнал @Fast, кой точно чак толкова учи хората на национализъм. Не знам кои мразят България повече - тия дето си живеят в нея, или тези извън нея. Аре стига, страната ти е невероятна: придода, ресурси, климат. Само хората са изроди. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Andrew Cunanan. каза:

Благодаря ти, че нагледно показваш колко си податлив на елементарна провокация и колко си се вглъбил само и единствено в своята опорна точна, без да се опитваш да вникнеш дори частично в мнението на опонента.

Вниква се в нещо, което има съдържание. 

  • Like 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, omline каза:

Ще се наложи да конкретизираш.

Историята и традициите би трябвало да се изучават като част от общата култура, не като идентичност (т.е. всеки българин трябва да мисли по един "праволинеен" начин). 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Andrew Cunanan. каза:

Само да кажа, че като видя някой да си е овесил знамето на България от балкона на панелката и повръщам.

Пърдейки и хванал ракията в другата ръка. 

  • Like 3
  • Haha 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Fast каза:

Историята и традициите би трябвало да се изучават като част от общата култура, не като идентичност (т.е. всеки българин трябва да мисли по един "праволинеен" начин). 

Ще се абстрахирам от нелепостта в този пост и ще ти задам два доста интересни за мен въпроса:

Интересно ми е кое сега според теб се изучава като част от общата култура, за да бъдат прибавени към него историята и традициите, които ти бодат очите?

И съответно обратното - какво друго се изучава като част от националната идентичност, за бъдат откъснати от него историята и традициите?

  • Like 2
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Fast каза:

Историята и традициите би трябвало да се изучават като част от общата култура, не като идентичност (т.е. всеки българин трябва да мисли по един "праволинеен" начин). 

Историята трябва да се изучава, за да се извади някаква поука от нея, отделно е доста интерес и абстрактен предмет според мен. Но в исторически план сме загубеняци, имали сме велики предводители - Борис  1-ви, Симеон и др., невероятни успехи - държава на 3 морета и невероятни падения - 2 века византийско владичество, 5 века османско робство. Нещо като Глория - от абсолютния връх сме ударили абсолютното дъно. Има ли изобщо друга такава държава с такава силно обозрима полярност в успехите и провалите?!

Аз съм съгласе, че традициите е добре да се изучават, те са част от националната принадлежност, вече кой колко ще ги спазва - всеки сам може да прецени, както и колко от тях са приложими и необходими в настоящата действиетелност.

Праволинейното мислене го създават родителите, но у децата нямат данни да го надхвърлят.  Антоан дьо Сент-Екзюпери има една максима, че "гений не може да се роди от проста майка", която аз напълно подкрепям. Училището, университета не те учат да търсиш решение на абстрактни проблеми, а да зубриш абсолютно ненужна информация в огромни количества.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, asylum каза:

Силно преувеличава, както винаги. Не говорим за крайности и девиации, а за редовен патриотизъм и идентифициране. То при него е или черно, или бяло. Няма нюанси. 

Конкретно в балканските страни няма особена разлика между патриотизъм и национализъм. Винаги се стига дотам колко сме били велики.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Fast каза:

Конкретно в балканските страни няма особена разлика между патриотизъм и национализъм. Винаги се стига дотам колко сме били велики.

Глупости. 

  • Like 3

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Немат угодия тия нещастници от "Капитал", братче - то станало в събота вечерта, на тези проблемът им е, че "чак" в понеделник следобед, видиш ли, му е поискан на този имунитетът.

image.png.852942017aa24a0496c9476a126e82f4.png

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Fast каза:

Ако бяха глупости, щеше да има балкански съюз или нещо от сорта.

Ти ще подкрепиш ли евентуалното ни излизане от ЕС, за да бъде създаден Балкански съюз?

По-горе ти зададох и още два въпроса.

  • Like 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, omline каза:

Ти ще подкрепиш ли евентуалното ни излизане от ЕС, за да бъде създаден Балкански съюз?

По-горе ти зададох и още два въпроса.

Твърде късно е. Това е бил евентуален бърз изход от Османската Империя, но всички са били твърде горди с националностите си, и са останали разцепени държавички. Такива са и до днес..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мързи ме level: не ми се овкусява салата, затова ще си поръчам готова от Хепи.

(не няма да го направя, но е факт, че си помислих)

@DarkChild беше ме питал какво работя - не е тайна, но не е лесно за обяснение. Офис работа, административна, не е кол център, не е аутсорсинг, но да кажем, че има сходство с този тип дейности. Нелепо е, че съм преуморена, ама от 2 години все сме недостатъчно служители и ми идва в повече, а пък аз не мога да приключа работния ден с много несвършени задачи и такам :D 

Реално за работата ми не се изискват много специални качества (на хартия), но пък отнема много време да се обучи човек.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Fast каза:

Твърде късно е. Това е бил евентуален бърз изход от Османската Империя, но всички са били твърде горди с националностите си, и са останали разцепени държавички. Такива са и до днес..

По принцип има резон в това, което казваш, но това не е повод да си зачеркнем националностите, а да им намерим сечението, което е Православната ни вяра - това е единственото, което може да обедини голяма част от балканските народи - нищо друго.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Blueberry каза:

Мързи ме level: не ми се овкусява салата, затова ще си поръчам готова от Хепи.

(не няма да го направя, но е факт, че си помислих)

@DarkChild беше ме питал какво работя - не е тайна, но не е лесно за обяснение. Офис работа, административна, не е кол център, не е аутсорсинг, но да кажем, че има сходство с този тип дейности. Нелепо е, че съм преуморена, ама от 2 години все сме недостатъчно служители и ми идва в повече, а пък аз не мога да приключа работния ден с много несвършени задачи и такам :D 

Реално за работата ми не се изискват много специални качества (на хартия), но пък отнема много време да се обучи човек.

Просто си намери нещо ново скъпа. Ако си добре по английски може да те насочим нещо към Technical Writer? Може с няколко курса да те направим QA? Аз ще ти помогна, ще ти дам точно какъв път да учиш? 

Трябва да те бутнем в IT то. Там има такива бенефити, че дори овъртайм да работиш всеки час ще ти го слагаме към отпуската и може да докараш 6 дена отгоре. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, FikLena каза:

много са агресивни водещите

 

Агресора е той, браво, че го изхвърлиха като мръсно коте!

  • Like 4
  • Haha 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Andrew Cunanan. каза:

Агресора е той, браво, че го изхвърлиха като мръсно коте!

Безумно е, че този човек е на политическата сцена. Водещите са агресивни защото се знае, че е той. Какво е правил там - биел хора и счупил неща. Две маси били обърнати, да отидем у тях да пообърнем няколко неща? Бахти олигофрена, затвор и да го шибат докато загуби и малкото акъл дето му е останал. 

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • omline unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...