Jump to content



Чат мания


Препоръчани коментари

преди 2 минути, omline каза:

А, мерси, че си го цитириал - че Fast-чо щеше да отнесе попържните... гледам, че и моя пост е разкарал...

Моят си е там. 

  • Wow 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Fast каза:

Всички потребители в специални групи могат да си трият постовете.

Защото не е заядка. 

И в техните не открих нищо заядливо, ама нейсе.

 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, asylum каза:

 

 

Както си знаем, форумния клон на Българския хелсингски комитет доста произволно тълкува и прилага правилника. Пак добре не го е изтрил за насаждане на етническа и расова омраза ;) 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Lelqtian каза:

 

Както си знаем, форумния клон на Българския хелсингски комитет доста произволно тълкува и прилага правилника. Пак добре не го е изтрил за насаждане на етническа и расова омраза ;) 

Нищо ново. 

Да си припомним най-големия хит на Вендета Райкова - бях забравил, че е излязъл по Нова Година. Непреходен! 

 

  • Love 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Lelqtian каза:

НО за сметка на което скоропостижно си скри оргиналния пост, понеже има права. 

@meleto Смяташ ли това за редно - специално на Фаст не му е за пръв път - и не е ли злоупотреба с права. Редови потребител не може да си скрие или изтрие поста, когато се намери кой да му подскаже колко е в грешка? 

Обяснете ситуацията. Кой какво е скрил ? От какво се оплаквате? Защо този пост е бил в Скандалите вместо в Чат мания? 

Видях, че @omline е направил обиди и то в Скандалите. Каква е драмата, @Fast ?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, meleto каза:

Обяснете ситуацията. Кой какво е скрил ? От какво се оплаквате? Защо този пост е бил в Скандалите вместо в Чат мания? 

Видях, че @omline е направил обиди и то в Скандалите. Каква е драмата, @Fast ?

Обърках се за едно участие, и @omline побърза да се заяде с мен, позовавайки се на личните ми виждания, с цел да ги осмее/иронизира (В БХК нямате ли фирмени календари) и съответно му скрих поста. Последва гневен коментар, в който ме нарече "тъп пресов" за което получи точки и бан. А оплакването на @Lelqtian е неиздържано, защото както знаеш, всички потребители в специалните групи имаме право да трием собствените си коментари, стига да не е с цел прикриване на нарушения. В общи линии това е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мисля, че имаше нужда да си триеш коментара. Случва се да сгрешим. Любезно отбелязах, че информацията е погрешна и всичко можеше да приключи с това, вместо да се подклаждат подозрения за спекулиране с власт. ;)

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, meleto каза:

Обяснете ситуацията. Кой какво е скрил ? От какво се оплаквате? Защо този пост е бил в Скандалите вместо в Чат мания? 

Видях, че @omline е направил обиди и то в Скандалите. Каква е драмата, @Fast ?

Обиди аз не съм видял, я бях онлайн. Бих разгледал на твое място за трити постове, и дали е оправдан тоя бан. 

Постовете бяха в скандалите и се обсъждаха участия за НГ, но когато на Фаст му беше посочено как цитираната информация е за миналата година си скри или изтри поста. Драма не е имало, а явно Български Хелсингски комитет като прякор явно го е жегнал някъде и било заяждане? И това явно е новия аршин за 3дневен бан? 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, asylum каза:

Не мисля, че имаше нужда да си триеш коментара. Случва се да сгрешим. Любезно отбелязах, че информацията е погрешна и всичко можеше да приключи с това, вместо да се подклаждат подозрения за спекулиране с власт. ;)

Старите навици умират трудно.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Fast каза:

Обърках се за едно участие, и @omline побърза да се заяде с мен, позовавайки се на личните ми виждания, с цел да ги осмее/иронизира (В БХК нямате ли фирмени календари) и съответно му скрих поста. Последва гневен коментар, в който ме нарече "тъп пресов" за което получи точки и бан. А оплакването на @Lelqtian е неиздържано, защото както знаеш, всички потребители в специалните групи имаме право да трием собствените си коментари, стига да не е с цел прикриване на нарушения. В общи линии това е.

Честно казано не се оплаквам, но точно в тоя случай се възползваш от специалните си права за прикриване на собствените си грешки. 

Може и да е в правилата, но това не го прави етично. @meleto Аз просто питах, не че нещо. Тоя път не се опитвам да правя драма,  не за първи път ми прави впечатление специално Фаст да си трие постове, когато е в грешка и му се посочи - пак казвам, нещо което редовен потребител не може да направи.  

А поведението ти на БХК не знам колко е лично виждане, но доколкото го показваш из форума е единствено когато ти изнася да защитаваш любимата си певица. Щото се позоваваш на "насаждане на етническа и расова омраза" само когато дискусията не върви в нейна посока (примерно оная анкета, която си беше чиста проба гъбаркане, но заради теб го обърнахме на етническа дискусия),  а в други случаи хич не отразяваш мн по-сериозни обиди и други на същата основа - цифра пъти из скандалите се използват цифра етнически обидни епитети по най-различни поводи, ма щото не засяга Преслава, хич не сме видели да те вълнува. 

Та като цяло, ша извиняваш, и няма да ти го посоча за първи път, ма нямаш никво право да се правиш на ощипана госпожица някой ако използва определението "лицемер" по твой адрес. 

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Lelqtian каза:

Обиди аз не съм видял, я бях онлайн. Бих разгледал на твое място за трити постове, и дали е оправдан тоя бан. 

Постовете бяха в скандалите и се обсъждаха участия за НГ, но когато на Фаст му беше посочено как цитираната информация е за миналата година си скри или изтри поста. Драма не е имало, а явно Български Хелсингски комитет като прякор явно го е жегнал някъде и било заяждане? И това явно е новия аршин за 3дневен бан? 

Е аз ги видях, скрити са. Пак повтарям, че никой не може да трие постове, а само да крие. В правото на всеки е да скрие коментар, след като има тази опция (не помня кои групи имаха това право, знам че някои редови потребители можеха). Най-вероятно и ти я имаш. Идеята е, разбира се, да изпревари модераторите и да не е обиден и тн. коментар.

Потребителят е имал предишни точки и затова е натрупал достатъчно. Доколкото видях може да чете.

Не ми е много ясно какво общо има БХК в контекста и какви календари... звучи като лична нападка, отколкото нещо по темата. Не знам дали Фаст има общо с БХК и тн. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, meleto каза:

Не ми е много ясно какво общо има БХК в контекста и какви календари... звучи като лична нападка, отколкото нещо по темата. Не знам дали Фаст има общо с БХК и тн. 

Най-голямата правозащитна организация в България. Свързал ме е с тях в подигравателен контекст, защото често осъждам ксенофобията, хомофобията. неспазването на мерките за COVID-19 и тн. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, meleto каза:

Е аз ги видях, скрити са. Пак повтарям, че никой не може да трие постове, а само да крие. В правото на всеки е да скрие коментар, след като има тази опция (не помня кои групи имаха това право, знам че някои редови потребители можеха). Най-вероятно и ти я имаш. Идеята е, разбира се, да изпревари модераторите и да не е обиден и тн. коментар.

Потребителят е имал предишни точки и затова е натрупал достатъчно. Доколкото видях може да чете.

Не ми е много ясно какво общо има БХК в контекста и какви календари... звучи като лична нападка, отколкото нещо по темата. Не знам дали Фаст има общо с БХК и тн. 

Освен ако не е чиста случайност и извън форума Фаст има вземане даване с БХК, в чисто форумен контекст поведението му (може да видиш горния ми пост, ако много държиш) дава повод (и повече от един) да бъде иронизиран по темата и съответно няма никакво основание да се прави на обиден. По същия параграф някой с номинация за Антифен, Спамер или Скандалжия може да иска по 3 точки за всички паправили номинация и гласували за него, ако много държиш на аналог. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, asylum каза:

Аз не намирам нищо лошо в това да наричаш някого БХК. Почти всички тук се обръщаме иронично едни към други, по различни поводи... 

В конкретния случай е използван като че ли е унизително да подкрепяш човешките права, разбираш ли.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Fast каза:

В конкретния случай е използван като че ли е унизително да подкрепяш човешките права, разбираш ли.

Е, не е унизително. Аз наричам някои приятели СЕМ, ислямска милиция, Майка Тереза и какво ли не, но никой не се обижда. В тесен кръг сме си тук, може да се бъзикаме. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Lelqtian каза:

А поведението ти на БХК не знам колко е лично виждане, но доколкото го показваш из форума е единствено когато ти изнася да защитаваш любимата си певица. Щото се позоваваш на "насаждане на етническа и расова омраза" само когато дискусията не върви в нейна посока (примерно оная анкета, която си беше чиста проба гъбаркане, но заради теб го обърнахме на етническа дискусия),  а в други случаи хич не отразяваш мн по-сериозни обиди и други на същата основа - цифра пъти из скандалите се използват цифра етнически обидни епитети по най-различни поводи, ма щото не засяга Преслава, хич не сме видели да те вълнува. 

Та като цяло, ша извиняваш, и няма да ти го посоча за първи път, ма нямаш никво право да се правиш на ощипана госпожица някой ако използва определението "лицемер" по твой адрес. 

Вече съм ти обяснявал, правило 2.3 (Не се допуска вулгарен език към изпълнители/продуценти или други публични личности. Допускат се коментари, които са двояки, лаконични, иронични или метафорични.) няма тежест в темите от серията "скандали" но е валидно навсякъде другаде във форума, и се прилага по преценка на модератор. 

преди 52 минути, Lelqtian каза:

Освен ако не е чиста случайност и извън форума Фаст има вземане даване с БХК, в чисто форумен контекст поведението му (може да видиш горния ми пост, ако много държиш) дава повод (и повече от един) да бъде иронизиран по темата и съответно няма никакво основание да се прави на обиден. По същия параграф някой с номинация за Антифен, Спамер или Скандалжия може да иска по 3 точки за всички паправили номинация и гласували за него, ако много държиш на аналог. 

И да беше истина, за подобни неща има реакции. 
2.2. Не се допускат личностни нападки и използването на лична информация за даден потребител, с цел да бъде репликиран/игнориран/заплашван/обиден
 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...