Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

  • Отговори 4,9k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Жалко, че "Лъжа" е в предното десетилетие! Можеше да я подкрепиш за текст! :3fdb8960598fa63e:

Аз предупредих ли те какво меле ще стане покрай Галените и Преслевите. Не че и Десови не подкладихме най невинно огъня с нашите сметки. Но си заслужаваше. Форума гръмна. Лъжа ще я наградим за песен на столетието. Нека първо се завърти в Космоса :kissing2: :1000 (29):

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Игнорът често ги оставя да си мислят, че са "победили" морално! Хубаво е определени персони да бъдат слагани на мястото им!

Човек трябва да си подбира "битките" - не всички си заслужават, опонентите - също. Но да не спамим повече. ;)

 

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Между другото се чудя дали Галена не е откраднала закуската на потребилката Герканка, че има повече коментари за нея отколкото за любимците й. Всяка изява й следи, а снимки може да ти извади от всяко участие на Галена, които дори ние не сме виждали, които сме й фенове. Не само при нея го наблюдам това, но при другите не са набива чак така на очи. :1000 (29):

Между другото коментарът ми като отговор на Слави,който удобно пропускаш,че често коментира любимката ти също , беше насочен и към теб.В предния ни диалог нещата,за които основно писах ти удобно избегна и започна да говориш пак някакви глупости как Галена била Еди си каква,направила Еди си какво.Ако тя беше продължила да прави проекти като Спри ме,Дай ми,Кой,Пак ли можеше преспокойно да бъде определена като едноличен лидер.Песни с просташки текстове и клипове с насилие не са кой знае какви,а вие ги изкарвате извънземни.Никога не съм видяла ти да си казала някаква критика към Галена,което ме навежда на мисълта,че си или супер заслепена или твърде много държиш да я изтъкваш,че чак смешно изглежда отстрани.

А и това ти е един от многото постове за мен,дали аз не съм ти откраднала закуската.

 

Не,откраднала й е мъжа. :1000 (10):

:Vishenka_05: :roll1:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Емилия не е била на годината. Ако вземе на десетилетието ще е гротеска

 

Преслава и Анелия са най заслужилите. Десислава и Джена са добри компромиси варианти :1000 (6):

 

А кога по-точно Десислава беше "Певица на годината" в това десетилетие, повече от половината от което тя дори бе твърдо зад борда и хората се чудеха още ли е фолк певица? Иначе била добър вариант ... Как очакваш някой да те смята за обективен?

Link to comment
Сподели в други сайтове

А кога по-точно Десислава беше "Певица на годината" в това десетилетие, повече от половината от което тя дори бе твърдо зад борда и хората се чудеха още ли е фолк певица? Иначе била добър вариант ... Как очакваш някой да те смята за обективен?

Стига сте се хващали за всяка дума. Днес поне 3 пъти писах, че не заслужава. Компромисен вариант знаеш ли какво е. Някой достоен, макар и с по малко заслуги. Емилия издиша отвсякъде за подобна награда. Тя винаги една крачка зад големите. Между Деса и Емилия , Деса категорично заслужава повече. Като цяло има по заслужили. И Преса. И Анелия. Емануела и Галена също имат заслуги за номинации. Джена също. Алисия имаше топ десетилетие.

 

Да не почна да коментирам статуетката на Глория за предното десетилетие... В които едва 2 от 10 години беше топ ама прибра статуетката най безсрамно. Още от 98 Глория дръпна назад покрай Деса, Кама и Рена.

 

А и кой те излъга, че държа да ме виждаш като обективен. Лично аз се смятам за такъв, но в този форум с дразнители е трудно да запазиш винаги трезва преценка. Не съм тръгнал да се обяснявам колко заслужавала Деса, та да ми влизаш с подобни твърдения. Напротив. По рано писах , че постиженията на Десислава за последните 10 години не отговарят на критериите за певица на десетилетието. А те са именно хитове, класации и брой участия. Разбира се, че има много по заслужили по тези критерии. Но все пак Деса е актуална 2 десетилетия, така че би била добър компромисен вариант и за двете десетилетия...

 

Десислава и извън Пайнер бе на по добри позиции от Глория, така че не ми обяснявай коя била зад борда за да не ти напомня 2 магнита, Пусни го пак, Моето друго аз, Мръсни поръчки, Не искам без теб, Най не правилния мъж, мойто зайче,участия в Пей с мен, бг евровизия, ментор в Гласът, гост в Къртицата,английски хитове по всички радиа, собствена телевизия, участия на балкански огромни сцени в Румъния и Гърция... покани от русенска и бургаска филхармония,проекти със световно популярни лица като бой джордж, нана... Мтв, Славатроника. Милата. Да я съжалиш как е свършила всичко това зад борда...

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Между другото коментарът ми като отговор на Слави,който удобно пропускаш,че често коментира любимката ти също , беше насочен и към теб.В предния ни диалог нещата,за които основно писах ти удобно избегна и започна да говориш пак някакви глупости как Галена била Еди си каква,направила Еди си какво.Ако тя беше продължила да прави проекти като Спри ме,Дай ми,Кой,Пак ли можеше преспокойно да бъде определена като едноличен лидер.Песни с просташки текстове и клипове с насилие не са кой знае какви,а вие ги изкарвате извънземни.Никога не съм видяла ти да си казала някаква критика към Галена,което ме навежда на мисълта,че си или супер заслепена или твърде много държиш да я изтъкваш,че чак смешно изглежда отстрани.

А и това ти е един от многото постове за мен,дали аз не съм ти откраднала закуската.

При теб съм го забелязала от началото на регистрацията ми тук. При Слави го наблюдавам от известно време, но той дори когато беснее , признава и успехите.Не му е всичко черно и бяло. Не е нормално да се интересуваш повече от друг изпълнител,когото не харесваш, дори някаква омраза се наблюдава. А реално лично не ти е направир нищо. Ок, фенски страсти, но се прекалява.Никога не съм мерила с двоен аршин и в повечето случаи гледам коментара,а не кой го е написал. Деси Слава съм подкрепяла тук от коментарите за кг-те, Преслава от нападките, че пеела само за връзки. Това ако е мерене с двоен аршин, здраве му кажи. А Галена си е критикувам и най-често това се случва на лично с нея, защото за мен това е начинът един изпълнител да разбере къде бърка, а не чешейки си езиците във форума. В нейната тема също съм критикувала нейното нежелание да припомня старите си хитове, баналното им появяване с Фики и т.н.

Отговорила съм с въпрос "Кои Галенини хитове не се помнят?". Тези, които си изброила продължават да бъдат едни от най-слушаните песни в последните години. Пантера за последната година и половина е направила 4 и нещо млн., продължава да се пуска в клубовете.Хаваната също се наложи като мегахит във времето и Галена не пропусна да я изпее в Арената, където сее пееше с пълно гърло, а какво остава за участията й, където не я пропуска. Пей, сърце си остава най-силната песен за 2016г. , която дори към момента прави повече седмични гледания от Дай ми още.

Оттоварям ти за тези, които си питала, но и за другите нейни големи хитове отговорът е същият.Някои може и да си мислите, че само драматичните песни остават във времето, но това не е така.

Сега ти отговарям и за Moro mou и Босът - две тотално различни песни, които обхващат различни слушатели. Бумът при Босът го имаше и още как. Всички медии гръмнаха, а песента си се разви идеално и най-важното привлече аудитория, която обикновено слуша рядко попфолк изпълнители.Към момента продължава да е една от най-слушаните песни от този период. Не помня обаче някой да я е обявявал за някакъв мегахит.

А и не мисля, че това какъв е тестът на една песен е равно на какъв е успехът на песента. Също така е въпрос на вкус какви текстове трябва да се правят. Не може да се правят само песни на любовна тематика. Галена не е пракалявала в текстовете си. Нали си наясно, че "май влака ще я гази" и "който министър иска да ме спира" са точно с хумористична нотка. Точно за да го няма еднообразието в жанра, трябва да се пеят различни неща.Да си има сериозните теми в текстовете, но да си има и песни за забавление.

Така че, хич не върви това, че с такива текстове няма как да е лидер. Лидер се става главно с успехи и неща, които вече съм изброявала.В поп-а все едно са много съдържателни текстовете, пък мачкат с успехи.В световната музика пък всяка втора песен с поне една нецензурна дума, но това не ви пречи. А ви пречи, че Галена има хитове, които нямат драматични текстове. Wtf? :1000 (29):

За клиповете няма и да ти коментирам репликите. Когато един клип направи една песен хит, ми се обади да те черпя.

С това приключват споровете и повече няма да влизам в обяснителен режим.За щастие проектите и успехите на Галя 'говорят' и сами достатъчно категорично.

879836.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Мен ако питате, трябва направо да си подкрепим Деси не само за номинация, а и за победа. Знам, че тя реално няма как да се нареди до изрежданите от вас имена като хитовост, но ако в България гледахме малко по-комплексно на нещата, нямаше да отчетем само сезонните успехи на изпълнителите и това кой чичо Митко и парите са решили да е Най и щяхме да забележим следното:

 

-В 7 от тези 10 години Десислава е единствената самопродуцирала се, която е изкарвала поне по един хит на година, а в някои години- повече от един;

-В другите 3 от 10 се върна в Пайнер и доста бързо догони колежките и влезе в ТОП 3;

-През 2008 беше една от най-признатите в Пей с мен и чрез него доказа още повече певческия си диапазон;

-През 2009 издаде песен с композитора, работил с Шер и Кайли Миноуг и парчето се завъртя по МТВ;

-През 2010 единствена от всички чалга диви рискува свои собствени средства и създаде телевизия, която в последствие стана доста успешна, макар и не управлявана от нея;

-През 2011 издаде албум като Slavatronika, в който си партнира със същият композитор, заедно с група Incognito, а и с музикант, работил и с Пинк Флойд. Въпросният албум сам по себе си е шедьовър, който според мен щеше да получи поне номинация за Грами ако беше издаден от голямо световно име- не е нужно да допълвам, че никоя нейна колежка от въпросното десетилетие не може да се похвали с такова нещо;

-През 2012 имаше доста харесвана песен за Евровизия, която до последно беше фаворит;

-През 2012 и 2013 най-накрая проби и в поп радиата и направи хитове дори извън поп-фолк жанра;

-През 2014 беше ментор на победителката от Гласът на България;

-През 2015 влезе във Вип Брадър и стана Любимата звезда на България;

-2016 я посочих горе, влезе в ТОП 3;

-През 2017 влезе в Капките и сякаш така затвори този цикъл, започнал още през първата 2008 година. Не мисля, че след това предаване има какво повече да доказва тя по отношение на пеенето.

 

Бях твърдо решил да подкрепя главно Галена на тези награди, но след като си припомних какво е направила Десислава през този период вече съвсем спокойно ще гласувам за нея. Просто другите актуални от бранша през това време реално не са били и няма и да бъдат на нивото й. Докато те са гонили две единствени неща- сезонен хит в дискотеката и награди, тя правеше всичко изредено горе. Ето ТОВА значи да си ПЕВИЦА на десетилетието, но във форум като този надали доводите ми биха били разбрани.

 

Ти наистина си заслепен на тема Деси Слава. Със сигурност нещата които си изброил са големи плюсове, но всяка една има подобни неща. Нека вземем Ивана и Глория за пример като за начало. И двете също като Деси Слава са били жури в музикални формати. Отделно са участвали в денсинг старс, стани богат.

 

Отделно и двете са взели участие в най - мащабните турнета на Пайнер, и двете имаха самостоятелни турнета и обикаляха градовете и двете имаха самостоятелни концерти, коя в Пловдив, коя в НДК. Отделно са участвали в купища благотворителни акции, Ивана дори стана лице на уницеф. Участвали са на площадите на национални патрони да пеят.

 

Нека минем към Преслава, която цяла България искаше на "Евровизия" и самата тя отказа. Не се е явявала, нея я искаха, има разлика. Андреа също има колаборации със чужди изпълнители, клиповете й са пример за високо ниво. Хитовете и на Преслава, Анелия, Галена, че дори Джена са пети от цялата страна. Сега тук идва момента да решим кое е по - важно, да пробиваш навън или в собствената си страна.

 

Само да завърша с Камелия, която беше водеща в прайм тайма на ББ, отделно си имаше собствено шоу, взе участие в най - успешните турнета на Пайнер. Издаде "Проект 13", беше говорител на кризисни теми (от чалгата единствената) в национални предавания. Промотира "Виво Монтана" и отделно е жури за втори път в музикален формат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Айде спрете се с тия гледания. Да фактор са, ама донякъде.

Никой не може да отрече че "Просто шоу" е 3 пъти по-голям хит от "Пада звезда" и че я спукват от въртене по клубовете.

2-3 победи в Signal.bg от болни фенове не правят песента ти хит.

Галена е тийн идол, нещо което Преслава няма да бъде никога.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да не почна да коментирам статуетката на Глория за предното десетилетие... В които едва 2 от 10 години беше топ ама прибра статуетката най безсрамно. Още от 98 Глория дръпна назад покрай Деса, Кама и Рена.

Глора не е дърпала назад въобще (100% жена, 12 Диаманта, Илюзия, Крепост ... ), просто и Десислава, и Камелия, и Рена станаха известни и започнаха да мечаят за кариерата на Глория, което е съвсем нормално и успяха да го постигнат в някаква степен. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти наистина си заслепен на тема Деси Слава. Със сигурност нещата които си изброил са големи плюсове, но всяка една има подобни неща. Нека вземем Ивана и Глория за пример като за начало. И двете също като Деси Слава са били жури в музикални формати. Отделно са участвали в денсинг старс, стани богат.

 

Отделно и двете са взели участие в най - мащабните турнета на Пайнер, и двете имаха самостоятелни турнета и обикаляха градовете и двете имаха самостоятелни концерти, коя в Пловдив, коя в НДК. Отделно са участвали в купища благотворителни акции, Ивана дори стана лице на уницеф. Участвали са на площадите на национални патрони да пеят.

 

Нека минем към Преслава, която цяла България искаше на "Евровизия" и самата тя отказа. Не се е явявала, нея я искаха, има разлика. Андреа също има колаборации със чужди изпълнители, клиповете й са пример за високо ниво. Хитовете и на Преслава, Анелия, Галена, че дори Джена са пети от цялата страна. Сега тук идва момента да решим кое е по - важно, да пробиваш навън или в собствената си страна.

 

Само да завърша с Камелия, която беше водеща в прайм тайма на ББ, отделно си имаше собствено шоу, взе участие в най - успешните турнета на Пайнер. Издаде "Проект 13", беше говорител на кризисни теми (от чалгата единствената) в национални предавания. Промотира "Виво Монтана" и отделно е жури за втори път в музикален формат.

Защо да е заслепен. Момчето не казва, че Преслава или Галена не заслужават, а че ще подкрепи ДесиСлава, защото и тя има заслуги. И да не ми кажеш, че всички имали подобни успехи. Аз Глория, Ивана, Галена и Преслава по МАД, МТВ или Сити не съм ги видял. НА гръцки и румънски награди преди няколко години именно ДесиСЛава бе поканена пред 30 000 публика. ДесиСЛава може да няма много спечелени класации с чалга хитове за последното десетилетие, но успехите и са успехи за целия бранш. Въпреки , че утъпка пътя за малоумничките в Пайнер, малко успяха да се възползват от това, което направи ДесиСлава за чалгата. Изобщо какви авторитети са Анелия, Галена или Преслава... Винаги са се вълнували от богати мъже, нови парцалки, клубни хитове... Интересите им са само консуматорски. Нямат нищо творческо в музиката, която създават... А преди Анелия и Преслава твориха и пееха... Сега само тъпите им 2 месечни тупалки слушаме. Много са ви повърхностни разбиранията за успехи. Проблема си е ваш. Аз лично смятам, че Преслава е певица на десетилетието и, но всичките и успехи са благодарение на Пайнер. Не са си организирали самостоятелни турнета, ами са били включени в общи масовки, организирани от Пайнер и Дерби. ОСвен спечелени класации и клубни хитове какво оставиха след себе си като музика или влияние към по новите имена в жанра. Само рушиха това което изпълнителките от предното поколение бяха изградили. Когато си пробил в собствената си страна всеки един истински творец би имал нужда да се развива, а не да тъпче на едно място - клубната сцена на Пайнер. КАкво постигнаха Преслава, Галена или Анелия за последните 10 години освен сезонни хитчета... Да ви имам плоските разбирания и критерии.

 

Добре, че Десовите сме по адекватни и дори не искаме да взимаме участие в самите награди. Просто ги коментираме!!!

И да, Камелия също е успяла отдавна да излезе от клишето за типичната чалга певица. Но тя е изпълнител, който прави твърде дълги паузи от към хитове, албуми и т.н. Може би като седма или осма номинирана би имала място в номинации за Певица на десетилетието.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Айде спрете се с тия гледания. Да фактор са, ама донякъде.

Никой не може да отрече че "Просто шоу" е 3 пъти по-голям хит от "Пада звезда" и че я спукват от въртене по клубовете.

2-3 победи в Signal.bg от болни фенове не правят песента ти хит.

Галена е тийн идол, нещо което Преслава няма да бъде никога.

:roll1: :roll1: :roll1:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти наистина си заслепен на тема Деси Слава. Със сигурност нещата които си изброил са големи плюсове, но всяка една има подобни неща. Нека вземем Ивана и Глория за пример като за начало. И двете също като Деси Слава са били жури в музикални формати. Отделно са участвали в денсинг старс, стани богат.

 

Отделно и двете са взели участие в най - мащабните турнета на Пайнер, и двете имаха самостоятелни турнета и обикаляха градовете и двете имаха самостоятелни концерти, коя в Пловдив, коя в НДК. Отделно са участвали в купища благотворителни акции, Ивана дори стана лице на уницеф. Участвали са на площадите на национални патрони да пеят.

 

Нека минем към Преслава, която цяла България искаше на "Евровизия" и самата тя отказа. Не се е явявала, нея я искаха, има разлика. Андреа също има колаборации със чужди изпълнители, клиповете й са пример за високо ниво. Хитовете и на Преслава, Анелия, Галена, че дори Джена са пети от цялата страна. Сега тук идва момента да решим кое е по - важно, да пробиваш навън или в собствената си страна.

 

Само да завърша с Камелия, която беше водеща в прайм тайма на ББ, отделно си имаше собствено шоу, взе участие в най - успешните турнета на Пайнер. Издаде "Проект 13", беше говорител на кризисни теми (от чалгата единствената) в национални предавания. Промотира "Виво Монтана" и отделно е жури за втори път в музикален формат.

И изводът е, че всички изредени изпълнители имат само по някои от нещата, които изредих за Деси Слава. А тя има всичко изброено накуп, минус турнетата (които в това десетилетие вече не бяха със същата мощ), плюс още няколко неща.

Слави добре добави и големите концерти в чужбина, на които тя участваше, пред много по-голяма публика от което и да е турне през този период. Забравих да ги сложа в списъка вчера.

Но не възнамерявам да споря повече, дори не знам защо коментара ми от темата за Деси Слава трябваше да бъде пренесен тук, за да го обсъждаме наново. Сектата ни си е там и явно трябва вече да сложим парола на темата и да приемаме отбрани хора за членство в нея. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Десислава нали си има тема, какви са тия банални спорове вече не мога да си обясня.

Каква била преди и след Пайнер, пък с подвита или на вълнички опашка се е върнала при Скрудж, пък Камелия ли била по-велика и продаваема, пък Деса ли била по-пееща... аман от тоя спор. Така и навремето не ми беше писнало ония скандал Алисия-Николета, колкото тая тема около Деса, и то подкарана от няколко потребителя тук. Аман, вече като вляза в "скандали" и знам , че ще чета за Деса или Преслава vs Галена и дали Moro mou е по-голям хит от "Не се изтриваш", и подобни баналности.

Как па не ви писват?!

 

Поздрав:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И на мен не ми се занимава постоянно да споря точно в тази тема, затова поздравявам всички с една от любимите ми песни на тази изпълнителка, която действително е доста подценявана тук:

 

 

Да си я пускат тези, които не я знаят и да слушат какво значи Пеене.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В поп - фолка има много талантливи и модерни изпълнители. Не знам защо адаптивността се отрича, това, че си комерсиален, защото тенденцията е такава е едно. Но да си успешно комерсиален и конвертируем е съвсем друго. Хората работят за пари, за да има кой да купи това което предлагаш, то трябва да е търсено :)

 

От друга страна трябва да се уважава и стоицизма, който Ивана, Глория и Камелия проявяват. Защото за да съхваниш себе си и кариерните си ценности също не е никак лесно. Затова и до ден днешен те са три активни изпълнителки на които имената са изписани със златни букви в жанра.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нелина е подценена първо от собствения си продуцент, та после и от някой друг. Гласище е, красива жена, оставила е хитове, белия мерцедес го знаят всички възрасти, т.е. има тоталния хит, визитната картичка.

В последните години само "Лято,слънце,море" става от това, което е пуснала като поп-фолк, много свежа и лятна песен. Последвалите 2 песни "Код червено" и тази последната дето пее "Пайнера е леъбъла" са абсолютна гавра след "Лято,слънце". Има по-лошо разбиране за хит и от Татяна, никакво чувство за хитовост и звучене. От там и е проблема.

 

А не мисля, че ще и се получи зле една лятна песен сега от Пашев с един хубав клип.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нелина в последните години има жестоки парчета - "От щастието най боли" изкърти, "Лято, слънце, море" - никак не е лоша. "Изповед" е прекрасна. "Не, не съжалявам" - удивидителен текст. "Силните печелят в любовта" също е яка и на един от последните сборни концерти в НДК доста вдигна хората, което и мен ме учуди. Така че - Нелина е подценена от продуцента си, който е куха лейка, както знаем.

Нелина има кой да я оцени и неслучайно не са спирали да я канят по празници на градове, частни партита и т.н. За тоя тип изпълнители винаги ще има хляб. Другите да му мислят.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нелина в последните години има жестоки парчета - "От щастието най боли" изкърти, "Лято, слънце, море" - никак не е лоша. "Изповед" е прекрасна. "Не, не съжалявам" - удивидителен текст. "Силните печелят в любовта" също е яка и на един от последните сборни концерти в НДК доста вдигна хората, което и мен ме учуди. Така че - Нелина е подценена от продуцента си, който е куха лейка, както знаем.

Нелина има кой да я оцени и неслучайно не са спирали да я канят по празници на градове, частни партита и т.н. За тоя тип изпълнители винаги ще има хляб. Другите да му мислят.

 

Баладата вярно е много добра. Добре, че ми я припомни с този коментар. Пускам :1000 (29):

Иначе и аз съм се замислял. По едно време имаше много силни песни, даже като малък си спомням, че бях попаднал на някакъв неин концерт на селото на един приятел или нещо подобно. Според мен просто ѝ липсва късмет. Иначе има всички качества. Веднъж даже я гледах в шоуто на Слави, пя като звяр.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"От щастието най боли" е може би една от най-хубавите балади последните години, Нелина е топ певица, но просто времето минава и в този жанр са изключения, тези които са актуални на тази възраст.

 

Иначе "Вместо сбогом" е образец на песен, заради която жанртът стана златен по едно време, класа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Просто сме в неподходящата държава, това е. Нелина може да пусне и най-комерсиалното парче и то да не стане този хит, който се очаква. Особен народ сме.

Ако Нелина беше свръхамбициозна, с добър пр, със скандален личен живот... може би щеше повече да сполучи в последните години. И трудно попада на подходяща за гласа си песен от по-бързите. Баладите обаче се забелязват.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...