Jump to content



Препоръчани коментари

На Ивана много ѝ лежи тоя стил с цифтателите. Много харесвам тая песен. Албумът "Мирише на любов" е страхотен, може би най-добрият на Ивана.

+1

Гениален албум

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

На Ивана много трудно мога да кажа коя ми е любимата песен, защото има уникални такива. Не харесвам само комерсите. От онзи ден съм на ретро и слушам "Убиец на любов", преоткрих я.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Убиец на любов", да... Един от най-интересните текстове на Теньо Гогов, наред със "Седем дни" и трите шедьовъра на Камела - "Залезът и зората", "Стрелките спират" и "Фалшива кожа".
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ще направи, вече е сама пак, ще мисли само за кариерата! :Vishenka_05:

Сега съм на "Стара история", поздрав. Въобще тези дни съм на вълна Ивана. Аз ти казах - добре, че се завърна във форума, макар че малко си поомекнала. :ДДД

Не знам какъв катарзис се е случил, ама както си ти с Глория, така съм и аз с Ивана - в момента ми се струва като майска роза пред тия новите. Направо осъзнавам колко яки песни има точно сега, от дистанцията на времето. Кавъри, некавъри - едно време Глориевите хвърляхме доста енергия да изтъкваме това като минус. Но мамка му, има богат репертоар. Аз харесвам по-драматичните от любовните и по-социалните, споменавал съм вече. И тогава ги слушах и харесвах, но сякаш анти Ивана вълната ме позаслепяваше. Беше явна конкуренция на Глория, удряхме го на чест и заслуги и се насъсквахме взаимно. И сега няма да намеря оправдание за Певица на 2001, нито за по-нататъшните ламтежи, както и за обрата в бизнеса с процентите и договорите, но мога да призная, че Ивана направи много от фразите в песните си популярни, с това стана близо до народа. Не мога да я съдя и за клипове като "Не е ваша работа" - поне е скандализиране качествено, а сега показват само анатомия или работят с готови идеи. Дори и на един скандал не могат да изнесат тежестта.

 

А за песни като "А ми се плаче", "Хотел", "Ако можех", "Ах, тези пари" какво да кажа... Никой освен Ивана и Глория няма такива песни - стават и за маса, и да си изплачеш болката, и да теглиш една майна, и да простиш, и да се влюбиш. Нека някой дойде пак да ми каже, че съм старомоден - заповядайте, стреляйте! :Vishenka_05: Това е истината, това остава във времето, с това се трогват масите. С вечни послания и с мелодии, които те удрят в сърцето.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не бих го нарекла чак "катарзис", просто вече слушам музиката и се наслаждавам, без задължително да държа на това да убедя някой във величието на Ивана! :3fdb8960598fa63e: Просто "враждите" между нас бяха интересни, защото говорехме за реална конкуренция и два много ярки, коренно различни, но самобитни стила. От двете страни на "барикадата" има творчество - всяко със своите плюсове и минуси, но все пак творчество! Да, Глория може да разчита на почти изцяло свой авторски репертоар, който клони към естрадата, а при Ивана тема за дъвчене са сръбските кавърверсии. Докато при Ивана, смятам, са по-силните и интересни текстове на Мариета от нейните златни години, когато нямаше слаба фраза, докато колаборацията с Глория не се получава до такава степен, може би и защото Глория прекалено се меси и държи да подава своите "жокери", които доста се повтарят. Но ние сравнявахме гласове и живи изпълнения (каквито са факт и при двете), цели албуми, които са сред най-добрите в жанра, наред с тези на Камелия и Десислава, приеми и бисове, големи награди, абе обобщено - два много силни образа. Докато днешната "вражда" между фенчетата на бившите най-близки приятелки е предимно на тема гледания, което е малко скучно, поне за мен. А двубоя между Яница и Александрова ми се вижда още по-нелеп, защото Петя и Галя все пак имат някаква тежест, докато последните две...

 

Поздрав:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз бях така с Глория едно време. Като бях тийм Ивана, не оценявах творчеството на другата. В университета я преоткрих, ходих на няколко участия, миналата година и турнето ѝ уважих. Класа са си и двете, особено като вземем предвид какви бълвочи се пускат последните години.

Иначе на лелчето, а и не само, и аз харесвам повече тежките песни.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Христина ми е една от любимите форумки! :Vishenka_05:

Но "тежките песни" са за едни поводи, аз например съм много сантиментална, обаче възприемам лелинка и в по-палава роля! :1000 (29): На товаа колко съм се радвала във вихъра на танца... :happybday:

 

 

Малко съм далеч сега от света вода... :1000 (30):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Христина ми е една от любимите форумки! :Vishenka_05:

Но "тежките песни" са за едни поводи, аз например съм много сантиментална, обаче възприемам лелинка и в по-палава роля! :1000 (29): На товаа колко съм се радвала във вихъра на танца... :happybday:

 

 

Малко съм далеч сега от света вода... :1000 (30):

Благодаря :3fdb8960598fa63e:

Аз съм си повече по тежките песни, книги, филми. Драма да има. :1000 (29):

Но пък песента, заради която станах фен на Ивана и прослушах поп фолк е:

Винаги като я пуснеха по телевизията и усилват на макс.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не бих го нарекла чак "катарзис", просто вече слушам музиката и се наслаждавам, без задължително да държа на това да убедя някой във величието на Ивана! :3fdb8960598fa63e: Просто "враждите" между нас бяха интересни, защото говорехме за реална конкуренция и два много ярки, коренно различни, но самобитни стила. От двете страни на "барикадата" има творчество - всяко със своите плюсове и минуси, но все пак творчество! Да, Глория може да разчита на почти изцяло свой авторски репертоар, който клони към естрадата, а при Ивана тема за дъвчене са сръбските кавърверсии. Докато при Ивана, смятам, са по-силните и интересни текстове на Мариета от нейните златни години, когато нямаше слаба фраза, докато колаборацията с Глория не се получава до такава степен, може би и защото Глория прекалено се меси и държи да подава своите "жокери", които доста се повтарят. Но ние сравнявахме гласове и живи изпълнения (каквито са факт и при двете), цели албуми, които са сред най-добрите в жанра, наред с тези на Камелия и Десислава, приеми и бисове, големи награди, абе обобщено - два много силни образа. Докато днешната "вражда" между фенчетата на бившите най-близки приятелки е предимно на тема гледания, което е малко скучно, поне за мен. А двубоя между Яница и Александрова ми се вижда още по-нелеп, защото Петя и Галя все пак имат някаква тежест, докато последните две...

 

Поздрав:

 

А не е ли най-хубавото от всичко, че двете имат запомнящ се стил? Което сега се критикува от потребители тук с обяснението, че не са актуални, понеже не са се приспособявали. Ама то то стил най-трудно се изгражда, но успееш ли да създадеш такъв - за какво ти е да си в стадото непременно? Вече веднъж хората са те възприели по един начин, имаш публика заради стила си... и после да се обезличаваш - струва ли си? Ми не може човек да има всичко. Други цял живот се лутат между тенденциите и накрая не знаеш какъв стил ти навяват, каква им е публиката, имат ли изобщо такава - то как и да разбереш за тях и разбиващите им хитове, след като и концерт не са направили. Ивана имаше с Индира, имаше на площади, имаше партита в Панаира.

Ивана има един свой много интересен период, който харесвам. Това е 2010 и песни като "Падни на колене", "Кръв ми капе от сърцето". Първо, да отбележа - страхотни клипове. Второ - личи си, а и някъде беше споменавала, че е преживявала разочарования тогава, та затова песните са толкова тежки и лично пресъздадени. Не се забелязаха особено, но в тия парчета усещам много яд, гняв - ей така, от сърце, срещу всички неправди. Най-хубавите песни се раждат така, а не като отидеш в студиото и кажеш: "Искам песен като онази". И Ивана, и Глория си преживяха слизанията от върха по някакъв начин - при Глория стана 2006 и 2007 се окопити, а при Ивана 2007 се забатачиха нещата, но реално тя не го усети тогава според мен, а точно 2010 с тези, тежките песни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Най-сетне интелигентни хора,които оценяват класата на Ивана,че ми писна да се карам с онези философи,на които все им мирише на нещо./най-вероятно от селото,от което не са излезли/

Link to comment
Сподели в други сайтове

А не е ли най-хубавото от всичко, че двете имат запомнящ се стил? Което сега се критикува от потребители тук с обяснението, че не са актуални, понеже не са се приспособявали. Ама то то стил най-трудно се изгражда, но успееш ли да създадеш такъв - за какво ти е да си в стадото непременно? Вече веднъж хората са те възприели по един начин, имаш публика заради стила си... и после да се обезличаваш - струва ли си? Ми не може човек да има всичко. Други цял живот се лутат между тенденциите и накрая не знаеш какъв стил ти навяват, каква им е публиката, имат ли изобщо такава - то как и да разбереш за тях и разбиващите им хитове, след като и концерт не са направили. Ивана имаше с Индира, имаше на площади, имаше партита в Панаира.

Ивана има един свой много интересен период, който харесвам. Това е 2010 и песни като "Падни на колене", "Кръв ми капе от сърцето". Първо, да отбележа - страхотни клипове. Второ - личи си, а и някъде беше споменавала, че е преживявала разочарования тогава, та затова песните са толкова тежки и лично пресъздадени. Не се забелязаха особено, но в тия парчета усещам много яд, гняв - ей така, от сърце, срещу всички неправди. Най-хубавите песни се раждат така, а не като отидеш в студиото и кажеш: "Искам песен като онази". И Ивана, и Глория си преживяха слизанията от върха по някакъв начин - при Глория стана 2006 и 2007 се окопити, а при Ивана 2007 се забатачиха нещата, но реално тя не го усети тогава според мен, а точно 2010 с тези, тежките песни.

Коментирай факта, че П. не последва съдбата на двете величия да слезе от върха :Vishenka_05:

 

п.с. "Кръв ми капе .." излезе края на 2008, клипът - началото на 2009. Точно тогава тя започна да се оплаква по интервюта, че вече не се чувства на върха. Няма да забравя едно интервю за Фолкмаратон, беше облечена с розови дрехи .. ;д и там си изливаше болката, че хората вече искат да слушат "лей-лей", а не сериозни песни.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Коментирай факта, че П. не последва съдбата на двете величия да слезе от върха

Може би, ако бяха направили дуети с Константин, Галена, Борис Дали, Елена Паришева, Анелия, Ваня, Тони Стораро, Фики, Джена, в силните моменти на споменатите (абе половината жанр), щяха да са още на този ваш илюзорен "връх"... :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Може би, ако бяха направили дуети с Константин, Галена, Борис Дали, Елена Паришева, Анелия, Ваня, Тони Стораро, Фики, Джена, в силните моменти на споменатите (абе половината жанр), щяха да са още на този ваш илюзорен "връх"... :3fdb8960598fa63e:

 

Нямаше. В Преслава има повече харизма отколкото в двете взети заедно. Да не говорим колко по-универсален артист е. :3fdb8960598fa63e: А и е на 30 и няколко все още :1000 (30):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нямаше. В Преслава има повече харизма отколкото в двете взети заедно. Да не говорим колко по-универсален артист е. :3fdb8960598fa63e: А и е на 30 и няколко все още :1000 (30):
Чак пък универсален артист... Чували сме я да пее на английски, например - ами май си е по-добре с "Водка с утеха". :3fdb8960598fa63e: Иначе точно тя винаги се лепва за някого, за да спасява положението. Когато Драганински не прави песен за нея, се обажда на Елена за дует, взима и мелодията на Дилън.

Опасна хиена е Пресито. При Десислава също имаме онова прикрепяне към Азис малко след Пайнер, че иначе... Сега, след като е обратно в компанията-майка, пак е главно по дуети и фийчъринги. Ивана и Глория нито дуети правят на килограм, нито тичат веднага при най-актуалния композитор на деня, който вече е направил хитовете на деня за друг (както направи Петя при Кости, Оцко и Пашев).

Link to comment
Сподели в други сайтове

Чак пък универсален артист... Чували сме я да пее на английски, например - ами май си е по-добре с "Водка с утеха". :3fdb8960598fa63e: Иначе точно тя винаги се лепва за някого, за да спасява положението. Когато Драганински не прави песен за нея, се обажда на Елена за дует, взима и мелодията на Дилън.

Опасна хиена е Пресито. При Десислава също имаме онова прикрепяне към Азис малко след Пайнер, че иначе... Сега, след като е обратно в компанията-майка, пак е главно по дуети и фийчъринги. Ивана и Глория нито дуети правят на килограм, нито тичат веднага при най-актуалния композитор на деня, който вече е направил хитовете на деня за друг (както направи Петя при Кости, Оцко и Пашев).

Прекрасно знаеш, че поне в последните 5 години, самостоятелните песни на Преслава са по-големи хитове от дуетните песни. А и никой не е спирал Глория и Ивана да поръчват песни на актуални композитори, това че те са консервативни и неконвертируеми и се ограничават до Мариета Ангелова и синтезаторите на Ивана бенд, е друг въпрос. И понеже сме в темата на Ивана, когато слизаше от върха, си мисля че много бързо се предаде и не предложи нищо силно, с което да се задържи. Можеше да е актуална поне още няколко години, хората си я харесваха.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами те си имат звучене, Калинче, наложен стил и ниша. А Петито побърза да отиде и тя при Кости, да не остане назад от Андреа, Цвета и Галя. После и при Пашев отиде, след като беше направил хитове за Джена, Анелия и Емилия. Тя нищо новаторско и различно не прави, а върви по готовите формули на други, при които вижда и чува, че работата е добре. Затова казвам, че е опасна маймуна с рошава кратуна. :3fdb8960598fa63e:

А колкото до дуетите - хич не се прави. "Пия за тебе" беше най-успешната нейна песен тогава, "Не ми пречи" - също. Сега закрепи лятото с "Тук жена му пази". При Анче застана в най-силната година на Георгиева. С Фики се опита да повтори успеха и внушението на "Кой".

Хич не се предаде без бой и Ванчето - напротив, трябваше след албума "Блясък в очите" да се скрие и да не пуска нищо една година, за да има глад и интерес. А тя наизвади адски много продукция хаотично, която не можа да се пребори с конкуренцията тогава - то не беше "Тръгвам с тебе", "Недей", "The man", "Миг като вечност", "Уличник", "Душ или направо", "Уникална", "Ало, девойките", "Кръв ми капе", "Да правим спомени"... На мен някои от тези песни ми допаднаха, но те останаха неоценени от широката публика, към която се насочи тогава Ваня.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами те си имат звучене, Калинче, наложен стил и ниша. А Петито побърза да отиде и тя при Кости, да не остане назад от Андреа, Цвета и Галя. После и при Пашев отиде, след като беше направил хитове за Джена, Анелия и Емилия. Тя нищо новаторско и различно не прави, а върви по готовите формули на други, при които вижда и чува, че работата е добре. Затова казвам, че е опасна маймуна с рошава кратуна. :3fdb8960598fa63e:

А колкото до дуетите - хич не се прави. "Пия за тебе" беше най-успешната нейна песен тогава, "Не ми пречи" - също. Сега закрепи лятото с "Тук жена му пази". При Анче застана в най-силната година на Георгиева. С Фики се опита да повтори успеха и внушението на "Кой".

Хич не се предаде без бой и Ванчето - напротив, трябваше след албума "Блясък в очите" да се скрие и да не пуска нищо една година, за да има глад и интерес. А тя наизвади адски много продукция хаотично, която не можа да се пребори с конкуренцията тогава - то не беше "Тръгвам с тебе", "Недей", "The man", "Миг като вечност", "Уличник", "Душ или направо", "Уникална", "Ало, девойките", "Кръв ми капе", "Да правим спомени"... На мен някои от тези песни ми допаднаха, но те останаха неоценени от широката публика, към която се насочи тогава Ваня.

Знаеш за какво ти говоря. С изключение на дуета с Елена, в останалите години по-големи хитове са били самостоятелните й песни: Не се изтриваш>Тук жена му пази, На тебе не отказвам>С теб или с никой, Режим Неприлична>Няма да съм друга, Като за финал>Хайде откажи ме и т.н. ...

Що се отнася до Ивана - повечето от тези песни бяха глупави, необмислени, някак недодялани, компромисни, някои дори - просташки и цинични. Точно тогава тя загуби още повече позиции. Разбира се, тук нямам предвид "Миг като вечност" и "Кръв ми капе.." Просто тотално се смениха вкусовете на хората, а тя изобщо не успя да се напасне с тях.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Калине, стига си служи със заучени фрази. От твоите думи излиза, че Петя тези 1000 дуета ги е правила едва ли не между другото. :3fdb8960598fa63e: А и двамата знаем, че не е така. А "Режим неприлична" никога не е била по-голям хит от "Няма да съм друга". Това, че взе измислена награда за песен, за да не остане Пепа с празни ръце в слаба за нея година, нищо не значи.

Колкото до Ваня - пак говориш каквото се е лаело по форуми - че тогавашните песни на леля били цинични и не знам какво. Даже две от тях - "Уникална" и 'Ало девойките" си имаха своя много сериозен потенциал на хитове, които, ако бяха излезли 2006-а, щяха да гърмят. "Уличник" е тежка песен, в нея няма нищо цинично, но заради заглавието, много "фенове" се захванаха. Разбира се, Ивана не заложи на някакви по-интересни клипове (изключвам "Миг като вечност" и "Кръв ми капе"), даже изглеждаше ужасно в "Уличник" и 'Душ".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...