Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Не съм Айнщайн, ама бих искал да попитам защо питаш точно за "Ако счупят всяка нота"- мен тази песен ми харесва и настръхвам като я слушам. Това че масово се харесват други песни не омаловажава стойността на тази или друга песен на Глория. За баладите й никой копче не може да й каже - аз специално обожавам почти всичките й балади, мога и да взема да ги изреждам и ще ми отнеме часове. Ама говорихме тука за тия хаус-маус измислици, от които определено Глория няма никаква полза, освен чешене на егото си, което иска да е младо и вървежно.

И също не разбирам - говорим за нея, ти сега започваш да намесваш други изпълнители и техните песни. Ами да си правят, каквото искат - за всеки си има публика. Нали Глория вече не се блъскала в светлините на прожекторите и си гледала нейната купичка? Щеше да е много хубаво ако и почитателите й следваха примера й, без да категоризират чуждото "творчество". Няма изобщо база за сравнение между Глория и актуалните на деня, те са като две успоредни линии, които никога няма да се пресекат. И няма нужда въобще какво да ги коментираме кога щели да запеят или да направят нещо стойностно. Ще поживеем, ще видим, всяко нещо си има своето време....И Шамара някога с неговите гамени бяха голямата работа, ама знаете накрая какво стана...Същото някой ден ще стане и с Криско, Гери-Никол и прочее, както и с чалга-актуалните Фикита, Галиновци, Тедита, Роксани и т.н. А който си държи на нивото и на отстояването на себе си - ще остане във времето и ще има постоянна маса от почитатели, които няма да го предадат.

Първо сравнението ти е неуместно, защото, ако учиш задълбочено геометрия - ще разбереш, че успоредните прави се пресичат в безкрайността. Второ денс бози като "Безсънние", "Сезони" и "Обратно броене" обожавам, слушам ги по цял ден у дома и си избухвам на тях.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да си добър певец не означава на всяка цена да имаш най мощния глас. Глория владее две техники на пеене, а ДесиСлава 222, буквално. ДесиСлава може да пее с маниера на Глория, дори да не е толкова мощно, но Глория всичко го свежда до един стил и маниер на пеене. Както пее Еднопосочен път, така пее Носталгия, така пее Кой уи байрака. Гло пее основно македонксо, Деса пее в 5 фолклорни области.

 

КАквото и да пишете, в очите на обикновения българин Деса е по пееща, защото владе всевъзможни техникии докосва и разплаква. Глория смо вас вълнува. нали виждам лайфовете от концертите и са с по 4 коментара, а после си пускам лайфове на Деса и гледам стотици коментари, в които българите я идолизират.

 

А за Софи и Устата каза, който има мегахитове с нея. Софи е най добрата певица в БГ само когато ДесиСлава е в чужбина

 

Вече започваш да проявяваш откровена завист.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Питам, защото в последните дни ти лично може да си пропуснал, но някои хора се опитаха да изкарат, че Глория пее само бози. Еми извинявай. Аз чуждите песни съм оценил - дори статии съм писал за тях, които лично те самите са споделяли. Не съм кон с капаци. И за на Райна песента, и за на Нелина, и за на Десислава - и ми бяха благодарни. Като нещо е хубаво, е хубаво. Като не е, не е. Ама се изисква малко култура да отсееш. Половината тук нямат база, на която да стъпят, за да сравнят. За тях нивото, което е сега, е върхът. Е как човек да остане безучастен при такава простотия... Как?

 

Защо ги защитаваш? Да правели каквото искат. Ако всеки вземе да прави каквото поиска, накъде отива тоя свят? Те са известни личности и носят отговорност, защото музиката е направена И ЗА ДА ВЪЗПИТАВА. Не е само забавление. Защото в момента се върнахме във времената, в които беше срамно да кажеш, че слушаш този стил. Не може разни келеши да идват, да оставят кофти наследство и да си тръгват безнаказано. Да стават компаньонки, секретарки, чистачки - каквото поискат, но това поприще не е за всеки. Къде отидоха по-шлагерните песни? Ширпотребата колко милиона им донесе и по дискотеките колко души ходят заради самия изпълнител? В повечето случаи изпълнителите са нещо като фон в тия клубове. Пайнер беше име, вече не е. Да се замислят защо на концертите им ходят само мангали, швестери и кифли и е наполовина пълно.

 

Не знам какво е ставало тия дни, ама винаги ще има такива дискусии и "войни" между феновете на този и онзи. Просто всеки е с различен вкус и всеки има мнение. Не ми се спори нито с теб, нито с който и да е, защото всеки си знае своето. Но мисля, че прекалено лично ги приемаш нещата, твърде навътре. Та той целият свят е объркан, хората стават взе по-злобни, дори учителите вече не могат да възпитават, ти за музиката говориш. Те ако им кажеш това на изпълнителите ще ти кажат в стил Яница - "Ми че то ако някой иска да си възпитава децата, да не разчита на тв Планета, а на други неща" или кво беше там...За тях, най-вече за продуцентите им, това не е музика, не изкуство, а е просто БИЗНЕС, средство за печелене на пари и туй то....Днес един им носи кинти, удрят му рамо, утре не им носи кинти - ликвидират го...Нужно ли е да давам примери? Там няма симпатии и лични интереси, всичко е за ПАРИ. Едно време добре му беше на Митака Гло като беше номер 1 и се избиваха да влизат на нейни концерти и да купуват албуми и дискове като луди, а сега като вече има по-актуални от нея и не му носи голям % от участия - вече е никоя, няма награди, няма подкрепа, няма нищо, та даже унижения тия песни за кво ги правела, кой щял да ги слуша...Баси, то продуцента й вече не я бръсне за нищо, ти се нервиш тука потребителите - една шепа хора в някакъв форум - какво пишели и коментирали....От мен да знаеш - не всичко е, каквото изглежда - тия на които се ядосваш кой знае и на тях какво им коства така наречения им "успех", сигурно и на тях не ми се пътува нон-стоп, да пеят в задимени дупки на пияни хора, да се стараят да изглеждат добре, да правят "хитови" песни и да треперят дали ще ги пускат диджеите, ама всеки да си носи кръста...Те няма да мислят за теб и твоето трудно ежедневие, така че няма какво да ги мислиш и ти. То всичкото ни наред в тая скапана държава, та чак за музикалното ни наследство да вземем да ревем и какво оставало след тях....Някой ден Пайнера ще се осъзнае, ама ще е много късно, този човек дълбае само надолу, защото главният му проблем е, че мисли ден за ден - т.е КРАТКОСРОЧНО - той не се замисля да ги развие тия изпълнители във времето, да им направи песните класики в жанра, той мисли само да печели ТУК И СЕГА, каквото вземе днес - добре, утре каквото такова....Той стана един сводник, машина за пране на пари, никакъв продуцент не е, не влага нищо, а иска всичко. Ще си намери майстора все някога, за всеки идва ден за възмездие....

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И на каква база се определи, че Деса е най-докосващият глас за българите, Слави? Стига с личното отношение, това, че мушнуците в твоето село ги докоснало най-много опитите за импровизация или както сам каза фалшивеенето на живо на Десислава, не означава, че всички най-много Деса ни е докоснала!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя и 300 техники да владее, ако ги пее наполовина без да има въздух - кел файда.

Тя в последните 5-6 години имала ли е събитие, на което да пее 2-3 часа на живо? Аз ѝ ходих на едно участие в една дискотека и повече не бих повторил честно казано, ако иска и 114 техники да ми докара.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И на каква база се определи, че Деса е най-докосващият глас за българите, Слави? Стига с личното отношение, това, че мушнуците в твоето село ги докоснало най-много опитите за импровизация или както сам каза фалшивеенето на живо на Десислава, не означава, че всички най-много Деса ни е докоснала!

Не е на базата на мнението в рама. На база на стотиците коментари в тубата и фб под лайфиве. За никоя няма чак такива. Като чета и се гордея какво е постигнала за 20 год. Нито Преслава, нито Глория могат да си го

 

Виж коментарите под народна на Глория

 

 

Виж коментарите под народно на Деса

 

 

Само комплексарите в рама и намирате все кусури. Хората дето не слушат фолк я величаят.

 

Комплекс във феновете на Глория и Пресава ли надушвам. Ми нема толкова народна любов за вашите, сорка. Преса слушана от чалгарчета, Глория от нейните си 2000 фенове, а Деса от цялата нация. ДесиСлава е национално съкровище. Гло и Прес не са

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да си добър певец не означава на всяка цена да имаш най мощния глас. Глория владее две техники на пеене, а ДесиСлава 222, буквално. ДесиСлава може да пее с маниера на Глория, дори да не е толкова мощно, но Глория всичко го свежда до един стил и маниер на пеене. Както пее Еднопосочен път, така пее Носталгия, така пее Кой уи байрака. Гло пее основно македонксо, Деса пее в 5 фолклорни области.

 

КАквото и да пишете, в очите на обикновения българин Деса е по пееща, защото владе всевъзможни техникии докосва и разплаква. Глория смо вас вълнува. нали виждам лайфовете от концертите и са с по 4 коментара, а после си пускам лайфове на Деса и гледам стотици коментари, в които българите я идолизират.

 

Вече започваш да проявяваш откровена завист.

 

Това е вярно, че да имаш мощен глас не те прави по-добър певец. Ама българина му дай някой по така да викне и айдееее чудото невиждано...

По-рано щях да пиша и това - че гласове като на Глория и Нелина, тип естрадни, нямат никакъв шанс да бъдат адекватно звучащи в една хаус песен с вокали, защото звучи нелепо и там се иска по-"меден" глас, без разпявания, вибрато и т.н. и в това ДесиСлава винаги е била най-добрата от поп-фолка - да пее какви ли не стилове и е всепризната в това. Дори за мое съжаление, в подобен стил песни по биха станали гласовете на изпълнители като Гергана и Андреа, отколкото много пеещите....

Глория може да пее супер и силово свои песни, македонски, естрадни, сръбски - ама за друго не става...Хубаво е, когато имаме доблестта да признаем качествата на някого, когото не харесваме и да ги сравняваме в равностойни ситуации. Всеки си има силни и слаби страни, не мога да разбера какви са тия вечни сравнения между тая и оная, коя била по-добра, много ми е детско, честно....

Ако някой каже - да, Глория е по-добра от Преслава, Десислава, Софка и т.н. - по-добре ли ще спите тази вечер? За всяка си има публика....Не сте Маргото Лозанова, че да си мъчите главата коя награда на коя да дадете, че да няма сърдити после "коя е по-добра".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не е на базата на мнението в рама. На база на стотиците коментари в тубата и фб под лайфиве. За никоя няма чак такива. Като чета и се гордея какво е постигнала за 20 год. Нито Преслава, нито Глория могат да си го

 

Виж коментарите под народна на Глория

Виж коментарите под народно на Деса

Само комплексарите в рама и намирате все кусури. Хората дето не слушат фолк я величаят.

 

Комплекс във феновете на Глория и Пресава ли надушвам. Ми нема толкова народна любов за вашите, сорка. Преса слушана от чалгарчета, Глория от нейните си 2000 фенове, а Деса от цялата нация. ДесиСлава е национално съкровище. Гло и Прес не са

Само на Фики лежи понятието "национално съкровище"!!!

Точно защото я слуша цялата нация - има само 400 К лайка във фейса, а Преси - 700К.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това е вярно, че да имаш мощен глас не те прави по-добър певец. Ама българина му дай някой по така да викне и айдееее чудото невиждано...

По-рано щях да пиша и това - че гласове като на Глория и Нелина, тип естрадни, нямат никакъв шанс да бъдат адекватно звучащи в една хаус песен с вокали, защото звучи нелепо и там се иска по-"меден" глас, без разпявания, вибрато и т.н. и в това ДесиСлава винаги е била най-добрата от поп-фолка - да пее какви ли не стилове и е всепризната в това. Дори за мое съжаление, в подобен стил песни по биха станали гласовете на изпълнители като Гергана и Андреа, отколкото много пеещите....

Глория може да пее супер и силово свои песни, македонски, естрадни, сръбски - ама за друго не става...Хубаво е, когато имаме доблестта да признаем качествата на някого, когото не харесваме и да ги сравняваме в равностойни ситуации. Всеки си има силни и слаби страни, не мога да разбера какви са тия вечни сравнения между тая и оная, коя била по-добра, много ми е детско, честно....

Ако някой каже - да, Глория е по-добра от Преслава, Десислава, Софка и т.н. - по-добре ли ще спите тази вечер? За всяка си има публика....Не сте Маргото Лозанова, че да си мъчите главата коя награда на коя да дадете, че да няма сърдити после "коя е по-добра".

 

 

За повечето неща си прав. Ама тука си чешем езиците излишно за едно и също всеки ден. За сравненията, както каза и ти, всяка има качествата на гласа си, но ми писна тук неколко комплексирани фенове всеки ден да намекват какво дъно са Деса, Анелия, Преса и всички топ имена, а каква класа е Глория. Всекидневно болните глориеви омаловажават целия жанр и създават митове за преди, които не са били така. Обиждат качествени продукти и имена, обиждат фенове, с които пишат всекидневно, за да докажат колко велики са новите песни на Гло и който не ги харесва бил прост, неузрял и какво ли не.

 

Сякаш едно време всеки ден концерти в НДК е имало и и 96 на турне на стадиони с,е ходили... Тогава да си топ в бинеса беше да имаш 10 участияна месец и 1 хит с евтин клип. Днес фолка е една идеално смазана и работеша машина за пари. В онези години не бе по различно, но машината се строеше и не се печелеше толкова, колкото днес. Една Румяна имаше и Две очи разплакани, но и Нина, нина. Имахме си Кати, но си имахме и Еми стамболова. Публиката винаги е иала избор. Нека форума не става трибуна на избиване на комплекси по цял ден от Глориеви и копнежи по старото време, което е доста удобно изкривено в очите на Глориеви

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

За повечето неща си прав. Ама тука си чешем езиците излишно за едно и също всеки ден. За сравненията, както каза и ти, всяка има качествата на гласа си, но ми писна тук неколко комплексирани фенове всеки ден да намекват какво дъно са Деса, Анелия, Преса и всички топ имена, а каква класа е Глория. Всекидневно болните глориеви омаловажават целия жанр и създават митове за преди, които не са били така. Обиждат качествени продукти и имена, обиждат фенове, с които пишат всекидневно, за да докажат колко велики са новите песни на Гло и който не ги харесва бил прост, неузрял и какво ли не.

 

Ся

 

 

Еми то ако няма спорове, май тоя форум ще замре, той не че не е почти замрял....Преди ако ме няма много време, не мога да смогна да прочета какво се е писало, а сега стига да искам - няма да отнеме много време...

 

Ако не е за гласа, ще се започне коя като човек каква била - Деса каква била лигава и глупава, издънките й във Вип Брадър или другаде, писнало ми е от едно и също, ще кажеш че Глория щото е феноменален човек без кусури и грешки...Обаче аз от нея съм видял доста лошо, а от Деси - само хубаво, тя наистина може да не е големия ум и мис Образованост, но е много добричка, чак наивна. За Анелия не ми се говори, тя е най-голямото ми разочарование - от най-различната, най-стилната, най-естествено красивата, най не-чалга ориентираната, се превърна в тотален антипод на всичко, което харесвам - руса, малоумна, (преди поне прикриваше тъпотата си, примерно при Слави изглеждаше скромна, наивна, като дете, а тя просто си била тъпа, ама не й е личало, защото излъчваше класа), а сега...майко мила, гледам да не слушам нейни интервюта, то няма такава мисъл....И с тия мазнотии дето ги пее...Ама това било БИЗНЕСА й, братче....За каква музика и какво изкуство става въпрос, всичко опорочиха....

Link to comment
Сподели в други сайтове

.Ама това било БИЗНЕСА й, братче....За каква музика и какво изкуство става въпрос, всичко опорочиха....

Това се случва в световен мащаб. И феновете на черното негодуват, и на попа, и на рока. Не е само тук в бг с чалгата...

 

Сякаш едно време всеки ден концерти в НДК е имало и и 96 на турне на стадиони с,е ходили... Тогава да си топ в бинеса беше да имаш 10 участияна месец и 1 хит с евтин клип. Днес фолка е една идеално смазана и работеша машина за пари. В онези години не бе по различно, но машината се строеше и не се печелеше толкова, колкото днес. Една Румяна имаше и Две очи разплакани, но и Нина, нина. Имахме си Кати, но си имахме и Еми стамболова. Публиката винаги е иала избор. Нека форума не става трибуна на избиване на комплекси по цял ден от Глориеви и копнежи по старото време, което е доста удобно изкривено в очите на Глориеви

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това, че към днешна дата Десислава не можела да изкарва дълго време на живо е абсолютно невярно. Ето ви едно железно изпълнение в края на час и половина лайф, на който съм бил:

 

И аз до едно време си мислех, че не толкова добрите й изпълнения са защото си е развалила гласа и в някои отношения може и да е така, но изпълнения като тези като Ваня Костова и Сюзън Бойл ми отвориха очите, че основната причина не е разваления глас, а претоварения изпълнител. Говорим за певица с по 15 и повече участия на месец, която почти винаги пее поне 80% на живо. Ами няма как винаги да е идеална. Дори и повечето талантливи западни звезди не са перфектни винаги, сигурен съм че дори и гласове като Глория и Нелина няма да са ако имаха по толкова много участия в задимени чалготеки.

 

Съгласен съм, че е добре да има някакви спорове в тази тема (но цивилизовани), не само заради името на темата, а и заради това, че иначе във форума почти винаги е голяма скука. Споровете даже са полезни, когато се разискват и сравняват плюсовете и минусите на някои от най-големите и заслужили имена в жанра евър, каквито са Глория и Десислава.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Само Деси Слава е певица, другите са гола вода. Само Слави е почтен, другите са измамници.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всички тръпнем в очакване.. Дано сцепи с хит, 5 месеца без нова песен - от много време не е правила такава пауза. :mf_surrender:

Ако трябва да сме честни - месеците без актуална продукция са почти 11, последната песен не знам кой я брои за жива въобще :3fdb8960598fa63e:

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Еми то ако няма спорове, май тоя форум ще замре, той не че не е почти замрял....Преди ако ме няма много време, не мога да смогна да прочета какво се е писало, а сега стига да искам - няма да отнеме много време...

 

Този форум замира от вече 10 години. Както Преслава. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Десислава е най-прехвалената певица в България. От толкова импровизации не може да се разбере коя песен пее. :mf_surrender:

Виж сега, че прекалява, това е вярно. Че супер много дразни - също! Но Деси Слава и Преслава са най - талантливите изпълнителки в поп - фолка. Говорим за талант, нещо дадено от Господ. Няма алтернатива на тях двете, и да, те са по - ТАЛАНТЛИВИ от Глория. Това е неоспорим факт и всеки свързан и адекватен музикално ще го каже.

 

На мен Глория ми харесва МНОГО повече как пее, но това е мой личен вкус. Аз не намесвам таланта на другите две коври, те са по - напред доста от Глория. Факт! Не знам защо някои фенове на Глоричето, изпадат в смешни спорове. Сега прекаляват, Глория много често наживо е фалшива, не че останалите не са, но говорим за нея. Дори на записи е фалшива като я качвате, това не я прави по - малко талантлива или а - у. Деса и Преса са много рядко фалшиви, просто Господ им е дал повече.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Виж сега, че прекалява, това е вярно. Че супер много дразни - също! Но Деси Слава и Преслава са най - талантливите изпълнителки в поп - фолка. Говорим за талант, нещо дадено от Господ. Няма алтернатива на тях двете, и да, те са по - ТАЛАНТЛИВИ от Глория. Това е неоспорим факт и всеки свързан и адекватен музикално ще го каже.

 

На мен Глория ми харесва МНОГО повече как пее, но това е мой личен вкус. Аз не намесвам таланта на другите две коври, те са по - напред доста от Глория. Факт! Не знам защо някои фенове на Глоричето, изпадат в смешни спорове. Сега прекаляват, Глория много често наживо е фалшива, не че останалите не са, но говорим за нея. Дори на записи е фалшива като я качвате, това не я прави по - малко талантлива или а - у. Деса и Преса са много рядко фалшиви, просто Господ им е дал повече.

Да не си пил нещо в момента? :helpsmilie:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Виж сега, че прекалява, това е вярно. Че супер много дразни - също! Но Деси Слава и Преслава са най - талантливите изпълнителки в поп - фолка. Говорим за талант, нещо дадено от Господ. Няма алтернатива на тях двете, и да, те са по - ТАЛАНТЛИВИ от Глория. Това е неоспорим факт и всеки свързан и адекватен музикално ще го каже.

 

На мен Глория ми харесва МНОГО повече как пее, но това е мой личен вкус. Аз не намесвам таланта на другите две коври, те са по - напред доста от Глория. Факт! Не знам защо някои фенове на Глоричето, изпадат в смешни спорове. Сега прекаляват, Глория много често наживо е фалшива, не че останалите не са, но говорим за нея. Дори на записи е фалшива като я качвате, това не я прави по - малко талантлива или а - у. Деса и Преса са много рядко фалшиви, просто Господ им е дал повече.

 

Не говоря за талант, а че изобщо не знае какво да прави с гласа си. По участия е кошмар. Много ми е смешно като почнат да я хвалят как можела да пее ВСИЧКО... Не знам изпълнител по света, който да може да пее всичко, а и да може - ясно е защо не го прави. Глория може и да си знае един стил на пеене, но поне го прави както трябва - изключително мощен и издръжлив глас. Десислава и Преслава имат страхотни бленди и могат да направят страхотни извивки. За съжаление първата няма идея какво да прави на сцена, а втората отдавна изгуби възможностите си.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да не си пил нещо в момента? :helpsmilie:

 

Мисля, че Васил ти е отговорил:

Не говоря за талант, а че изобщо не знае какво да прави с гласа си. По участия е кошмар. Много ми е смешно като почнат да я хвалят как можела да пее ВСИЧКО... Не знам изпълнител по света, който да може да пее всичко, а и да може - ясно е защо не го прави. Глория може и да си знае един стил на пеене, но поне го прави както трябва - изключително мощен и издръжлив глас. Десислава и Преслава имат страхотни бленди и могат да направят страхотни извивки. За съжаление първата няма идея какво да прави на сцена, а втората отдавна изгуби възможностите си.

 

Не съм пил, просто си знам каква е истината и я приемам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мисля, че Васил ти е отговорил:

 

 

Не съм пил, просто си знам каква е истината и я приемам.

Аз мисля, че който се бие в гърдите, че може да пее всичко, поотделно не пее перфектно нито едно. Демек от всичко по малко.

Крайно време е Десислава да се събере и да се профилира. Като стил говоря. Иначе нека си пее соул, народно, опера и всичко за кеф по предавания, конкурси, участия и т.н. Нека имитира колежки, да импровизира. Няма лошо. :) Допадна ми как изимитира Ваня Костова в Капките. Получи й се.

Преди години пееше страхотно народно. В последния брадър пя Дельо - нещо не прозвуча ок, но пък "Женала е дюлбер Яна" я докарва страхотно, "Лале ли си, зюмбюл ли си" и нея. Глория обаче също пее добре народно, определени неща, не от всички области. Слушал съм я как изпълнява "Хубава Мина" на Славка - изключително трудна тракийска песен. Трябваше да я запише за фолклорния албум. Тракийски и македонски песни й лежат. Естрадно едва ли някой от чалгата пее по-добре от нея. Успява и със световните евъргрийни с определени корекции откъм произношение. Отделно си може сръбското със специфичните за там трилери. Преслава е много добра в рок стилистиката освен в поп-фолка и народното. Но тя и Десислава не са по-талантливи от Глория - то се чува и на общите им участия кой изпъква и кой бледнее, нито от Нелина и Емилия са по-добри. Или по-малко фалшивеещи. Абсурд. И тук не говорим само за диапазон, октави и обертонове. То е и техника, емоция, мощ. Кой може да пее е въпрос на слух, а дали ти харесва нечие пеене - въпрос на вкус.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...