Jump to content



Модериране и правила.


Препоръчани коментари

Напоследък има страшно много търкания както между модераторският екип, така и между форумците. Честно казано според мен причината е липсата на ясни правила за модериране или непознаването на тях. Нека отстраним целият пристрастен фактор с преценки и наистина стриктно да се спазват правилата от всички.

 

Ако някой ги наруши, да бъде наказван и наистина да получи обратна връзка защо е бил наказан. Това поне до определена степен ще подобри нещата в форума. Съзнавам, че винаги ще има съгласни и несъгласни, но 51% не е повече от 49% когато говорим за протест от страна на форума. Всички сме хора и всички грешим, понякога дори повече, НО когато си поел задължение да следиш за реда на дадена структура, поне самият ти го спазвай.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

В администраторския предложих много по-добра система за предупреждения от сегашната, но никой не ми обърна внимание.

 

Предлагам вместо тридневни или седемдневни банове да слагаме само проценти при всяко нарушение, и когато даден потребител натрупа 100% да го банваме за месец. Или половината на това - 50%/две седмици. Какво мислите?

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И на мен ми харесва идеята, а също така ми се иска да се направи нещо по въпроса с офтопика. Според мен не е редно всяко излизане от темата да се трие, а евентуално ако се прекали, да се отдели в отделна тема или да се премести в чата. В смисъл такъв да се трият само постове с наистина големи обиди и нарушения на правилата. Все пак точно в тези офтопици се раждат най-интересните дискусии и най-големите бисери.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз лично, когато получих модератоски права прочетох 'инструкциите', но повече се водех по начина на модериране на другите от екипа.

Ако трябва да бъда честна, отказвам категорично да спазвам това за 3та уорна. Просто не мисля, че е нормално и трябва да се толерира псуването и обидите. Иначе за спам, флууд и някакви заяждания по-безобидни от известно време слагам само проценти. Освен, разбира се, когато е системно...

И, да екипът ни май не е много единен, ама шанс. ;Д

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз предлагам доживотен бан.

Това за три дни и една седмица си е много добро.

Какви са тези банове по един месец ?

Във форум или в затвор се намираме ?

 

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз предлагам доживотен бан.

Това за три дни и една седмица си е много добро.

Какви са тези банове по един месец ?

Във форум или в затвор се намираме ?

+1

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз предлагам доживотен бан.

Това за три дни и една седмица си е много добро.

Какви са тези банове по един месец ?

Във форум или в затвор се намираме ?

Едномесечните банове след десет нарушения са много по-ефективни от хвърчащите тридневни или седемдневни банове след едно/две нарушения по мое мнение. Замислете се. Половинката - пет предупреждения = двуседмичен бан също е вариант.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Едномесечните банове след десет нарушения са много по-ефективни от хвърчащите тридневни или седемдневни банове след едно/две нарушения по мое мнение.

За каква ефективност говориме в някакъв ЧАЛГА ФОРУМ за РАЗВЛЕЧЕНИЕ ???

Това не е рехабилитационен център, че да трябва да има ефективност от един бан.

Преди години изобщо нямаше банове или много рядко.

Явно получавате оргазъм като баннвате. :dontknow:

Но наистина правете каквото искате. (Нямам предвид теб а всички модератори)

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

За каква ефективност говориме в някакъв ЧАЛГА ФОРУМ за РАЗВЛЕЧЕНИЕ ???

Това не е рехабилитационен център, че да трябва да има ефективност от един бан.

Преди години изобщо нямаше банове или много рядко.

Явно получавате оргазъм като баннвате. :dontknow:

Но наистина правете каквото искате. (Нямам предвид теб а всички модератори)

:roll1: :roll1: :roll1:

 

Абсолютно подкрепям!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Едномесечните банове след десет нарушения са много по-ефективни от хвърчащите тридневни или седемдневни банове след едно/две нарушения по мое мнение. Замислете се. Половинката - пет предупреждения = двуседмичен бан също е вариант.

Сега видях, че процентите се махат сами след известно време, затова и едва ли някой някога ще достигне до 100%. То като цяло няма как да се въведе единно правило за банванията, но 30% = 3 дни ми се струва добра идея на мен, т.е. както де факто си е правилото в момента. Все пак ако някой сложи проценти за нищо, другите модератори ще имат време да реагират и да ги махнат, за да не се стига до ненужен бан.

И като цяло повече свобода според мен няма да навреди.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Я малко по-сериозно, от какъв зор банове за месец?

Това е най-голямата простотия, която нечии мозък би измислил.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хора, вие окей ли сте? Това е форум за забавление, развлечение, дискусии и скандали.

 

+1

 

Чета какво съм написал три пъти, преди да го пусна, да не би на Фаст да не му хареса и да не отговаря на 'правилата'...

Ай, сиктир.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нищо няма да се предлага повече, доволни сме си от старите правила, Фаст само пуска въдицата и някои риби се хващат и му се връзват на манипулациите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нищо няма да се предлага повече, доволни сме си от старите правила, Фаст само пуска въдицата и някои риби се хващат и му се връзват на манипулациите.

Ако не ви харесва новопредложената система за предупреждения, няма да я въвеждаме и ще си караме по сегашната.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нищо няма да се предлага повече, доволни сме си от старите правила, Фаст само пуска въдицата и някои риби се хващат и му се връзват на манипулациите.

Аз предлаган просто въпросното Фаст, да се откаже от правата си. Просто не става. Прекалено при сърце взема всичко, все едно пари му дават. По-кофти модератор до сега не е имало.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Едномесечните банове само ще изгонят потребители от и без това оределите форумски редици. Призовавам модераторите да се вживяват по-малко в ролите си, защото слава богу това не е форума на Планета.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Едномесечните банове само ще изгонят потребители от и без това оределите форумски редици. Призовавам модераторите да се вживяват по-малко в ролите си, защото слава богу това не е форума на Планета.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...