Jump to content



Гласувахте ли на местните избори?


Fast

Гласувахте ли на местинте избори?  

63 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

  • Отговори 42
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Опашки от нетърпеливи да пуснат бюлетините избиратели се образуваха днес пред секциите в Шесто основно училище в Сливен, където гласуват жителите на близкия ромски кв. „Надежда“, съобщава онлайн изданието на „Труд“.

Някои идваха пеша, други с организирани микробуси. А гласоподавателите от най-бедната, южна част на гетото се отчетоха с най-голяма активност. В 119 и 120 секция, където гласоподавателите по списък са общо над 2000 души, урните с бюлетините за местния вот се напълниха набързо, още в ранния следобед. Дори се наложи в 119 СИК да бъде предоставена допълнителна урна.

 

За сметка на това активността за референдума бе изключително ниска. За част от хората думата „референдум“ бе напълно непозната. „Няма да гласуваме за референдума, а за друга партия“ – казаха някои от тях. Млада жена пък директно се обяви, че е против „електрическото гласуване“. Активисти на гетото, които съблюдаваха за реда из коридорите на училището, довериха, че в „Надежда“ имало предизборна агитация само за политически сили, а за националното допитване – „Пълна нула!“.

 

На опашката пред 120 СИК спокойно чакаше реда си и гордостта на „Надежда“ – 25-годишната Магдалена, която е първата и засега единствена студентка по акушерство в 15-хилядния ромски квартал. Тя, съпругът й Стефан и двете им деца също живеят на най-бедната улица в гетото. Неотдавна младата майка предизвика фурор, след като изкара оценка 5,25 на приемния кандидат-студентски изпит в Медицинския колеж в града. „Ние със съпруга ми със сигурност ще гласуваме за референдума. Но част от съкварталците ни едва ли“ – каза Магдалена. На ул.“Кара Кольо“ живеели добри, обикновени и много бедни хорица, които не били достатъчно образовани и не разбирали значението на референдума.

 

Share this:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дали ще пуснеш празна/невалидна бюлетина или няма да отидеш да гласуваш няма никакво значение за мен! И Боровинке, какво е товаа държене на сметка тук? Решили сме, не сме глаували и това е!

За теб може да няма разлика, но реално има. Защото ако избирателната активност беше не 40, а 80%, купените гласове щяха да са с наполовина по-малка тежест.

Държа сметка, защото ми писна младите хора, които реално са бъдещето на държавата да бездействат, а циганите, които продават гласа си за кебапче и 20-тачка да решават съдбата им.

В крайна сметка, мен никак не ме интересува кой ще стане кмет на град, в който не живея. Но ако референдумът беше минал избирателната активност на изборите, резултатът от него щеше да е задължителен за изпълнение, а сега, уви, трябва да разчитаме на тия в парламента да вземат решението.

Link to comment
Сподели в други сайтове

ДА! и на балотажа пак ще отида!

 

Хора, ходете да гласувате.... отделете 30 мин. от скъпоценното си време и го направете, защото гласът ви със сигурност отива там, където най-малко искате! Стига вече бабите и дедите ни са решавали, не сме в комунизма !!!!!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, даже бях зам.-председател на една СИК. :1000 (29):

 

 

Винаги гласувам, откакто имам пълнолетие и винаги ще го правя. Аз бях Председател на една от СИК и избирателната активност, беше много ниска. Хората нямат доверие и не виждат смисъл от своя глас, смятат че всичко е предначертано още преди техния вот. Може би имат вина журналистите, които започват още преди изборите да отчитат купени гласове, социологически проучвания, които предполагат за евентуален победител и това до известна степен обезверява хората. Твърде малко млади хора гласуваха, т.е. от 90-97 бяха много малко.

Link to comment
Сподели в други сайтове

За теб може да няма разлика, но реално има. Защото ако избирателната активност беше не 40, а 80%, купените гласове щяха да са с наполовина по-малка тежест.

Държа сметка, защото ми писна младите хора, които реално са бъдещето на държавата да бездействат, а циганите, които продават гласа си за кебапче и 20-тачка да решават съдбата им.

В крайна сметка, мен никак не ме интересува кой ще стане кмет на град, в който не живея. Но ако референдумът беше минал избирателната активност на изборите, резултатът от него щеше да е задължителен за изпълнение, а сега, уви, трябва да разчитаме на тия в парламента да вземат решението.

Референдума не мина не толкова че не отидохме да гласуваме а саботажа на избирателните секции които не са го дали на хората да го попълнят умишлено и целенасочено

Нека да кажат как е било при тях тези участвали в комисиите

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Принципно няма никаква разлика дали ще пуснеш празна/недействителна бюлетина или няма да гласуваш. Когато се определят кметовете/общинските съветници, се броят само действителните бюлетини. Да поясня какво имам предвид - от всички намерени бюлетини се вадят невалидните и след това се изчисляват мандатите на съветниците.

 

За референдума обаче беше важно, защото за да има тежест трябваше висока активност, т.е. най-просто казано: броят се подписите в избирателния списък.

 

 

Пс: Гласувах, разбира се. Бях и секретар в СИК и повече тази длъжност не бих си я причинила. Нямах никакъв проблем с писането, смятането и каквото и да било друго, но е голяма играчка.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Пс: Гласувах, разбира се. Бях и секретар в СИК и повече тази длъжност не бих си я причинила. Нямах никакъв проблем с писането, смятането и каквото и да било друго, но е голяма играчка.

 

На президентските ще е по-леко. Тази година наистина беше тегаво положението.

А и много членове и председатели на СИК бяха тотално неграмотни в това отношение, доста тъпи хора видях тази година, за разлика от предните.

Link to comment
Сподели в други сайтове

За президентските избори ще е лесно. Но с тези преференции ми се изсмята смятането и ми се изписа писането. :д

 

И по темата: за тези, които не гласували, защото нямало за кого: Вие погледнахте ли листите за общински съветници? Имало е поне 200 човека, от които можеше да изберете поне един кадърен. Ние изместихме 27мия в листата до 3то място и го вкарахме в ОбС.

Интересувайте се и гласувайте, за да наутрализираме купения вот!

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

На ръка ли се пише? В 21 век?!

 

 

 

Да, а трябва да попълваш милиони неща, плюс черновите и за застъпниците, представители на партии протоколи, които те изтощават максимално.

 

За преференциите и смятането, нямам думи. Това е най-изморителното смятане, което съм правил. :mf_surrender:

 

А относно тези, които не гласуват, никога няма да ги разбера. Най-малко човек трябва да гласува, за да може след това да се оплаква и да ИЗИСКВА! Тези които не са гласували, за мен трябва да си траят и да не се оплакват.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...