Jump to content

16 години без незабравимата Румяна


Препоръчани коментари

На днешния ден преди 16 години в автомобилна катастрофа загина фолкпевицата Румяна.
phpThumb_generated_thumbnailjpg.jpg
Новината за трагичното събитие тогава стъписа всички - близки, колеги, почитатели.
Певицата си отиде едва на 33, в разцвета на живота си и на звездния си професионален път.
Тя остана незабравима за истинските фенове на попфолка! И до днес меломаните си спомнят десетките хитове и красивия глас на певицата, така рано прекъснала земния си път.
В последните месеци преди катастрофата Румяна успя да сбъдне мечтата си и да издаде албум с любимите си фолклорни песни, пише signal.bg.
"Обичам да живея" - това е моето послание към всички.
Искам хората да се обичат, да няма завист, да няма злоба, да не си създаваме взаимно неприятности. Да направим живота си хубав", споделяше често Румяна.
Изпълнителката имала уговорка с бащата на децата си, Руси Андролов, да ги остави да му погостуват в Казанлък, където той работел. Колата била шофирана от приятелят на певицата - Любо – също актуална фолк звезда за онова време. При зловещия инцидент на пътя Бургас-София, на около километър източно от сливенското село Блатец, "Фолксваген Голф" -ът на Румяна се блъснал челно в микробус "Фиат Ивеко".
Изпълнителката на "Две очи разплакани" издъхнала на място. 12-годишният й син Илиян бил настанен с опасност за живота. в болницата Дъщеря й Марияна също пострадала тежко.
По късно било установено, че катастрофата е била изключително и само по вина на Любо. Катастрофиралият автомобил бил превърнат в купчина старо желязо. Кормилото на водача било превито на две, двигателят влязъл в купето, задните седалки били откъснати….
Сливенските невро-хирурзи спасяват децата на Румяна, а Любо се разминава с най-леки наранявания.
Певицата остави своята следа в историята на най-популярният музикален жанр у нас. Остави и своите песни, с които ще живее вечно в сърцата на хората.



Link to comment
Сподели в други сайтове

Тази жена ще остане легенда и наистина фолка загуби много без нея. Тепърва можеше да остави след себе си още прекрасни песни както за купон, така и за маса и за душата. Светла и памет !!!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много голяма певица с много истински и незабравими песни, които си слушам много често до днес. Помня, че разбрах новината за катастрофата от класацията на радио Веселина, която вървеше всяка седмица. Много ми беше кофти дълго време, още повече, че 1-2 месеца по-рано я бях видял на живо за пръв и последен път.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Супер лицемерно ми идва това. Българска му работа.

Наистина нека почива в мир. Жената остави вечни хитове.

Но просто съм сигурен, че ако беше жива и към днешна дата пускаше песни като Екстра Нина, Луна и други, в този форум щеше да бъде обект на подигравки.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Румяна: "Бягай далеч от "Кошарите" Каме. За мен вече е късно, но за теб не е. Ако искаш пари и лукс, тук ще ги намериш, но никога няма да си щастлива. Не си пропилявай живота, като станеш украшение, на някакви като тези в "Кошарите". Те винаги ще си намерят някоя нова и гладна за слава и лукс. Послушай ме и цял живот ще си ми благодарна."

 

есента на 1997 година

Link to comment
Сподели в други сайтове

Румяна: "Бягай далеч от "Кошарите" Каме. За мен вече е късно, но за теб не е. Ако искаш пари и лукс, тук ще ги намериш, но никога няма да си щастлива. Не си пропилявай живота, като станеш украшение, на някакви като тези в "Кошарите". Те винаги ще си намерят някоя нова и гладна за слава и лукс. Послушай ме и цял живот ще си ми благодарна."

 

есента на 1997 година

:mf_surrender: :mf_surrender: :mf_surrender:

И по такъв повод щом намеси Камето...пий си хапчетата :mf_surrender:

 

Песните на Румяна още са актуални, поклон!

Link to comment
Сподели в други сайтове

:mf_surrender: :mf_surrender: :mf_surrender:

И по такъв повод щом намеси Камето...пий си хапчетата :mf_surrender:

 

Песните на Румяна още са актуални, поклон!

 

ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХААХАХААХ... добре, че цитира да видя какво е писал ...

 

1. Тук се пише за Румяна.

2. Той цитира някаква глупост, вероятно, от книгата на Кама. И после казвате, че този човек може да е обективен. Или, че случайно се появяват такива информации в нета. Ами просто е... Фокса е човек на чипровската.

 

Така или иначе, не вярвам, че Румяна е казала точно така на Кама. Това като всички, които са получили послание от Ванга. С умрелите лесно се търгува. Жалки хора.

 

А искам да се върна на РУмяна. Ето една нейна любима песен, която сякаш изпя за себе си...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

:mf_surrender: :mf_surrender: :mf_surrender:

И по такъв повод щом намеси Камето...пий си хапчетата :mf_surrender:

 

Песните на Румяна още са актуални, поклон!

 

Намесих техен разговор от 1997 година, който показва какво трябваше и какво не трябваше да правят чалгарките в следващите 18 години. Според мен това е крайъгълният камък, около който се върти всичко в този бизнес и ти прекрасно знаеш това. Извини се за обидата!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нека почива в мир!

 

Към днешна дата, не би била нищо особено, освен една забутана талантлива певица...

 

Няма как да знаем това, за съжаление!

 

Не сме те забравили, Руми!

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Супер лицемерно ми идва това. Българска му работа.

Наистина нека почива в мир. Жената остави вечни хитове.

Но просто съм сигурен, че ако беше жива и към днешна дата пускаше песни като Екстра Нина, Луна и други, в този форум щеше да бъде обект на подигравки.

 

Румяна беше феномен за времето си, с което никоя от изброените от теб не може да се похвали, а и остави десетки песни,които се слушат и до днес!

 

Мир на праха й! Както е споменато по-горе всички ,които израстнахме с песните й винаги ще я помним!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Румяна беше феномен за времето си, с което никоя от изброените от теб не може да се похвали, а и остави десетки песни,които се слушат и до днес!

 

Мир на праха й! Както е споменато по-горе всички ,които израстнахме с песните й винаги ще я помним!

 

Напротив, недеи да пишеш глупости. Луна беше феномен на времето и популярноста й беше като на Румяна, че дори в началото и повече. Румяна не е оставила десетки песни, които се слушат и до днес, а 4-5 максимум. Но да не спорим точно в тази тема.

 

Мир на праха й!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да почива в мир! Румяна, освен красивия си глас, притежаваше и една особена харизма! Поне остави след себе си много хубави песни, особено баладите и по-бавните!

Link to comment
Сподели в други сайтове

И темата за Румяна оцапахте с глупости. :) Нямам нищо против DJ-я, но е хубаво да се напомни, че има все още голяма разлика между комерсиалното, с което той си изкарва някой друг лев, и песни, които са в сърцата на хората винаги, особено от тези времена. Дори и 5 песни да ползваш днес от хитовете й, това не означава, че почти цялото й творчество не беше тогава хит и не се знаеше наизуст. Доста започнаха да се възползват вече от късата памет на българина и се опитват да омаловажат огромни успехи, но тя беше тогава на върха и всички, които слушаха поп - фолк го знаят.

Мир на душата й!

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

тъжна история - що не вземете да оставите жената да се радва на вечния си покой, ми и тука злободневие, и ш си ги мерим. Фокса бил набутал Камелия - ми цитата е хубав, и показва че Румяна е била много наясно с тоя бизнес, нито пък някога е бил по-актуален! Къде щяла да е сега Румяна на чалга сцената - един господ знае, но е факт че нейните хитове са вечни, и никога няма да се забравят. Ай сиктир като цяло на всички, които не могат да уважат паметта на жената!

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Всяка година на тази дата се отваря такава тема в Раманиа и всяка година не пропускам да напиша, че още помня и нося в сърцето си Румяна и песните и!Благодаря на екипа на сайта, че и те като мен не я забравят!Поклон пред таланта на тази жена, певица и майка!

Румяна, ти ще останеш завинаги жива в сърцата ни, в мислите ни!!!

Link to comment
Сподели в други сайтове

В интерес на истината докато беше жива не й бях особен фен, може би защото бях малък и си слушах само определени изпълнители. Въпреки това ми беше гадно като научих новината за катастрофата, дори известно време си мислех, че е станала някаква грешка и информацията не е вярна, а бях само на 7-8 години.

Към днешна дата обаче харесвам 90% от песните й. Купонджийските й са само за ЯКИ купони, а баладите и те докосват сериозно. :)'

 

По новините вчера вместо да се чудят с какво да си запълнят емисиите, можеше да я споменат. Вярно, че беше чалга певица и медиите избягват подобни новини, но "Две очи разплакани" и още куп други песни са едни от малкото за онова време стойностни песни.

849bfacb1ce05353.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...