Jump to content



Ново правило: Забрана за обсъждане на полова/религиозна принадлежност, както и всякакви коментари или нападки към семействата и роднините на форумците


Препоръчани коментари

Добавих тези два реда в правилата:

 

Абсолютно са забранени обсъждането на полова или религиозна принадлежност, както и всякакви коментари/нападки към семействата и роднините на форумците. Не е желателно правенето на кардинални обобщения за форумци, на базата на възраст и образование.

 

 

Mного добре! Надявам се нарушителите да се банват. Писна ми когато кажа, че някоя песен на Емилия не ми харесва да последват коментари как аз съм циганин, а майка ми и баща ми не струват като хора защото са от село и ядем камъни и нищо не разбираме, и да ядем в макдоналдс е най-голямата ни мечта, пък видиш ли феновете на Емилия са от най-богатите квартали и ние трябва да се чувстваме привилегировани, че те дръзват изобщо да ни цитират и т.н и т.н 1000%20(20).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Mного добре! Надявам се нарушителите да се банват. Писна ми когато кажа, че някоя песен на Емилия не ми харесва да последват коментари как аз съм циганин, а майка ми и баща ми не струват като хора защото са от село и ядем камъни и нищо не разбираме, и да ядем в макдоналдс е най-голямата ни мечта, пък видиш ли феновете на Емилия са от най-богатите квартали и ние трябва да се чувстваме привилегировани, че те дръзват изобщо да ни цитират и т.н и т.н 1000%20(20).gif

Не се ласкай, това правило не е заради теб, а заради фокса. Някога някой да са го наказвали за обида към теб? И към мен не са.

Но той като ни обижда по какви ли не начини, може.

Аман.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не се ласкай, това правило не е заради теб, а заради фокса. Някога някой да са го наказвали за обида към теб? И към мен не са.

Но той като ни обижда по какви ли не начини, може.

Аман.

ФОКСА е най-големия TROLL в тоя форум, а и не само.

и лъже като........... да не казвам ся

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абсолютно е така и не разбирам защо обикновените потребители го виждаме, а модераторите - не и се ползва от модераторски "чадър".

Единствено nolee не му се връзва на глупостите и заради това Фокса толкова плюе срещу него.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абсолютно е така и не разбирам защо обикновените потребители го виждаме, а модераторите - не и се ползва от модераторски "чадър".

Единствено nolee не му се връзва на глупостите и заради това Фокса толкова плюе срещу него.

 

щото както всичко в България е разделено на наши и ваши.Та затова се възползва от протекциите им.

Пишмян модератори му викам аз :gun_bandana:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наистина е редно квалификации като тролове, лумпени и каквито още там Фокса свободно раздава също да се добавят към нежелани в правилото. Значи когато някой го нагруби, следват упреци как може да си позволява неуважително отношение към възрастен човек, а иначе той може да нарича хората както си иска? Не съм съгласен. Да се изисква приемливо отношение от всички към всички. Тук сме просто едни никове, кой на колко години е няма значение, та Фокси да се радва на различни права само защото е най-възрастен. Дори в реалния живот не мисля, че е редно някой възрастен човек да се отнася така с по-младите, и то заради абсурдна причина като несъгласие в чалга спорове. Нищо лично.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абсолютно подкрепям. Освен това щеше да е доста добре, ако ни наричаше само "лумпени" или "тролове", той доста често си служи с много по-обидни квалификации, които базира на личния ни живот (доколкото му е известен, ако не знае нищо - си измисля нещо). Да не говорим, че в чата редовно се изваждат "компромати" за личния живот на Таня, а и кой ли още не, но не се предприемат промени в правилата.

А това правило да го бяхте написали директно "Забранено е да обиждате фокса и семейството му". Това е доста смешно, честно. Не съм очаквала, че един от най-добрите, дългогодишни и обективни модератори ще си позволи да ползва гадни обиди, само защото 2-ма форумци са обсъдили Фокса как си е кръстил детето. И дебело подчертавам, че никой не е обидил детенцето, никой не е толкова прост и несъобразителен.

 

Пиша тук и много моля поста ми да не бъде местен в чата, както е редовна практика напоследък. Мисля, че е редно да проведем такава дискусия, която след ден-два спокойно можете да изтриете. Бих пуснала тема, но знам, че ще бъде заключена, така че не си правя труда.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Добавих тези два реда в правилата:

 

Абсолютно са забранени обсъждането на полова или религиозна принадлежност, както и всякакви коментари/нападки към семействата и роднините на форумците. Не е желателно правенето на кардинални обобщения за форумци, на базата на възраст и образование.

 

След малко местя коментарите от Скандалите тук. Като искате да обсъждате, нека поне е в отделна тема.

 

Аз бих казала само, че няма значение заради кого е въведено това правило. Аз лично ще наказвам всеки (вкл. и Фокса).

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

За мен е очевидно, че някои потребители се ползват с привилегии тук и то без каквато и да било причина.

Например фокса - редовен нарушител на правилата, почти няма пост, който да е 100% изряден. Обаче си има чадърче и заради него се въвеждат правила.

НЕ казвам, че правилото е излишно - напротив, но е написано по начин, по който фокса попада под протекцията му и няма право да бъде засяган, но същевременно неговите редовни писаници за това кой какъв бил не са наказуеми...

 

Не е като да е единственият обиждан в този форум. Извинявам се на форумците, чиито никове ще посоча, но ми е необходимо за аргументация.

1 - преди време, много форумци нападаха Мис Пловдив 2015, за която разбрахме, че учи медицина, че нямало да излезе никаква лекарка от нея, защото била еди-каква-си. Не ми е известно някой да е бил наказван или да са променяни правила.

2 - през седмица някой скача на zai4eto82 каква била, какво правела, вадят се снимки от личните й профили и какво ли още не. Отново не ми е известно някой да е бил наказван или да са променяни правила.

3 - всеки път, в който някой влезе в разпра с Чийзкейк, изкарва на преден план заниманието му и то с доста обидни реплики. Наказвани са потребители, но само в много крайни случаи. Отново не знам да са променяни правила.

4 - няколко пъти съм срещала коментари за работата на Сашо, подкрепени с обидни епитети. Не са променяни правилата заради него.

 

Обаче вчера двама потребители изкоментираха как се казва детенцето на Фокса и веднага се смени правило, а модератор нарече потребителите "боклуци" и се закани срещу тях.

Освен това самият Фокс редовно използва аргументи от личния живот на потребителите и си измисля за тях. Така I_N_P е "Крум", макар че съм 99% сигурна, че името му започва с И :D Lucas пък не излизал от Бургас, щото не знам си какво... Ноле бил "злобарче" и още какво ли не. Това е отвсякъде двоен стандарт и не знам защо има такава толерантност към него.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наистина съм забелязал толериране на едни потребители. Виждал съм много пъти обиди и цинизми от Фокси и Сашо, останали ненаказани. Да, наистина е долно да се коментира животът на някои, както стана тези дни (и това между другото се случва за втори път, което предполагам е имало значение за прокарване на правилото), но не е по-малко долно едни да го отнасят веднага, а за други да си затварят очите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дайте направо да направим и турска версия на форума. И без това тук този език е на почит :3fdb8960598fa63e: Иначе не мисля да взимам страна за коментарите към фокса, как е кръстил детето си не ме вълнува.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Как така потребителят с най-много банове изведнъж се ползвал с протекции? :mf_surrender:

За мен въпросната дискусия беше гнусна, както и начина, по който се обсъждаха нещата. Никой не е обиждал детето, но не приемам да се чопли и да се търсят причините и подбудите, поради които фокси избрал името на дъщеря си. Това е нещо лично и не засяга никого от вас/нас. Абсурдно и неприемливо е за мен. Да не казвам и гнусно.

И ако изглежда като модераторски чадър, за да се натрият носовете на двата шибани боклука, които коментираха, нека е така. Нито съм апелирал за промяна в правилата, нито съм направил тази тема, нито сложих наказания за въпросната дискусия.

Не съм умрял за модераторски права. Не пиша и по темите вече, защото освен хейт по Камелия и Фокс друго нещо не се пише. Не ми е интересно. Всички имате достатъчно картбланш с денонощния си спам, защото ако трябваше да се раздават банове нон-стоп, само Зайка щеше да си пише монолозите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз подкрепих идеята да се създаде това правило и не, не е само заради Фокса, въпреки че беше продиктувано от отвратителната дискусия онзи ден. Това не е първи такъв случай, от много време споровете с Фокса за чалга, се изместват в посока семейството му - жена му децата му, отделно за други потребители също съм засичала подобни коментари. Адски низко и гнусно е. За Фокси няма какво повече да коментирам всички небивалици, изписани по-горе. Както каза Иван няма как човека с най-много банове да има протекции. Ако видите нещо нередно, пишете едно ЛС на някой модератор с линк към поста, а не впоследствие да се коментира кой какво бил казал преди 3 месеца.

За Таня също е абсурдно, тя сама си разказва доброволно личния живот.

image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Нищо отвратително не видях в дискусията от 3 поста, същата е провеждана стократно и тази може би беше най-нормалната.

Да, с протекции се ползва Фокса - отново казвам, че той почти няма пост, в който да не нарушава нито едно правило. Ако трябваше да го наказвате по схемата, по която наказвате всички останали, той почти нямаше да влиза във форума.

И да, zai4eto82 си разказва доброволно личния живот, но колко пъти е била нападана въз основа на това? И пресен случай от преди няколко дни - някой пусна снимка от неин личен профил тук и се обсъждаше. Този човек наказан ли е бил?

Забелязвам, че напоследък сте далеч по-стриктни откъм излизане извън темата, отколкото откъм обиди към потребителите. Не смятам, че това е дело на конкретни модератори иначе щях да посоча имена.

 

П.П. Да пратиш ЛС е голяма занимавка и затова почти никога не докладвам, единствено 1-2 пъти за обида срещу мен. Ако се сложи бутон за директно докладване, какъвто съм виждала в много форуми, ще бъде много по-лесно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Имахме бутон за директно докладване преди 3-4 години и модераторските кутии се пълнеха с плява, имаше един-два поста, заслужаващи докладване, от 30-40 на ден...

IMG2-1547558596.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Нищо отвратително не видях в дискусията от 3 поста, същата е провеждана стократно и тази може би беше най-нормалната.

Да, с протекции се ползва Фокса - отново казвам, че той почти няма пост, в който да не нарушава нито едно правило. Ако трябваше да го наказвате по схемата, по която наказвате всички останали, той почти нямаше да влиза във форума.

И да, zai4eto82 си разказва доброволно личния живот, но колко пъти е била нападана въз основа на това? И пресен случай от преди няколко дни - някой пусна снимка от неин личен профил тук и се обсъждаше. Този човек наказан ли е бил?

Забелязвам, че напоследък сте далеч по-стриктни откъм излизане извън темата, отколкото откъм обиди към потребителите. Не смятам, че това е дело на конкретни модератори иначе щях да посоча имена.

 

П.П. Да пратиш ЛС е голяма занимавка и затова почти никога не докладвам, единствено 1-2 пъти за обида срещу мен. Ако се сложи бутон за директно докладване, какъвто съм виждала в много форуми, ще бъде много по-лесно.

 

Отвратително е да се обсъжда кой как си бил кръстил детето, защо и т.н. Това е лично и не подлежи на дискусии точно във форума. Лично аз, а и смятам който и да било друг, бих се засегнала ако ми намесват детето в тия спорове тук по какъвто и да било начин.

 

Ако трябва за всяка дума да слагаме банове, то няма да останат хора във форума, а и ще го превърнем в казарма, както беше един друг форум.

 

За Таня - когато решиш да си разказваш личния живот на дълго и на широко в публичното пространство, би трябвало да си напълно наясно, че ще се стигне до такъв момент, защото хората много обичат да дават акъл и да "хранят" кой как живее. Това си е неин изобр, щом иска да разказва няма как да се избегнат тези неща, стига да е в границите на нормалното разбира се. Това със снимката аз не съм го видяла, иначе щях да взема мерки.

 

И последно за спама - аз предпочитам да го трия, тъй като не виждам никакъв смисъл да се мести в чат темата, но напоследък реших да процедирам така, за да няма оплаквания за изтрити постове. Аз лично следя повече за обиди, но не мога нон стоп да съм на линия и да преглеждам всеки пост, което важи и за останалите модератори предполагам. Затова казвам, че е най-добре с ЛС, след като няма друга перспектива. Винаги откликвам на съобщения за каквото и да става въпрос. :)

image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Говориш за казарма, а триенето на спам не е ли по-лошо от казарма? Защото обидите са вредни, а спамът, когато се изразява във смислени offtopic коментари, дори стимулира активността във форума.

И отново казвам - според мен беше страшно тенденциозно да сложите правило за това, че двама потребители (наричани неколкократно "боклуци" от вас) са обсъждали как се казва нечие детенце, а това, че сума ти потребители тук са обиждани на лична основа и то не само заради факти, а и заради някакви измислици, никой не го взима предвид.

Харесва ми това, което правите най-активните модератори, че взимате предвид предишните нарушения при наказването на някого и неколкократно изразих недоволството си спрямо тези, които не го правят. Но в случая смятам, че толерирате един редовен нарушител (дали не е и най-големият...), въвеждайки и специално правило заради него.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сори, но не сме ви бавачки - правим каквото можем, но се случва да пропуснем нещо. За това има тема, в която да сигнализирате за спам, флууд, обиди и прочие, има и ЛС.

 

Що се отнася до Фокса, той може да се изразява по-остро, но не си спомням някога да е обсъждал децата, жените, мъжете... на другите, така както те го правят. Грозно е! И за какъв чадър говорите? Та той е най-наказваният човек тук.

 

Освен това не само Таня, а и други хора си споделят лични неща, които се коментират по един или друг начин. Аз лично няма да наказвам в такива случаи, разбира се, ако е в рамките на добрия тон.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Хриси, никой не казва, че не правите нищо, напротив. Смятам, че сте достатъчно активни, но проблемът в случая не е в един или друг модератор, а в модераторската политика. Т.е. нищо лично.

 

Отворих последните коментари на Фокса и от 25 коментара в първата страница има точно ЕДИН, който да не съдържа някаква обида. Всички са пълни с груби думи, и с лична, и с измислена от него основа. Ако и това кажете, че не виждате, просто ми затвърждавате тезата за чадъра.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз донякъде виждам логиката на Боровинката. Не може да се чете морал обиждайки. Както казах не взимам отношение по темата с Цецо. така е решил, така е кръстил детето си. Просто според мен много грубо и рязко дойде тази промяна затова и темата е актуална в момента.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Как си е кръстил детето Фокса, че такъв проблем става?

 

П.п. Не одобрявам въвеждането на каквато и да било цензура. Още малко ще трябва да говорим само суперлативи за певачите като във форума на Планета.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Добавете нещо и за личните обиди?! Не може да кажа на някои че е доста кила и да получа бан, а след това той да ми натресе куп обиди като свиня и други и да няма бан.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Разбира се, че са боклуци, многократно ако трябва ще го повторя. Такива хора са боклуци - подли, злобни, вечно сипещи омраза. И в момента, в който ми се опълчат, ще получат бан. Не ми е кеф да ги гледам тук, както и на вас. Аз поне го казвам открито. И дори по нечестния начин ще ги махна оттук. За тях няма правила, нямат скрупули, няма мярка в никакви приказки. А когато им е угодно, точно те двамата апелират да не се обиждало на лична основа. Кой го казва? Хората, които се подиграват и възмущават на това с какво име един баща избрал да кръсти дъщеря си. Кои са те в цялата история? Никои. Боклуци... от най-миризливите.

 

За Зайка изобщо не ме разбрахте. Дадох пример, че ако трябва стриктно да се дават наказания, ще остане само тя да пише, а всички ще са с бан. Не съм казвал на нея да се дават някакви наказания.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е станало кой знае какво. В смисъл света работи по този начин и не мога да разбера защо стана такава какафония. Да не е приятно да ти се подиграват на семейство, но в конкретният разговор, участващите бяха по скоро задници, отколкото истински целящи да засегнат човека.

Това което аз виждам като проблем е, че има сблъсък на поколения. И младото поколение е подложено на повече стрес. Следователно ние се изнервяме и се озлобяваме. Но това е глобален проблем, вижте какво става по света. Дискриминация и директно обсъждане на семейства, дори поколения се случва в момента. Самият факт, че цели народи се сравняват с плъхове и хлебарки и т.н. Добър, лош, както се казва в такъв свят живеем. Ето ви, че кмета на Ню Йорк нарече Обама шимпанзе, а жена му горила. При това в публичен ефир.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...