Jump to content

Гергана окраде химна на Палестина


Препоръчани коментари

Годишните баланси на Пайнер са публични. Верно, печалбите не те са повече от 2 милиона на година, но за 10-15 години са стигнали към поне 25-30. Никой нямаше интерес към бизнеса на Пайнер докато не взеха да се изхвърлят и да дразнят, най-вече с канала в тубата. Знаем, че и изпълнителите за своя сметка помогнаха с по 300 долара на милионче. Тогава дойде съвсем случайно тази "атака". До вчера си мислех, че Оцко е целта, но като гледам как се развиват нещата, май Пайнер е истинската мишена. А от Пайнер има какво да се вземе. Време е да изпуснат въздуха, че са в лайна до уши, понеже след като песента излезе, Оцко вече няма нищо общо с нея. Всички права са само в Пайнер. Пак казвам, с една добра кантора специализирана в авторско и право и сродни права, при толкова много примери и ясен собственик на откраднатото, активите на Митака стават доста примамлива хапка за акули.

Не, Фокси, не става така. Авторът на откраднатото може да претендира само за пропуснати ползи само и единствено по отношение на песента, която е открадната. Пайнер може да имат и 100 млн. евро годишна печалба, но ако печалбата от песента на Гергана е 2 лева..то оригиналният автор може да се бори само за част от тези 2 лева + разноски по делото + евентуално (абсолютно трудно доказуемо) неимуществени вреди, чиито размер пак ще бъде обвързан с 2-та лева, а не със 100-те милиона..

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не, Фокси, не става така. Авторът на откраднатото може да претендира само за пропуснати ползи само и единствено по отношение на песента, която е открадната. Пайнер може да имат и 100 млн. евро годишна печалба, но ако печалбата от песента на Гергана е 2 лева..то оригиналният автор може да се бори само за част от тези 2 лева + разноски по делото + евентуално (абсолютно трудно доказуемо) неимуществени вреди, чиито размер пак ще бъде обвързан с 2-та лева, а не със 100-те милиона..

 

Тогава защо Желько Йоксимович осъди Азис за "Lane moje" и иска твърди суми за обезщетение? Гостуваше при Слави в шоуто преди години и спомена, че още си чака парите, за няколко песни, включително дует на Азис и Малина. Дългия не знаеше, но в следващите си предавания започна да чопли и се оказа, че Азис прехвърлил отговорностите на продуцентите си с изявление, че те са притежатели на правата и те да се оправят. Бях забравил за това, но сега като се разприказвахме се сетих, че нищо не се чу след това по въпроса. Но е факт, Желько ги е осъдил на твърди суми и си чакаше парите. В случая е същото с кражбите на Пайнер....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тогава защо Желько Йоксимович осъди Азис за "Lane moje" и иска твърди суми за обезщетение? Гостуваше при Слави в шоуто преди години и спомена, че още си чака парите, за няколко песни, включително дует на Азис и Малина. Дългия не знаеше, но в следващите си предавания започна да чопли и се оказа, че Азис прехвърлил отговорностите на продуцентите си с изявление, че те са притежатели на правата и те да се оправят. Бях забравил за това, но сега като се разприказвахме се сетих, че нищо не се чу след това по въпроса. Но е факт, Желько ги е осъдил на твърди суми и си чакаше парите. В случая е същото с кражбите на Пайнер....

 

На български "ь" се пише само и единствено преди "о".

 

То и затова сега си чака още.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Забравяте изказването на Оцко..."Като допълнение – повечето от гласовете, които използвам в песните, са записвани в МОЕТО студио или в студията на МОИ партньори, с които работя в няколко страни извън България."

За кои гласове говори?За тези от семплите ли?Ако е за тях, не би трябвало да има проблем тогава...или просто се опитва да се измъкне.. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Надявам се това да е краят на кариерата на Оцко като композитор в попфолка или поне край на кражбите му. Оказва се, че той никакъв труд не е вършил, голям хитмейкър, голямо чудо, обикновен крадец, всеки може да краде. Кой знае колко талантливи композитори са останали изобщо нереализирани, докато неговата продукция се бълваше "на кило".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Виждаш го, че не се пее за п*тка

и си мислиш: "Много ми пука", а

аз си мисля - Ебати боклука!

 

by ENJOY

 

:roll1: :roll1: :roll1: :roll1: :roll1:

Ко? Не! :roll1:

Да, ще поканят и Шадиа Мансур, за да изпеят дуета си. :)

:1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Шадиа Мансур: Не съм обидена на Гертруд. Благодарение на нея хората разбраха за моето и за съществуването на песничката ми. Направихме БУМ! Песента й е бомба.
Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че решението е глупаво - все едно се признава за виновна така. Да участва с променена версия на песента е би било най-доброто за тази ситуация.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че решението е глупаво - все едно се признава за виновна така. Да участва с променена версия на песента е би било най-доброто за тази ситуация.

 

Тя трябва да промени целия припев, защото е краден... Жалко за ГеритУУУУ!

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че решението е глупаво - все едно се признава за виновна така. Да участва с променена версия на песента е би било най-доброто за тази ситуация.

Или с някакъв микс.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя трябва да промени целия припев, защото е краден... Жалко за ГеритУУУУ!

Да, краден е, но скандалът не беше толкова за авторството на песента, колкото за самия текст на палестинката. Така че една смяна на отсвирите би била достатъчна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, краден е, но скандалът не беше толкова за авторството на песента, колкото за самия текст на палестинката. Така че една смяна на отсвирите би била достатъчна.

 

Не мисля, нали вече се разбра, че песента не е авторска, както я водеха...

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Може самата Гергана да се притеснява. Не знам, аз не знам дали бих се кефил на песента ѝ. Да пуска следващата.

 

Да, Господарите ще дебнат за нея на концерта и пак ще я оплюят, все едно тя е виновна.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Може самата Гергана да се притеснява. Не знам, аз не знам дали бих се кефил на песента ѝ. Да пуска следващата.

 

На никой не му дреме колко е крадена. Ако излезе ще получи прием, дето не е имала от години.

 

Как може да е толкова тъпа да не участва?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...