Jump to content



Фитнес, тренировки, здравословно хранене и още нещо..


Препоръчани коментари

Еми точно, защото е пълно с хора не искам, всички там са някви баДки и аз съм неопитен и имам чувството, че всички ме гледат и ми е гадно да ходя, ддз.

 

Ем, смятам да започна вкъщи на това нещо и да се храня по-често и по-качествено, да видим какво ще стане.

Дъмбели имам, за лост и щанга - ще видим. :lol:

 

Няма проблем, че във фитнеса има бадки.. повечето са добронамерени и можеш да получиш съвети.

Никой няма да те изяде във фитнеса.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 465
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Аз когато ходих на фитнес ми направи впечатление че всеки си гледа тренировката и не се занимава с другия, но има и такива които са с други цели във фитнеса и или правят намеци или се заяждат. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Хранения:

 

1. Банан

2. Две ябълки + около 10 бадема

3. 4-5 варени яйца

 

Това преди тренировка.

 

След това:

 

1. Пържола (около 200-250 гр.) + ориз+ салата/извара

2. Пържола (пак около 200-250 гр.) + ориз + салата/извара+ 1 филия хляб

3. Варени картофи / извара / салата + бадеми

 

Как е? Сам си го устроих тоя хран. режим. От тая седмица ходя на фитнес отново, всеки ден, но не виждам кой знае какъв резултат... даже почти никакъв. Не мога да очаквам резултати още от първата седмица, нали?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хранения:

 

1. Банан

2. Две ябълки + около 10 бадема

3. 4-5 варени яйца

 

Това преди тренировка.

 

След това:

 

1. Пържола (около 200-250 гр.) + ориз+ салата/извара

2. Пържола (пак около 200-250 гр.) + ориз + салата/извара+ 1 филия хляб

3. Варени картофи / извара / салата + бадеми

 

Как е? Сам си го устроих тоя хран. режим. От тая седмица ходя на фитнес отново, всеки ден, но не виждам кой знае какъв резултат... даже почти никакъв. Не мога да очаквам резултати още от първата седмица, нали?

 

Към края на първия месец може би?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хранения:

 

1. Банан

2. Две ябълки + около 10 бадема

3. 4-5 варени яйца

 

Това преди тренировка.

 

След това:

 

1. Пържола (около 200-250 гр.) + ориз+ салата/извара

2. Пържола (пак около 200-250 гр.) + ориз + салата/извара+ 1 филия хляб

3. Варени картофи / извара / салата + бадеми

 

Как е? Сам си го устроих тоя хран. режим. От тая седмица ходя на фитнес отново, всеки ден, но не виждам кой знае какъв резултат... даже почти никакъв. Не мога да очаквам резултати още от първата седмица, нали?

 

Няма смисъл да ходиш всеки ден да тренираш, това е излишно натоварване. Мускулът трябва да си почива, за да расте, а не да го натоварваш всеки ден, макар и да правиш всеки ден различни упражнения.

Храненията не мога да ти ги коментирам, понеже не ти знам целите..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Към края на първия месец може би?

Ами да се надяваме...

 

Няма смисъл да ходиш всеки ден да тренираш, това е излишно натоварване. Мускулът трябва да си почива, за да расте, а не да го натоварваш всеки ден, макар и да правиш всеки ден различни упражнения.

Храненията не мога да ти ги коментирам, понеже не ти знам целите..

Целя да кача мускулна маса. :)

А така по-добре ли е - понеделник/вторник + четвъртък/петък, като сряда ми е почивен?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз. Един приятел ми я изготви програмата, при него резултатите са уау

 

1 ден- гърди + предно и средно рамо

2 ден- гръб + задно рамо

3 ден- ръце- бицепс + трицепс

4 ден- крака

 

Поне 20 минутно кардио при всяка тренировка. Корем правя през ден. Почивам когато ми скимне между дните.

 

Отделно мисля да почна и на плуване да ходя пак, поне 2 пъти седмично, та предполагам, че ще трябва да си променя програмата.

 

Лошата част е с хранителния режим- продължавам да ям и готвя каквото ми се яде. :1000 (29): Не се тъпча с чипсове и шоколади, но и не следя по часове, по калории, по съотношение въглехидрати/мазнини/протеин... Вижда ми се много обременяващо, но пък 70% от резултатите идват от кухнята... Някакви съвети??

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хранения:

 

1. Банан

2. Две ябълки + около 10 бадема

3. 4-5 варени яйца

 

Това преди тренировка.

 

След това:

 

1. Пържола (около 200-250 гр.) + ориз+ салата/извара

2. Пържола (пак около 200-250 гр.) + ориз + салата/извара+ 1 филия хляб

3. Варени картофи / извара / салата + бадеми

 

Как е? Сам си го устроих тоя хран. режим. От тая седмица ходя на фитнес отново, всеки ден, но не виждам кой знае какъв резултат... даже почти никакъв. Не мога да очаквам резултати още от първата седмица, нали?

Може и по повече от един банан, аз ям по два-три.

Инструктора ми каза да ям всеки ден 5 сварени яйца с 3 или 2 жълтъка, другите да ги махам, защото е вредно.

Иначе ти е добре храната, според мен. Аз закусвам кисело мляко с овесени ядки.

Поне 2 дни почивай, не е ок всеки ден. И не се надявай на толкова бързи резултати, става доста по-бавно. Колкото повече ядеш, толкова по-голям резултат ще има, повярвай ми. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз. Един приятел ми я изготви програмата, при него резултатите са уау

 

1 ден- гърди + предно и средно рамо

2 ден- гръб + задно рамо

3 ден- ръце- бицепс + трицепс

4 ден- крака

 

Поне 20 минутно кардио при всяка тренировка. Корем правя през ден. Почивам когато ми скимне между дните.

 

Отделно мисля да почна и на плуване да ходя пак, поне 2 пъти седмично, та предполагам, че ще трябва да си променя програмата.

 

Лошата част е с хранителния режим- продължавам да ям и готвя каквото ми се яде. :1000 (29): Не се тъпча с чипсове и шоколади, но и не следя по часове, по калории, по съотношение въглехидрати/мазнини/протеин... Вижда ми се много обременяващо, но пък 70% от резултатите идват от кухнята... Някакви съвети??

 

Хранителният ти режим трябва да е съобразен с резултатите, които искаш да постигнеш. Но като правило е да наблягаш на белтъците... вярвам, че го знаеш това. Освен това ако не можеш без сладко като мен, в интернет има мноооого рецепти за разни сладки и много полезни десерти - примерно кексчета с ядки и протеин, пълнозърнести палачинки пак с протеин и мед... Всякакви неща има и са уникално вкусни. Аз като почнах да си правя такива ми се струваше, че ще са супер гадни, но вкусът е мн по-добър от тези боклуци по магазините. Сега се опитвам да намеря/измисля рецепта за кукита с парченца шоколад :D че тия от фитнес-магазините ми идват доста скъпи - 4,50 лв/парчето. Ако успея, ще споделя :D :D

Иначе никога не ходи на фитнес без да си ял нещо с поне малко въглехидрати преди това. Мускулите ти имат нужда от енергия, за да работят, а мазнини така или иначе не се горят по време на силовата тренировка. За там трябват бързи и достъпни въглехидрати и ако не си ял нищо преди тренировката, една вафла ще ти е по-полезна от един банан. Мазните се горят по време на кардиото, но ако си начинаещ по-важно е да си забързаш метаболизма, отколкото да се опитва да 'чистиш' ако изобщо имаш излишни сланинки. И недей да тичаш безкрайно на пътеката до откат. Прочети за HIIT-кардиото и се ориентирай към него. Дори ако се замислиш как изглеждат като физика спринтьорите и маратонците, съм сигурен, че искаш да приличаш на първите.

А по програмата - ако си начинаещ не виждам смисъл от отделен ден за ръце, при положение, че те така или иначе участват във всички други упражнения за горната част на тялото. Ако бях на твое място бих сложил бицепс в 1-я ден, трицепс във 2-рия и отделен ден за рамо и корем примерно, вместо два дни да правиш рамо. Но е важно на теб как ти действа и дали след като излезеш от залата се чувстваш добре.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Целя да кача мускулна маса. :)

А така по-добре ли е - понеделник/вторник + четвъртък/петък, като сряда ми е почивен?

 

Да, добре е. Иначе увеличавай и въглехидратите, повече хора ги е страх от тях, за да не качват мазно, но ако ги ядеш в правилните часове нищо няма да ти стане. Сутринта може да поемаш повече въглехидрати, както и преди тренировка, но 1 час примерно преди нея. След тренировка може да изядеш 2 банана, понеже мускулът се нуждае от бърз въглехидрат, а бананът е най-достъпен. После може и един протеинов шейк. Чакаш 40-45 минути и почваш да ядеш основно, като включиш храни богати на белтъчини и така. Когато ядеш бадеми, хапвай сурови, понеже в другите има мазнини, макар и да са полезни. Не се страхувай от жълтъците на яйцата, ако си ок с холестерола. Доказано е че те не са вредни..

 

Чел съм от много източници, че яденето на щоколад и сладки, преди тренировка, не е полезно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всичко ОК, ама тия хранителни режими са за хора, които едва ли не си нямат друга работа. Как един човек работещ 6 дни в седмицата минимум по 8 часа на ден ще ги спазва всички тия неща. Абсурдно е. Да не говорим колко много пари отиват за да се храниш по тоя начин, а като не работиш те няма да завалят. Освен ако някой не ги дава де.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Всичко ОК, ама тия хранителни режими са за хора, които едва ли не си нямат друга работа. Как един човек работещ 6 дни в седмицата минимум по 8 часа на ден ще ги спазва всички тия неща. Абсурдно е. Да не говорим колко много пари отиват за да се храниш по тоя начин, а като не работиш те няма да завалят. Освен ако някой не ги дава де.

 

Да, трудно е, но не е невъзможно. Познавам много хора, които работят по 10 часа на ден, почти всеки ден, но си ходят на фитнес и спазват хранителни режими. Носят си в купички храни и си спазват режима. Отделно има и хранителни добавки, които са на достъпни цени, ако не успееш да си набавиш нужният прием на белтъци.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всичко ОК, ама тия хранителни режими са за хора, които едва ли не си нямат друга работа. Как един човек работещ 6 дни в седмицата минимум по 8 часа на ден ще ги спазва всички тия неща. Абсурдно е. Да не говорим колко много пари отиват за да се храниш по тоя начин, а като не работиш те няма да завалят. Освен ако някой не ги дава де.

Оправдания винаги ще се намерят, така че... А и все пак тия режими не са по задължение, че да се чудиш как да ги спазваш. Има ли желание, има и начин. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всичко ОК, ама тия хранителни режими са за хора, които едва ли не си нямат друга работа. Как един човек работещ 6 дни в седмицата минимум по 8 часа на ден ще ги спазва всички тия неща. Абсурдно е. Да не говорим колко много пари отиват за да се храниш по тоя начин, а като не работиш те няма да завалят. Освен ако някой не ги дава де.

Ванка, съгласна съм с тебе, трудно е, но не и непостижимо. Аз от 1 година се храня здравословно, сменила съм си всички хранителни навици, лятото работя по 14 часа, карай че съм в общината, зимата съм на 8 часа, прибирам се и първата ми работа е да сготвя. Трудно е, но с много воля се постига. Да чукна на дърво, но от както тренирам и се храня здравословно не съм се разболявала, цигарите не ми пречат и най-важното - нямам проблеми с кръвното.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не знам защо от няколко месеца насам като видя сварено яйце и ми се повдига - може би защото имах един период, в който нагъвах всеки ден яйца и отделно извара с мляко на шейк - може би ми дойде прекалено много. Сега само пържени ги ям.

Трябва пак да се почва с изварата и пилешкото - ама ми идва скъпо за моето непостоянство. :1000 (29):

Чакам да мине голямото тъпкане с козунак по Великден.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Привет,

 

понеже напоследък само се караме, реших да направя тема в която да си говори за спорт. Какво тренирате ? Имате ли програма ? Пиете ли нещо и спазвате ли хранителен режим, диета и т.н.

 

Аз самият от година (не мога да повярвам, че стана толкова) тренирам три спорта - тенис (веднъж месечно), фитнес (4 пъти седмично, скоро 5) и плуване (2 пъти месечно).

 

От четири месеца спазвам и строг хранителен режим. Имам си програма, който има желание може да пита, ще му споделя нещата от инструктура ми.

 

Преди време тренирах само един спорт - гребане с лъжица, но сега го поспрях.

Link to comment
Сподели в други сайтове

не съм я видял, защото е мъртва. Може да пишем или тук или там. Все тая :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 3 месеца съм като войник - 4 пъти седмично фитнес, 5 или 6 пъти тичам. Много съм се зарибил по едно приложение за тичане - казва се Zombies, Run! и е нещо като аудио книга, която редува музика с 1-2 минути от историята и те подтиква да продължаваш да тичаш.

 

Иначе като диета в момента съм на растителна основа (веган) и се чудя дали да пия протеин, защото диетата ми е базирана основно на въглехидрати. Ти пиеш ли нещо?

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 3 месеца съм като войник - 4 пъти седмично фитнес, 5 или 6 пъти тичам. Много съм се зарибил по едно приложение за тичане - казва се Zombies, Run! и е нещо като аудио книга, която редува музика с 1-2 минути от историята и те подтиква да продължаваш да тичаш.

 

Иначе като диета в момента съм на растителна основа (веган) и се чудя дали да пия протеин, защото диетата ми е базирана основно на въглехидрати. Ти пиеш ли нещо?

Пия да. Преди тренировка - БЦАА, експлоуд, л - карнитин и креатин. След тренировка БЦАА, креатин и протеин с мляко.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 3 месеца съм като войник - 4 пъти седмично фитнес, 5 или 6 пъти тичам. Много съм се зарибил по едно приложение за тичане - казва се Zombies, Run! и е нещо като аудио книга, която редува музика с 1-2 минути от историята и те подтиква да продължаваш да тичаш.

 

Иначе като диета в момента съм на растителна основа (веган) и се чудя дали да пия протеин, защото диетата ми е базирана основно на въглехидрати. Ти пиеш ли нещо?

Сподели малко по-подробно за тази веган диета? :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...