Jump to content



Всичко за сръбската музика


Препоръчани коментари

Днес гледах някакво видео, била болна и не можела да си запише песните. Поне така каза.

Да, тя вече петилетка не може да си мръдне гъза в музикален аспект.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Mенаджира на ЈК каза че албума е записан, сега се мисли за видеоклип(овете).

Нямало да пускат нищо докато не било всичко готово за да излезе по начина на които те са замислили.

ЈК има турне в USA сега, може би и там ще снима нещо. :3fdb8960598fa63e:

 

Честит празник!

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Алелуя! Ще доживеем.

 

А тя пък наистина тук казва че била болна и не можела да запише песните. :mf_surrender:

Дано пуснат този албум в началото на лятото.

Предполагам че няма да чакат 2018, тогава Цеца планува да гърми. :3fdb8960598fa63e:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дано пуснат този албум в началото на лятото.

Предполагам че няма да чакат 2018, тогава Цеца планува да гърми. :3fdb8960598fa63e:

Няма за кога да отлага вече. 5 години минаха от последния албум.

 

Колко мощно звучи все още.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Неда имала доста добри парчета в последните години... Не знам как са ми убегвали. И не знам защо жената е толкова пренебрегвана, ама е страхотна - една от малкото нормални, ерудирани в сръбския музикален свят. Има и един от най-големите хитове в историята им.

За годините си е доста запазена.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя е хърватка Неда, не съм й слушал много дискографията, много ми е странен стилът й, нещо средно между фолклор и поп, ама в различни пресечни точки от обичайната смесица на двата жанра. Ето това обаче ми харесва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Неда се води поп певица, или поне едно време се е водила. Старите й песни имат типичното за Хърватия звучене, което на мен много ми харесва. Последните години пък прави и по-балкански неща, но е най-продуктивна от старата генерация. Защо да е пренебрегвана, от кого? Има хитове, участия, гостува по предавания.

За съжаление не е толкова запазена, колкото я правят по клипове и снимки, личат си и годините, а и кожата й е на дупки като на Яница.

 

Много любима

https://www.youtube.com/watch?v=H1zbvdg-6wc

Link to comment
Сподели в други сайтове

Неда се води поп певица, или поне едно време се е водила. Старите й песни имат типичното за Хърватия звучене, което на мен много ми харесва. Последните години пък прави и по-балкански неща, но е най-продуктивна от старата генерация. Защо да е пренебрегвана, от кого? Има хитове, участия, гостува по предавания.

За съжаление не е толкова запазена, колкото я правят по клипове и снимки, личат си и годините, а и кожата й е на дупки като на Яница.

 

Много любима

https://www.youtube.com/watch?v=H1zbvdg-6wc

Аз не знаех, че е 50-ти набор. Като за годините си е супер. Казвам го, защото едната ми баба е 49 набор и знам как изглеждат на тази възраст.

Що се отнася до подценяването - в България е подценявана, а има хитове като Зора е, Диаманти и т.н., а тука само Цеца, та Цеца в последните години. Ми има и други певци. Колко българи знаят и са си пуснали последните песни на Неда, които никак не са лоши всъщност?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо не можеш да приемеш, че Цеца е култ в България? Това е положението, няма как да се промени.

Аз приемам всичко. Приемам и да ми въртят до втръсване Хабиби и да ми изкарват Преслава най-добрата, но не ги разбирам някои неща. Всъщност разбирам - някои неща биват налагани. Не казвам, че няма основание Цеца да бъде харесвана, но хайде по-леко да го раздаваме - има и други изпълнители и заслужават внимание, ти пък приеми това. С нищо не е повече от тях. Когато е едно нещо се прехвали и привлича симпатизанти заради самата идея, че така е модерно и редно, то половината фенове на това нещо не са фенове, а стадо. Когато някой дойде и ми каже, че е фен на Цеца от самото начало заради това, това и това... и ми покаже, че знае всичко за нея и т.н., ще му стисна ръката.

Когато аз съм слушал албума "Sta je ta u tvojim venama" и съм знаел за Цеца, знаеш ли кога е било - за разлика от други, за които съществуването на Цеца започва от Забранени град. Ясно е, че от сръбската музика харесвам Драгана, но Цеца не ми пречи - харесвам нейни песни, концерти. Просто не я одобрявам като човек, а оттам и някои нейни методи за популяризиране.

 

Разбери, че въпросът е принципен - без значение дали е Цеца, Меца, Брена, Петрана или Драгана. Не очаквам да бъда разбран правилно, така че нека не навлизаме в дълбочина. Аз бях първият тук, който усети "Трепни" като уникална песен и готов хит, изкефих се максимално цяло лято на албума й - може да се каже, че около дипломирането ми лятото най-много слушах Trepni, Lepi moj, Zasto me trazis + песните на Глория. Но в момента, в който буквално почнаха да споделят Трепни за щяло и нещяло и да се подиграват с песента заради такива като Божинов, се отвратих. Това го правят хора, които не оценяват, че песента е наистина различна, музикантска - т.е. не заради нея, а заради Цеца и щото всички го правят. Както всички отиват на концерт на Слави Трифонов, щото е прието за готино - а същият този брой хора никога няма да излязат на протест да защитят държавата си например, както правят едни румънци, докато някой не им втълпи, че това е модерно. Защо вече не е модерно да слушаш Глория примерно, както беше през 90-те, а е все така модерна вълната на Цеца? Просто сме първо - чуждопоклонници и изповядваме двойни стандарти. Второ - като овцете сме. Малко повече широкоскроеност не би навредила, Сеньоре.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Стеф, Цеца и в Сърбия е култова певица, има сърби, които казват, че не слушат фолк, но като чуят Цеца е друго.

За това я наричат "Майката на нацията". Например Лепа Брена няма такова прозвище.

Просто Цеца винаги е вълнувала масите с живота си, със съпруга си, затвори, дела, скандали с футболни и музикални звезди. Така че не са виновни българските слушатели.

 

И с кое в днешно време не е така? Кой знае на Григор Димитров първите победи? Кой знаеше истинското име на една Ивана, когато беше ТОП?

Дори и в световен машаб е така. Пък и от Пиле насам да я знаят какъв е проблемът, чули са 3 песни, харесват им, няма лошо.

Проблемът на българите не е в Цеца.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не знаех, че е 50-ти набор. Като за годините си е супер. Казвам го, защото едната ми баба е 49 набор и знам как изглеждат на тази възраст.

Що се отнася до подценяването - в България е подценявана, а има хитове като Зора е, Диаманти и т.н., а тука само Цеца, та Цеца в последните години. Ми има и други певци. Колко българи знаят и са си пуснали последните песни на Неда, които никак не са лоши всъщност?

 

Е, то за кликата Студентски град само Цеца съществува, но от нормалните фенове на сръбското не е подценявана, даже е от най-познатите. Редовно има участия в България, по едно време имаше договор със Съни и издаде някакъв албум тука, клип снима

 

Но, да, да кажем последните й песни не са чак такива хитове, но тя всеки месец има нова песен :whistling: Последния й голям хит е може би На Балкану.

 

Ако говорим за наистина пренебрегвани певици, за мен това е Нада Обрич - тя също е хърватка. Дори в Сърбия я бяха забравили, но последните 2-3 години е доста актуална, все някъде гостува. Иначе има златни песни, даже Цеца беше направила кавър за една новогодишна програма.

 

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нада Обрич е мега ретро, тука много малко знаят за нея.

:1000 (29):

 

Брена яко качва, не мога да повярвам, че това е клип отпреди 20 години, изглежда и сега актуален горе-долу.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Стеф, Цеца и в Сърбия е култова певица, има сърби, които казват, че не слушат фолк, но като чуят Цеца е друго.

За това я наричат "Майката на нацията". Например Лепа Брена няма такова прозвище.

Просто Цеца винаги е вълнувала масите с живота си, със съпруга си, затвори, дела, скандали с футболни и музикални звезди. Така че не са виновни българските слушатели.

 

И с кое в днешно време не е така? Кой знае на Григор Димитров първите победи? Кой знаеше истинското име на една Ивана, когато беше ТОП?

Дори и в световен машаб е така. Пък и от Пиле насам да я знаят какъв е проблемът, чули са 3 песни, харесват им, няма лошо.

Проблемът на българите не е в Цеца.

Аз не съм отрекъл посочените от теб неща. Но като цяло съм против прозвища от рода на "майка на нацията". За Бога, това са певици. В Босна например не щат и да чуят за Цеца, знаеш защо. Има изпълнители, приемани добре на територията на цяла бивша Югославия. Да, Цеца има своите рекорди. И разбира се, че в много хора биват наливани пари, но нищо не става от тях, само че колкото и да не искам да се повтарям, пак ще го кажа - за мен добрият краен резултат е важен, но не е самодостатъчен и не е без значение как е постигнат. И ако аз харесвам определени песни на Цеца и нейни албуми - това е факт и то е заради самите песни, не заради това, че някой ми е казал, че трябва да ги харесам, понеже са нейни. Обикновено когато масата започне да повтаря като папагал едно и също и преекспонира нещо, аз се разграничавам. Не мога и не искам да съм там, където са всички заради едното внушение.

Ивана течеше от чешмата, но къде е сега? Тези, които са й останали феновете досега - това са й феновете реално. Сега тя може да си ги преброи, не тогава. А който открива даден изпълнител тепърва и наистина му е почитател по всички параграфи, а не зомби - евала.

 

Поздрав с една от любимите ми песни на Цеца:

 

 

Е, то за кликата Студентски град само Цеца съществува, но от нормалните фенове на сръбското не е подценявана, даже е от най-познатите. Редовно има участия в България, по едно време имаше договор със Съни и издаде някакъв албум тука, клип снима

 

Но, да, да кажем последните й песни не са чак такива хитове, но тя всеки месец има нова песен :whistling: Последния й голям хит е може би На Балкану.

 

Ако говорим за наистина пренебрегвани певици, за мен това е Нада Обрич - тя също е хърватка. Дори в Сърбия я бяха забравили, но последните 2-3 години е доста актуална, все някъде гостува. Иначе има златни песни, даже Цеца беше направила кавър за една новогодишна програма.

 

За Мира Шкорич какво ще кажеш?

 

Нада Обрич е мега ретро, тука много малко знаят за нея.
:1000 (29):

 

Брена яко качва, не мога да повярвам, че това е клип отпреди 20 години, изглежда и сега актуален горе-долу.

Тази е страхотна. Цветелина имаше кавър на тая песен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Малко повече широкоскроеност не би навредила, Сеньоре.

Ясно ми е, че Цеца е култова тук в последните 10-ина години макс, но е факт, че е така. Може (според теб) да не е най-добрия глас, с най-добрите песни и т.н., но никой не е казал, че най-популярното е най-хубавото. Дори най-често не е така, и това е във всяко едно отношение, не само в музиката. Но успехът си е успех. Когато нещо стане viral, е нормално да дойде един момент, в който се е преекспонира. Самият факт, че Цеца успя да изкара най-големия сръбски хит в България от не знам колко години насам, е показателен.

 

Против съм обаче това мислене "когато нещо започнат да го харесват всички, вече не е хубаво". За мен това е страшно pretentious и хипстърско и в повечето случаи самоцелно. Много е модерно и сред Eurovision-fandom-а и неслучайно в последните години на конкурса има все повече и повече "интересни" песни. Това е тема за друг разговор, де.

 

Хората сме като овце и това е факт - ето например за Трепни е нормално голяма част от хората да не оценяват както нас колко е музикантска, различна и т.н. песента. Но тези същите най-вероятно не оценяват нито една песен така, така че няма какво да се корим за тях. Понякога за да достигнеш такъв статут в хорското мнение е нужно и доза късмет, освен пари, талант и т.н. Случило се е с Цеца - ами ок, налага се в последните години, че тя е най-великата (за мен лично наистина е така, но няма значение в случая) - ами това няма как да се спре. Тук вече навлизаме в една тема какво значи популярност, как и защо се постига и т.н.

 

И последно - няма да е лошо понякога да си признаваш пристрастията. Същата работа като това с Глория преди седмица - признай си, че те дразни и толкова. Не е нужно да разтягаш локуми да се обясняваш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Чак пък ултра ретро...реално и Нада тръгва началото на 80-те, с много други.

 

За Мая нищо не знам, освен че имаше проблем с мъжа си, избяга от него и се криеше. Иначе има хубав глас, последната й песен е много хубава.

 

Някой знае ли Неда Топчагич защо така се е смахнала, станала е кукувица като наша Сашка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...