Jump to content



Поп-фолк скандали (май, 2022)


Препоръчани коментари

преди 12 минути, Covidche каза:

Сончето Немска ли тий в кръвта на тебе? Няма нищо, ще ти я изкараме с една хелатотерапия. 😂

За твое сведение тя беше в САЩ! Сега е записала някое демо на Рехана и Бейонсе - Галя и Преса само ще ѝ се кланят.

D64DC9BC-4D90-41C4-A549-13DF87F5BC73.jpeg.b487427494ace57c0a4851a45db3c917.jpeg

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Covidche каза:

Браво! Колко прави, защото в тубата не достигна най-големите върхове, дори не се бори за номер 1.

преди 1 час, Covidche каза:

Тези класации с каква валидност са? Аз съм сигурен, че ако Spotify беше изобщо активно и налично малко по-рано, Деса щеше да е била номер 1 поне с 2-3 песни.

План Б има 5211 стрийма за първото си място (номер 2- Сладкото зло- 4991). Тотален успех за Камелия, която преди това не знам и 1000 дневни да е правила. И Торино и Пашата спомагат тези цифри, де, в Spotify техния стил винаги много се е слушал. А Дес на практика е с най-успешните соло парчета и като цяло с най-големи общи цифри от първата генерация, също като в YouTube.

Иначе големите хитове в Spotify обикновено правят по няколко хиляди гледания дневно, а в редки случаи над 10k. Но според мен най-много странични на YouTube стриймове идват от Apple Music, от където вероятно слуша огромен дял от типичния таргет за поп-фолка (кифли, пичове, тийнове с айфони). Там класацията беше препълнена с чалга още преди същото да стане в Spotify. Успешните песни навярно са с 10k-20k поне, но по някаква причина Apple не дават цифри.

Отделно имаме и Tidal, Deezer и т.н. които се предлагат даже с мобилните оператори и кой знае колко още слушания има от там. Абе накратко казано- според мен по другите платформи хитовете (доколкото има такива) правят поне по едни 30-40k дневни общо встрани от YouTube. Затова и ще продължавам да твърдя, че песни като Токсичен и Мъже милиарди са средни хитчета въпреки не особено впечатляващите показатели в YouTube. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Covidche каза:

Реално има музиканти и певци, които правят добър бизнес от песните си, имайки предвид, че някои песни са с по 30 млн. гледания и повече. Ако се добавят страничен стрийм вероятно доста песни ще са около 40 млн. стрийма. Това каква печелба би означавало? Според мен от порядъка на 100 000 лв. Това хич не е зле за песен! Представете си изпълнителя да е направил пет песни с по 15-20 млн. гледания за кратък период. Един вид - мини албум издал. Че печалбата никак няма да е малка. И ще конкурира печалбите от златното време на попфолка с албумите. 

А сега си представи колко е взел дъртия от общо почти 6 милиарди гледания в канала на Планета.💀

  • Haha 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Covidche каза:

Не, просто ми стана весело, защото и аз мисля по същия начин относно този въпрос. 

Седи си песента, както е и очаквано. Ако щяха да я махат, щеше да се случи в първите часове след премиерата.

Хаха, знам, че не е изтрита. Пошегувах се. 😁 

Видя се, че Камелия стига да се мотивира още може да си пробие път в младата аудитория и да е актуална. Даже се радвам, че пробва нещо различно от копия на "Името ти". 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

image.png.21f86af6f75a6813414fc45b1f548b16.png

Канала на Галена има 100.5М гледания за 15 месеца активност, което е равно на 687,502$

И това ако всички са от България, а има държави от запад с много по-голям income.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Stela каза:

Меди е сред кандидатите за новия сезон на Ергенът. Той, някакъв турски актьор с български произход и още един били изявили желание да участват. 

Еми като не върви музиката…

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пари на видеата в Ютюб само се отчитат ако тече реклама преди, по време на, след или до клипа. И в зависимост какъв продукт се рекламира (т.е. цената на продукта) отчитат по-малка или по-голяма сума на автора. 

 

Може да има 100М гледания, но ако рекламата от страни е пакетче семки за 20 ст., печалбата на клипа няма да е голяма. А ако таргет групата на клипа, в случая тийнейджъри, не харчат много пари, рекламодателя не отчита голяма сума на автора също.

 

Всичко е алгоритми и автоматични системи. Не може точно да изчислиш колко е изкарал един клип само по брой гледания.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Орхан Мурад се ожени за новата си любов, бившата му заживя с чужденец
  • Орхан Мурад грее от щастие с новата си половинка. Легентарният попфолк певец показа пред последователите си в социалната мрежа снимки от сватбата си с Камелия Добрева.

    Явно церемонията е била скромна, а бащата на Сузанита не крие, че се носи на крилете на любовта.

  • OrhanMurad-1.jpg.webp

  • От публикуваните кадри се вижда, че булката е облечена в бяла рокля, а бижуто й е златен ланец. Певецът пък е решен в бяла риза без вратовръзка и тъмен костюм.

    На една от снимките младоженците вдигат наздравица с шампанско и показват брачните си халки.

  • OrhanMurad-3.jpg.webp

  • Изпълнителят признава, че след раздялата с дългогодишната си партньорка Шенай, майка на дъщеря му Сузанита, най-накрая е намерил истинската любов.

    Няколко дни преди сватбата Орхан и Камелия бяха в Германия, като пуснаха интересни клипчета и снимки от местата, които са посетили.

  • „И аз съм влюбена, живея с чужденец, в момента съм в Германия. Орхан има пълното право да прави каквото реши и да се жени за когото реши. Той и преди правеше каквото си иска, но сега поне има правото да гo прави” –  коментира пред „България Днес“ Шенай.

    Повече от година тя живее в Германия, а децата й често я навестяват.

    „Те и двете се радват за мен, защото знаят през годините какви неща изтърпях. Най-сетне си намерих човек, чужденец е, но не искам да говоря, за да не ми е уроки. Ново и щастливо ми е“ – споделя още Шенай.

  • Like 2
  • Thanks 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Covidche каза:

Колко са това? около 10-11 милиона лева? 😂 Спечелени основно от няколко конкретни изпълнителя.

И колко ли му е гадно на Митко, че тези конкретни златни кокошки излетяха и сега печелят за себе си. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Stela каза:

Мария на Меди има 5 милиона за месец и нещо. Това си е доста добре. 

Ами след време ще е втората соло песен за годината, когато мине 69 и От утре, а Фики отвее и тримата.

  • Love 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Willy каза:

Ами след време ще е втората соло песен за годината, когато мине 69 и От утре, а Фики отвее и тримата.

Ще видим колко ще задържи Фики. Сега уцели вървежен период покрай баловете. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Willy каза:

 

Юнона е бутикова певица, затова можем да се наслаждаваме на работата й в нишови джаз клубове, стига да имаме частна покана за влизане

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Stela каза:

Ще видим колко ще задържи Фики. Сега уцели вървежен период покрай баловете. 

Галош ако изкара и тя някаква бясна песен, няма да и простим че не хвана и този период.

Сигурно пази да е по-свежа за концертчето им с Азис, Криско, Меди и Дамян към края на месеца. Последно като гледах доста добре се продаваха билетите.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Covidche каза:

Много информативен коментар, благодаря!

Не е за вярване, че в страни от youtube се правят още едни 30-40К дневно на някои песни. Това тотално би променило картината и би обяснило спада в youtube до известна степен.

Реално има музиканти и певци, които правят добър бизнес от песните си, имайки предвид, че някои песни са с по 30 млн. гледания и повече. Ако се добавят страничен стрийм вероятно доста песни ще са около 40 млн. стрийма. Това каква печелба би означавало? Според мен от порядъка на 100 000 лв. Това хич не е зле за песен! Представете си изпълнителя да е направил пет песни с по 15-20 млн. гледания за кратък период. Един вид - мини албум издал. Че печалбата никак няма да е малка. И ще конкурира печалбите от златното време на попфолка с албумите. 

Доста са относителни печалбите, както отбелязаха и други преди мен. Но ако всичко се направи като хората- да, доста може да се печели. Уви, нашите чалгарки са масово незапознати и са по-скоро представител на едното от тези двете: 1. продуцента печели като луд и въобще не им се отчита, а им внушава, че само от участия се взимат пари 2.самопродуцират се, но не са достатъчно адекватни да установят, че вече не им е нужно да работят само за клубовете, а може да спечелят и като представят нещичко за феновете (Десислава).

Иначе неведнъж сме говорили, че дори и в световен мащаб публиката вече се пренесе повече по другите платформи. Тотални мега смашове дето едвам правят 500M-1B в YouTube гонят по 2-3 и повече милиарда в Spotify, а кой знае колко още по другите. В Бг няма да стане баш така, защото Тубата е идеална платформа за държави, в които хората не искат да дават пари, но както виждаме вече са си някакъв фактор. И все пак, дори и да се събира всичко, пак не смятам, че някой от хитовете в последните години може да догони златните. Тогава ако имаше YouTube и Spotify щеше да е нещо страшно- за година поне 50-60 милиона само от YouTube и още 10-15 от другите платформи.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Willy каза:

Галош ако изкара и тя някаква бясна песен, няма да и простим че не хвана и този период.

Сигурно пази да е по-свежа за концертчето им с Азис, Криско, Меди и Дамян към края на месеца. Последно като гледах доста добре се продаваха билетите.

Какво стана с дуета с Дамян, кога ще го пускат?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...