Jump to content



Поп-фолк скандали (май, 2022)


Препоръчани коментари

преди 8 минути, Covidche каза:

Хахааа, Шефката се нарежда сред най-големите хитове изобщо в кариерата на Галена. Скандален успех. 

Нали беше зациклила уж. Аз последно, като смятах преди година-година и малко макс беше към 26 млн, а сега имала над 30 млн. 

 

Ами видеото има 17М, онова изтритото беше с 12М ако помня добре. Топика има 1,16М, клипа в канала на стораро 900к и общо стават над 30М само от 3 клипчета дори.

  • Thanks 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Covidche каза:

@Willy

Шефката има 27.3 млн. гледания. Сега гледах темата на Галена, онова изтритото клипче е имало малко над 8 млн.

Сега проверих в Popnable. В деня на изтриване има 9.1М.

9.1+17+1.16+0.9+0.25 = 28.4M 

Screenshot-20220515-185605-Chrome.jpg

 

 

  • Thanks 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , DevilWish каза:

Разбрахте ли? 
Емануела с нов лейбъл, влиза в конкуренция с „Пайнер“

Емануела ще търси нови таланти. Красивата изпълнителка е част от нова музикална компания, която ще се казва РА Мюзик. Фирмата, която ще търси нови звезди, е създадена преди броени дни.

Продуцентският екип се състои от известната певица Емануела и колегата й Александър Попов, по- известен в средите като Супер Саш. Двамата работят от години заедно и зад гърба им седи едно истинско приятелство. Освен това преди месеци създадоха и съвместен дует, пише „Телеграф“.

От изданието се свързаха с партньора й Александър Попов, който коментира идеята за създаването на новата продуцентска компания.

„От известно време обмисляме да създадем такава фирма. С текстописеца Петър Петров и Емануела работим успешно дълги години. Най-много се мотивирахме, след като започнахме да развиваме много успешно кариерата на младата звезда Антонио. Това ме накара да си мисля, че бихме могли да се справим толкова добре и дори още по-добре, ако създаваме нови звезди“ – разказа Супер Саш.

Той допълни още, че в началото на месец юни им предстои да направят и първия голям кастинг в търсене на нови звезди за музикалната си компания.

„Жанрът, върху който сме се съсредоточили, ще е т.нар. комерсиален попфолк. Този стил музика ни е добре познат и сме силни в това. България е пълна с много талантливи млади хора, които имат нужда от правилна подкрепа и много работа, за да успеят, и ние ще им помогнем именно в това“ – споделя още Попов.

Емануела е поредната фолк звездата, която ще бъде конкуренция на Митко Димитров – Пайнера. С музикални лейбъли са вече колегите й Меди и Галин, а от „Блиц“ издават, че Теди Александрова също е в подготовка на стартиране на своя компания.

https://signal.bg/емануела-с-нов-лейбъл-влиза-в-конкурен/

Хайде да се записваме! :D 

Емануела няма да напусне Пайнер, просто е сътрудник в компанията. Най-вероятно това ще е проект като Alpha/Diamond, който ще е субсидария на Пайнер.

Все пак Пайнер вече е само медиен партньор - не предлагат нищо освен широка аудитория, рекламни връзки и музикална дистрибуция. На младите певци им е трудно да започнат директно на пазара без спонсор и им трябват компании като Алфа които да финансират проектите им.

  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Willy каза:

Този Галин няма нищо общо със сегашния. Това парче и на мен ми е любимо, даже го предпочитах пред Фики тогава, нищо че другия правеше колаборации с нашата. Просто сега е крайно дъно и реших да не споря повече на тая тема, а да оставя времето да покаже, че съм прав и че и последните му две песни няма да са хитове.

И аз преди много харесвах Галин, когато вадеше песни като "С мене да вървиш", "Няма да боли", "На Египет фараона", "Готина кола" и т.н. Откакто направи Алфа Мюзик и започна да работи с това недоразумение Деян Асенов - тенекията се забеляза рязко пропадане и рядко случва на хит. Разбирам, че всеки изпълнител се променя, но според мен трябваше да продължи да работи с хора като Декстър и Боби Павлов (макар че е супер слаб композитор / аранжор, но му се получаваха нещата с Галин) и сега щеше да е още топа. Можеше да минем и без Лидии, Десити, Симони, Адами и прочие.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Stela каза:

"Пей сърце" и "В твоите очи" също имат над 30 милиона. 

Пей сърце е минала 37М, а В твоите очи има 35.8М. Двете направиха 30М през 2020, смятай колко бързо гонят следващата цел(40). Кой също мачка с 34.3М. Това са все гледания от официалните клипове, които са и топ 3 като цяло в канала на Планета.

  • Like 3
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

@Willy, като човек дето следи адски много гледания/стрийминг, как си обясняваш, че примерно ''Пей сърце'' (37 милиона) или В твоите очи (33 милиона) в Spotify имат под 800 хиляди преслушвания а ''Моето слабо място'' която е с 16 милиона гледания в тубата има 850 хиляди в Spotify?

Не го правя с цел заяждане, но Галена, Теди Александрова, Фики и Галин бяха терминаторите на Ютуб, а в музикалните платформи нещата стоят доста по-различно. Анелия също има няколко проекти с над 30 милиона в Youtube като ''Гот ми е'' която в споти има само 511к.

 

  • Like 2
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, -A. каза:

@Willy, като човек дето следи адски много гледания/стрийминг, как си обясняваш, че примерно ''Пей сърце'' (37 милиона) или В твоите очи (33 милиона) в Spotify имат под 800 хиляди преслушвания а ''Моето слабо място'' която е с 16 милиона гледания в тубата има 850 хиляди в Spotify?

Не го правя с цел заяждане, но Галена, Теди Александрова, Фики и Галин бяха терминаторите на Ютуб, а в музикалните платформи нещата стоят доста по-различно. Анелия също има няколко проекти с над 30 милиона в Youtube като ''Гот ми е'' която в споти има само 511к.

 

Не съм го мислил, не знам. Като "оправдания" на момента в главата ми излизат, това че може алгоритъма на Споти да работи по друг начин. Галена има нови и актуални песни които не спират да правят стриймове и вече е бг изпълнител с най-много песни над милион в тази платформа(10). Като си пускам песен от search-a и след нея тръгва да ми предлага рандъм песни, винаги има макс 2-3 песни на един и същи изпълнител. Така че може би по-новите й мега хитове да имат преднина в алгоритъма на предлагане. Преслава от Пиян и горе-долу Беден в сърцето друг мега хит в тази ера не е имала и на преден план най-вероятно излизат песните й които бяха трендове в тик ток, аудиторията която най-много ползва тези платформи, като МСМ и Режим Неприлична...

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Willy каза:

Не съм го мислил, не знам. Като "оправдания" на момента в главата ми излизат, това че може алгоритъма на Споти да работи по друг начин. Галена има нови и актуални песни които не спират да правят стриймове и вече е бг изпълнител с най-много песни над милион в тази платформа(10). Като си пускам песен от search-a и след нея тръгва да ми предлага рандъм песни, винаги има макс 2-3 песни на един и същи изпълнител. Така че може би по-новите й мега хитове да имат преднина в алгоритъма на предлагане. Преслава от Пиян и горе-долу Беден в сърцето друг мега хит в тази ера не е имала и на преден план най-вероятно излизат песните й които бяха трендове в тик ток, аудиторията която най-много ползва тези платформи, като МСМ и Режим Неприлична...

Не е лоша тази теория, но разликата между ''МСБ'' и ''Режим неприлична'' е около 300 хиляди, съответно не мисля, че е точно от алгоритъм или нещо подобно. Да не говорим, че ''МСБ'' никога не е била тик-ток хит или поне не на нивото на другата. Все пак ''Режима''  веднага вдигна гледания в ютюб и някоя седмица правеше около 100к 8 години след премиерата.

Преслава освен двете дето спомена ти има още 3 проекта с над милион - ''Не се изтриваш'', ''Да гори в любов'' и ''Изтрезняваш ли''. Ако това с алгоритъма е така, по-логично би било да предлага тях на слушателя вместо ''МСБ'' или ''Дяволско желание'' която вече гони 850 хиляди.

Но е странно как тотални хитове (пак повтарям не само на Галена и на други) разбиваха Youtube а музикалните платформи не. още един пример, Теда Александрова с ''Дай ми свобода'' няма и 200 хиляди преслушвания! Но да кажем, че нейния таргет си използва предимно Youtube.

 

преди 1 минута, Willy каза:

Примерно, топ 10 най-слушани песни на Галена в момента изглежда така:

image.png.35e3178a611fd96011529d3325301f04.png

а на Преслава:

 

image.png.40b4cff9a5e34c1c0d305402556ef497.png

 

Е, тези снимки нищо не говорят. Нали знаеш, че това са 10-те най-популярните песни на всяка една в момента. На Галена са последните 10 проекта, (явно те си се котират най-много) докато при Преслава има и ретро защото явно то се котира повече.

  • Like 1
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, -A. каза:

Не е лоша тази теория, но разликата между ''МСБ'' и ''Режим неприлична'' е около 300 хиляди, съответно не мисля, че е точно от алгоритъм или нещо подобно. Да не говорим, че ''МСБ'' никога не е била тик-ток хит или поне не на нивото на другата. Все пак ''Режима''  веднага вдигна гледания в ютюб и някоя седмица правеше около 100к 8 години след премиерата.

Преслава освен двете дето спомена ти има още 3 проекта с над милион - ''Не се изтриваш'', ''Да гори в любов'' и ''Изтрезняваш ли''. Ако това с алгоритъма е така, по-логично би било да предлага тях на слушателя вместо ''МСБ'' или ''Дяволско желание'' която вече гони 850 хиляди.

Но е странно как тотални хитове (пак повтарям не само на Галена и на други) разбиваха Youtube а музикалните платформи не. още един пример, Теда Александрова с ''Дай ми свобода'' няма и 200 хиляди преслушвания! Но да кажем, че нейния таргет си използва предимно Youtube.

 

Е, тези снимки нищо не говорят. Нали знаеш, че това са 10-те най-популярните песни на всяка една в момента. На Галена са последните 10 проекта, (явно те си се котират най-много) докато при Преслава има и ретро защото явно то се котира повече.

Ами точно защото са актуални в момента. Песни като Изтрезняваш ли и Ламбо с над милион, липсват и при двете, защото леко се забравиха. МСМ сигурно и преди да стане отново тренди е имала някакви стриймове, а режима вървеше доста по-слабо и сигурно от там идва тази разлика. Така както Добре ли си е втората най-стриймвана бг песен за всички времена заради високата известност на Китич в платформата, така сигурно има обяснение и за тези неща, но не знам.

преди 1 минута, Covidche каза:

Нали тогава още нямаше Spotify и песните трупаха само в тубата. Отделно редовно се и купуваха. Още не мога да допусна, че Гот ми е прави по 250К гледания сума ти дни в годината на излизането си.

Показването също имаше роля при някои песни. Гот ми е още прави стабилно гледания, даже преди дни измести Горе-долу от топ 5 в канала на Планета.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Covidche каза:

Нали тогава още нямаше Spotify и песните трупаха само в тубата. Отделно редовно се и купуваха. Още не мога да допусна, че Гот ми е прави по 250К гледания сума ти дни в годината на излизането си.

"Гот ми е" имам спомени, че беше много актуална и наистина беше голям хит. Може и да има някакви купени, но по-скоро си мисля, че са си реални. Една от най-яките песни на Анка е от години. 

  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Covidche каза:

Нали тогава още нямаше Spotify и песните трупаха само в тубата. Отделно редовно се и купуваха. Още не мога да допусна, че Гот ми е прави по 250К гледания сума ти дни в годината на излизането си.

Да, тогава почти никой не използваше музикалните платформи, но теб не те ли изненадва, че песен под 17 милиона  (МСБ) има повече stream към днешна дата от хитовете с по над 30 милиона?

преди 11 минути, Willy каза:

Ами точно защото са актуални в момента. Песни като Изтрезняваш ли и Ламбо с над милион, липсват и при двете, защото леко се забравиха. МСМ сигурно и преди да стане отново тренди е имала някакви стриймове, а режима вървеше доста по-слабо и сигурно от там идва тази разлика. Така както Добре ли си е втората най-стриймвана бг песен за всички времена заради високата известност на Китич в платформата, така сигурно има обяснение и за тези неща, но не знам.

Показването също имаше роля при някои песни. Гот ми е още прави стабилно гледания, даже преди дни измести Горе-долу от топ 5 в канала на Планета.

Може би си прав, не знам. За мен има големи аномалии и все повече си мисля, че са бутали някакви купени гледания или самите изпълнители или самата фирма за да амбицира изпълнителите да са по-активни и т.н.  Сега музикалните платформи помагат доста. Ето при Фики примерно е ясно, че този път няма купени гледания защото за първи път от сто години има песен в TOP 50 БГ на Споти.

  • Like 2
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Covidche каза:

Как е днеска положението - Фики ще излапа ли Галин и Симона за върха и Камелия ще изсъска ли къш на Преслава и Константин в класацията?

А Мончито Загорова си легнала снощи с мечта - да видя, мамо, топ 30. И аз при звездите! :DDD

Сигурно Фики ще е с повече, защото песента му е мазничка и блажничка. Повече ще се харчи на баловете. 

Камелия сигурно ще задържи интереса. Наистина голямо постижение направиха.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Covidche каза:

Мисля, че имаше малко в началото, но самата Анелия дори не подозираше в какъв хит се превърна. Тя конкурираше "Пей сърце" през 2016 и надмина опита на Преслава от същата година.

Тогава наистина имаше голяма конкуренция. В крайна сметка и до ден днешен "Пей сърце" остана по-голям хит и редовно я виждаме в топ 100.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Covidche каза:

Странно е, да. Аз това не спирам да казвам, че подозирам редица песни от периода 2015-2018 с доста купени гледания.

Иначе при Преслава наистина го има и фактора голям ретро хит, който трупа във времето. Галена и Деси Слава направиха В твоите очи брутален хит в годината на излизане. Галена често прави така. През 2018 излиза, че е имала №1 и №2 хитовете на годината. През 20 и някоя Хавана Тропикана изби рибата, преди това След раздялата. Но са си хитове само през конкретната година, като Шефката.

Е особено Пей сърце и В твоите очи не спират да правят по 3-4М на година и всяка година влизат в дневния топ 100 с месеци. Стара каравана също се активира всяко лято. Кой, Феноменален...това са все издържани песни. В годините си на излизане останаха Дай ми, Пантера, Спри ме и такива...

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, xroflx9 каза:

Мен супер много ме дразни малоумния текст на План Б. Трябваше да е с повече лирика като частта на Пашата и щеше да е мегахит. Вече не си я пускам доброволно.

И на мен не ми харесва,  нито пък я слушам, но по гледанията съдим, че се харесва. Плюс си е за Камелия отвсякъде. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Covidche каза:

Хахаха, дори това Дай ми - колко абсурдно беше, а всички толкова обожаваха Галена, че я направиха супер голям хит.

На мен пък "Дай ми" ми беше супер любима в силния и период. Помня как гърмеше по дискотеките и как сме се кефили като я пуснат. Еуфория голяма. Тогава ми беше голям топ. 

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...